Szerző Téma: LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)  (Megtekintve 110479 alkalommal)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #210 Dátum: 2014. Július 24. - 12:52:10 »
Mindkettővel pozitív a tapasztalatom, minden borotvában amiben próbáltam őket. A Captain egy merevebb, robusztus penge, közepesen éles, és nálam 4 napig bírja (referencia: zöld Astra kb 3 nap) .

...
A Platinum egy vékony, meglehetősen éles penge. Nekem első nap túl éles, aztán 2-4. napokon kellemes, aztán kimegy az éle, kb ugyanez a minta a Featherrel, amivel nem azt akarom mondani hogy a kettő pont ugyanolyan, mert nem, de elég hasonló nekem. 5. napon már húz, irritál, főleg ATG, szóval elég gyorsan meghal az éle, addig kellemes. Merkur Slant viszont nagyon szerette, abban +1 napig kellemes.
Ami furcsa, hogy a jellemzően (sokaknál-sokunknál) tartós és éles pengék nálad nem, ellenben a vacak (bocs) Captain igen.
Mekkora szöget tartasz, kb., érzésre?
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #211 Dátum: 2014. Július 24. - 12:52:43 »
A platinum engem is érdekel. A Super Chromhoz viszonyítva az milyen?
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #212 Dátum: 2014. Július 24. - 13:20:16 »
Ami furcsa, hogy a jellemzően (sokaknál-sokunknál) tartós és éles pengék nálad nem, ellenben a vacak (bocs) Captain igen.
Mekkora szöget tartasz, kb., érzésre?
A leghegyesebbet, ami még éppen vág; a konkrét szög borotvafüggő. A Captaint nem mondanám vacaknak, inkább kuriózum, más, ezért rá kellett állítani a kezem.

Amúgy nem tudom milyen tartós és éles pengékre gondolsz, de nagyjából minden beválik nálam egy ideje, kivéve a Derbyt. Kedvencek zöld Astra, kék Astra, Wilkinson, Gillette Platinum; a Feather is tetszik de nem annyival jobban mint amennyivel drágább és macerás beszerezni. Ezeket csak referenciának írtam le, hogy az élvtársak be tudják kalibrálni mennyire nemszokványos az én ízlésem :D

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #213 Dátum: 2014. Július 24. - 13:21:12 »
A platinum engem is érdekel. A Super Chromhoz viszonyítva az milyen?
Nekem ég és föld, mert az SC nagyon nem jött be, tépett és irritált, pedig eddig 4x próbálkoztam vele, pár hónap kihagyásokkal, mert annyian dícséritek.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #214 Dátum: 2014. Július 24. - 13:27:37 »
 :thanks:

Nekem az SC az egyik legjobban bevált penge. Piszkosul éles, és viszonylag tartós.
Tényleg nem vagyunk egyformák, de jó ez így!   ;)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #215 Dátum: 2014. Július 24. - 13:39:31 »
Amúgy, csak magyarázatképpen: az SC-vel is meg tudok borotválkozni, főleg WTG/XTG, esetleg oldalt ATG. Ahol kellemetlen, az a száj, és főleg az orr alatti ATG. Itt bizony elakad és húz szegény. Nekem az orr alatti ATG a választóvonal a kellemes és nem annyira kellemes pengék között, ott buknak ki azok a különbségek ami más részeken/irányból másodrendűek. Pengét is akkor cserélek, ha ezen a részen nem teljesít már jól.

Az SC-vel csak úgy tudok megborotválkozni, ha az orr alatt először még csinálok 4 kört (ha lefele 0°, akkor utána 90°, 270°, 135°, 225°, de ez nekem már feleslegesen macerás).

Sajnos elég sűrű a fejemen a haj és az arcszőr, ha nem vágatom le a hajam kb hetente félcentisre akkor tiszta akné lesz a fejbőröm, ha meg hagyom növekedni 2 hónapig akkor szép, dús mikrofonfejem lesz, és bármilyen határon kelek át a vámosok szét fogják szedni a bőröndömet, keresve hogy milyen cuccot csempészek.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #216 Dátum: 2014. Július 24. - 14:00:55 »
A leghegyesebbet, ami még éppen vág; a konkrét szög borotvafüggő. A Captaint nem mondanám vacaknak, inkább kuriózum, más, ezért rá kellett állítani a kezem.

Amúgy nem tudom milyen tartós és éles pengékre gondolsz, de nagyjából minden beválik nálam egy ideje, kivéve a Derbyt. Kedvencek zöld Astra, kék Astra, Wilkinson, Gillette Platinum; a Feather is tetszik de nem annyival jobban mint amennyivel drágább és macerás beszerezni. Ezeket csak referenciának írtam le, hogy az élvtársak be tudják kalibrálni mennyire nemszokványos az én ízlésem :D
Arra gondolok, hogy az erősen "klasszik" szénacél Captain 4 alkalmas, míg a jellemzően tartós Zöld Astra 3, vagy egy Feather 4.
(Érdekes módon az SC -vel kapcsolatban egy véleményen vagyunk, a kedvenceid pedig nagyon is szokványosak, vagy legalábbis kitűnő, érthetően kedvelt darabok).

Néha azon gondolkozom, hogy rossz csomag Captain és SC jutott nekem, mert a híres-hírhedt Zöld Lord nekem jobb a Captain -nél, és az SC nem igazán jobb nála...???
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #217 Dátum: 2014. Július 24. - 14:02:06 »
A platinum engem is érdekel. A Super Chromhoz viszonyítva az milyen?
Black:
A Platinum a kék Astrára hasonlít, az SC -hez én nem viszonyítom...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #218 Dátum: 2014. Július 24. - 14:18:22 »
Oké Uraim, köszönöm a válaszokat!

Sajna nekem a kék Astra nem mond semmit, mert még nem próbáltam. Még!  :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #219 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 13:27:21 »
Kipróbáltam a Lord Super. Csalódás volt a kék Astra és a Derby pengékhez képest. Mostanra már kezdek ráérezni a DE borotválkozásra. Napi szinten csinálom, nulla irritációval. Most olyan vörös lett a nyakam mint a rák. Mindent ugyan úgy csináltam és nem is siettem.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #220 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 13:35:28 »
Haaaaat.

Nem egy csodapenge.

De ennyire nem rossz. Szerintem.
Utazáshoz szeretem.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #221 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 13:55:14 »
Lord SS valóban nem az igazi, de néha elmegy. 1-2 borotválkozás beleférhet vele.

Lord pengék közül én a Super Chrome-ra esküszöm! Éles és tartós! (nálam)  :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #222 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 14:02:54 »
S most fehege leszek!  :peace:

Minden pengének más a vastagsága, élszöge s élgeometriája.Ehhez jön hozzá az adott készülék alapossága.

Ennek ismeretében, a penge nem rosszúl teljesít, hanem, s bocsáss meg elörre is, a kezedben nincs még annyi tapasztalat, hogy érezzed melyik pengét milyen szögben s sebességgel kell kezelned.

Gyakorolj sokat, ezzel a pengével meg lehet jól borotválkozni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #223 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 14:15:19 »
Szerintem ez a kulcs. Kicsit később még tapasztaltabb leszel, még jobban fog menni.

Nálam legalábbis így történt. Első pár használatkor 0-ás értékelést adtam ennek a pengének, majd jó egy éves többlettapasztalat után újra elővettem, és azért vállalható minősítést kapott.

Kipróbáltam a Lord Super. Csalódás volt a kék Astra és a Derby pengékhez képest. Mostanra már kezdek ráérezni a DE borotválkozásra. Napi szinten csinálom, nulla irritációval. Most olyan vörös lett a nyakam mint a rák. Mindent ugyan úgy csináltam és nem is siettem.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #224 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 14:49:28 »
majd jó egy éves többlettapasztalat után újra elővettem, és azért vállalható minősítést kapott.
Kétségkívül igazatok van abban, hogy kellő tapasztalattal elég sok penge kerül a használhatatlan kategóriából a vállalhatóba. Viszont kérdés, hogy mi értelme van vállalható pengével borotválkozni, amikor van jó és kiváló is (még akkor is, ha mindenkinek más). A pengék rangsora nagyon ritkán fordul meg drasztikusan a tapasztalat növekedésével, úgyhogy a 3 év utáni kedvenc penge jó eséllyel benne lesz már az elején a top 5-ben, amennyiben vkinek volt alkalma találkozni vele.

Nekem a Lord SS kezdetektől fogva a kupac alján van, eleinte azt mondtam rá borzasztó, most meg azt mondom rá hogy végszükségben elfogadható, de azóta ez már nagyon kevés lett ahhoz, hogy ne menjen egy penge kukába/barkácscélra.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici