Szerző Téma: Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...  (Megtekintve 61130 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #45 Dátum: 2010. November 05. - 14:37:09 »
Tudom, hogy régi topik, de csak most leltem rá. Érdekes dolog lehetne, ha valós információkkal rendelkeznénk. Nincs itt véletlenül kémikus? Legjobb lenne egy biokémikus...

Mert a stílus alapján Merlin listája afféle körímélben terjedő okosságnak tűnik. Csak egy példamondat: "Sodium fluoride - fogkrémben található, az alumíniumipar mellékterméke. Ez egy finom por, amelyet patkányméreg előállításához is használnak. Tönkreteszi a patkányok emésztési folyamatát, és így a halálukat okozza."

1. A sodiumot bátran le lehet fordítani: nátrium (én például kemény csávó vagyok, rendszeresen fogyasztok sodium chloride-ot - ugye, milyen ijesztően hangzik?).
2. A nátrium-flurorid nem a fogkrémben található, legfeljebb abban is használják. Lássuk be, a puszta tény, hogy benne található, még nem bizonyítja, hogy káros.
3. Attól, hogy az alumíniumiparból (is) származik, menten gyilkos szerré válik? Elönti a magyar falvakat?
4. "Ez egy finom por". És akkor mi van? (Tipikus hangulatkeltés: rögtön a belélegzésére asszociál az olvasó).
5. "amelyet patkányméreg előállításához is használnak". A patkánymérgek előállításához vizet is használnak. Ezért azt javaslom, ne igyatok vizet!
6. "Emésztési folyamatát". Igazán szakszerűen hangzik, tényleg. Ráadásul a patkányok halálát okozza! Bár szerintem egy patkányméregnél ez az elvárható minimum.

Értem én a jószándékot, de ezek a hevenyészve fordított, a szakszerűség minimumát is nélkülöző, összeesküvéselmélet-szagú szövegek aligha érik el a célukat. Sőt.
Pedig tényleg szükség lenne rá.


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #46 Dátum: 2010. November 05. - 15:18:38 »
Tudom, hogy régi topik, de csak most leltem rá. Érdekes dolog lehetne, ha valós információkkal rendelkeznénk. Nincs itt véletlenül kémikus? Legjobb lenne egy biokémikus...

Rotbart, gyógyszervegyésszel tudok szolgálni, de sok esetben ő sem tud "igazságot tenni"...

Az igazság az, hogy a "zöldek" sokszor azért rémisztgetik az egyszeri halandó embereket, hogy megvegyék az ő általuk tesztelt/fejlesztett/reklámozott teljesen egészséges, sőt széppé varázsoló termékeket.

Én személy szerint mindenkinek azt javaslom, hogy hallgasson a józan eszére és használjon olyan termékeket/készítményeket amilyeneket jónak lát.

Persze, ha van konkrét kérdésed, megkérdezem az illetékest, hogy mondjon róla véleményt.

Az a baj ezekkel a listákkal (a fent leírtak mellett), hogy nem veszi figyelembe a különböző anyagok egymásra gyakorolt hatását.
Szerintem ált. iskolás kémiai tanulmányaiból mindenkinek felsejlik olyan reakció, aminek az egyik összetevője egy erős sav, egy másik egy erős lúg, (amelyek önmagukban igen mérgezőek), mégis a kettőt összeöntve az egyik végtermék víz...

Nem vagyok/voltam sosem nagy vegyész, de naiv sem vagyok, ezért ezeket az összetevő listákat fenntartásokkal szoktam kezelni.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #47 Dátum: 2010. November 05. - 15:31:09 »
Jessz : )  Konkrét kérdésem épp most nincs, de alkalmasint agyalok majd rajta, éljenek a gyógyszervegyészek! (Ő a feleséged?)

Az említett reakció másik végterméke pedig a gyilkos sodium chloride!  :evil:


Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #48 Dátum: 2010. November 05. - 16:53:16 »
már ha sósavat öntöttél össze marónátronnal  ;)
de viszont ha fluorsavat használsz, máris patkánymérget kapsz  :crazy:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #49 Dátum: 2010. November 05. - 17:08:22 »
Engem kifejezetten érdekelne, hogyan lehet fogkrémből patkánymérget csinálni! Vegyészbeállítottságú vagyok, de ez még nekem is magas! >:(
Ugyanis lakik az egyik raktárunkban egy ilyen dög. Sem a patkányméreg, sem a gázspréj, sem a légpuska, sőt az atombomba  ;D sem fog ki rajta. Igazi túlélő típus. Tacskó kutyám biztos le tudná vadászni elöbb-utóbb, de félek a már kiszórt mérgek és egyéb csapdák miatt behozni. Viszont van a raktárban egy pár raklap fogkrém... Nos?

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #50 Dátum: 2010. November 05. - 17:11:07 »
Engem kifejezetten érdekelne, hogyan lehet fogkrémből patkánymérget csinálni! Vegyészbeállítottságú vagyok, de ez még nekem is magas! >:(
Ugyanis lakik az egyik raktárunkban egy ilyen dög. Sem a patkányméreg, sem a gázspréj, sem a légpuska, sőt az atombomba  ;D sem fog ki rajta. Igazi túlélő típus. Tacskó kutyám biztos le tudná vadászni elöbb-utóbb, de félek a már kiszórt mérgek és egyéb csapdák miatt behozni. Viszont van a raktárban egy pár raklap fogkrém... Nos?

Mérgek összeszed aztán vadászgörény?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #51 Dátum: 2010. November 05. - 17:11:13 »
Penge, van még egy fél tubus burmai fogkrémem, ha attól nem nyiffan ki, akkor semmitől!   ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #52 Dátum: 2010. November 05. - 17:20:07 »
 ;D átveszem!  ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #53 Dátum: 2010. November 05. - 17:22:11 »
Engem kifejezetten érdekelne, hogyan lehet fogkrémből patkánymérget csinálni! Vegyészbeállítottságú vagyok, de ez még nekem is magas! >:(
Ugyanis lakik az egyik raktárunkban egy ilyen dög. Sem a patkányméreg, sem a gázspréj, sem a légpuska, sőt az atombomba  ;D sem fog ki rajta. Igazi túlélő típus. Tacskó kutyám biztos le tudná vadászni elöbb-utóbb, de félek a már kiszórt mérgek és egyéb csapdák miatt behozni. Viszont van a raktárban egy pár raklap fogkrém... Nos?

Mérgek összeszed aztán vadászgörény?


A vadászgörényt szerintem megenné reggelire, de még az is lehet a tacsit is... kipróbáljuk a burmai fogkrémet  ;D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #54 Dátum: 2010. November 05. - 17:30:18 »
Jessz : )  Konkrét kérdésem épp most nincs, de alkalmasint agyalok majd rajta, éljenek a gyógyszervegyészek! (Ő a feleséged?)

Az említett reakció másik végterméke pedig a gyilkos sodium chloride!  :evil:



Igen, Ő a kedvesem, aki egyébként a Richter-ben dolgozik kutatóként.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #55 Dátum: 2010. November 05. - 17:36:28 »
Engem kifejezetten érdekelne, hogyan lehet fogkrémből patkánymérget csinálni! Vegyészbeállítottságú vagyok, de ez még nekem is magas! >:(
Ugyanis lakik az egyik raktárunkban egy ilyen dög. Sem a patkányméreg, sem a gázspréj, sem a légpuska, sőt az atombomba  ;D sem fog ki rajta. Igazi túlélő típus. Tacskó kutyám biztos le tudná vadászni elöbb-utóbb, de félek a már kiszórt mérgek és egyéb csapdák miatt behozni. Viszont van a raktárban egy pár raklap fogkrém... Nos?

Mérgek összeszed aztán vadászgörény?


A vadászgörényt szerintem megenné reggelire, de még az is lehet a tacsit is... kipróbáljuk a burmai fogkrémet  ;D


Vazze .. ezt ismerem, tőlünk költözött el, miután elfogyott a burmai fogrém  :crazy:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #56 Dátum: 2010. November 05. - 18:47:04 »
Nem hívnád haza?  ;D

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #57 Dátum: 2010. November 05. - 20:04:07 »
3. Attól, hogy az alumíniumiparból (is) származik, menten gyilkos szerré válik? Elönti a magyar falvakat?

Ez olyan, mint a TV Shop-os szövegek :"Ez a fantasztikus evőeszközkészlet a repülőgépgyártásban is használt alumíniumból készült!"  ;D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #58 Dátum: 2010. November 05. - 20:57:26 »
 ;D Érdemes volt feléleszteni ezt a topikot  ;)
A patkánnyal kapcsolatban meg érdemes átnézni egy céllövészes fórumba!  :evil:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #59 Dátum: 2010. November 05. - 23:45:13 »
Penge, a csapót nem írtad, azt is próbáltátok? olyan, mint az egérfogó, csak kb. 3x akkora. Jól derékba töri a karrierjét. Nekem egyedül az vált be.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici