Szerző Téma: LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)  (Megtekintve 109007 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Captain
« Válasz #60 Dátum: 2011. Március 29. - 13:21:07 »
Nálam 2 alkalmat bír, utána húz.
Nekem is ez volt a tapasztalatom, viszont második alkalommal már kuka, mert húzott. Árak Ed elő-webshopjában.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető runner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Captain
« Válasz #61 Dátum: 2011. Március 29. - 14:00:04 »
És nálam is!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Captain
« Válasz #62 Dátum: 2011. Március 29. - 14:02:40 »
a drótszőrűek!  ;D ;D
nálam 4 borotválkozásig konzisztens, de nem vagyok "drótszőrű"  ;D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Captain
« Válasz #63 Dátum: 2011. Március 29. - 14:19:46 »
Meg pergamenbőrűek!   ;D   ;D   ;D

Nálam is hozza a négyeket - mint az isteni Rudi. Tudjátok, akiben ha felbuzog a szorgalom, akkor jobb kezében szambát jár a habverő,
ballal meg a fagylaltot méri ő.   :crazy:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Captain
« Válasz #64 Dátum: 2011. Március 29. - 14:42:15 »
Aztaaaaa, hogy klipje is van! Ááááááááálat!

Nem elérhető szürkesün

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Captain
« Válasz #65 Dátum: 2011. Április 01. - 20:14:24 »
Hála Ed nagylelkűségének sikerült beszereznem néhány dobozzal,úgyhogy kb egy évig el vagyok látva vele. :borz1:
 Eddig három alkalmat simán kibirt még egy biztos van benne(lehet hogy kettő is)
Nem a legélesebb,ennek ellenére megkedveltem,mert teljesen irritációmentesen dolgozik nálam. :)
Meg az egész utca hallja,hogy borotválkozom ;D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Captain
« Válasz #66 Dátum: 2011. Április 08. - 12:02:06 »
Én is kipróbáltam végre - pontosan másfél alkalmat bírt. A második borotválkozás felénél gyakorlatilag megszűnt az éle.
A jobb arcfelemet még némi húzással lecsupaszította, a bal oldalon már csak annyit ért kábé, mint az a kartonlapocska, amit régen az ábécében gyűjtöttem össze, a kávédarálók mellett.

Talán jobboldali penge  :crazy:

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Captain
« Válasz #67 Dátum: 2011. Április 08. - 13:11:06 »
Én is kipróbáltam végre - pontosan másfél alkalmat bírt. A második borotválkozás felénél gyakorlatilag megszűnt az éle.
A jobb arcfelemet még némi húzással lecsupaszította, a bal oldalon már csak annyit ért kábé, mint az a kartonlapocska, amit régen az ábécében gyűjtöttem össze, a kávédarálók mellett.

Talán jobboldali penge  :crazy:

Mondom, hogy egyszer használatos.  :fetreng:
Novaculum habeo.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Captain
« Válasz #68 Dátum: 2011. Április 08. - 13:57:54 »
Srácok! Intim kérdés a drótszőrűekhez: ;D Mit is borotváltok vele, hogy ilyen gyorsan megadja magát?  :borotva:
Elméletileg( és gyakorlatilag is) tovább kéne bírnia...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Captain
« Válasz #69 Dátum: 2011. Április 08. - 15:03:29 »
Nemtom, drótszőrű vagyok-e (világos bőr, világos haj, már amíg volt), de nem csináltam semmi különöset vele, esküszöm  ::)
Derby 3-4 menetet bír nálam, Feather 7-8-at.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Captain
« Válasz #70 Dátum: 2011. Június 20. - 20:13:35 »
Srácok! Intim kérdés a drótszőrűekhez: ;D Mit is borotváltok vele, hogy ilyen gyorsan megadja magát?  :borotva:
Elméletileg( és gyakorlatilag is) tovább kéne bírnia...

Ez a drótszőrűség több szót is érdemelne. Próba alatt van nálam a Derby Extra jelenleg és a második alkalommal már húz kényes helyeken(#), mindkét esetben egy-másfél napos borostánál.

# értsd az arcon, nem kényes intim helyeken ;D

Sheffield-England

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Captain
« Válasz #71 Dátum: 2011. Június 20. - 21:03:37 »
Biztos, hogy számít a szőr mennyisége, minősége, a bőrünk minősége, egyéb ellenálló tényezők, a borotválkozás menete, tempója stb. stb. és maga a penge is

Hogy viszonyítsak otthon a konyhában van egy kés ( ócska vacak ezer éves bóvli ) 100% éles, én élezem a CATRA-n. Nálam egy hetet bír kb, míg újra élfrissítek. Használom mindenre zöldség, hús stb. vágásra, nagyon szeretem, mert minden jól el van találva rajta, kivéve az acél minősége.

DE. Jön asszony és csinál egy iszonyú finom ebédet, ugyanennek a késnek viszont ugyanakkor annyi... Pedig ő is csak vág vele... ( Aztán nagy sokára sikerült rájönnöm (kilesnem), hogy milyen mozdulatoktól száll el az éle...)

Szóval a "drótszőrűség" így is érthető... 

 

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Captain
« Válasz #72 Dátum: 2011. Június 20. - 21:18:28 »
Értelek Penge,

igazad van, sok minden befolyásolja az él tartósságát, viszont a "drótszőrűséget" én inkább szőr-bőr típusként szerettem volna érteni, a kezelhetőség szempontjából, s ezzel kapcsolatosan fejtegetni a témát. Adott volt a találó jelző tőled és erről jutott eszembe a saját arcom, arcom egy része, satöbbi, bár talán nem ebben a topickban van a "miféleszőrség" helye.

Mindenesetre érdekes, amit leírtál, jó a példa.
Sheffield-England

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Captain
« Válasz #73 Dátum: 2011. Június 20. - 21:28:13 »
Plusz, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a férfiborosta szárazon, adott átmérőn pont olyan kemény, mint ugyanazon az átmérőn a rézhuzal, akkor még könnyebb megérteni, mennyire számít az előkészítés. Másképpen: aki spórolni akar a pengén (minél tovább használni), az dolgozzon rá az előkészítésre (zuhany, olaj, meleg törölköző stb.). Még másképebben: óriási különbség lehet adott márkájú pengetapasztalatban azok között, akik épp csak megmossák az arcukat, meg azok között, akik egy sor előkészítő műveletet is végeznek.

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Captain
« Válasz #74 Dátum: 2011. Június 20. - 21:28:48 »
Én is kipróbáltam a Kapitányt. 2 alkalmat bírt, amiből a második már nem esett jól... Irritáció, pontvérzés nuku, viszont húzott, mint a disznó  ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici