Szerző Téma: Slant borotvák  (Megtekintve 76886 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Slant borotvák
« Válasz #225 Dátum: 2014. Március 22. - 10:53:28 »
Dilemmában vagyok. Egyrészt nagyon megkedveltem a Merkut 37C slant készüléket, gond nélkül gyalul mindent simára arcom azon részein, amik alapból sík felületek. Másrészt nagyon nehéz vele úgy manőverezni a többi részen, hogy alapos is legyen, és meg se vágjon.

Egy nem-slant DE-vel megvannak azok a technikáim, amikkel az állam szélén a konkáv részeken picit "befordulok", kanyarodok, ilyesmik, míg a slant-ben sohasem találom el, hogy görbül az a fránya penge, így vagy marad szőr, vagy megvágom magam. Javaslatok? Hagyjam a slant-et a fenébe? Sajnálnám, mert amúgy tetszik.

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #226 Dátum: 2014. Március 22. - 11:58:34 »
Slanttel sohase kanyarodj-forgolódj az arcodon. Mindig tartsd a főirányt.
A bőrödett feszegesd-húzogasd, hogy hatékonyan érje a penge.

Ez pld. olyan 'gond', mint amikor régen egy idős férfi embörnek nem volt már fogsora.
Emiatt a barbély mester nem küldte el, mert a beesett orcáit nem lehet rendesen kiborotválni.
Vagy nem vett elő speciális arcgödrökre fejlesztett borotvát.
Berakott a fogavesztett szájába egy kanalat - amivel kifeszített -, aztán mindenhol simán leborotvált.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Slant borotvák
« Válasz #227 Dátum: 2014. Március 22. - 12:14:49 »
Egy nem-slant DE-vel megvannak azok a technikáim, amikkel az állam szélén a konkáv részeken picit "befordulok", kanyarodok, ilyesmik, míg a slant-ben sohasem találom el, hogy görbül az a fránya penge, így vagy marad szőr, vagy megvágom magam. Javaslatok? Hagyjam a slant-et a fenébe? Sajnálnám, mert amúgy tetszik.

Szerény tapasztalatom, hogy minden borotvát ki lehet tanulni, még a legagresszívebbet is. Ha tetszik a slant, akkor némi kitartás, aztán már azt nem fogod érteni, hogy mi okozhatott gondot azelőtt. ;)


Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Slant borotvák
« Válasz #228 Dátum: 2014. Március 22. - 12:25:35 »
Nekem nagy vágyam volt egy slant, s egy bakelit.

Sikerűlt egyet beszerezni, egy slant bakelitet.

Egyszer megborotválkoztam vele, s nem vettem azóta elő.

Igaz, hogy alapos, s nem volt vagás, a végeredmény és az összhatas csillagos ötös. De mivel édesapám a ferde készüléktartást "verte" belém. Így az egyenes tartása nekem fura volt. Ezért a sógoromnal landolt.
De összeségében a slantokról kifejezetten nagyon jó véleményt kell alkotnom.
S akinek nincs ilyen kényszeres nyélfogás beidegződése biztosan tökéletes társa lesz a mindennapokban.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #229 Dátum: 2014. Március 22. - 12:29:50 »
Mad-nek a kért kép nyitott állapotban.



A dobozról több fotó.




A bakelit nyelesek dobozán is 169/D a típusszám?


Bubunak a kései válasz. Nem tudom milyen a fej karakterisztikája egy normál Merkurhoz képest, mert még nem találkoztam leírásban sem vele.
De szerintem biztosan harapósabb, mint egy Merkur 23C (R89 fej).

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #230 Dátum: 2014. Március 22. - 12:36:36 »
...
Így az egyenes tartása nekem fura volt. Ezért a sógoromnal landolt.
...
Te egy Gavallér vagy!
Egy ritka ~100 USD gyűjtemény értékű borotvát csak úgy a sógornak adsz.  :sör:
(Tudja mi ez? Értékeli ezt a "xar" műanyagot?  ;D )

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Slant borotvák
« Válasz #231 Dátum: 2014. Március 22. - 12:48:36 »
Köszi a képet! :sör:
Nagyon tetszetős darab, továbbra is! A nyele sem eldobandó ;)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Slant borotvák
« Válasz #232 Dátum: 2014. Március 22. - 12:58:41 »
Egy nem-slant DE-vel megvannak azok a technikáim, amikkel az állam szélén a konkáv részeken picit "befordulok", kanyarodok, ilyesmik, míg a slant-ben sohasem találom el, hogy görbül az a fránya penge, így vagy marad szőr, vagy megvágom magam. Javaslatok? Hagyjam a slant-et a fenébe? Sajnálnám, mert amúgy tetszik.

Szerény tapasztalatom, hogy minden borotvát ki lehet tanulni, még a legagresszívebbet is. Ha tetszik a slant, akkor némi kitartás, aztán már azt nem fogod érteni, hogy mi okozhatott gondot azelőtt. ;)
Ebben valszeg igazad van, de motoszkál a fejemben hogy miért szenvedjek vele, amikor van 4 másik DE borotvám ami tökéletes (Gillette slide, J-horog megoldásokkal). Lehet, hogy öregszem, de egyre inkább vezérel a praktikum, mint a kihívás. A slant-al nem az a bajom hogy agresszív, hanem hogy egyenetlenül az. Mindenesetre még próbálkozom...

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #233 Dátum: 2014. Március 22. - 13:32:41 »
Akkor érzel egyenetlenül agresszívnek valamit, ha nem megfelelő a bőr kifeszítése.
A kicsit fokozott élhatékonyság miatt ez már pont elegendő, hogy megvagdosd magad. Egy sima DE-vel meg még nem.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Slant borotvák
« Válasz #234 Dátum: 2014. Március 22. - 13:33:49 »
Azt viszont te döntsd el, hogy mennyire tetszik, mert ez a kulcs. Ha annyira mégsem, mert a praktikum győz, akkor hagyd a fenébe.
Több tanácsom nincsen.   :crazy:    :sör:

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Slant borotvák
« Válasz #235 Dátum: 2014. Március 22. - 13:44:08 »
Szvsz nem macerásabb egy slant használata, mint egyéb borotváé. Nekem aztán tényleg minden irányba nő a szőrzetem, de egy kis pajesz/barkó is mindig akad, a kecskeszakáll is ilyen-olyan méretben, de mindig jelen van. Ugyanúgy meghúzom az egyenes vonalát mindegyiknek slant-tel is, mint normál DE-vel. A használata viszont egyszerűbb, mert csak egyenesen kell húzgálni, nem kell semmilyen "trükközés". Ahogy fehege is mondja, a bőr legyen feszes, a többit elvégzi a borotva. Nyilván könnyen jár az arcom, mert 20 év alatt csak összesen kb. egy-másfél hónapnyi cserélhető fejes borotválkozás van a kezemben, amúgy mindig DE, így eleve másak a "reflexek", a tartás, de...nem kell túlbonyolítani a műveletet.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #236 Dátum: 2014. Március 22. - 13:51:04 »
Ja, az lényeges tudnivaló, hogy a slant készülékek a fejlesztésük hőskorában a kor technikájának megfelelő élességű pengékkel voltak használatosak.
Azok messze nem a Feather, Personna Super Blue, sárga Bic, Lord SC, stb. szerű szuper éllel rendelkeztek.
Ezt tudva és tiszteletbe véve illik a slanteket használni. (Fokozott ügyesség alapvető az ilyen szuper éles pengék használatakor. Ha ez nem megy még, akkor célszerű kerülni  ezek használatát.) 

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Slant borotvák
« Válasz #237 Dátum: 2014. Március 22. - 14:02:43 »
37c használatakor semmilyen különleges manővert nem csinálok, simán megborotválkozok, tökéletes eredménnyel  :2thumbup:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Slant borotvák
« Válasz #238 Dátum: 2014. Március 22. - 14:19:04 »
Irigyellek benneteket. Nekem az állam két oldala olyan, amit egy matematikus nyeregfelületnek írna le :) Egyszerűen be kell oda férni valahogy. Ha nem trükközök, elmegy felette a borotva, ha slant-el trükközök, akkor valahol megvágom magam. Majd kísérletezek.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Slant borotvák
« Válasz #239 Dátum: 2014. Március 24. - 13:16:23 »
Most csak annyit, hogy megjött az Apollo slant nekem is és már ki is próbáltam, de most rohanok, majd holnap délelőtt értekezem róla.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici