Szerző Téma: Slant borotvák  (Megtekintve 76268 alkalommal)

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Slant borotvák
« Válasz #15 Dátum: 2013. November 27. - 18:15:34 »
Első húzáskor WTG szoktam a 'normális' fejú borotvával manuálisan megoldani ezt, mint ami Mantic videójában van, Gillette Slide néven az elején.

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=TQco5PWc2JU" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=TQco5PWc2JU</a>

Tetszenek ezek a slant fejek, de egyelőre nem ruháznék be egy ilyenre, egyrészt, mert kb 2 hete tértem át cartridge-ről DE-re, másrészt kisnyúl.


Javítva: kune
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 27. - 18:47:02 írta KunEmber »
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #16 Dátum: 2013. November 28. - 08:49:59 »
Igen. A Gillette DE használati utastásokban már az 1900-as évek legelején is ezt ajánlotta helyes DE használati technikaként a Gillette.
Egy slant készüléket azért jóval egyszerűbb a "nem kellően tökéletes" DE muzdulatokkal kezelni. A ferde vágóél megléte miatt a szelő-vágó Guillotine szerű működés már alapból adott.

Ennek régen érezhetőbb volt a hatása a jóval életlenebb DE pengéket használva. Nem véletlenül jöttek ekkortájt divatba a mindenféle pengefenő kütyük!

A mai szuperéles DE pengék korszakában egy Slant készülékben egy ilyen penge nem tréfa. A Guillotine vágómechanizmust a penge új és elhasználodott állapotában is jól lehet érezni. 

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Slant borotvák
« Válasz #17 Dátum: 2013. November 28. - 08:55:55 »
Guillotine.

Elnézést, nem szoktam (ezen a fórumon) belekötni az ilyesmibe, de most úgy éreztem. Még egyszer: elnézést!
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #18 Dátum: 2013. November 28. - 09:00:59 »
Ok! Köszönöm és javítom.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Slant borotvák
« Válasz #19 Dátum: 2013. November 28. - 09:07:32 »
Ok! Köszönöm és javítom.
Törlöm a hozzászólásom; aktualitását vesztett gyorskomment volt. Utána ezt is. ;)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #20 Dátum: 2013. December 09. - 15:44:06 »
Snake! A Hoffrtitz meg Merkur slantodnak hogy veszed ki a nyélhüvelyéből a tekerős csavart?

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Slant borotvák
« Válasz #21 Dátum: 2013. December 09. - 15:58:15 »
És már itt is kapni:
http://connaughtshaving.com/ikslant.html

Nagyon szép ez a borotva (mint az Ikonok). Csak az ár lenne barátságosabb..... :)
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #22 Dátum: 2013. December 09. - 16:16:09 »
Nem csak szép, de a slantok közül kimagaslóan jól teszi a dolgát.
Messze a legjobb borotvám, az összes slant és nem slant DE közül.  :hurra:

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #23 Dátum: 2013. December 09. - 16:39:34 »
Ja, és USA eBay. Dollárban se volt ennyi, mint a Connaught-nál. (Postával együtt USA iKon listaáron megjött.)

Mostanában a kezdeti újdonság iránti hevület csillapodtával egyre többen adogatják el az USA-ban a csili-vili, egyszer-kétszer használt IKon Slantjaikat.

Két dolog miatt:
1. Ezt vették első borotvájuknak, mert olyan szép. Használni meg nem tudják. De komolyan.  :)
2. Ráadásul a pengét nem egyszerű belerakni. Ezért főleg nem tudják használni.   :D

Oka - a fejbe rakva a penge az élszalagon kívül sehol sem lóg ki.  ;D 
Ezért az nagyon meghaladja sok USA user képességeit, hogy a penege beleaplikálása után párhuzamosan fussanak a penge élszalagjai a pengetartó lemez szélével.  ::)

Szerencsére az iKon tett is ezért. Tényleg nem egyszerű helyesen beleaplikálni a pengét.  ;D
A sok vevői reklamáció miatt felraktak egy bemutató You Tube videót a netre. Hogyan töltsük be ...

Persze ez alapján se megy a kevés műszaki érzékkel és kis ügyességgel meg nem áldott amcsi felhasználóknak.
Pedig pofon egyszerűnek látszik. De nekik szerencsére így sem az.  :boldog: (Tényleg nem az!)

Kedves magyar érdeklődő!
Ha Te is híján vagy ennek a két - a férfiemberek zömére azért jellemző - képességnek.  Akkor ez nem lesz a Te borotvád!
De tényleg.

A francba. Véletlenül tisztításkor én is kivettem a pengét. A borotva megszáradt. Most hogy rakom vissza?  :fejtor:  ;D


Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Slant borotvák
« Válasz #24 Dátum: 2013. December 09. - 16:54:48 »
Én még a normál borotvában is addig igazgatom a pengét, ameddig úgy érzem, hogy mindenhol stimmel a szimmetria és a párhuzam.

Mondjuk egy Merkur 37C slant elérhetőbb nekem árban.
Kissé részletesebben tudnád ecsetelni, hogy mi a különbség használatban, ha volt ilyened (is)? 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető PBF

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Slant borotvák
« Válasz #25 Dátum: 2013. December 09. - 16:55:53 »
Ezt gyakorolnom kell! ...de  kellene hozzá egy iKon slant  :borosta:
Feri! Ha nem megy, én átveszem! Fizetek érte annyit HUF-ban, mint az ára USD-ben és GBP-ben - csak hogy tartsuk a szokásokat, meg hogy ne legyen túl bonyolult a számolgatás!  :futyul:
jajj...sírba visztek!

Nem elérhető PBF

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Slant borotvák
« Válasz #26 Dátum: 2013. December 09. - 16:57:34 »
Én még a normál borotvában is addig igazgatom a pengét, ameddig úgy érzem, hogy mindenhol stimmel a szimmetria és a párhuzam.


Nem volt még Fatippod! Abba addig igazítgatnád, hogy feladnád, és inkább felvágnád az ereidet  :crazy:
De ettől még működik.
jajj...sírba visztek!

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #27 Dátum: 2013. December 09. - 17:04:47 »
Ha ügyetlenke vagy, ebben nagyon keresztbe áll a penge.  ;D

A titok nyitja abban rejlik, hogy a vadi új penge a videó szerinti kis ügyességgel rögtön a helyére kerül.

A gond akkor áll elő, amikor hosszabb állás után először kiveszed a készülékből a pengét.
A Készülék egy ici-picit megtekeri-hajlítja a pengét - szerintem.
Ezért, ha a videó alapján begyakorolt mozdulattal akarod újra összerakni, tuti hogy nagyon ferde lesz a végeredmény.  ;D

Plussz, ha a szimmetrikusan-jól összerakott fejet egy picit fellazítod, akkor már mozdul is rossz szimmetriát adva a penge.

Peti! Nekem már így is tökéletesen megy. Nem jutok USA user sorsra.

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #28 Dátum: 2013. December 09. - 17:13:23 »
Wasytsur!
Merkur 37C-t nem használtam még. Egy vintage Pomco Chicago slantom van. Ami szerintem használati szenpontból ugyan az - Snake szerint is -, mert ez is Merkur gyártás, meg majdnem tök egyformák a készülékek.

Ikon-Pomco működés:
A fő különbség a fej és a nyél tömeg különbségéből adódik, meg értelemszerűen a készülékek eltérő karakterisztikájából.
Amely az iKon esetén különösen jól eltalált az agresszivitás és alaposság összehangolása terén.
Megspékelve a nekem nagyon jó súlyponttal és készülék nagyobb tömegével -, meg a nagyon hatékony ferde éles szelő-vágó mechanizmussal ( - ez persze a Pomco-nál is adottság).
Egy parádés DE készülék tényleg.

Sokat nem érdemes róla hablatyolni. Próbálni kell. Olyan "aztakurva" érzéssel áll a kezedbe (kezembe), kb. két tucat különböző DE készülék használata után.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Slant borotvák
« Válasz #29 Dátum: 2013. December 09. - 19:50:52 »
Feri, honnan érdemes iKont szerválni?
Tudsz egy linket dobni?

Ja, és USA eBay. Dollárban se volt ennyi, mint a Connaught-nál. (Postával együtt USA iKon listaáron megjött.)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici