Szerző Téma: LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)  (Megtekintve 111301 alkalommal)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #135 Dátum: 2012. December 15. - 18:56:54 »
A török csomagomban Shark penge is volt.
Még csak 1x használtam Lord L6-ban.
Nem ér a Feather és Gillette Super Thin közelébe élességben, de tisztességes borotválást biztosít.
Nagyon kíméletes (már-már túlságosan is?), első használatnál is néhány jelentéktelen, timsót se igénylő vérzést produkált csak.
Az összbenyomás mindenképp pozitív. Ja, és nagy tételben a bestshave.net-ről igen-igen olcsó...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #136 Dátum: 2013. Február 28. - 07:23:50 »
Megint kipróbáltam a sampler pack maradványai alján heverő Shark pengét, és egyáltalán nem rossz.

Ez megfeleltethető pontosan valamelyik Lord-nak, vagy más penge?

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #137 Dátum: 2013. Február 28. - 09:16:52 »
Megint kipróbáltam a sampler pack maradványai alján heverő Shark pengét, és egyáltalán nem rossz.

Ez megfeleltethető pontosan valamelyik Lord-nak, vagy más penge?
Ez egy jó kérdés, nekem is jó benyomásom volt róla, akár még SuperChrome szerű is lehet...
Penge úr esetleg jobbat tippelhet, ha szépen megkérjük?
Gillette Tech 1951

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #138 Dátum: 2013. Február 28. - 09:41:00 »
Hogy pontosítsam a korábban általam írtakat, ill. növeljem a zavart ;): érzetre engem leginkább a Captainre emlékeztet, de talán egy picivel élesebb.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #139 Dátum: 2013. Február 28. - 12:41:45 »
kezdőmókus- melyik Shark pengét próbáltad? Ebből is van többféle. Sima SS vagy SC?
saxon- Az az egy biztos, hogy a Captain-nek más a specifikációja minden paraméterében (szénacél vs. inox), már ez alapján sem hasonszőrű.
A Captain nálam nagyon elüt minden LORD-tól.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #140 Dátum: 2013. Február 28. - 13:13:32 »
SC.  Tetszik.  De ha van Lord ami teljesen ua, akkor azt talán egyszerűbb lenne venni Budapesten, mint neten rendelni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #141 Dátum: 2013. Február 28. - 13:51:12 »
A LORD SC-t próbáltad már? avagy hülye kérdés, mert ezek szerint nem. Avval gyakorlatilag össze is tudnád hasonlítani. Ed-nél meg elméletileg beszerezhető.
Egyébként azt gondolnám, hogy nagyon hasonlóak (vagy ugyanolyan), de mivel csak eldobhatóból volt szerencsém hasonlítgatni őket, ott volt különbség a LORD javára. Mivel a Shark az almárka, simán lehet, hogy ennélfogva butítanak rajta, de mivel szériák között is sokszor van érezhető különbség ( fejlesztenek valamin ), így inkább nem mondok okosat, hogy ki kell próbálni. A LORD SC-ben nem hiszem, hogy nagyot csalódhatsz ( én is azt használom leginkább) de hát ugye pengéknél is ízlések és pofonok.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #142 Dátum: 2013. Március 01. - 09:13:44 »
Nem, nem próbáltam.  A Lord próbálgatást mindezidáig halasztgattam (mert annyira, de annyira bevált az Astra Platinum), de ma írtam Ed-nek, a szándékom hogy minden Lord-ot kipróbálok amit eddig nem, de leginkább a Lord Platinum és a Captain izgatja a fantáziámat.

A Shark SC amúgy a harmadik napon csalódás, csúnyán húzott, valszeg nem az én arcszőrzetemnek való az éltartása.  De eleinte kellemes, szóval akinek nem túl erős a borostája annak érdemes kipróbálni.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #143 Dátum: 2013. Március 01. - 10:00:09 »
Ezt sajnos én is aláírom, kb. 3 alkalmat lehet Sharkkal tisztességesen borotválkozni (elég erős szőrzetem van). Ettől függetlenül tetszik, legfeljebb így gyorsabban fogy...

Nem elérhető jenco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #144 Dátum: 2013. Március 18. - 20:53:41 »
Sziasztok!
Leírom 3 Lord pengével kapcsolatos tapasztalatomat L6 készülékben.
1.Super Chrom 4 borotválkozás nagyon kellemes, sokkal jobb mint az idáig általam használt Wilkinson vagy Gilette pengék.
6. alkalom után kuka mert már kínlódás volt vele a borotválkozás.Nagyon nyúzta a bőrömet és közel sem volt olyan alapos mint az elején.
2. Captain 2 borotválkozás után csere. Már az első alkalommal 2 napos borostával hihetetlenül kellemetlen.
Adtam neki még egy esélyt 1 napos borostával  de menet közben csere mert nagyon kínozta az arcomat és nem volt alapos.
3. Zöld Sárga Classic idáig a legjobb penge amivel találkoztam.
Két alkalommal borotválkoztam ezzel a pengével de nagyon tetszett amit nyújtott szerintem jobb (nekem) mint az SC.
Bár a tapasztalat szubjektív mert közben bejött a képbe a Proraso tubusos borotvakrém.
Viszont van egy kivétel a Gilette pengék között.
Mostanában borotválkoztam fehér Gilette Platinum pengével ami kibírt kb. 10 alkalmat és végig egyenletes teljesítményt nyújtott.
Tökéletesen simára borotvált irritáció nélkül. Szerintem még bírt volna 1-2 alkalmat.
Kicseréltem a pengét ua. a dobozból raktam bele és a közelébe sem ért az előző pengének.
Nem értem miért van ekkora különbség  a pengék között amikor ua. a dobozból vettem ki.
Egyébként a Rossmanban vettem.

Nem elérhető VerPatak

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 68
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #145 Dátum: 2013. Március 22. - 12:27:54 »
Sziasztok!

Kaptam az öcsémtől egy csomag Lord Classic Super Stainless (kék-zöld) pengét.
Tegnap kipróbáltam a Mühle r89-el.
Nagyon tetszik, irritációtól mentesen, alaposan dolgozott, babapopsi végeredménnyel.
És 150 forint volt egy 10-es csomag. Zsírkirály.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #146 Dátum: 2013. Március 22. - 18:33:57 »
Halkan megsúgom neked a legrosszabb lord penge amivel borotválkoztál.
Képzeld el, hogy  akkor milyen lehet a többi lord ami ettől jobb.  ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #147 Dátum: 2013. Március 22. - 19:23:07 »
én annyira, de annyira kíváncsi vagyok milyen a többi Lord penge, de edrose nem válaszol hetek óta, külföldről meg nem fogok csak ezért rendelni, szóval marad a kíváncsiság.  lehet hogy szuperjó pengék, nekem fél év DE után még mindig ismeretlenek a fenti kivételével, pedig nagyon nyitva tartom a szemem és kíváncsi lennék rájuk, különösen a Lord Platinumra.

Lord webshopot szeretnék, na, olyat ahol egy weboldalon berakom a kosárba amit akarok, kifizetem, és pár napon belül kihozza a posta.  Naaa.... légyszilégyszi.... akinek inge, vegye már magára :)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #148 Dátum: 2013. Március 22. - 19:38:59 »
Extrametálban van Lord super stainless és classic ha nagyon kell de lehet kapni százasbotban is pl goodmarket ben is. én goodmarket ban is vettem anno és a százszorszéppen is kemény 80 Ftért.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Válasz #149 Dátum: 2013. Március 22. - 20:08:05 »
én annyira, de annyira kíváncsi vagyok milyen a többi Lord penge, de edrose nem válaszol hetek óta, külföldről meg nem fogok csak ezért rendelni, szóval marad a kíváncsiság.

kezdőmókus, visszanéztem a levelezésemet októberig, de nem vagy benne, hol kérdeztél/kerestél?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici