Szerző Téma: Slant borotvák  (Megtekintve 76249 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Slant borotvák
« Válasz #330 Dátum: 2015. December 24. - 08:37:00 »
Na, megvolt a művelet és pontosan azt tapasztaltam, amit előzőleg leírtam. Ha lapos, vagy meredek szögben tartom a borotvát, akkor látszik világosan, hogy a végigszántott terület egyik felén alaposan levágta a szőrt, míg a másik felén csak rövidre vágta. A párhuzamosokról még annyit csak hogy érthetőbb legyen, hogy az él és a perem szélének távolsága ugyan párhuzamos, de az él és a perem bőrre felfekvő felülete nem! Ez világosan látszik a fehérről készült fotón is.

Az asztalhoz érintve a hablehúzó élet. Kicsit emelve a szöget a penge isteljes hosszában érintette az asztal üveglapját.

Na ez az, ami az enyém esetén nem áll fenn. Ezért kértem a szaktársakat, hogy fotózzanak nekem slantot betöltve, felülről.


Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Slant borotvák
« Válasz #331 Dátum: 2015. December 24. - 08:43:54 »
Az nem baj, ha a penge éle az egyik saroknál előbb ér az arcodhoz. Pont ez a pláne benne.
Így giotin működésű a penge.

A linkelt fehér borotván gond, hogy a pengetartó sarka letörött. Ott valszeg a GAP most nagyobb, mint az élszalagon máshol. Használatban nem szorítja ott semmi a pengét. Elég kicsi sérülés, talán elmegy így is még.

Azért a tökéletes 'ildefranc' borotváért nagy kár, hogy tönkre tetted. Nagyon kíváló francia bakelit slant.
Olcsón ilyesmi szép állapotút én még nem tudtam venni. Nekem 30 Euro alatt még nem sikerült. Ez is csak pont a napokban.

Nem előbb ér a az a sarok a bőrhöz, hanem kis túlzással csak az a sarok ér hozzá, hacsak nem ívelten fordítok menet közben a fejen.
A letörésnek nincs jelentősége, nnagyon kicsi. Megnéztem erős nagyítóval is, nem nőtt a GAP.
Tudom mi az ára, de ezt kifogtam. A tönkre tevés pedig relatív. Szerintem használhatóvá tettem. Egyébként ahhoz sokkal nagyobb reményeket fűzök, mint a csavart fejhez, ami a borotválkozás utáni pillanatban eladóvá vált. Ha valakit érdekel keressen meg!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Slant borotvák
« Válasz #332 Dátum: 2015. December 24. - 08:54:54 »
Melyikhez is?

Lehe érdekelne.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Slant borotvák
« Válasz #333 Dátum: 2015. December 24. - 09:13:41 »
A fehér slantod szép egyenletesen adja a élszalagot. Nincs azzal semmi baj, a felülnézeti képről nézegetve.
Mindegyik ilyen kialakítású márkánál ezek így néznek ki.
Szükséges erővel az arcra nyomva tökéletesen működnek. Nem kell semmilyen fagyikanalazó mozdulatot tenni velük. 

A Walbusch szerű penge alaplapos (ezek is egyenes alaplapos) slantok is megtekerik a pengét. Pont úgy, mint a fehér slantodban. Met az egyik felükön erre lejt az alaplemez széle, a másik felükön meg a másik irányba amarra.

Az Il de France-ra azt írtad, hogy egyenes alaplapos csak megdöntött. Akkor az nem ilyen egyenes lapos penge csavarós, két oldalán ellenkező irányba lejtős?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Slant borotvák
« Válasz #334 Dátum: 2015. December 24. - 09:24:14 »
A feher bakelitre beallnek masodiknak. Megy PU

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Slant borotvák
« Válasz #335 Dátum: 2015. December 24. - 09:30:00 »
Melyikhez is?

Lehe érdekelne.

Mármint melyik eladó? A fehér.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Slant borotvák
« Válasz #336 Dátum: 2015. December 24. - 09:30:43 »
Attis!

Legyen.a tied!  :handshake:
Kiállok a sorból!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Slant borotvák
« Válasz #337 Dátum: 2015. December 24. - 09:34:51 »
Egyelore az erdeklodesnel tartok, szoval varom nork valasz PU-et.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Slant borotvák
« Válasz #338 Dátum: 2015. December 24. - 09:46:05 »
A fehér slantod szép egyenletesen adja a élszalagot. Nincs azzal semmi baj, a felülnézeti képről nézegetve.
Mindegyik ilyen kialakítású márkánál ezek így néznek ki.
Szükséges erővel az arcra nyomva tökéletesen működnek. Nem kell semmilyen fagyikanalazó mozdulatot tenni velük. 

A Walbusch szerű penge alaplapos (ezek is egyenes alaplapos) slantok is megtekerik a pengét. Pont úgy, mint a fehér slantodban. Met az egyik felükön erre lejt az alaplemez széle, a másik felükön meg a másik irányba amarra.

Az Il de France-ra azt írtad, hogy egyenes alaplapos csak megdöntött. Akkor az nem ilyen egyenes lapos penge csavarós, két oldalán ellenkező irányba lejtős?

Na, pont itt kezdődnek a gondjaim. Számomra, hangsúlyozom: számomra ez pont elég baj és kicsit sem tökéles sőt, ellenkezőleg. Nekem ez a tekert fej csak úri huncutságnak tűnik, mint amit a magunkfélék szórakoztatására találtak ki. :-) Nem segíti csak bonyolítja a borotválkozást. Homorú hajlatokban látom értelmét csak. Az egyenes alaplapos, döntött fej már más tészta.

Az Il de France egyenes alaplapú, simán megdöntve.
Lényeges még, hogy az eredetileg hozzávaló penge kicsit rövidebb, mint a zsilett mintájúak. Tehát ha valaki hozzám hasonló átalakításra vetemedne, az legyen pontos! Így most pont olyan hosszú a perem, mint a Gilette éle. A két penge szélessége megegyezik és jelen állapotában mindkettővel használható.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Slant borotvák
« Válasz #339 Dátum: 2015. December 24. - 10:11:42 »
Közben átvizsgáltam a fehér szlentet nagyító alatt feliratok után kutatva. Nincs semmi. Viszont kiderült, hogy az egyik saroknál el volt repedve, amit valszeg megragasztottak, mert most feszegetésre sem mozog és szépen pontosan a helyén van. Erről nem szólt az eladó... bár lehet, ő se tudta. Csak az érdeklődjön, akit így is érdekel. Csináltam egy jó képet:



A Razorock slant-je milyen? Ez is egyenes alaplapúnak tűnik. Van itt valakinek ilyenje?
http://i.imgur.com/kuTAhKb.jpg

Most rohannom kell, később jelentkezem.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Slant borotvák
« Válasz #340 Dátum: 2015. December 24. - 10:19:28 »
Azért én egy borotválkozásból nem indulnék ki.
Nincs ezekben a ferdére csavart pengékben semmi úri huncutság. Ilyen kialakítású szinte az összes ferde DE.
Én még rosszul műkodó slant borotvával nem találkoztam. Persze biztosan van ilyen is.

Szerintem könnyű őket használni. Ezért újítottam egy iKon ferdét is.
Azóta szinte csak azt használom. A többi ferde fejű meg ment a gyűjteménybe.
Nem azért, mert rosszak, vagy valami. Hanem mert kivétel nélkül mind régi szép példány volt.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Slant borotvák
« Válasz #341 Dátum: 2015. December 24. - 10:20:25 »
Nork, Irtam PU-t, valasz nem jott meg...

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Slant borotvák
« Válasz #342 Dátum: 2015. December 24. - 10:31:45 »
A Razo Rock slant fejek alapja az Italien Barber-nél régebben árult NOS Merkur bakelit feje.
Azt írták róla, hogy nem koppintották. Finomítottak rajta, meg minden. De ez kinézetre meg működésben is a Merkur régi bakelit. Ezeken is tekeredik a penge.
Itt már talán írtak a Bakelit Merkurról. Meg a Razo Rock Slantról is.

Az 'ildefrance' akkor érdekes lesz. Ilyet még nem használtam. Valszeg pár hétig ismerkedek vele.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Slant borotvák
« Válasz #343 Dátum: 2015. December 24. - 11:20:23 »
"Azért én egy borotválkozásból nem indulnék ki. " - Igazad van, de vettem magamnak a bátorságot. :-) Kösz a RR-Merkur infót!

atteeharp, ment a pü.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Slant borotvák
« Válasz #344 Dátum: 2015. December 27. - 06:18:41 »
Kedves szaktársak!
Kipróbáltam a fekete franciát. Nem is tudom, hol kezdjem. Talán sehol. Aki új élményekre vágyik, az szerezzen be egy ilyet!
Valamint kénytelen vagyok megismételni v.n utolsó mondatát:
"Valszeg pár hétig ismerkedek vele."
Vagy tovább.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici