Szerző Téma: Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...  (Megtekintve 61131 alkalommal)

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #60 Dátum: 2010. November 06. - 00:27:20 »
Szerintem egy Junjie DE borotva lattan rogton vilagga megy, hagyj egyet valamelyik polcon:-))

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #61 Dátum: 2010. November 06. - 17:51:04 »
Penge, a csapót nem írtad, azt is próbáltátok? olyan, mint az egérfogó, csak kb. 3x akkora. Jól derékba töri a karrierjét. Nekem egyedül az vált be.
Egy ritka szívós dögről van szó, egyébként a mérgeket és a kajákat is nagyívben kerüli. Annyira azonban nem izgat a dolog, mert hamarosan lebontják a raktárat. Ha mégis jönne utánunk, megfontolom, hogy inkább háziasítom...  ;D

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #62 Dátum: 2010. November 07. - 14:02:20 »

Görénycsapdával befogod, majd átadod Mry-nak.
A neje tesztelhetne rajta, új fejesztésü gyógyszert.   :crazy:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #63 Dátum: 2010. November 08. - 08:12:24 »

Görénycsapdával befogod, majd átadod Mry-nak.
A neje tesztelhetne rajta, új fejesztésü gyógyszert.   :crazy:

Nana, rágcsálóból elég egy a házban, arra ott vagyok én ;D ;D ;D :evil:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #64 Dátum: 2011. Március 01. - 14:58:22 »
Gondoltam beírom a Mama Bear szappan összetevőit az utókornak, amíg le nem kopik teljesen a címke. :)

Ingredients: Coconut Oil, Palm Oil, Castor Oil, Safflower, Glycerine (Kosher, of vegetable origin), Purified Water, Sodium Hydroxide, Sorbitol, Sorbitan Oleate, Soybean protein, Wheat protein and Fragrance either natural or synthetic
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #65 Dátum: 2011. Március 01. - 15:08:57 »
Ez most halálos?  :buek:

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #66 Dátum: 2011. Március 01. - 15:12:16 »
Halálosnak nem gondolnám, mert még élek, de függőséget okoz... :fetreng:
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #67 Dátum: 2013. Január 31. - 17:01:16 »
Nem csoda, hogy annyira nem pörög ez a topic. Szerintem az EU-ban nem nagyon kell tartani a sok méregtől.
A szomszéd öreg évtizedek óta Barbon-Figaró párossal tolja, a folyadékbevitele kizárólag sörből áll és 87 éves. Szóval kell az egészséges óvatosság, de nem hinném, hogy a közeljövőben betrottyolnék egy borotvakrémtől :-)

off
Egy patkány a görénynek csemege.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #68 Dátum: 2013. Január 31. - 17:03:45 »
De ő még egészséges szalonnán nőt fel. Nem műsza...on. Ez a nem mindegy ha olyat eszel aminek a nyakát az udvaron kapod el. ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #69 Dátum: 2013. Január 31. - 17:11:17 »
...azért van pár érdekes összetevő ám, ami (nem egyből, de) hosszú távon lehet gondot okozhat...
Ha valakit kicsit is érdekel,most már szerencsére elég sok terméknek fent vannak az összetevői.

Pl. itt is:
http://kremmania.hu/kremek/kereses?query=aftershave
http://kremmania.hu/kremek/kereses?query=after+shave


Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #70 Dátum: 2013. Január 31. - 17:49:56 »
Betyarka
Van még kb. 18 méter kolbászunk, amit borotválni se kell (nem penészes). Remélem kitart tavaszig. Ami azt illeti én is jobban tartok a tápos csirkéktől, azt közvetlenül a belünkbe töltjük.

Nem elérhető peter.agardi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #71 Dátum: 2013. Április 29. - 23:30:07 »
Engem az elmúlt időszakban ért utol az SLS paráztatás. Több helyről is hallottam, hogy az SLS, ami egyébként szinte mindenben van nem túl egészséges, rákkeltő lehet, stb. Ez a Sodium Lauryl Sulfate, ami a habot képzi a samponokban, tusfürdőkben, mosószerekben, mindenben. Elvileg kókuszolajból nyerik ki.

Körül is néztem, és természetesen mindenben volt a fürdőszobában, babafürdetőtől a tusfürdőn és samponon át az arclemosóig (Yves Rocher).

Így szépen elindultam a gyógyszertárba, ahol először megnéztem egy BABÉ sampont a kislányomnak, de abban is volt. Megkérdeztem a gyógyszertárost, hogy szerinte mennyire kell akkor most félnünk az SLS-től, mire kiröhögött és mondta hogy ez most az aktuális népbutítás, és hogy még az orvosok által felírt fürdetők, speciális samponok is ezzel vannak tele.

Azért benéztem a DM-be, ahol szintén nem lehetett úgy terméket levenni, hogy ne lett volna benne SLS. Végül a saját márkás mindentől teljesen mentes Alverde cuccokból vettem arclemosót és tusfürdőt.



Ez egyébként kevésbé habzik, és SLS nincs benne. Helyette SCS van, ami Sodium Coco Sulfate, és utánaolvasva annyit találtam, hogy szerkezetileg megegyezik az SLS-el, ugyanúgy kókuszolajból származik. Viszont a feldolgozási szintje nem olyen "erős", mint az SLS-nél.

Egyébként érdekes, hogy Kent szappanban, Trumper cuccokban sem SLS, sem SCS nincs, ott valahogy meg tudják oldani! Szóval én úgy vagyok vele, hogy a jobb a békesség, inkább ne legyenek ilyenek otthon.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #72 Dátum: 2013. Április 30. - 05:02:33 »
logona termékeit nézted? tán muller. Én fogkrémet használok belőle abban nincs sls. vagy dr.organic termék is mentes tőle.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #73 Dátum: 2013. Április 30. - 12:33:41 »
Hogy nektek mire nincs időtök :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető peter.agardi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #74 Dátum: 2013. Április 30. - 18:05:17 »
Megnéztem ezt a Logona-t, ők is SCS-t használnak SLS helyett mint az Alverde. Gondolom hasonló cucc lehet.



Components:
Aqua (Water), Coco-Glucoside, Glycerin, Sodium Coco-Sulfate, Lauryl Glucoside, Aloe Barbadensis Leaf Juice*,
Glyceryl Oleate, Inulin, Betaine,Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate, Ginkgo Biloba Leaf Extract*,
Citric Acid, Levulinic Acid, Sodium Chloride, p-Anisic Acid, Sodium Levulinate, Arginine, Caffeine*, Phytic Acid,
PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool


A Dr. Organic-ot láttam, de árban leveri a legnagyobb angol parfümházakat is, úgyhogy le sem vettem a polcról.  :o


logona termékeit nézted? tán muller. Én fogkrémet használok belőle abban nincs sls. vagy dr.organic termék is mentes tőle.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici