Szerző Téma: Slant borotvák  (Megtekintve 76613 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Slant borotvák
« Válasz #240 Dátum: 2014. Március 24. - 13:41:58 »
Irigyellek benneteket. Nekem az állam két oldala olyan, amit egy matematikus nyeregfelületnek írna le :) Egyszerűen be kell oda férni valahogy. Ha nem trükközök, elmegy felette a borotva, ha slant-el trükközök, akkor valahol megvágom magam. Majd kísérletezek.
Nekem az állcsúcs alatti rész a macerás, főleg késsel.
Nincs mese, jó nagy tokát kell növeszteni az állkapocs köré, hogy egyenletesebb legyen a felület! :D

Most nézem, ez a slant topic, bocsi az off-ért  :peace:
(szerintem)

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #241 Dátum: 2014. Március 24. - 16:59:28 »
Én is megkaptam az Apollo torziósfejût. NOS állapota igaznak bizonyult.

Annyira, hogy a pengetartó meg az alaplemez nem volt szétszedhetô. Úgy összekovadt a minimum 70 év alatt.
Egy órát kellett áztatnom petróleumban, hogy széttudjam szedni. Nem tudom mitôl tapadt így össze, mert korróziót nem találtam sehol.

A penge tartó nikkel-króm bevonata esztétikailag nem tökéletes az enyémen sem. A galvanizálás elôtt igényesebben is elôkészíthették volna. (Szerencsére nem lepattogzott, vagy hiányos.)

Doboz és a mellékelt Apollo penge is régi-sosem használt.
A dobozra ragasztott cetlin a típusszám 111/D.

Maga a DE készülék tökéletesen fejnehéz a könnyû bakelit nyélnek köszönhetôen. És mert a fém fejben van anyag.

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #242 Dátum: 2014. Március 24. - 17:09:14 »
Kutyi! A te Apollo fém nyeles slanted is olyan, mint aminek a képét korábban belinkeltem?

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Slant borotvák
« Válasz #243 Dátum: 2014. Március 24. - 17:15:07 »
Megkaptam én is. Enyém sem szétszedhető...
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #244 Dátum: 2014. Március 24. - 17:29:31 »
Csak óvatosan! Ne feszegesd! Áztasd olajba vagy petróleumba.
Nincs semmi baja. Valami ici-pici elektrokémiai korrózió miatt nem mozdul.

Pár óra áztatás után az alaplemezbôl kilógó tüskék végét finoman megnyomkodva - közben az alaplemez két sarkát megtámasztva - szét fog jönni. (Csak le ne ejtsd a csúszós felület miatt.)

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Slant borotvák
« Válasz #245 Dátum: 2014. Március 24. - 17:34:55 »
Már ázik a cucc. Köszönöm a segítséget! Pont kérdezni akartam, hogy vajon hogy a faxba heggesztették össze. :D
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #246 Dátum: 2014. Március 24. - 17:43:06 »
Beszerkesztettem mit tegyél az áztatás után.  :sör:

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Slant borotvák
« Válasz #247 Dátum: 2014. Március 24. - 17:51:55 »
Bittedánke! ;)
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #248 Dátum: 2014. Március 24. - 18:10:37 »
 A nikkel-króm felület a pengetartón ha fátyolos lenne.
Ne próbáld mással eltüntetni, mint króm tisztító pasztás átdörgöléssel. Mert az rajta króm-nikkel oxid.
Rákensz igy kis pasztát egy puha rongydarabra. Átkened a felületet, 10-15 mp-ig rajta hagyod, majd tiszta rongyal többször tisztára dörzsölöd. Ha nem tökéletes megismétled.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Slant borotvák
« Válasz #249 Dátum: 2014. Március 24. - 18:19:51 »
Oki, köszi!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Slant borotvák
« Válasz #250 Dátum: 2014. Március 24. - 19:23:21 »
Kutyi! A te Apollo fém nyeles slanted is olyan, mint aminek a képét korábban belinkeltem?
Nagyon hasonló a 162. válasz képéhez, azzal a különbséggel, hogy az enyémen a pengetartón nincs keresztmerevítő (vagy mi a frász).
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Slant borotvák
« Válasz #251 Dátum: 2014. Március 24. - 20:26:01 »
Na, akkor mindenkinek megjött, remek! :)
Ma reggel kipróbáltam, hát elmaradt a nagy húha érzés. Valószínűleg rá kell, hogy álljon a kezem is (két pontvérzés lett ott, ahol més soha :) ), no meg a szög... Nem éreztem rá eléggé, szerintem túl nagy szöget tartottam eleinte (nem a fejhez, hanem a fésűhöz tartottam).
A héten még előkerül, azt hiszem. :) Esztétikailag nekem kifejezetten tetszik, kár a krómért (enyémen lepattogzás van a pengetartón)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Slant borotvák
« Válasz #252 Dátum: 2014. Március 24. - 22:39:53 »
Szétjött! Köszönöm a petróleumos tippet! :)
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Slant borotvák
« Válasz #253 Dátum: 2014. Március 25. - 07:34:35 »
Na, szóval Apollo slant.
Először is:  fehegének köszi a linket!  :sör:
Másodsorban köszönet magamnak, amiért a 99 % alatti pozitív visszajelzés dacára rendeltem mégis egyet (általában nem szoktam ilyet tenni, pláne kínai eladó esetében). A kényszer nagy úr, túl jó volt az ára.   ;)
Úgy vettem, hogy belekalkuláltam minden, a sebajon előforduló problémát. Ehhez képest a cucc megjött kb a szokott időben ( 2 hét), a leírásnak megfelelő állapotban, szóval ha Chung olvassa, akkor bocsi!  :)
A dobozt kinyitva, majd a papírt kicsomagolva elsőre azt konstatáltam, hogy ez a kínai csávó azért nem kerek, mert a doboznak és a pengének nyomát sem láttam. De úgy voltam vele, hogy igazándiból a borotva érdekelt amúgy is, ergo ezen a hiányosságon hamar túlléptem.
A borotva feje nekem is össze volt gyógyulva, mondjuk én nem áztatgattam, hanem óvatosan szétpattintottam. Nem lett semmi baja. Az oxidáció dacára már akkor láttam, hogy ez bizony nos !
Van itthon 3 fajta fémpolírozó is, a leglájtosabb is elég volt ahhoz, hogy jól nézzen ki. A fej a bevonatképzés előtt nem lett lecsiszolva szerintem, így a hegesztési pöttyök (vagy mi) látszanak, de nem zavar.
(Lehet, hogy az Apollo selejtraktár-készletét vette meg Chung? )  :D
Aztán a postai dobozt kidobás előtt még egyszer megnéztem és akkor tűnt fel, hogy duplán van benne a karton és a két kartonréteg közt ott lapult a borotva doboza és a penge is. Szóval az is meglett.
A fejet többször összeraktam és szétszedtem, gyakorlatilag annyira passzos, hogy mindig nehezen jön szét.
A borotvába rögtön az Apollo pengét tettem és azzal próbáltam, de 3 húzás után visszacsomagoltam szépen a papírba, mert életlennek bizonyult, úgyhogy csak nézegetni fogom a gyűjteményben. Használt Cerrus került a helyére, avval jó eredményt adott. Persze a végén ebbe is fedör kell... ;D

Összegezve azt kell mondjam, hogy jó üzletet csináltunk!   :2thumbup:


















Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #254 Dátum: 2014. Március 25. - 09:08:10 »
Szerintem a fejlemezek gyárilag elkövetett króm-nikkel felület tökéletlensége miatt maradtak meg NOS állapotban ezek a készülékek. Az esztétikai hibásakat válogatás után félrerakta valaki. Így lett belôlük 3/4 évszázados polc lelet.
Ellenben érdekes, hogy a neten fellelhetô ezen Apollo készülékek mindegyikének fényképein ezek az ominózus alkatrészek hasonlóan nem tökéletesek.  :fejtor:

Én a pengetartó fém lemezt acélnak nézem. A fejcsavar heggesztettnek tûnik, és nem keményforrasztottnak.
Ekörül van valani kivutelezési gond.
De a fene tudja. Nálam ép a bevonat. Nem látom az alap fémet, hogy sárgaréz v. acél.

Biztosan nem az állás alatti felületi oxidáció miatt lettek ilyenek. Mert ezt a petróleum feláztatta volna, ledobva a lazán tapadó bevonatot.
Áztatás után az enyém már nem szorul össze.

Mindezekkel is jó vétel volt szerintem is. Gyújteménybe és használatra is tökéletes mindegyik.


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici