Szerző Téma: Single edge készülékek  (Megtekintve 80585 alkalommal)

Nem elérhető feri111

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Single edge készülékek
« Válasz #330 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:50:51 »
különben sem kapok itt érdemi információt a kérdésemre,

csak annyit tudtam meg hogy xy apukája nem tudott pengét venni anno, csak külföldről tudta megkapni

ez marha sokat segített

Nem elérhető feri111

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Single edge készülékek
« Válasz #331 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:52:45 »
ja meg kiderült az is, hogy valójában ez egy szakáll fórum

a kispados fórum sokkal nívósabb, csak az meg inaktív

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Single edge készülékek
« Válasz #332 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:53:32 »
VISSZA eddig senki nem ugatott, te kötöttél bele eddig mindkettőnkbe. Ennek a fórumnak nem ez a stílusa, kérlek próbáld meg ezt tiszteletben tartani.

Nem elérhető feri111

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Single edge készülékek
« Válasz #333 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:54:04 »
kérem a tiltásomat

regisztrációm törlését

szakállfórumnak nem akarok tagja lenni

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Single edge készülékek
« Válasz #334 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:54:53 »

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Single edge készülékek
« Válasz #335 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:56:39 »
OFF: Elobb meg ontopic akartam hozzaszolni, de meglep a hangnem. Feri111, szerintem nem oktatott ki es nem kotozkodott senki, sem Narakh sem Rotbart, es ezen a forumon nem is szokas ez. Vitak vannak, nem is keves, de ervek allnak szemben hevesen, nem az ervelok. Ez egy ilyen ize, jobb hijan hivjuk kozossegnek. Borotvalkozas temaban mindannyian szivesen vitatkozunk, de nem, nem ugatjuk le egymast es valoban nem vagyunk hozzaszokva, hogy visszaugatnak. Ha tenyleg ez a terved, szerintem meg fogsz lepodni, fogadni mernek, hogy nem fog menni soka.


ON: fu az az origo cikk. A szerzo nem tudja helyesen leirni a Gillette-et sem, csak egy helyen, az gondolom copy-paste volt, es hogy honnan asta elo a Harry's-t mintanak, meg minek? Egyebkent a havi 3,7 meg 3,2 borotvalkozas tenyleg meglepo. Ez nalam ~28-30. Epp a napokban gondolkoztam, hogy a Movember akciozas is odabaszhatott rendesen kb. mindegyik borotvalkozos ceg eves forgalmanak.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Single edge készülékek
« Válasz #336 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:58:18 »
Az origo nem sajtótermék, de olvasd  :evil:

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Single edge készülékek
« Válasz #337 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 22:03:03 »
Akkor az érdemi: mire elért hozzánk a nyugat szele, ott már a cartridge volt az újdonság, azt hozták be tömegesen. Előtte szürkén jött be ez-az, de csak módjával.
A Schick injektor miért nem terjedt el? Mert csak a saját pengéjével működik, míg egy DE a legutolsó hazai Supernova pengével is " működött".
Kb. miért nem terjedt el itthon a space pen.

Üdv

Á

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Single edge készülékek
« Válasz #338 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 22:16:54 »
Tekintve, hogy a családi hagyományok szerint külföldi rokonlátogatáskor szakajtóval kellett Mo-ra hozni a rendes zsilettet, én is a svarcimportra gyanakszom.

Off: hát ez a hangnem egészen abnormális. Se vitát, se kioktatást nem találtam a váratlan dühkitörés előtt, de szerintem fölösleges így kommunikálni...

Az origo cikkét szerintem külföldi anyagból izé, írhatták. Méghozzá onnan, ahol a harry's releváns.
Ez nem újságírás.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Single edge készülékek
« Válasz #339 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 22:30:01 »
Detre, szemelyeskedobe valtanek, ma ugyis az itt meno. Nem szar erzes szakallforum tagjanak lenni?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Single edge készülékek
« Válasz #340 Dátum: 2018. Szeptember 06. - 03:07:57 »



Egyébként Ever-Ready Streamline még mindig nem kallódik senkinél a sufniban?
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Single edge készülékek
« Válasz #341 Dátum: 2018. Szeptember 06. - 06:14:42 »
Én meg már azt hittem hogy ez a fórum behalt  ;D

Apám kamionozott, kint vett magának Schick Injectort, a pengét is onnan hozta egy darabig. Kamionosok hordtak be ilyesmiket, nagy kereslet volt azokra a cuccokra, amik itthon nem voltak kaphatóak. Ha jól tudom, akkor az országba kerülő ilyen készülékek leginkább európai, mégpedig holland gyártásból származtak, nem az USA-ból. Osztrákoknál lehetett kapni legközelebb S. I. borotvát és pengét, gondolom onnan is hoztak jópárat, amikor mentek a frigókért...

off: extraszakállra, izé extrametálra nincs válasz? :)


Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Single edge készülékek
« Válasz #342 Dátum: 2018. Szeptember 06. - 07:23:59 »
Detre, szemelyeskedobe valtanek, ma ugyis az itt meno. Nem szar erzes szakallforum tagjanak lenni?
Már a Piccolo megvásárlásakor gyanút kellett volna fognom, hogy ez itt nem az, mint aminek hirdeti magát!

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Single edge készülékek
« Válasz #343 Dátum: 2018. Szeptember 06. - 07:26:18 »
Én meg már azt hittem hogy ez a fórum behalt  ;D

Apám kamionozott, kint vett magának Schick Injectort, a pengét is onnan hozta egy darabig. Kamionosok hordtak be ilyesmiket, nagy kereslet volt azokra a cuccokra, amik itthon nem voltak kaphatóak. Ha jól tudom, akkor az országba kerülő ilyen készülékek leginkább európai, mégpedig holland gyártásból származtak, nem az USA-ból. Osztrákoknál lehetett kapni legközelebb S. I. borotvát és pengét, gondolom onnan is hoztak jópárat, amikor mentek a frigókért...

off: extraszakállra, izé extrametálra nincs válasz? :)
Nagyon nagy királyság volt a '80-as években kamionozni a keleti blokkból - VHS, rotringceruza, züllött képesújságok, ki tudja mi minden jött-ment a határon. És persze zsilett. Nyilván jó áron lehetett elpasszolni a dörzsöltebb illatszer-boltoknak, méretét tekintve nem egy fagyasztóláda vagy repülőgép-motor, tőkeigénye se nagy... ideális csempészáru volt arra az időre, amíg a béketábor ipara még nem tudott élet rakni egy acélszalagra.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Single edge készülékek
« Válasz #344 Dátum: 2018. Szeptember 06. - 07:44:42 »
Ez még a hetvenes években volt, nyolcvanasnak csak az eleje. Volt egy kis könyv, amiben vezetni kellett a behozott cuccokat, gondolom voltak olyanok is, amik nem kerültek bele. Leginkább farmer, bőrkabát, aranyékszer, óra és rengeteg nylon harisnya szerepel benne emlékeim szerint.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici