Szerző Téma: LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)  (Megtekintve 109029 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)
« Dátum: 2010. Április 26. - 12:44:49 »
Ismeri valaki ezt a márkát?
Sajnos nincs most időm utánanézni, a B&B talán ír róla egy-két szót.
Ha valaki találkozik infóval Captain DE-vel kapcsolatban, ossza meg velünk, legyen oly kedves.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Captain
« Válasz #1 Dátum: 2010. Április 26. - 13:03:30 »
B&B-en ne fáradjatok, semmi sincs róla, ismeretlen.   ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Captain
« Válasz #2 Dátum: 2010. Április 26. - 13:07:08 »
Kösz Ed! Gondoltam, hogy kuriózum lesz... ;D Este kipróbálom...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Captain
« Válasz #3 Dátum: 2010. Május 01. - 01:52:17 »
Kicsit kuriózum pengéről, kicsi beszámoló:
Második használaton vagyok túl ezzel a márkával.
Az első próbálkozásom pár nappal ezelött volt egyik este, aznap reggel is DE borotválkoztam L6 és SC-vel, majd még a szinte félnapos borostákon az arcbőrön álltam neki a Captain-el, nem bírtam ki hajtott a kíváncsiság. Hát furi élmény volt, főleg a hangja ATG-ben mély dörmögő sercegés a javából( ilyen mély sercegést még nem is hallottam), szálírányba pedig kb csak kapírgászta a bőrömet, nem volt picit sem meggyőző. Persze a hibát ott követtem el, hogy minden előkészítés nélkül álltam neki, csak szójás habbal... Penge csere SC-re és érdekes módon minden gond nélkül simára borotválkoztam... Ezt a Captain pengét utána számos tesztnek vetettem alá, amin végül is mind megfelelt, majd értetlenül néztem ki a fejemből és kidobtam. Akkor úgy gondoltam ez bizony így gyenge...

Ma este 2-3 napos borostás képpel újra nekiálltam, immár rendes előkészülettel, ahogy kell, alapos pofaáztatós zuhi, babafürdetős, szójaolajos preshavvel, melegtürcsi 5 percig, majd dirigálj Captain! A félelmetes sercegés az első kör WTG után előjött kiborotváláskor, de azt hiszem végül nagyon ráéreztem a pengére és a végére konstatáltam, hogy az előzmények ellenére ez bizony komoly élmény volt. Ja és a feeling, ici-picit másképpen festett az arcbőröm, mint pl az SC után. Talán megkíméltebb, nem tudom jól leírni.

A kuriózum ebben a pengében, hogy nem Stainless, hanem régimódi szénacél, az élek azonban modern teflonnal, a szalag mézszínű lakkal van bevonva. A penge érdekessége még, hogy nagyon rugalmas és egyben talán vastagabb is az átlagpengénél, a méz színű lakkal pedig nagyon jól néz ki. Úgyhogy így megint más a leányzó fekvése, ma este 180 fokban változott a véleményem. Többszöri használat után milyen lesz, arra még kíváncsi vagyok...

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Captain
« Válasz #4 Dátum: 2010. Június 10. - 09:54:11 »
Sziasztok!

Nekem mos ez van bent. Két borotválkozás után...

Alap felállás: zuhanyzás után, pre-shave előkészítés nélkül, Kappus habbal...

1. alkalommal 1 napos borostára plusz a nullázás után a körszakállból megmaradt adagra mentem rá, WTG, XTG, ATG (csak az arc felső részén). Sima irritáció, különösebb sebzés nélkül (egy kis pötty volt).

2. alkalommal 4 napos borostára jött a próba. Az első kor végig a Penge által is írt "mély" hangzásról szólt, rengeteg foltot hagyott, kegyetlenül húzott (szinte már fájt), de kitartottam, és azt mondtam, üsse kavics, ha a második kör után nem lesz jobb, akkor marad az SC. Nos, jobb lett. Sokkal. Még két kört mentem, majd egy tisztázást az állkapocs alatti részen (mivel fent az első után még kétszer XTG végigmentem az arcbőrön, ott nem volt szükség negyedik körre). Az eredmény egy egészen furcsán komfortos érzés, sem aftershave-nek, sem a clinique-nek nem éreztem szükségét, délutánra, estére sem lett érdemi irritáció.

Egyelőre nem verdikt, ugyanakkor határozottan az a benyomásom, hogy bizony van fantázia benne. Leginkább kényesebb, kicsit "hebrencsebb", kényesebb, mint az SC, viszont megfelelő környezetben kétségtelenül kiegyensúlyozottabb eredményt ad.

Folyt. köv.
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Captain
« Válasz #5 Dátum: 2010. Június 10. - 14:15:41 »
Szasz Prof-

Nekem pont a másik irányból lenne a megközelítés, ez pont nem a 'hebrencs' penge kategória, hanem inkább nagyon is a kiegyensúlyozott fajta. Kicsit dolgozni kell vele ( legalább is nekem kellett), hogy ráérezzek az ízére, de a specialitása végezetül mégis abban rejlett, hogy ha ráéreztél, telejesen irritációmentes felfrissült arcbőrt eredményez, babapopsi végeredménnyel.
Az alkalmazott szöggel játsz egy kicsit a következő próbánál. SC-hez képest a Captain egy szelídebb penge, nagyobb élszöggekkel ( 3 facetes) és vékonyabb élszalaggal. Ha ugyanazt a szöget tartod, mint amit az SC-nél kicsit kapirgálós lesz az élmény, de ahogy ráéreztél, nem fog tépni kicsit sem!     

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Captain
« Válasz #6 Dátum: 2010. Június 13. - 21:22:15 »
Nekem pont a másik irányból lenne a megközelítés, ez pont nem a 'hebrencs' penge kategória, hanem inkább nagyon is a kiegyensúlyozott fajta.

Szia Penge!

Hogy őszinte legyek... Ma délután futottam még egy kört vele (3-4 napos borosta). Az első kör foltos lett (csomót kihagyott), húzott rettenetesen, de a második körtől zseniális volt. Tényleg minimális az irritáció. Edtől kérek majd egy dobozzal, mert ha a javaslatod szerint tényleg ráérzek a megfelelő szögre, alighanem jó választás lesz.
Mondjuk alighanem egy Futur sokat segíthetne... :-)

Üdv,

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Captain
« Válasz #7 Dátum: 2010. Június 13. - 23:20:34 »
Szasz Prof-

A készüléken is múlhat az élmény, de kostolgasd még picit a jelen felszereléssel, szerintem hamarosan meglesz! Az, hogy foltos az első kör, lehet kiküszöbölhető sokkal rövidebb és gyorsabb húzásokkal sűrűbb öblögetés mellett sőt próbáld variálni az alkalmazott nyomást is, de ha a második kör leszedi, akkor egyáltalán nincs gond. Mindemellett a lényeg, hogy azt a mozdulatot és szöget találd el, ahol nem húz picit sem, ( még így is nagyobb ellenállása lesz, mint pl. a Feathernek ja és félelmetes hangja!  :borz2:) de akárhogy is a borotválkozás utáni irritációmentes és felfrissült arcbőr tekintetében ez a penge kell, hogy kapja a 10/10-et.           

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Captain
« Válasz #8 Dátum: 2010. Június 14. - 07:24:10 »
Sziasztok!

Hát azt kell mondjam, ez az eddigi legjobb penge a szőrömnek+bőrömnek. Az Edtől vásárolt pengék tesztelgetése még erősen folyamatban van, de van egy sanda gyanúm, hogy ez lesz a befutó. Mondjuk ehhez nagyban hozzátesz, hogy a kedvenc készülékem a Gillette Tech lett, ami ugye nagyon kíméletes. Így együtt még a toka alatti "majdnem" ATG-t is bírja a bőröm, szép aránylag sima lesz a bőröm (nagyon pici szőr marad csak), és nem pattog ki. Borotválkozás után abszolút nincs irritáció! Az ára pedig teljesen jó. Az értékelésem: 10/10 ;D :borz1:
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Captain
« Válasz #9 Dátum: 2010. Június 18. - 15:45:58 »
B&B = Bergmann&Borsig
 nemetorszag keleti felen volt rovid ideig

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Captain
« Válasz #10 Dátum: 2010. Június 18. - 18:23:29 »
B&B = Bergmann&Borsig
 nemetorszag keleti felen volt rovid ideig

Megkérdezhetem, hogy ez honnan jött?

(Ha az egyik előző hozzászólásban említett B&B-re gondolt Kedves Mester, akkor az egy amerikai fórumot jelöl, nevesen a Badger&Blade-et)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Captain
« Válasz #11 Dátum: 2010. Június 30. - 20:01:28 »
Kipróbáltam a kapitányt is.

Finoman dolgozik, egy hang nélkül. Két kör után már éreztem, hogy nem fog sokáig tartani. Még egy menet van benne, de nem több. Így is kiugrik a többi penge közül. A hangja miatt ajánlott a csend kedvelőknek, és nekem a színe is nagyon tetszik - ami ugye használat szempontjából lényeges.   ;D


Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Captain
« Válasz #12 Dátum: 2010. Június 30. - 20:33:49 »
LT- a hang nélküli munkán nagyon csodálkozom és, hogy csak menetek vannak benne Nálad... A kapitámy a leghangosabb, legmélyebb hangon sercegő penge, amivel valaha találkoztam. Ráadásul nálam elég tartósnak bizonyul. 8-10 borotválkozás simán van egy pengében.  Milyen készülékban próbáltad?

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Captain
« Válasz #13 Dátum: 2010. Június 30. - 21:39:05 »
Gillette slim adjustable 5-ös fokozatban. Ez az alap.

Eddig kb minden max két menet volt, kivéve a Feather-t, ami 9-et bírt.
A Captain lesz 3.
Nálam a LORD SC volt a leghangosabb, de annak csak a hangja volt nagy. A Gillette-ben valahogy nem működik.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Captain
« Válasz #14 Dátum: 2010. Június 30. - 23:36:14 »
Pont ezért kérdeztem. Nekem is van egy Gillette adjustable készülékem, de valahogy beállításoktól függetlenül én nem szeretem használni, mert ami pengét eddig próbáltam benne nekem semmi nem működött túl jól...Borotvál, de irritál, vagy nem borotvál rendesen, középútat nem találtam. Mondjuk a Captain-t még nem próbáltam benne, holnap előszedem.
Az SC-nek az L6-ban viszont semmi extra hangja nálam, az elég jó párosítás.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici