Szerző Téma: LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)  (Megtekintve 109086 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Captain
« Válasz #30 Dátum: 2010. Október 26. - 23:01:38 »
Salmo- A szőrös cserépkályhás manőver nekem is kicsit barbárul hangzik, de látod a Captain erre is kiváló!  Kis irritáció azért volt!!! csak nem a cserépkályha üvegjén...  ;D  :borz2:

KunEmber- úgy tudom, hogy az eredeti LORDokon króm és vidax van ( egy két típuson meg valami hangzatos nevű anyag) , a Captain ugyebár szénacél és ebből a szemszögből eléggé fekete bárány. Azonban a folyamatos fejlesztések miatt, ami látható és érezhető típustól típusig, ez a bevonatokat is érinti. Most pl. egy olyan 2 pengés készülék minta van birtokomban, ami érzetre és élesség szempontjából Feather első 2 használatra ( ellenállás és hangnélkül kopaszt), viszont éltartósság szempontjából nem tűnik olyan jónak, a 3-ik használatnál vált érezhetővé, hogy gyengült. Ezen nem tudom milyen bevonat van, nem hiszem, hogy teflon lenne (mikroszkóp alatt egyik megszokott mintázatra sem hasonlít), de ki tudja, mivel számtalan bevonat létezik és valószínűleg mindnek van létjogosultsága. Viszont a borotvahabban a teflon, na az számomra az újdonság, azt hittem, hogy keményen rákkeltő.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Captain
« Válasz #31 Dátum: 2010. Október 27. - 08:33:52 »
na ez az! nem túl egészséges, én is így tudom. az más kérdés, mit jelenthet ez egy borotván?

fác

  • Vendég
Re:Captain
« Válasz #32 Dátum: 2010. Október 27. - 08:45:28 »
a teflon teljesen ártalmatlan dolog. egy szép nagy polimer, aki nagyon ellenálló. ami rákkeltő az a ragasztóanyag, amivel felviszik a serpenyőre. ezért ha karcos a teflonos lábas otthon, jobb lecserélni. (persze a legjobb, ha nem használsz ilyet :)

Salmo- A szőrös cserépkályhás manőver nekem is kicsit barbárul hangzik, de látod a Captain erre is kiváló!  Kis irritáció azért volt!!! csak nem a cserépkályha üvegjén...  ;D  :borz2:

KunEmber- úgy tudom, hogy az eredeti LORDokon króm és vidax van ( egy két típuson meg valami hangzatos nevű anyag) , a Captain ugyebár szénacél és ebből a szemszögből eléggé fekete bárány. Azonban a folyamatos fejlesztések miatt, ami látható és érezhető típustól típusig, ez a bevonatokat is érinti. Most pl. egy olyan 2 pengés készülék minta van birtokomban, ami érzetre és élesség szempontjából Feather első 2 használatra ( ellenállás és hangnélkül kopaszt), viszont éltartósság szempontjából nem tűnik olyan jónak, a 3-ik használatnál vált érezhetővé, hogy gyengült. Ezen nem tudom milyen bevonat van, nem hiszem, hogy teflon lenne (mikroszkóp alatt egyik megszokott mintázatra sem hasonlít), de ki tudja, mivel számtalan bevonat létezik és valószínűleg mindnek van létjogosultsága. Viszont a borotvahabban a teflon, na az számomra az újdonság, azt hittem, hogy keményen rákkeltő.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Captain
« Válasz #33 Dátum: 2010. Október 27. - 08:49:56 »
Kérdés, egy pengére mivel viszik fel. De különösebben nem aggódom. Szerintem egy belvárosi séta alatt több karcinogén szennyeződés rakódik ránk, mint egy havi, napi rendszerességű teflonos borotválkozás.

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Captain
« Válasz #34 Dátum: 2010. Október 27. - 11:51:46 »
A cseh Barbus borotvakrémmel használtam a Kapitányt,ami egyébként nem rossz.Lehet azzal nem vág össze.(érdekes a Barbusban egyébként nincs metylparaben)Majd kipróbálom más krémekkel is,és kiderül.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Captain
« Válasz #35 Dátum: 2010. Október 27. - 17:42:22 »
Kérdés, egy pengére mivel viszik fel. De különösebben nem aggódom. Szerintem egy belvárosi séta alatt több karcinogén szennyeződés rakódik ránk, mint egy havi, napi rendszerességű teflonos borotválkozás.
:borotva:

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Captain
« Válasz #36 Dátum: 2010. November 01. - 10:19:37 »
Gyerekek, a kapitány nagyon jól szerepel! Köszi Ed!  :borz2:

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Captain
« Válasz #37 Dátum: 2010. November 05. - 13:35:46 »
Urak!

Nem tűntem el, csak igen... :-)

Ed hozott nekem még vagy három hete két doboz Captaint. Az első tapasztalások jók voltak vele (azért rendeltem a Feather helyett, ami nem volt), ellenben feltűnt a tartós használat során pár dolog.

1. Rozsdásodik. 3-4 nap használat után kicsap rajta a vakrozsda, összekeni az egyébként gyönyörű Merkur Futur-omat.
2. Rettentő gyorsan veszít az élességéből. Én két körben borotválkozom. Az első alkalommal kifogástalan, a második alkalommal teljesen korrekt, a harmadik-negyedik alkalom után viszont katasztrófa, úgy húz, hogy sokszor cserélem két menet között is. Ez utóbbi esetben kegyetlenül sebez.

Üdv,

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Captain
« Válasz #38 Dátum: 2010. November 05. - 13:42:48 »
Érdekes, ugyanaz a kerület (mondjuk a legnagyobb BP-en), és ezek szerint más víz, mert nálam úgy nem rozsdásodik, hogy ki se szedem a borotvából. Lehet, hogy te már a budafoki vizet kapod, én meg a Gellért-hegyit?

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Captain
« Válasz #39 Dátum: 2010. November 05. - 14:07:28 »
Ahoj, a kapitány nálam is rozsdul! (piliscsabai víz?)

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Captain
« Válasz #40 Dátum: 2010. November 05. - 14:13:49 »
Éppen tegnap tettem be új kapitányt, majd jelentkezem Pesterzsébetről.
(bár az itteni vizet a kutyámnak sem adnám, lehet, hogy a beretvának éppenséggel jót tesz ;P )

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Captain
« Válasz #41 Dátum: 2010. November 05. - 15:42:43 »

Ha megsérül a lakkréteg, teljesen jogos ha rozsdásodik. Viszont ha nem sérül meg, nálam az Astra, Feather, LORD elöbb kezd ám el rozsdásodni, mint a kapitány, és csak extrém körülmények között. ( Zuhanyban tartva, folyamatos mindennapos nedvességnek kitéve.)

Hol kezd rozsdásodni a pengétek? Ugye nem az élszalagon?, mert ugyebár ott teflonbevonat védi az acélt, csúnya lenne, ha az lesérülne(magyarázná mondjuk a sebzést). Mindenesetre gyanús nekem, hogy sebez, nálam és Ednél is igencsak hosszan ( nálam kb 8 borotválkozás) ugyanazt a nem kifejezetten túl éles de még szuperül használható élt tartja, utána sem sebez, viszont kényelmetlen vele borotválkozni az egyre nagyobb ellenálássa miatt. (nem hirtelen esik a teljesítménye, szépen lassan hal el..) 

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Captain
« Válasz #42 Dátum: 2010. November 05. - 16:00:45 »
Ja, és ha menet közben elsikkadt volna, illetve hogy az újak is tudják: El Capitán esetében ugyebár eleve nem inox, hanem szénacélról beszélünk.  ;)

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Captain
« Válasz #43 Dátum: 2010. November 05. - 16:53:16 »
 ??? akkor ez most nem is rozsda??? Lehet, hogy a színe jön le?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Captain
« Válasz #44 Dátum: 2010. November 05. - 16:58:32 »
nálam a zuglói víz nem bántja a kapitányt.
Pont tegnapelőtt este vettem elő a tech-et amiben ilyen penge lakik (volt már használva, de igen ritkán kerül sorra), a pengét nem szoktam kiszedni, csak ha már kidobásra ítéltetett. Rozsda nyomát nem fedeztem fel.  :borz1:
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici