Szerző Téma: LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)  (Megtekintve 111755 alkalommal)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Captain
« Válasz #75 Dátum: 2011. Június 21. - 05:56:02 »
Plusz, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a férfiborosta szárazon, adott átmérőn pont olyan kemény, mint ugyanazon az átmérőn a rézhuzal, akkor még könnyebb megérteni, mennyire számít az előkészítés. Másképpen: aki spórolni akar a pengén (minél tovább használni), az dolgozzon rá az előkészítésre (zuhany, olaj, meleg törölköző stb.). Még másképebben: óriási különbség lehet adott márkájú pengetapasztalatban azok között, akik épp csak megmossák az arcukat, meg azok között, akik egy sor előkészítő műveletet is végeznek.

Még nem zárult le a penge-tesztem, csak gyanítom, hogy lesznek problémás helyek, például az áll alatt, a nyaki részen. Alapos előkészítéssel borotválkozom, zuhany, törölköző, stb. viszont speciel az áll alatt nem sikerült eddig kielégítően levágnom a szőrt és itt nem a baba-simára gondolok, hanem szálirányban sem igazán. WTG és ATG köröket alkalmazok, amit elegendőnek találok a bőröm számára. A Lord és a Derby vált be leginkább az Astra után, mindezt Wilki. DE készülékben, ami kezdő borotvám és persze azóta felkészített a fórum, hogy nem ez az etalon készülék. Váltok majd EJ DE89-típusra, de előtte kimerítem a Wilki DE egyre fogyatkozó élményskáláját. Közelítek az áll alatti kritikus részhez, egyre csökken a "foltos" rész.

Sheffield-England

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Captain
« Válasz #76 Dátum: 2011. Június 21. - 20:45:45 »
Én a pengéket nem szeretem idejekorán cserélni ;D,ami azt jelenti,hogy a jobbak nálam 25-30 alkalmat bírnak.
Megsúgom,hogy nálam a jobb kategória:Feather,Kai,kék Astra,Lord super chrome , Gillette ,illetve szerintem a Wilkinson sem rossz.  ;)
Eddig közepesnek számít az  Astra platinum,Dorco,kék és zöld Lord,Cerrus,illetve nekem eddig a Derby sem jött be annyira.
(Talán az is közrejátszott,hogy milyen DE készülékben használtam valamely pengét...leginkább a Gillette slim twistet vagy a Lord smartot használom)

Nos,nálam a Captain 7 alkalom után megy a tárolóba.
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Captain
« Válasz #77 Dátum: 2011. Június 22. - 10:32:49 »

Ugyebár a "drótszőrűséget"-t feszegetjük Szőrmók éltárs kérésére. Igazából Csubakka éltárs már a nickjéből itélve is törzstag lehetne a drótszőrűek kiváló társaságában, de valószínűleg a név mégis csalóka lesz és mégsincs "drótszőre"...  ;D

Az, hogy ki mennyi ideig tud használni egy pengét, szerintem egyéni szubjektív megítélés alá esik, ezt onnan gondolom, hogy pl. én mára úgy szoktam letenni az elhasználtakat, hogy ha nagyon akarnám még lenne bennük egypár (talán kényelmes/kényelmetlen) borotválkozás. A Captain így stabil 4 alkalom, de volt, hogy 8-ig is elvittem. Hozzáteszem, hogy a Superchrome-ot valamint a többit is kb ennyi használat után ürítem a tárból. Én sem vagyok az a drótszőrű típus, de mondjuk 25-30 alkalomig -az agyamban kialakult elképzelés miatt- sem bírnék egy-egy pengét használni, pedig a gyakorlatban lehet menne, de mégsem próbálnám ki...( beugrik az elhasznált "csipkés" élszalag a nagyító alatt és ilyesztő) 

Namost a "drótszőrűek" nyilván más megközelítésből élnek, náluk a pengék eleve teljesen más igénybevétel alatt vannak, meglehet a gyártók pont rájuk bazíroznak. Én személy szerint egy embert ismerek, akinek olyan komoly "minőségű" és "mennyiségű" szőre van, hogy bármit használ, azzal bizony keményen megszenved, legyen az DE, M3, vagy akár egy elektromos borotva. Hozzá tartozik, hogy valószínűleg nem folyt túlságosan bele a borotválkozás részleteibe, örül, ha éppen jól sikerül, ezért gyanítom, hogy nem a megfelelő technikákat alkalmazza, ezáltal alakult ki a véleménye a használt eszközökről.

Az mindenesetre biztos, hogy van olyan, hogy "drótszőrű" típus...

Szőrmók: az áll alatti ( és problémás) részekre egy jó tanács, tipp. Nyilván ott nem találod a megfelelő szöget, ha nem szedi le a szőrt. Próbáld ezeken a részeken nagyon kis területen a borotválást, gyors rövid mozdulatokkal. Akár úgy, hogy a borotvát el sem emeled a bőrödtől ezen a területen( oda-vissza), és így lassan változtatsz a szögén. Így könnyebb ráérezni a helyes szögre. ( vigyázz, hogy szárazon ne menj túl sokáig, hogy ne irritáljon!) A müa Wilkinsont pedig érdemes lenne lecserélned, mert szenvedősebb egy készülék, pont a tanulásra.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Captain
« Válasz #78 Dátum: 2011. Június 22. - 13:17:11 »
Köszönöm a Kedves Éltársak eddigi kielégítő válaszait, hozzászólásait!
Sheffield-England

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Captain
« Válasz #79 Dátum: 2012. Május 17. - 16:14:29 »
Ezt is kipróbáltam Lord L6-ban: tisztességes, bár nem olyan alapos, kissé utána kellett igazítani néhol a fő húzások után. Rendkívül kíméletes, egy helyen kicsit jobban megnyomtam, ott irritált, ill. egy helyen ejtettem figyelmetlenségből két jelentéktelen pontvérzést. Pedig borotválkozás közben az érzés és a hanghatás egy kicsit ijesztő volt: mély, hangos sercegés, nagyon enyhe "ragadós" érzés - mintha életlen lenne, pedig nem az.


Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #81 Dátum: 2012. Október 23. - 13:26:30 »


Első használatkor kíméletes volt az archoz,és mégis rendben végezte a dolgát.
Arc érzékenyebb helyein némi irritáció,de nagyon minimális.

A második,és harmadik munkanapján viszont mintha kifáradt volna,pár helyen pontvérzést okozott.
Első alkalommal 100% majd úgy érzem 90%-on teljesítene,de azt utána tartja!
...de még így is szerintem jobb mint a Bic,vagy a kék Astra,


Elképzelhető ,hogy 3 kör után (1 borotválkozás) "kifárad"/veszít élességéből?!
Nekem ez az érzésem.

1 alkalmas pengének viszont jónak tartom!
Mühle R89-ben tesztelve

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Lord Super Chrome
« Válasz #82 Dátum: 2012. Október 23. - 13:33:25 »
Elképzelhető. Nálam ugyanakkor több készülékben ad igen megbízható eredményt, 10-15 borotválkozást szokott teljesíteni, általában 2 körrel.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #83 Dátum: 2012. Október 23. - 15:05:41 »
Inkább ilyenkor az az elképzelhető, hogy megsérültek a bevonatok...
A penge ne érintkezzen fajansszal... csak a készülékbe magasról beledob... Nekem kb 8-10 borotválkozást hoz minden gond nélkül, ugyanavval a teljesítménnyel végig. Utána viszont érzem a teljesítménycsökkenést, illetve kb. ennyi alkalom után nálam már magától berepül a kukába.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #84 Dátum: 2012. Október 23. - 15:53:49 »
L6 ban nálam csak 4. bírt. de ezt csak akkor lehet objektíve kijelenteni ha minden körülmény mindig ugyanaz. ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #85 Dátum: 2012. Október 24. - 18:17:08 »
Ma a Goods Market-ben újra vettem 10dbs zöld Lord classicot.Két nagy változás történt:1 hologram csíkkal van megjelölve,mit az 5db-ok.2 A pengét már úgy csomagolják mint a Bic-ek.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #86 Dátum: 2012. Október 24. - 18:21:27 »
Én is ott vettettem a babámmal a múlt héten de akkor csak sötétkék és zöld lord volt 5db os és valami 160 ft/csomag.
Mondjuk még a próba hátra van.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #87 Dátum: 2012. November 11. - 08:57:18 »
Mai nap teszteltem a Lord super stainless t. Kiváló penge.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető legyozo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #88 Dátum: 2012. November 12. - 17:08:01 »
Sziasztok!

A Lord pengéiből én a Classic http://ecx.images-amazon.com/images/I/41LfjZQMYxL._SL500_AA300_.jpg , és a Super http://ecx.images-amazon.com/images/I/41-n87sUbfL._SL500_AA300_.jpg fajtákkal találkoztam.
Bár itt a fórumon többnyire a klasszikus borotválkozás hívei vagyunk, gondolom a két penge közül nem a Classic a jobb.
Jól sejtem?
"...egy gentleman nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." Rejtő Jenő

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #89 Dátum: 2012. November 12. - 17:51:57 »
Nekem észrevehetetlenül egyformák. Penge tud referálni, hogy technológiai különbség van -e közöttük.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici