Szerző Téma: Slant borotvák  (Megtekintve 76614 alkalommal)

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Slant borotvák
« Válasz #375 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 14:00:38 »

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Slant borotvák
« Válasz #376 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 09:51:48 »
A fejért 27 GBP vagy a készülékért 42 GBP 'second' árak nagyon megérik a Merkur 37C-hez képest.
A ShaveCraft X3 feje tökéletesen precíz a pengeél csavarásában, ezért mindenhol egyformán alapos és agresszív. A Merkur 37C nem tudja ezt.
Ez is közepesen agresszív készülékként jellemezhető. Ebben tényleg hasonló a 37C-hez.

Ár-érték aránya szerintem verhetetlen. Slant-tel ismerkedőknek legjobb választás.

Nem árt tudni, hogy iKon márkajel nincs a készüléken. Hogy ne legyen csalódás. Ez ShaveCraft, az iKon olcsósított brand-je.

Sziasztok!

Slant beszerzésen töprengek (főleg ha tovább esik a font).
A Merkur 37c és az iKON x3 van még "versenyben".
Aki hasnál(t) mindkettőt: megéri a 37c-hez képest magasabb ár az x3-árt?

Köszi előre is!

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Slant borotvák
« Válasz #377 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 10:13:49 »
Kérdés lehet, hogy megéri-e az árát egy iKon Slant?
Árnyalnám a választ az én tapasztalatommal. Első generációs iKon csavart fejű készüléket használok. Amelyikből oldalt nem lóg ki a penge, és ami talán az egyetlen kifogásolható rajta. (Ezt a következő szériában módosították. De sajna a penge befogás is módosult ezzel.)

Alapossága tökéletes, ebben a Mühle R41 2011 sem jobb nála. Ezt úgy tudja, hogy közben tökéletes biztonsági borotvakészülék maradt - ami ugye az R41-nek nem erőssége.
Nem csoda, hogy mostanra kultikusabb DE borotva készülékké vált, mint az R41.

Ezt nem tudom cáfolni, pedig volt bennem egy alap iKon viszolygás. Meg egy jó adag kételkedés, hogy egyszer valamire kijelentem, ha csak egy maradhat ez lenne.

A meglévő sokféle készülékem nyugodtan mehetne a fiókba. Ez tényleg annyira jó.

A ma már 'kult' wetshaving tárgy ára persze jogosan vitatható. Az újkori árát is sokan kifogásolták. Emiatt kár volt kihagyni.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Slant borotvák
« Válasz #378 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 10:26:07 »
"A ShaveCraft X3 feje tökéletesen precíz a pengeél csavarásában, ezért mindenhol egyformán alapos és agresszív. A Merkur 37C nem tudja ezt."
Én nem vettem észre problémát a 37C-nél ilyen téren, ha az ember jól tölti be a pengét.

Nem kétlem az Ikon precizitását, de azért az alumíniummal van bajom. Legalábbis visszatartó erő, az biztos.
Pedig a 37C helyett szeretnék egy olyan slant-et, ami nem két részes, hanem három, hogy a nyelet nyugodtan cserélgethessem.
De inkább hoz lázba valami vintage német cucc, mint a Shavecraft fej. Akkor már inkább az rozsdamentes acél sztori érdekesebb. Szerintem.

Mondjuk nálam a "csak-egy-maradhat" játékban nem DE maradna.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Slant borotvák
« Válasz #379 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 10:29:58 »
Kérdés lehet, hogy megéri-e az árát egy iKon Slant?
Árnyalnám a választ az én tapasztalatommal. Első generációs iKon csavart fejű készüléket használok. Amelyikből oldalt nem lóg ki a penge, és ami talán az egyetlen kifogásolható rajta. (Ezt a következő szériában módosították. De sajna a penge befogás is módosult ezzel.)


Ez a B1 slant?

megvettem már a 37c-t és nagyon meg vagyok elégedve vele (nekem közel van a 13-as R41-hez alaposságban). Még nem zártam le a slant beszerzés projectet, csak "erőt" gyűjtök, mert pl az ATT S1; S2 nagyon tetszik, csak hát: óccsó...
mondjuk ez a R41 '11-et alaposságban elverő slant érdekelne nagyon is

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Slant borotvák
« Válasz #380 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 10:43:20 »
A fej anyagával semmi gond. Ez spéci ötvözött alu, repgép ipari alapanyag.
Egyszer emiatt lesz keresett ez a széria. A tömege meg így szinte egyedülálló, ha valakinek a pille fej a bejövős.

A német antik 'torsionshobel'-ek sehol nincsenek ehhez képest. A legtöbb feje igénytelen spiáter öntvény. Mindegyikre elmondható, hogy a fejcsavarásuk közel sem tökéletes. Van jópár darab. Jól kiismertem őket.

Hidd el. Nálam nagy szó, ha leírom, hogy egy maradhat. (Használok borotvakést, SE és DE biztonsági készüléket, a kelleténél jóval nagyobb tömegben.) Kívánom, hogy a kezedbe kerüljön az említett borotva készülék.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Slant borotvák
« Válasz #381 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 10:45:51 »
 :offtopik:
(SE-ből mit?)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Slant borotvák
« Válasz #382 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 10:51:54 »
A fej anyagával semmi gond. Ez spéci ötvözött alu, repgép ipari alapanyag.
Egyszer emiatt lesz keresett ez a széria. A tömege meg így szinte egyedül álló, ha valakinek a pille fej a bejövős.

A német antik 'torsionhobelek' sehol nincsenek ehhez képest. A legtöbb feje igénytelen spiáter öntvény. Mindegyikre elmondható, hogy a fejcsavarásuk közel sem tökéletes. Van jópár darab. Jól kiismertem őket.

Hidd el. Nálam nagy szó, ha leírom, hogy egy maradhat. (Használok borotvakést, SE és DE biztonsági készüléket, a kelleténél jóval nagyobb tömegben.) Kívánom, hogy a kezedbe kerüljön az említett borotva készülék.

Almaz slantról mi a véleményed?

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Slant borotvák
« Válasz #383 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 10:55:09 »
Minden, ami vintage SE. Wedge pengés, vagy modern SE pengével megy. Van pár tucat.
(Heljestrand, Kampfe Bros, Star, Shake razor, Twin Works, stb.)

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Slant borotvák
« Válasz #384 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 10:59:26 »
Almaz slantom nincs. Nem is láttam ilyen márkát még. Ez valami névre gyártott - átfeliratozott - valamelyik nagy gyártótól?

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Slant borotvák
« Válasz #385 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 11:06:17 »
Kérdés lehet, hogy megéri-e az árát egy iKon Slant?
Árnyalnám a választ az én tapasztalatommal. Első generációs iKon csavart fejű készüléket használok. Amelyikből oldalt nem lóg ki a penge, és ami talán az egyetlen kifogásolható rajta. (Ezt a következő szériában módosították. De sajna a penge befogás is módosult ezzel.)


Ez a B1 slant?
...

Már mint a módosított második gen. iKon slant fej? A B a feketített fejet jelenti. Az meg szinterezett fémszínű volt. Nem tudom, hogy ez a fekete harmadik gen. módosult-e másban. Ennyire nem követem.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Slant borotvák
« Válasz #386 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 11:12:11 »
Vetus!

Először is köszi az eddigi slantes infókat!
Konkrétan az érdekelne, hogy pontosan mi annak az ikonnak a neve, ami Nálad "fiókba küld mindent"?

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Slant borotvák
« Válasz #387 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 12:18:51 »
Almaz slantom nincs. Nem is láttam ilyen márkát még. Ez valami névre gyártott - átfeliratozott - valamelyik nagy gyártótól?




Almaz Slant Elvileg szovjet ipar remeke, de BB-sincs róla túl sok minden

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/436932-ATT-S2-slant-bar-VS-lkon-slant-bar Pont az IKONnál jobbnak mondja itt valaki.

Az mondjuk tuti, hogy jobb, mint az Adjust.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Slant borotvák
« Válasz #388 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 13:31:02 »
Köszi az Almaz képeket! Pofás darab. Olyan mint egy vintage német gyártmány.
Nem kizárt, hogy a szerszámot amiben készült a németektől einstandolták a II. vh után.

Melyik iKonnál jobb, meg ki írta? Egy orosz Szentpétervárról, meg a S2 iKon fejről.
Aztat én nem tudhatom, mert nem ösmerem egyiket sem.
De röviden beleolvasva mintha azt írta volna, hogy most az Almaz a kedvence, nem azt, hogy jobb.

Holian! Nekem az első széria iKon csavart fejes van. Talán S1 volt a jele.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Slant borotvák
« Válasz #389 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 14:44:52 »
Nem tudom, hogy hogyan sikerült ilyen készüléket összehozni, mert amúgy rászolgál a nevére (almaz= gyémánt), sehol egy sorja, sehol semmi gyártási hibára utaló bármi. És amúgy tényleg brutál kis készülék.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici