Szerző Téma: Slant borotvák  (Megtekintve 76912 alkalommal)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Slant borotvák
« Válasz #255 Dátum: 2014. Március 25. - 12:34:11 »
A bevonat nálam is ép, de mintha a hegesztési dudorokat nem csiszolták volna le tökéletesen galvanizálás előtt.
Mondjuk ezen könnyű segíteni: bevonat le, csiszat, bevonat vissza és már rendben is van.
Mondjuk nekem így is tökéletesen megfelel, borotválkozásnál nem zavar. Ha majd valamikor elkezd lepattogni az ominózus helyen a burkolat, akkor szépen felkeresek egy galvanizálót. Annyit megér.

Úgy látom az idézett probléma miatt kapott már negatív értékelést is, hogy nem tett fel képet róla. Gondolom ezért volt 25 és nem 75. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Slant borotvák
« Válasz #256 Dátum: 2014. Március 25. - 20:14:13 »
Szerintem a fejlemezek gyárilag elkövetett króm-nikkel felület tökéletlensége miatt maradtak meg NOS állapotban ezek a készülékek. Az esztétikai hibásakat válogatás után félrerakta valaki. Így lett belôlük 3/4 évszázados polc lelet.
Ellenben érdekes, hogy a neten fellelhetô ezen Apollo készülékek mindegyikének fényképein ezek az ominózus alkatrészek hasonlóan nem tökéletesek.  :fejtor:

Én a pengetartó fém lemezt acélnak nézem. A fejcsavar heggesztettnek tûnik, és nem keményforrasztottnak.
Ekörül van valani kivutelezési gond.
De a fene tudja. Nálam ép a bevonat. Nem látom az alap fémet, hogy sárgaréz v. acél.
i
Biztosan nem az állás alatti felületi oxidáció miatt lettek ilyenek. Mert ezt a petróleum feláztatta volna, ledobva a lazán tapadó bevonatot.
Áztatás után az enyém már nem szorul össze.

Mindezekkel is jó vétel volt szerintem is. Gyújteménybe és használatra is tökéletes mindegyik.
Az bizony forrasztottnak néz ki nálam, a pengetartó maga pedig valami szürke öntvénynek. És kis puknis a bevonat pontosan a fejcsavar átellenében, amik sajnos körömmel is lekaphatók. :(
De én is azt hiszem, hogy egy valódi, kis hibás NOS cucc, márpedig az így is jó vétel. És régóta szerettem volna egy vintage slantet. :)
Gillette Tech 1951

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #257 Dátum: 2014. Március 25. - 20:22:00 »
Kutyi! A te Apollo fém nyeles slanted is olyan, mint aminek a képét korábban belinkeltem?
Nagyon hasonló a 162. válasz képéhez, azzal a különbséggel, hogy az enyémen a pengetartón nincs keresztmerevítő (vagy mi a frász).
OK. Köszönöm!

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #258 Dátum: 2014. Június 14. - 19:03:24 »
Ultra! Bátor voltál, hogy bevállaltad a Razorock Slantot prototípust 50 USD + posta áron, lemondva a garanciáról.  :sör:

Filóztam rajta én is. De nekem megvan az eredeti fehér bakelit.
Rozsdamentes acél nyéllel egyszerûen tökéletes. Nem vonz annyira, hogy naprakészen figyeltem volna. A hype aztán lerendezte a kérdést. (30 mp alatt elfogyott a felajánlott 130 db. Összesen kb. 2000-en akartak ekkor hozzájutni. Mostanáig kb. 5000 viszonteladói igény merült fel.)

Gratula hozzá! Írjál róla légyszi, hasonlítva az iKon meg a Hoffritz 37C vintage ferdéddel! 

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #259 Dátum: 2014. Június 14. - 19:30:27 »
Találtam mankót, kb. hova helyezhetõ mûködésben az új RazoRock alu slant.

Agresszivitás (a legtöbb legfelül):
Hoffritz 37c
Ikon
Bakelit fehér ItalianBarber ferde
Aluminum IB ferde (Ez lenne az új RazoRock)
Merkur piros / fehér bakelit

Hatékonyság (a legsimább eredményre képes legalul):
Merkur piros / fehér bakelit
Aluminum IB
Bakelit fehér IB
Hoffritz 37c
Ikon

Ergonómia (a legkényelmesebben használható legalul):
Aluminum IB
Bakelit fehér IB és Merkur piros / fehér bakelit (egyforma design)
Hoffritz 37c
Ikon

Ultra ha lenne olyan kedves, hogy szubjektíven árnyalná nekünk.  :sör:


Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Slant borotvák
« Válasz #260 Dátum: 2014. Június 14. - 22:13:30 »
fehege: Hoffritz 37c =? Merkur 37c a lenti leírásban akár, vagy van közöttük érdemi különbség? :thanks:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #261 Dátum: 2014. Június 15. - 07:02:05 »
Szerintem nincs különbség köztük. Én úgy láttam, hogy egy kalap alatt tárgyalják a vintage Merkur ferde gyártmányokat meg a modern 37C-t.

Nekem csak vintage Pomco 37C van. (Ez biztosan azonos az `antik` Hoffritz ferdével.) Nem tudom hasonlitani öket.

Snake használja mindkettöt. Úgy rémlik szerinte sincs érezhetö különbség köztük.




Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Slant borotvák
« Válasz #262 Dátum: 2014. Június 15. - 14:00:58 »
Ultra! Bátor voltál, hogy bevállaltad a Razorock Slantot prototípust 50 USD + posta áron, lemondva a garanciáról.  :sör:

Filóztam rajta én is. De nekem megvan az eredeti fehér bakelit.
Rozsdamentes acél nyéllel egyszerûen tökéletes. Nem vonz annyira, hogy naprakészen figyeltem volna. A hype aztán lerendezte a kérdést. (30 mp alatt elfogyott a felajánlott 130 db. Összesen kb. 2000-en akartak ekkor hozzájutni. Mostanáig kb. 5000 viszonteladói igény merült fel.)

Gratula hozzá! Írjál róla légyszi, hasonlítva az iKon meg a Hoffritz 37C vintage ferdéddel! 

A Razorock nalam garancia a minosegre, kedvenc DE-m egy slant, igy nem igazan volt kerdeses ,hogy benevezek egyre. Irok majd hosszabb beszamolot a tapasztalatokrol, erdekessegkeppen csak annyi,hogy ebben nem kell allitgatni a penget. Szinte 0 tolerancia van , beleteszed, megcsavarja ugyanakkor totalisan ferden all a fejhez kepest. A vintage bakelit is ilyen? A borotva egyebkent kezesbarany , kesobb bovebben......

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #263 Dátum: 2014. Június 15. - 14:37:54 »
A fehér ItalianBarber-es vintage Merkur bakelit is ilyen. Nem kell igazgatni benne a pengét.
Az csak az Ikon sajátsága.  :nemtom:

Az Ikont egyébként nem értem. A Feather Stainless AS-D1 lekoppintásakor biztos rájöttek, hogy a tökéletes penge pozíciót a fej négy sarkában lévõ illesztõ dudur-horony adja. Ez teszi lehetõvé, hogy sehol ne lógjon ki a fejbõl a DE penge. Mert nem kell így pozícionálgatni betöltéskor.

Mi a fenének nem alakították ki ezt a slantjukon is, mint a többi modelljüknél?  :fejtor:
(Méret pontosan azonos a penge befogás. Ezért lehet az Ikon és a Feather alkatrészeket egymáséval cserélgetni.)

Ha már bolond biztos - értsd tökéletesen biztonságos - prémium készüléket akartak létrehozni. Mert kb. erre hivatkozva nem lóg ki a penge széle a fejbõl.  :fejfal:

Elég durva a logikai bukfenc.  :) A felhasználók nagy része meg háborog.  :fetreng:
Szerintem jogosan.

Nem elérhető herberts

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 191
Re:Slant borotvák
« Válasz #264 Dátum: 2014. November 09. - 16:17:20 »
Hozzájutottam egy ilyenhez.Használtnak mondanám de nem igazán látszik rajta,nem sok habot,pengét látott.
    
    
       
    

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Slant borotvák
« Válasz #265 Dátum: 2014. November 09. - 16:19:31 »
Apollo? Merkur?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető herberts

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 191
Re:Slant borotvák
« Válasz #266 Dátum: 2014. November 09. - 16:27:52 »
Merkur

Nem elérhető szemi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 191
Re:Slant borotvák
« Válasz #267 Dátum: 2014. November 09. - 16:35:19 »
Nagyon szép!

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Slant borotvák
« Válasz #268 Dátum: 2014. November 09. - 17:05:52 »
foglalom   ;D

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Slant borotvák
« Válasz #269 Dátum: 2014. November 09. - 17:09:59 »
Meg kell vallani, szép darab.

De nekem nem jött be a slant.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici