Szerző Téma: Single edge készülékek  (Megtekintve 80826 alkalommal)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Single edge készülékek
« Válasz #45 Dátum: 2014. Január 28. - 08:46:41 »
 Nem is tudom, talán ebbe a topicba illik leginkább:
http://bornsharp.com/
 Egy állítható single edge. De ha ez nem lenne elég - a fő-feature: a bázis élezi a (wedge) pengét. A kezdőlapon lévő videón látszik az elv.
 Az élezés miatt fellépő kopást a szerkezet automatikusan igazítja. A nyél cserélhető, elvileg Gillette kompatibilis. Az ára pedig...470$. Nem kevés, tény, de akár évekig is jó lehet egy penge. Meg amúgy is... ;)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Single edge készülékek
« Válasz #46 Dátum: 2014. Január 28. - 10:19:12 »
Én személy szerint örülnék, ha lehetne venni emberi áron új gyártású/típusú SE készüléket.

De valahogy nem ilyet, hanem "egyszerűt".
Mondjuk ránézésre maga a borotva pofás  ;)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Single edge készülékek
« Válasz #47 Dátum: 2014. Január 28. - 10:27:47 »
hihhetetlen!

108.000,-
5 évre jó egy pengéje vagyis 59 .- egy borotválkozás ha minden nap borotválkozik a tag.

mennyi lehet hozzá egy pót penge?

s az élező meddig bírja talán?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Single edge készülékek
« Válasz #48 Dátum: 2014. Január 28. - 10:30:43 »
Több a kérdés, mint a válasz. :D De az ötlet jó és érdekes, aztán hátha más gyártókat is ösztönöz az innovációra. Mert az nem sok volt mostanában, főleg SE vonalon. :(
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Single edge készülékek
« Válasz #49 Dátum: 2014. Január 28. - 11:41:03 »
Több a kérdés, mint a válasz. :D De az ötlet jó és érdekes, aztán hátha más gyártókat is ösztönöz az innovációra. Mert az nem sok volt mostanában, főleg SE vonalon. :(
Van, amin nem nagyon lehet/kell innoválni. Ilyen pl a kés: az alapforma a civilizáció kezdete óta változatlan, van egy pengéje, van egy nyele, ezeknek különféle kialakításai. Sok újat nehéz csinálni vele. Egy DE/SE készülék pedig csak egy fokkal bonyolultabb, mint egy kés.

Szerintem ez az önélező csoda-SE azokat célozza meg, akik nem tudnak arról hogy DE/SE létezik, és a fő problémájuk az hogy sokpengés cartridge-al borotválkozni vagy életlen (ha ritkán cseréled), vagy drága (ha gyakran).

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Single edge készülékek
« Válasz #50 Dátum: 2014. Január 28. - 11:51:27 »
Pontosítsuk:

A célközönséget úgy hívják: SZNOB!

Az tény, hogy az elmúlt 100 év alatt a gerebjeforma nem tudott változni. Mindegy SE DE vagy patron. Ami mai napig a játék tárgya az él szallag s az a szög, amely a munkát végez.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Single edge készülékek
« Válasz #51 Dátum: 2014. Január 28. - 12:02:31 »
Ami mai napig a játék tárgya az él szallag s az a szög, amely a munkát végez.
Igaz hogy nem volt patronos a kezemben vagy egy éve, de ha jól emlékszem akkor a szög tekintetében igen konzervatívak, nem sok játékot látok bennük. Még az eldobható fix egypengés is "megvéd" a hegyesebb szögektől, csak adott tartományban ér az archoz.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Single edge készülékek
« Válasz #52 Dátum: 2014. Január 28. - 12:06:02 »
Pontosítsuk:

A célközönséget úgy hívják: SZNOB!
...

Ezt egyébként honnan szűrted le?
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Single edge készülékek
« Válasz #53 Dátum: 2014. Január 28. - 12:07:54 »
 Ne csináljunk ebből elvi kérdést. :D
Pontosítsunk:
 Van új a Nap alatt. :D Lehet újítani, és kell is. Ez nem egy amish közösség, nem harcolunk a fejlődés ellen. ;D A fiatalokat is meg kell fogni, akik a kütyükön nőttek/nőnek fel. És igenis a sznobokat is meg kell fogni. De mindegy is, mert ebből csak profitálni lehet. És nem csak anyagilag, hanem - ahogy már mondtam - remélem, ez ösztönözheti a gyártókat. Ha nem...ez van.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Single edge készülékek
« Válasz #54 Dátum: 2014. Január 28. - 12:13:37 »
Nem is akarok elvi kérdést koholni ebből, persze!  :)

De azért mert valami nekem drága, még másnak lazán beleférhet.

Az önélező SE borotva egy piaci rést kíván betölteni - szerintem nem létező piaci rést. A készítők tudják ezt, ergo a befektetett energiát és pénzt kívánják kinyerni belőle a profittal együtt a magas árral. Ez eddig rendben is van.

Van egy csomó DE borotva, vagy késes is, amely drága, és nem csak sznobok veszik.  ;)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Single edge készülékek
« Válasz #55 Dátum: 2014. Január 28. - 12:17:42 »
Pontosítsuk:

A célközönséget úgy hívják: SZNOB!
...

Ezt egyébként honnan szűrted le?

Egyszerű!

Aki ilyen inovácíóra kifizet ekkora összeget, az jellemzően, csak azért teszi, mert neki olyan legyen ami másnak valószínűen nincs.

Persze lesz pár ember aki a technikai vivmány végett fizet ki ennyit érte.

De aki találkozott DE-SE val már, nem gondolom, hogy kiad ennyit, ha ugyan ezt a képességet ( nem az önélezést firtatom, hisz ez maga nemében zseniális dolog, de valahol az instant víz kategória ) olcsóbban, bár penge cserékkel megkaphatja.

Az hogy a DE és a kések frontján is hatalmas ár külömbségek adódnak, szerintem bizonyos ár-érték határ fölött már inkább a gyártó nevéről mint tovabbi plusz képességről szól.

Szerintem. De remélem tévedek!

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Single edge készülékek
« Válasz #56 Dátum: 2014. Január 28. - 12:24:14 »
Nem is akarok elvi kérdést koholni ebből, persze!  :)

De azért mert valami nekem drága, még másnak lazán beleférhet.

Az önélező SE borotva egy piaci rést kíván betölteni - szerintem nem létező piaci rést. A készítők tudják ezt, ergo a befektetett energiát és pénzt kívánják kinyerni belőle a profittal együtt a magas árral. Ez eddig rendben is van.

Van egy csomó DE borotva, vagy késes is, amely drága, és nem csak sznobok veszik.  ;)
Nem is neked szólt. ;)

 Egy-egy Pils borotva ára is 260-370$ körül van, mégis veszik azt is az emberek. És meg is értem! Az sem kizárt, hogy egyszer az én polcomon is lesz egy.

 És az sem baj, ha sokan azért vásárolnak, mert "másnak még nincs ilyen". Vegyék csak! Majd nem kell, és olcsón eladják. És a gyártó is lejjebb tolhatja az árakat.

 Ne égessük már fölöslegesen a nem létező boszorkányokat...
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Single edge készülékek
« Válasz #57 Dátum: 2014. Január 28. - 12:30:30 »
 :sör:

Értem uraim! ne is offoljuk a szálat.

Szóval én továbbra is szeretnék elérhető áron SE készüléket (is). Erre jó lett volna a Cobra vonal, ha még gyártásban lenne. Remélem hasonló fejlesztések lesznek még.

Egyszer felvetődött, hogy lehetne JS DE. ebből kiindulva lehetne JS SE is!  :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Single edge készülékek
« Válasz #58 Dátum: 2014. Január 28. - 12:33:47 »
Nem is akarok elvi kérdést koholni ebből, persze!  :)

De azért mert valami nekem drága, még másnak lazán beleférhet.

Az önélező SE borotva egy piaci rést kíván betölteni - szerintem nem létező piaci rést. A készítők tudják ezt, ergo a befektetett energiát és pénzt kívánják kinyerni belőle a profittal együtt a magas árral. Ez eddig rendben is van.

Van egy csomó DE borotva, vagy késes is, amely drága, és nem csak sznobok veszik.  ;)
Nem is neked szólt. ;)

 Egy-egy Pils borotva ára is 260-370$ körül van, mégis veszik azt is az emberek. És meg is értem! Az sem kizárt, hogy egyszer az én polcomon is lesz egy.

 És az sem baj, ha sokan azért vásárolnak, mert "másnak még nincs ilyen". Vegyék csak! Majd nem kell, és olcsón eladják. És a gyártó is lejjebb tolhatja az árakat.

 Ne égessük már fölöslegesen a nem létező boszorkányokat...

Nincs szó a boszorkányokról!

A sznobizmus ( van a csaladomban is ) meg ugye az az életforma, ahol nincs rá keretem de csak azért mert másnak nincs.

S igazad van abban, hogy valószínűen ezek táborát célozta meg nagyon helyesen.

Pl az IPhone. Nem több gyakorlatilag mint bármely felsőközép kategórias telefontól, sőt nem egy túl is szarnyalja.
Mégis mikor kiadjak a frisset tömeghisztériat kavar.

Erre gondoltam a sznobokkal. A média hype nagyon nagy erő. Ne feledjük el!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Single edge készülékek
« Válasz #59 Dátum: 2014. Január 28. - 12:42:09 »
A single edge készülékekben egyébként nagyobb penge van, mint a DE-ben?
Gondolom maga a penge nyújt más élményt, mint a DE penge, máskülönben mi értelme lenne az ilyen készülékeknek, azon kívül hogy szép?
(szerintem)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici