Szerző Téma: Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...  (Megtekintve 61142 alkalommal)

Nem elérhető peter.agardi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #75 Dátum: 2013. Április 30. - 18:06:11 »
Sanyi, a nap végén (vagy elején) azért mégiscsak ezt kened magadra!  :D

Hogy nektek mire nincs időtök :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #76 Dátum: 2013. Április 30. - 18:54:36 »
Most mondjam azt, hogy ha a legolcsóbbat kened magadra attól is pont annyi eséllyel lesz bajod mint a legjobb atomtuti cucctól akárhányszor annyiért? :)

"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #77 Dátum: 2013. Április 30. - 23:34:38 »
Sanyinak lehet, hogy igaza van! A mai orvosok úgyis inkább gyógyszerészek, úgyh...

Nem elérhető peter.agardi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #78 Dátum: 2013. Április 30. - 23:44:03 »
Lehet, lehet... de azért nem adom fel!  :)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #79 Dátum: 2013. Május 01. - 08:07:07 »
Lehet, lehet... de azért nem adom fel!  :)
Ne érts félre, ironizáltam. Meggyőződésem, hogy nem kell túlmisztifikálni egyik ilyen alkotót sem, de talán abban is egyetérthetünk, hogy minél kevesebb jut belőle, talán annál egészségesebb.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #80 Dátum: 2013. Május 01. - 11:02:48 »
Lehet, lehet... de azért nem adom fel!  :)
Ne érts félre, ironizáltam. Meggyőződésem, hogy nem kell túlmisztifikálni egyik ilyen alkotót sem, de talán abban is egyetérthetünk, hogy minél kevesebb jut belőle, talán annál egészségesebb.

Kiemeltem neked a lényeget  :)

Amíg nincs tőle konkrét bajod (szárít, kipirosodsz tőle, stb.), addig nyugodtan lehet használni szinte akármit. Minden összetevő ami engedélyezve van forgalomba hozatalra az pont ugyanakkora eséllyel lesz rád káros mint a másik. Ráadásul ezeket már évtizedek óta használják nagyrészt, ha eddig nem találtak semmi komolyat, akkor nagy eséllyel 10 perc a napon több rosszat fog tenni a bőrödnek mint ezek a vegyianyagok.

Ezeket a hoaxokat olyan emberek indítják el akiknek fogalma sincs arról hogy mi az amiről beszélnek. Általában nem hogy nem végeztek esetleg vizsgálatokat, de még csak utána sem néztek hiteles forrásból. Tipikusan "angol tudósok kimutatták" stílusú dolgok ezek, de még ennél is gázabb szokott lenni az infóforrás, Józsi bácsi, Rozi néni, vérpistike blogok, femina.hu meg Nők lapja online a tipikus ilyenkor, de ezernyi ilyen van. Ha meg nem olyan helyről jön az infó ami hihető, akkor miért hinnéd el?

Az emberek nagy része azt sem hiszi el ami a WHO honlapján van, vagy amit leközölnek a PubMedben, isten bocsá' amit a bőrgyógyász szakorvos mond, akkor meg pont olyanoknak hisznek akik nem hogy nem egészségügyben dolgoznak, de lehet annyit sem értenek hozzá mint a kedves olvasó? :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #81 Dátum: 2013. Május 01. - 11:45:37 »
Kifejezetten rosszul reagál a bőröm az SLS tartalmú dolgokra, ezért jellemzően olyat használok, ami nem tartalmazza.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #82 Dátum: 2013. Május 01. - 12:33:56 »
Kiemeltem neked a lényeget  :)
Ráadásul ezeket már évtizedek óta használják nagyrészt, ha eddig nem találtak semmi komolyat, akkor nagy eséllyel 10 perc a napon több rosszat fog tenni a bőrödnek mint ezek a vegyianyagok.
Én meg erre azt mondom, hogy minél több mesterséges v. feleslegessen hozzáadott természetes anyag van valamiben, annál kevésbé szívesebben "fogyasztom". Ugye, hogy a víz - maláta - komló összetevők sokkal jobban hangzanak, mint a víz - árpamaláta - kukoricadara - komló - fruktóz - narancslé sűrítményből - narancskivonat koncentrátum - citromsav - nátriumcitrát - aszkorbinsav - tokoferol - természetes narancsaroma egyéb természetes aromákkal - szentjánoskenyérmag-liszt - béta-karotin? De összevethetjük a tokaszalonna - só - bükkfafüst és a császárszalonna - ivóvíz - só - szőlőcukor - burgonyakeményítő - difoszfátok - trifoszfátok - feldolgozott euchema moszat - szentjánoskenyér liszt - xantán gumi - nátriumglutamát - natrium 0 eritroaszkorbát - kálium-klorid - nátriumnitrit - füstaroma összetevőkkel. És mindkettő sör (vagy legalábbis söralapú ital) vagy szalonna megnevezéssel kerül forgalomba.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #83 Dátum: 2013. Május 01. - 12:44:52 »
Annyit még hadd tegyek hozzá az SLS-hez - mint élettudományok területén tevékenykedő ember - hogy én ezt az utóbbi időben, persze laboratóriumban heti 2-3x bizony használom tiszta formájában.  ;D :evil:
Brutális detergens, az biztos - 1 g-ot beleteszel 1 l desztillált vízbe (0,1%), kicsit meglötykölöd, olyan habja lesz, hogy ki akar futni. Por formájában pedig nem tanácsos belélegezni, de amikor adagolom, valami mikromennyiség általában ennek ellenére sajnos jut a tüdőmbe (mivel igen finom por) - köhögtet is rendesen. Szóval egyáltalán nem egy barátságos anyag, el tudom képzelni, hogy a bőrt is irritálja egyeseknél. Ezzel együtt azonban figyelemre méltó habképző tulajdonsága folytán vélhetően a legtöbb cuccban nagyon pici mennyiségben van csak.
Tehát még 1x: nem egy életelixír :evil:, de nagy hisztériát sem kell körülötte csapni. Aki pedig tudja, hogy irritálja, szerencsére talál bőséggel olyan tisztálkodó- és borotválkozó cuccot, amiben nincs.

Nem elérhető peter.agardi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re: Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #84 Dátum: 2013. Május 01. - 14:15:31 »
Köszi saxon, végre valaki aki látott már ilyet közelről! :D Az SCS-ről mi a véleményed?

Annyit még hadd tegyek hozzá az SLS-hez - mint élettudományok területén tevékenykedő ember - hogy én ezt az utóbbi időben, persze laboratóriumban heti 2-3x bizony használom tiszta formájában.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #85 Dátum: 2013. Május 01. - 16:55:57 »
Nyilván minél kevesebb olyat eszik, iszik, ken magára az ember annál jobb, lenne. Csak nem kell átesni a ló túloldalára, és akkor nincs gond. Viszont egy 10-20 vegyszer keverékéből álló katyvasznál rábökni az egyikre, hogy na ez neked nagyon rossz, és amiben ez benne van az a sátántól való, az kicsit megmosolyogtat mindig :)

A szárazkolbászomba ha nem muszáj ne legyen 50 féle adalék, mert oda nem is kell, de vannak dolgok amiket nehéz elkerülni, és felesleges túllihegni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #86 Dátum: 2013. Május 01. - 17:10:27 »
Én azt hallottam, sőt, láttam is a saját szemeimmel, mikor a vadászkutyák ürülékbe hemperegtek, hogy elnyomják saját testszagukat, ezzel fokozva annak az esélyét, hogy a préda állatok ne fogjanak szagot!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #87 Dátum: 2013. Május 01. - 17:16:37 »
Én meg azt hallottam, hogy mind eltávozunk egyszer innen. Addig is mindenki borotválkozhat kedve szerint ;D
Az állapotunkon esetleg az E211 segíthet:
http://www.nyest.hu/hirek/natriumbenzonat-vagy-natrium-benzoat
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #88 Dátum: 2013. Május 01. - 18:05:22 »
A vers a nátriumbenzoátról nagyon szép. A költő a transzendentális reinkarnáció ujragondolt paradigmáját tárja elénk e vegyület segítségével.
E211 képletesen szólva: NaC6H5CO2
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...
« Válasz #89 Dátum: 2013. Május 01. - 23:20:10 »
 ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici