Szerző Téma: Kérések topikja  (Megtekintve 104738 alkalommal)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Kérések topikja
« Válasz #510 Dátum: 2018. Június 21. - 13:45:00 »
Kösz a linket. Az agyváltó 3-asban nem az igazi túrázásra, a 7-es meg drága és nem való szerintem cross bringára. Az agyváltó nem is híres a tereptűréséről, mert azért az sem kizárt egy túra során. Javíttatni horror, ha véletlenül beüt a ménkű. Amúgy jónak tartom az agyváltót, a feleségem városi bringájára ilyen 3-as kerül majd.

Egyébként érdekes, hogy az ilyen 1x akárhány sebességes bringákon alig fordul elő 48, vagy nagyobb lánctányér. A linkelt pdf-ben is 38 fogas a hajtómű. Mondjuk ezt kicsinek tartom, de pl. a merida silex 9000-en 44-es van. Én a 44-46-ot, esetleg még a 42-est  találom egy jó köztes megoldásnak, de nyilván bringása válogatja.  Hátul a 11-32/34/36 teljesen rendben van és elegendő (nameg nincs is nagyon szélesebb áttételsor 9 sebességig).
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kérések topikja
« Válasz #511 Dátum: 2018. Június 21. - 15:01:35 »
8 sebis Nexus/Alfine prémium már elég rendesen le van tömítve és strapabíró, van aki terepen használja (11 sebis más sérülékenyebb és persze drágább, terepre nem ajánlanám). Agyváltót javítani nem szokták, ha elkopik akkor egyszerűen veszel egy másikat. Szezonvégi leárazásokon komplett fűzött kereket lehet vele venni német webshopokban 150, esetleg 100 euró alatt is (kifogtam már ilyet). De persze terepre magamnak fűzném.

46T lánctányér, ha a hátsó fogassor középvonalába teszed, már kevés vázon fér el, erre vigyázz.

Ha amúgy terepen mész, akkor nem jönne néha jól az alacsonyabb áttét? Szerintem 36/11=327% kevés lesz egyszerre terepre és országútra, akárhogy is méretezed az első tányért.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Kérések topikja
« Válasz #512 Dátum: 2018. Június 21. - 21:20:47 »
Úgy látom, hogy a mostani 48-as ha beljebb kerülne a hátsó koszorú középvonalába, simán elfér, tehát - kösz azért a figyelemfelhívást - a 44-46-ossal nem lehet gond.
Nálam a terep-aszfalt kb. 15-85% arányban fordul elő. A 48-as kerékkel alig használom így is a 11-es és a 32-es (most ez van rajta) szélső fogassort. Ebből következően úgy vélem, hogy a 11-34 is tökéletesen lefedi az igényeimet egy 44-es tányérral. A 38-as tányért nagyon ritkán használom, inkább csak szórakozásból váltok le rá, a legkisebb 28-ast meg gyakorlatilag sosem.  Elgondolkodtam a 9-es soron, de csak azért, mert az most már közkedveltebb és ezért több minden van hozzá. De amúgy a 8-as is elég. Az Acera vonal, max a Deore az, amit megcéloztam, szerintem kiszolgál ez a szint évi max. 500-1000 km-ert.

Te milyen első tányért és hátsó fogaskoszorút választanál/javasolnál?

 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kérések topikja
« Válasz #513 Dátum: 2018. Június 22. - 10:50:59 »
Függ a hajtókar hosszától (pl 160-175mm közötti eltérés simán 10%), és a kerékmérettől is, de én is próbálgatással lőttem be ami nekem jó, tehát szerintem ha ez alapján csinálod, akkor nagyot nem tévedhetsz.

A fékekben pl nem látok nagy különbséget Deore/Acera között, de a hajtásnál igen, így ha belefér anyagilag akkor Deore SZVSZ jobb, de az Acera is OK ha rendszeresen karbantartod.

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Kérések topikja
« Válasz #514 Dátum: 2018. December 01. - 00:42:44 »
Sziasztok!
Akinek nem gond dobjon legyen szíves egy szavazatot megerősítő emaillel a fiam versenyére.
408-as terem 11.A.
Köszönöm!

http://terem.rfgmol.hu/?fbclid=IwAR3yKGo1i4SDjUByOu0IkgDuZfJhU_0wl2KLzULp5VPLywxXL6OW-dM-1wM

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Kérések topikja
« Válasz #515 Dátum: 2019. Február 10. - 15:14:54 »
Kedves éltársak!
Segítség kéne, hogy hol találok egy kb. 50x10x0,5 cm-es vas rudat/lapot. A méret csak kb. érdekes, a lényeg, hogy ne legyen vastagabb 0,5 centinél. Mágneses dolgok mennének rá.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kérések topikja
« Válasz #516 Dátum: 2019. Február 10. - 15:26:45 »
Szerintem legegyszerűbben úgy úszod meg, ha fémmel dolgozó műhelyben valami hulladékból vágnak neked egyet. Bár 5mm-essel nem mindenhol dolgoznak mindennap, vékonyabból (ami valszeg elég) szinte mindig akar ekkora hulladék.

Konkrét helyet a közeledben érdemes keresned.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Kérések topikja
« Válasz #517 Dátum: 2019. Február 10. - 20:26:29 »
Köszi! 5 mm nem is kell, minél vékonyabb, annál jobb. Hol dolgoznak ilyesmivel?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kérések topikja
« Válasz #518 Dátum: 2019. Február 11. - 08:55:44 »
fémmegmunkálás, vas, acél kulcsszavakra keresnél a Google Maps-en (külön). Pl

https://www.google.com/maps/search/f%C3%A9mmegmunk%C3%A1l%C3%A1s/@47.473482,19.0105986,11z/data=!3m1!4b1

Arra számítanék hogy kb ingyen oda fognak neked adni egy ekkora hulladékot, vagy valami jelképes összegért levágnak vmi más hulladékból. Ezért nem telefonálnék előre (van-e, árajánlat, stb), mert üzleti alapon senki nem fog a kérdéssel foglalkozni. Csak úgy odamennék és megkérdezném.

Ezeket onnan gondolom amúgy, hogy a nyáron akartam csináltatni egy tornaállványt fémből, és szembesültem azzal hogy 200e forint értékű munka a nagy cégeknek túl kicsi ahhoz hogy foglalkozzanak vele, a kis cégeknél meg általában pár láncdohányos-félalkoholista szaki van, műszaki rajzot értelmezni és árajánlatot adni képtelenek, de tanáccsal szívesen segítenek. Végül összeácsoltam akácfából :D

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Kérések topikja
« Válasz #519 Dátum: 2019. Február 11. - 10:59:57 »
Köszi, próbálkozom!
Ha esetleg itt van valakinek, bár mostanában kiürült a fórum, ne tartsa magánál.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Kérések topikja
« Válasz #520 Dátum: 2019. Február 11. - 11:51:06 »
Ikea, Spontan mágnestábla.

Üdv

A

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Kérések topikja
« Válasz #521 Dátum: 2019. Február 11. - 12:22:40 »
Köszi, az túl széles. Amúgy van az is.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Kérések topikja
« Válasz #522 Dátum: 2019. Február 11. - 12:23:46 »
Inkább az Ikea konyhai késtartója lenne jó. De kicsit drágállom.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Kérések topikja
« Válasz #523 Dátum: 2019. Február 14. - 17:57:44 »
Azt hiszem, megoldottam. A Flying Tiger nevű csodaboltban vettem 500 Forintért egy 60 centi hosszú és 3 centi hosszú acél vonalzót.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kérések topikja
« Válasz #524 Dátum: 2019. Február 14. - 18:08:40 »
Én ott egy fakanalat vettem. Nem mágneses, kipróbáltam.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici