Szerző Téma: Slant borotvák  (Megtekintve 76685 alkalommal)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Slant borotvák
« Válasz #315 Dátum: 2015. December 07. - 14:06:11 »
Bár még mindig nem értem a végére a Slant témakörnek, azért ezt bedobnám ide:

http://www.ebay.com/itm/Slant-Double-Edge-DE-Razor-Open-Comb-Unknown-Maker-/221958713978


Korábban azon gondolkoztam, hogy miért van az, hogy nincs Slant-ből open comb. Ha jól látom, ez mégis az, szóval akkor mégis van?
Esetleg valaki tud ilyen márkát/típust mondani? Vagy talán van is valakinek ilyesmi?



Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Slant borotvák
« Válasz #316 Dátum: 2015. December 07. - 14:19:51 »
Vagy erre ráültek!  :naughty:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Slant borotvák
« Válasz #317 Dátum: 2015. December 07. - 14:39:54 »
Van más slant oc is. Például a Fasan. Ha jók az emlékeim, akkor német.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Slant borotvák
« Válasz #318 Dátum: 2015. December 22. - 16:00:01 »
A slant értelme a vágási szög megtartása mellett a nyírási funkció biztosítása. Ezt egy ilyen ferdére fúrt (gyak. selejt) fej nem tudja jobban, mint egy egyenes, mert a kezeden múlik a nyírási funkció. Egy slant fej úgy hajlítja a pengét, hogy az élszalag szögben lesz a nyélre, de egyenes felfekvése marad. A hajlítás egy "mellékszál". Az Apollo fejnek pl. ez a baja, nem igazán szépen fekszik fel.

"A slant értelme a vágási szög megtartása mellett a nyírási funkció biztosítása. Ezt egy ilyen ferdére fúrt (gyak. selejt) fej nem tudja jobban, mint egy egyenes, mert a kezeden múlik a nyírási funkció. " Nem látszik már a szóban forgó kép, de ha csak egy ferdén álló nyél volt, akkor az is slant, nem? Ma is gyárt ilyet az Ikon, vagy rosszul tudom? Sőt, a RazoRock slant is ilyennek tűnik képről. Ma kaptam kézhez egy ahhoz hasonlót, ami topik elején van csak ez francia... Ez is ilyen sima alaplemez eldöntve típus, még ha elsőre nem is úgy néz kis. Harmadik borotvám a franciáktól, aminél felxeléssel kezdődik a közös történetünk, mert ugye ezeknek nem volt jó a zsilett penge...

A másik, hogy miért akkora királyság a fejcsavarás? Ha nem csinálunk íves mozdulatokat a borotvával mint pl. a fagyikanállal, akkor a penge egyik fele messzebb van a bőrtől, a másik közelebb?

Van egy csavartfejűm is, az is műanyag, de még egyikkel sem borotválkoztam csak kérdezem a gyakorló szlentelőktől, hogy nektek mi erről a véleményetek?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Slant borotvák
« Válasz #319 Dátum: 2015. December 22. - 16:21:18 »
Nekem a nyakamon érzékeny a bőr, fura irányba nő a szőr, nem áll kézre, normál fejjel j-hook-kal szoktam ugyanazt megpróbálni pótolni, mint amit a 37C-től alapból kapok a csavart fejnek köszönhetően. A nyírás hatására nem kezd beleakadni a szőrbe a penge, így a szőr nem rántja be a bőr alá. Bár annyira nem figyeltem, de szerintem viszonylagosan végig felfekszik a penge. Azt nem vettem észre, hogy csak a penge egyik sarkát használnám. (márpedig ha egyik fele messzebb lenne, így lenne)
A gyanúm az, hogy a nyírás miatt talán a penge is jobban bírhatja benne a strapát, de ezt még nem tudom igazolni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Slant borotvák
« Válasz #320 Dátum: 2015. December 22. - 17:05:27 »
"Azt nem vettem észre, hogy csak a penge egyik sarkát használnám. (márpedig ha egyik fele messzebb lenne, így lenne)"

Pedig ezen a borotván a peremtől nem egyforma távolságra vannak a sarkok, de ez csak 1 borotva szóval nem valami atombiztos referencia. Később küldök képet.

Azt nem gondolnám, hogy hozzá se ér, mert a bőrünk puha, de talán egyik oldal agresszív, másik lágyabb, vagy épp a szögeknek "köszönhetően" kaparós? Na, csak találgatok itt! Puding próbája az evés :-)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Slant borotvák
« Válasz #321 Dátum: 2015. December 22. - 17:19:13 »
Szerintem pont hogy nem kaparós, a nyírás miatt. A pengének nem kell átverekednie magát a szőrön.
Én az újkori 37C-ről tudok nyilatkozni, régebbi cuccok, Apollo és hasonlók nem tudom hogy muzsikálnak.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Slant borotvák
« Válasz #322 Dátum: 2015. December 22. - 18:49:49 »
Szóval így áll benne a penge:



A másik, az egyenes alaplapos csak megdöntött pedig ilyen:







A vágólap nyomokat már én hagytam benne. Átszabtam Gillette mintájú pengéhez. Lehettem volna óvatosabb is, de így is teljesen tökéletes. A perem mögötti, szőrt és habot elvezető réseket is én vágtam bele. Mecsoda barbárság, mi?   :D
Pont volt egy bele való pengém, bár csak most jöttem rá, hogy ez ehhez passzol:


Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Slant borotvák
« Válasz #323 Dátum: 2015. December 23. - 14:25:49 »
Tehát a 37c-ben is ilyen ferdén áll a penge mint ebben a fehérben? Valaki nézze meg plíz!

Még az is eszembe jutott, hogy a nem csavart, hanem csak simán döntött fej esetén nem egy irányban ferde az él. Egyik oldalon jobbra lejt, ha megfordítod balra lejt.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Slant borotvák
« Válasz #324 Dátum: 2015. December 24. - 01:18:06 »
Szerintem a gap meg úgy nagyjából minden egyforma a jobb és bal sarkon.
Nem tudom mit látsz belőle, de tessék, a 37C-m, betöltve:

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Slant borotvák
« Válasz #325 Dátum: 2015. December 24. - 05:46:37 »
Köszi, de ezen nem látom. Ezek szerint nem sikerült érthetően kinyögnöm a mondókámat.
Tehát ha felülnézetből nézzük a borotvát (általam linkelt fehér borotva), akkor azt látjuk, hogy az él egyik vége közelebb van a peremhez (tehát az arcunkhoz), a másik vége távolabb. Ebből pediglen az következik, hogy nagyon egyenetlenül beretválkozunk, nem? De. Hacsak nem csináljuk félcentinként azt a bizonyos j-horog mozdulatot.
De minnyá kipróbálom végre. Personnát rakok bele. Ezzel érezni fogom, ha az egyik fele jobban fog...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Slant borotvák
« Válasz #326 Dátum: 2015. December 24. - 05:56:51 »
NEM!
A fej pont ezt kiküszöbölendő, eltorzítja magában a pengét egy hangos recsegés közepette, az élszallag a borotva alaplapjával párhuzamos, ha a pengét helyesen rakod bele.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Slant borotvák
« Válasz #327 Dátum: 2015. December 24. - 07:05:39 »
Hiába párhuzamos az él íve a perem ívével, mert mindezt párhuzamba hozni az arcoddal a gyakorlatban lehetetlen. Ehhez kellene az az a bizonyos íves mozdulat félcentinként. Ehhez egy tengely körül kellene forognia a borotvának, mint azon a tologatós fűnyírón a késeknek. Ezzel szemben a valóság az, hogy csak húzzuk egy síkban. A bőrünk puha, tehát valszeg végig hozzám ér majd az élszalag, de akármilyen szögben tartom is, mindig lesz olyan pontja, ahol jobban benyomódik a penge.
Ha a tologatós fűnyírón nem forgatnánk a kést, hanem húznánk, az se síkot vágna.

A pengét hogy lehet rosszul betölteni??? Sztem sehogy.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Slant borotvák
« Válasz #328 Dátum: 2015. December 24. - 08:19:56 »
Ha a rövidebb oldal nem párhuzamos, akkor az él se lesz végén az.

Megnéztem az utolsó, megmardt slantomat.
Az asztalhoz érintve a hablehúzó élet. Kicsit emelve a szöget a penge isteljes hosszában érintette az asztal üveglapját.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Slant borotvák
« Válasz #329 Dátum: 2015. December 24. - 08:30:05 »
Az nem baj, ha a penge éle az egyik saroknál előbb ér az arcodhoz. Pont ez a pláne benne.
Így giotin működésű a penge.

A linkelt fehér borotván gond, hogy a pengetartó sarka letörött. Ott valszeg a GAP most nagyobb, mint az élszalagon máshol. Használatban nem szorítja ott semmi a pengét. Elég kicsi sérülés, talán elmegy így is még.

Azért a tökéletes 'ildefranc' borotváért nagy kár, hogy tönkre tetted. Nagyon kíváló francia bakelit slant.
Olcsón ilyesmi szép állapotút én még nem tudtam venni. Nekem 30 Euro alatt még nem sikerült. Ez is csak pont a napokban.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici