Szerző Téma: Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...  (Megtekintve 61143 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Dátum: 2010. Április 19. - 17:47:53 »
Prof-

csak kíváncsiságból. Be tudnád ide kopizni, hogy milyen összetevőket tartalmaz a Kappus? Az INCI nevekre gondolok. Akkor talán okosabbak leszünk, hogy miért nem vízoldható a krém. Az én tippem, hogy raknak bele valami olyan anyagot, ami ha pl. megszárad, a vizbázisból elmozdítja az összetevőket, hogy taszítsák a vizet. Ilyen emulziók léteznek viz/zsír elegyítéshez is. Ha pl. egy iylen anyag kioldódik a kencéből mondjuk higítás hatására a maradék viz és zsír nem kompatibilis. De 1000 más oka is lehet a tapasztalatodnak.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 21. - 13:02:19 írta edrose »

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Összetevők
« Válasz #1 Dátum: 2010. Április 20. - 13:48:20 »
Na, itten van előttem a doboza.
Aqua - Potassium Stearate - Potassium Palmitate - Potassium Cocoate - Glycerin - Sorbitol - Sodium Stearate - Sodium Palmitate - Stearic Acid - Palmitic Acid - Parfum - Potassium Chloride - Sodium Cocoate - Potassium Silicate - Aloe Barbadensis Extract - Sodium Silicate - Sodium Chloride - Amyl Cinnamal - Benzyl Salicylate - Limonene - Linalool

Én se vagyok normális, hogy ezt lepötyögtem... Egyébként én szoktam használni e Kappust, de nem különösebben tűnt föl ez a tulajdonsága, legalábbis nem érzek nagy különbséget más krémekhez képest.

Ja, és ez itt fönt mind világos, de mi a fene lehet az az „Aqua”?  ;D

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Összetevők
« Válasz #2 Dátum: 2010. Április 20. - 14:23:16 »
Rákerestem neked a neten, az "aqua" az tulajdonképpen a dihidrogén-monoxid. Veszélyes anyag, vigyázni kell vele! :-)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Összetevők
« Válasz #3 Dátum: 2010. Április 20. - 14:28:10 »
Ja, és ez itt fönt mind világos, de mi a fene lehet az az „Aqua”?  ;D

Tekintsd meg a Picasso kalandjai című filmeposzt. http://www.imdb.com/title/tt0078084/

Én is csak innen tudom, meg onnan, hogy pár éve a J.M-J. színpadának bontásakor a csigazabálók folyton ezt üvöltözték, amíg le nem dobáltuk őket jól.

Néztem ma is egyébiránt, és elég határozottan változtatja a víz felületi feszültségét. Nem mintha baj lenne. Tesztelem majd még.

Ja, szerzek holnapután ilyen Clinique post-shave healert is. Sajnos sok minta nem lesz, mert nincs, de ha viszek tégelyt, adnak. Majd beszámolok.

Egyébként ahogy finucci is írta, veszélyes anyag. Autót is hajtanak vele!
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Összetevők
« Válasz #4 Dátum: 2010. Április 20. - 15:07:30 »
Veszélyes anyag az biztos, én nem használnám. Ha tudnátok évente hányan fulladnak meg miatta! :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Összetevők
« Válasz #5 Dátum: 2010. Április 20. - 15:25:28 »
Na, itten van előttem a doboza.
Aqua - Potassium Stearate - Potassium Palmitate - Potassium Cocoate - Glycerin - Sorbitol - Sodium Stearate - Sodium Palmitate - Stearic Acid - Palmitic Acid - Parfum - Potassium Chloride - Sodium Cocoate - Potassium Silicate - Aloe Barbadensis Extract - Sodium Silicate - Sodium Chloride - Amyl Cinnamal - Benzyl Salicylate - Limonene - Linalool

Én se vagyok normális, hogy ezt lepötyögtem... Egyébként én szoktam használni e Kappust, de nem különösebben tűnt föl ez a tulajdonsága, legalábbis nem érzek nagy különbséget más krémekhez képest.

Ja, és ez itt fönt mind világos, de mi a fene lehet az az „Aqua”?  ;D

Köszi Ed! ( mármint, hogy bepötyögted, mert engem érdekelt.

Szóval nincs benne semmi, a hagyományos receptúrától eltérő összetétel. Sőt mondhatnám ez a leghagyományosabb képlet borotvakrémre.
Azt tudom még hozzáfűzni a ragacsosodáshozhoz, hogy lehet nincsenek jól elszappanosítva a zsírok benne, ez lehet akár szándékos is, hogy ne maradjanak szabad gyökök, amik reakcióba léphetnek a bőrrel. A szilikátok a krémben érdekesek mindenesetre, ezekre elméletileg nem lenne szükség, de a fehérjéktől távol tartják a bacikat, gondolom tartósító szerként működnek. Ugyan vizoldható mindkettő (Kálium, Nátrium), de lehet, hogy Profnál van vmi a csapvízben, amitől felbolydul a recept. Más tippem nincs.


Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Összetevők
« Válasz #6 Dátum: 2010. Április 20. - 16:32:51 »
Köszi Ed! ( mármint, hogy bepötyögted, mert engem érdekelt.

Ne viccolj, engem is érdekelt ám, köszi!

Már keresem, de ha valaki előbb talál valami jó kis magyarázó szószedetet, amiben az ilyesmi anyagokról elmondják, mi és mire való, akkor ne habozzon linkelni!

Egy veszélyes összetevők címtárát már találtam...


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Összetevők
« Válasz #7 Dátum: 2010. Április 20. - 17:32:19 »
Aki egy kicsit mélyebb kémiai ismeretekkel rendelkezik, az biztosan jól tudja használni ezt az oldalt  ;):
http://www.omfi.hu/index.php

Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Összetevők
« Válasz #8 Dátum: 2010. Április 20. - 17:58:24 »
OFF

Aki egy kicsit mélyebb kémiai ismeretekkel rendelkezik, az biztosan jól tudja használni ezt az oldalt  ;):
http://www.omfi.hu/index.php

Bocs Imi meghívtam ezt az oldalt és bosszankodtam... nem is nézem tovább

Az első oldal első aktuális híre:

Megjelent a 8/2010. (III.31.) SzMM rendelet
2010. április 12. - OMFI hírek
A rendelet 2010. április 1-tõl módosítja
a 27/1995. (VII.25.) NM rendeltetben,
a 33/1998. (VI.24.) NM rendeletben és
a 12/2006. (III.23.) EüM rendeletben
a "munkanélküli" megnevezést "álláskeresõ"-re.

Ez a baj ezzel a k..va országgal.... Nem mindegy hogy hívják??? Erre van idejük meg pénzük ilyen baromságokkal foglalkozni.. ettől jobb lesz vagy április 1-i tréfa???


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Összetevők
« Válasz #9 Dátum: 2010. Április 20. - 19:06:55 »
Penge, megmondom őszintén, ezt nem is néztem...

Bal oldalt ( ;D) a menüben van olyan, hogy Nemzetközi Kémiai Biztonsági Kártyák , csak hiába azt linkeltem a k..va php miatt a főoldal töltődik be...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Összetevők
« Válasz #10 Dátum: 2010. Április 20. - 19:09:20 »
OFF:
Hogy válaszoljak a kérdésedre, tul.képp mindegy, csak ugye így, hogy átnevezték más a statisztika, és nincs annyi "munkanélküli"...

OFF off..
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Összetevők
« Válasz #11 Dátum: 2010. Április 20. - 20:30:31 »
mry- megnéztem a biztonsági kártyákat. Azonban gondolom Ed arra gondolt, hogy a borotválkozással kapcsolatos leggyakrabban használt összetevőkről tudjunk meg minél többet és, hogy mire jók és mire lehet használni. Ebből átfogó gyűjtemény szerintem nem nagyon van, itt-ott létezik egy-egy csináld magad oldal, ahol kozmetikai cuccok saját kotyvasztásához árulnak alapanyagokat, ott az összetevők többségéhez irnak egy-egy leírást, de az leginkább tusfürdőkkel, samponokkal és egyéb számunkra nem annyira érdekes kozmetikai termékekkel foglalkozik, ráadásul igy kapásból nincs is meg a link.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Összetevők
« Válasz #12 Dátum: 2010. Április 20. - 21:22:41 »
Penge, ahogy látom te elég jól kiismered magad a kémia világában. Te esetleg tudnál írni pár gondolatot ezekről az anyagokról? Szerintem sokunknak nagy segítséget adnál vele. (Ne vedd célzásnak, ez csak egy szimpla kérdés ;))
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Összetevők
« Válasz #13 Dátum: 2010. Április 21. - 03:59:19 »
toxin- sajnos nem értek annyira hozzá,(sőt titkárnőt sem találnék aki legépelné ;D ) hogy itt felsoroljak egy halom összetevőt és tulajdonságait, pedig nagyon érdekelne a téma. Arról van elképzelésem, hogy milyen anyagokból áll össze egy borotvahab, krém, szappan, sőt, ha pl. egy tusifürdő receptúráját kéne az alapokról megálmodnom, simán menne. Én bármit veszek, mindig sasolom az összetevőket, egy-egy ismeretlen anyagot felkutatok, majd néha furán nézek ki a fejemből, (legutóbb egy antibaci szappanban találtam habzásgátlót!?... persze értem, hogy miért kell bele: mert elveszíti antibaci képességét, ha hígul és habzik, de könyörgöm...) Azt hiszem a lényegi kérdés azonban abban rejlik, hogy a bevált receptúrákon ki tud jobban finomítani (akár teljesítmény, egészség, akár gazdasági szempontok alapján). Ehhez meg labor kell, idő, pénz meg egy halom kisérlet. Lényegi alkotóelemeket, ami a fentieket illeti, azonban szerintem nem lehet kiváltani, mert bukik valamelyik fontos szempont.
A borotvahaboknak, krémeknek, amelyek nem nagyon mesterkéltek, mindig ugyanaz a jól bevált receptjük lesz: jól megválasztott zsírsavak, lúg, glicerin, ha meg valami mesterkélt gélben gondolkozunk, akkor abban meg olyan összetevők is vannak, amelyek sem növényt, sem állatot nem láttak, talán olcsó az előállításuk, csak éppen lehet, hogy pár év múlva rákban elmegyünk tőlük.           

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Összetevők
« Válasz #14 Dátum: 2010. Április 21. - 07:10:31 »
Penge, számomra is világos volt, hogy Ed egy kozmetikai (azon belül is a borotválkozás témakörébe tartozó) cikkekkel foglalkozó összefoglalót keres, csak gondoltam ez egy hasznos link, ahol sok infót meg lehet találni a különböző anyagokról. Illetve, ezek biztosan a valóságot fedik, amit sok esetben egy olyan oldalról/cégről nem lehet elmondani, aminek/akinek anyagi érdeke fűződik hozzá. Gondolok itt olyan gyűjteményekre, cikkekre amit a "nagyon zöldek" szoktak írni, hogy levegőt se vegyél, mert az is mérgező!!! (És mindamellett, hogy pl. ezt hirdeti minden további nélkül használja azokat a termékeket/szolgáltatásokat amik ellen kézzel-lábbal tiltakozik...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici