Szerző Téma: Single edge készülékek  (Megtekintve 80831 alkalommal)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Single edge készülékek
« Válasz #195 Dátum: 2016. Április 01. - 11:37:19 »
Jól van, minden rendben, nincs semmi baj, nyugodj meg!

Nem mindegy, hogy se, vagy de? Egyszerre úgys csak egy élt használsz mindkettő esetében.
Egyébként meg Feather AC pengékrôl volt szó, amikről nekem az a véleménywm, hogy borzalmas pengék, függetlenül attól, hogy mibe teszed bele azokat. Szerintem teljesen érthető voltam.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Single edge készülékek
« Válasz #196 Dátum: 2016. Április 01. - 12:26:47 »
Jól van, minden rendben, nincs semmi baj, nyugodj meg!
Én nem vagyok ideges köszi. Sőt, az írásaid is megszoktam már régen. Csak vártam hogy hátha válaszolsz egy (szerintem egyértelmű) kérdésre :kv2:
Azért sajnálom, nem gondoltam, hogy baj ha érdekel a véleményed.

Nem mindegy, hogy se, vagy de? Egyszerre úgys csak egy élt használsz mindkettő esetében.
Szerintem pont nem. De így már értem az álláspontod.
Leginkább azért nem mindegy, mert az SE pengék (Feather AC és Schick Injector) kétszer olyan vastagok (Feather Thickness: 0.254mm/0.31mm , Schick Thickness: 0.25mm) mint a DE penge(Thickness: 0.11mm), emiatt merevebbek, kevésbé tud ugrálni a kiálló pengerész. És ezt a Schick néhány használata után bizton állíthatom, hogy tök más feeling, mint a DE. Nekem.
Persze azért is, mert a borotva feje sem hajlított/domború a Schick esetében.
A Feather Artist Club shavette persze más tészta, és ilyen szempontból, itt OFF topik, viszont valószínűleg pont a penge élessége miatt épület rá a Mongoose és a Cobra designja.

Egyébként meg Feather AC pengékrôl volt szó, amikről nekem az a véleménywm, hogy borzalmas pengék, függetlenül attól, hogy mibe teszed bele azokat. Szerintem teljesen érthető voltam.
Nem is mondtam hogy nem értem :) De egyébként utána már az volt a kérdés hogy te mit szeretsz. A Feather AC pengékről senki nem akart/akar téged meggyőzni. Szerintem.

Azért ha lenne véleményed Single Edge készülékről, én szívesen olvasnám. És még ON is lenne végre a sok OFF után.

Amúgy a kés is ugyanolyan mint az SE, csak mert egy éle van?  :idea: :crazy:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Single edge készülékek
« Válasz #197 Dátum: 2016. Április 01. - 12:50:51 »
Térjünk vissza az elejére, mert nagyon elvitted a szálat.

Hát igen, a Mongúz előnye hogy Feather AC pengével megy.

Az miért is előny? Borzalmas pengék, főleg a Guard,a többi meg elmegy kategória.

Adott egy készülék, ami Feather AC pengével megy, ami szerintem, mint az összes Feather penge, legyen az DE, SE, AC, borzalmas. Ami meg borzalmas pengével megy, az hol előny?
Nem kell túlgondolni, ha valamit nem teljesen értesz   :sör:


Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Single edge készülékek
« Válasz #198 Dátum: 2016. Április 01. - 12:52:48 »
Már rég nem érdekel senkit ez a szál, de térj vissza rá nyugodtan  :crazy:
 :sör:

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Single edge készülékek
« Válasz #199 Dátum: 2016. Április 01. - 13:16:31 »
Ez a szál egy vélemény tőled. Érdemben nem érdemes hozzászólni.
Megismertük. Köszünjük szépen!

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Single edge készülékek
« Válasz #200 Dátum: 2016. Április 01. - 13:59:13 »
Térjünk vissza az elejére, mert nagyon elvitted a szálat.

Ez csak emailben jött, gondolom törölted.
"Engem érdekel, ugyanis van ott egy kérdés, amit még nem válaszoltál meg, inkább ráültél más vonalra, és amibe bele lehet kötni :sör:"

Mit nem válaszoltam meg? Ezt?
Hát igen, a Mongúz előnye hogy Feather AC pengével megy.

Az miért is előny? Borzalmas pengék, főleg a Guard,a többi meg elmegy kategória.

Erre szerintem válaszoltam. Mégpedig azzal hogy a Feather AC penge szerintem (értsd "nekem") jó (pedig a Feather DE pengéjével volt bajom, lásd DE/Pengék/Feather). Persze ez nem előny, hanem szerintem/nekem előny. Lenne, ha nem tartanám drágának a kobrát/mongúzt (nekem legalábbis nem férnek bele a költségvetésbe - értsd csóró vagyok hozzájuk)
Hogy egy Schick-ben milyen a Feather AC penge, arra nem tudok válaszolni. Még. Ha kipróbáltam, majd fogok. Bár kétlem, hogy téged érdekel az eredmény, mivel szerinted a Feather pengék borzalmasak. Persze a tapasztalat azt mutatja, hogy rosszak a következtetéseim   :fetreng:

 :sör:  :hat:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Single edge készülékek
« Válasz #201 Dátum: 2016. Április 01. - 14:15:38 »
Igen, töröltem, mert igazságtalan voltam veled. Viszaolvastam, és tényleg válaszoltál rá, csak elsiklottam felette, elveszett a sok hülyeség közt.
 :peace:
 :sör:

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Single edge készülékek
« Válasz #202 Dátum: 2016. Április 11. - 17:46:40 »
Itt a lényeg. A pengét úgy kell megvágni, hogy az A és B pontoknál legyen a legszélesebb. Tehát a két pont között egy kis ívet kell hagyni különben billeghetne a penge. A meg ugye nem szerencsés.
Az A pontnál látszik, hogy keresztben is le van vágva. Ez azért kell, hogy a borotva végéig ki lehessen csúsztatni a pengét. Ha ezt nem vágnánk le, akkor ugye kikandikálna az eszközből.
A vágást érdemes úgy kezdeni, hogy mindkét végéről belevágunk, hogy az a rész pontos legyen.
Az egész művelet kb 1 perc.
Mindezen tanácsok a körömollós vágáshoz vannak. Ha flexelni akarsz jelöld be, szántsd végig! :-)

No ha már ezt odaposztoltad a Shavette-ekhez, akkor azt hiszem hogy ideje kipróbálni majd Schick-kel is.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Single edge készülékek
« Válasz #203 Dátum: 2016. Április 12. - 14:43:11 »
Tegnap vagdostam egy kicsit. Ja, az ujjam is  :jajne:  :fejfal:
A Featherbe tényleg frankó a megvágott DE penge, de a Schickbe nem annyira. Lehet hogy nem is vágtam elég kicsire, de a hajlékonysága miatt az egyik sarkánál a rögzítés nem tartotta meg, helyette felkunkorodott. Úgyhogy a próba elmarad.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Single edge készülékek
« Válasz #204 Dátum: 2016. Április 12. - 18:49:45 »
Vigyázz, a penge borotvaéles! :-)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Single edge készülékek
« Válasz #205 Dátum: 2016. Július 13. - 17:53:35 »
Nem kapkodtak el, de vegul ma megerkezett:



Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Single edge készülékek
« Válasz #206 Dátum: 2016. Július 21. - 19:36:25 »
No és milyen a kidolgozottság?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Single edge készülékek
« Válasz #207 Dátum: 2016. Július 21. - 19:39:40 »
No és milyen a kidolgozottság?

Semmi panasz. Szerintem maximálisan rendben van. Itt is van már egy teszt:

http://rock.ly/o7hjw

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Single edge készülékek
« Válasz #209 Dátum: 2016. Augusztus 19. - 07:38:25 »
 :+1: Nekem is.

Ez a borotva meg olyan, mintha egy DE-t fejét köszörülték volna le az egyik oldalt és kész is az SE, nem?
Lajong és bolotvál! ;-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici