Szerző Téma: LORD (Captain, Shark stb., a nagy egyiptomi család)  (Megtekintve 109014 alkalommal)

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Captain
« Válasz #15 Dátum: 2010. Július 02. - 19:35:28 »
Én mindet az 5-ös fokozaton próbálom. Nekem amúgy is az 5-ös fokozat vált be eddig. Ami érdekes, hogy a Captain a 3. menetben sem húzott, csak egyszerűen 3-szor annyi erő kell a borotválkozáshoz, mint a Feather pengével. Lehet próbálok egy negyediket is, mert elég furcsa a kapitány.

Nem elérhető VSZF

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Captain
« Válasz #16 Dátum: 2010. Július 06. - 21:02:39 »
Üdv!

Az utóbbi három borotválkozást a Captain-nal követtem el. A csomagolás egy kicsit retrós, viszont a penge már ránézésre is szép. A pengével nem volt semmi gondom, szépen borotvál. Ami nagyon bejött, az a hangja, és a rezgés. Egyáltalán nem titkolja, hogy éppen dolgozik. Komfortos érzést hagy, de sajnos a nyakam egy kicsit kipattogzott. Most a Feathert próbálgatom, de még visszatérek a Captain-hoz is egy újabb próbára.

Ferenc

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Captain
« Válasz #17 Dátum: 2010. Július 07. - 19:36:14 »
Nálam 3 menetet bírt a Captain.  :borosta:
Az eddig próbált pengék közül ez volt a leg... "kiegyensúlyozottab!?" vagyis az eslő körben is ugyan olyan éles volt, mint a harmadikban. Plusz a negyediknél sem húzott, csak nem vágott rendesen, így cseréltem az első húzás után. Összességében egy jó penge.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Captain
« Válasz #18 Dátum: 2010. Július 12. - 13:49:17 »
Jó volna tudni, hogy mi az oka, hogy egyeseknél pl. nem vág rendesen. Az elmúlt idők sok késes borotválkozása után, illetve egy amcsi M3 fej tesztelése után tegnap este betöltöttem egy Captaint és hibátlanul, egy karcolás nélkül megborotválkoztam. A szokásos irritációmentes végeredménnyel. Úgy feküdtem, mintha nem is borotválkoztam volna, csak az arcom volt sima és puha. A késes borotválkozáshoz képest a Captain hangosabb, nagyobb ellenállással dolgozik, de kíméletes, számomra hibátlan. Ettől függetlenül a jelenséget ismerem, amit leírtok. Szőrön és technikán is múlhat, no meg persze ez nem egy Feather, aminél élesebb pengével nem is nagyon találkozhatunk, de a Captain nem is erre van kihegyezve. Ettől függetlenül a STR8 késes gyakorlatok, tapasztalatok meglepően sokat lendítettek borotválkozással kapcsolatos műveltségemen, most már én mondom azt, hogy a késes borotválkozás csínja-bínja az általános műveltség egy kicsiny, de meghatározó része, aki késsel hibátlanul tud szőrteleníteni, annak akár egy Captain, (de legyen Feather) DE borotválkozás hihetetlenül könnyedén fog menni...   

Nem elérhető Nyisz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Captain
« Válasz #19 Dátum: 2010. Augusztus 01. - 20:20:42 »
Nálam 4 alkalmat bír a kapitány.
Tény, hogy nem egy Feather de még Derby sem, viszont sajátos filingje van. :D
Érzésre olyan Willkinson, ami az élét illeti, viszont nem tép és kíméletes a börhöz.
Egész megszerettem!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Captain
« Válasz #20 Dátum: 2010. Október 16. - 23:30:39 »
Csatlakozva Ed bemutatkozó oldalán lévő szálhoz: Captain for president

Mai szertartás résztvevői:

  • 5 napos borosta
  • Gyógyszertári gyerekfürdető 2x hígitva mint preshave
  • LORD L6
  • Palmolive sensitive krém...
  • és a kapitány

WTG irányban minden további nélkül tette a dolgát, még a kényes helyeken (orr alatt, ill nyaki részen) sem irritált kicsit sem, XTG irányban is olyan jól muzsikált, hogy beneveztem egy ATG körre, és megvolt a teljes 3 körös irritációmentes borotválkozás. Semmi pontvérzés, vagy égő bőr (nálam ezek legtöbbször még ATG kör nélkül is előjönnek). Szuper! Nálam nem volt mély a hangja, viszont minden eddig pengénél sercegősebbnek találtam, gyakorlatilag nem tudtam "némán" húzni. A harmadik kör után direkt próbáltam: ahol még ATG irányban is babapopsi simaságú volt a bőröm, a kapitány még ott is sercegett... Mókás fazon, meg kell hagyni!

Annyira meggyőzött, hogy adok még egy esélyt az L5-ös Gillette Tech klón fejnek, pedig már lemondtam róla, az eddigi pengékkel nekem nem vált be.

Egy szó mint száz: Aki most kezd DE borotvával, szerintem mindenképp próbálja ki, nekem az eddigi legirritációmentesebb, legtermészetesebb eredményt adta!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Captain
« Válasz #21 Dátum: 2010. Október 17. - 20:55:04 »
Ma én is Kapitánnyal az oldalamon harcoltam, egy új L6os segítségével. Királyság!

Nem elérhető Nyisz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Captain
« Válasz #22 Dátum: 2010. Október 18. - 11:11:14 »
L5-ben még kapitányabb! ;) :borz2:

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Captain
« Válasz #23 Dátum: 2010. Október 26. - 14:40:40 »
Kipróbáltam a Captaint.Eddig 2x használtam.Nos,vegyesek a tapasztalataim.Először is kezdeném az erényeivel,így fair.Nem okoz irritációt,nincs pontvérzés,nem vágtam meg magam,nincs égő érzés borotválkozás után...De annyira húz,h szinte már fáj...A progressben használtam 1-es fokozaton.Nem tudom,h én csinálok rosszul vmit,v csak ilyen a bőröm.Na majd meglátom,milyen lesz a továbbiakban.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Captain
« Válasz #24 Dátum: 2010. Október 26. - 19:08:03 »
gas- Nekem a legelső használat a Captainnel volt ilyen élmény, akkor egy 3/4 napos borostát kellett leszednie, az nem nagyon ment neki, azt hittem ott helyből kidobom készülékestől. Az 1+ napos szőrrel viszont már remekül megbírkózott.
A legelső tapasztalat mivoltját kutatva sikerült félig kiderítenem az igazságot és azt vettem még észre, hogy az sem mindegy neki, hogy az előző borotválkozás milyen pengével és hogy zajlott. Nálam a Superchrome és a kék Astra után az 1+ napos szőrön kifogástalanul, azonban reggel ill. esti borotválkozásokkor (kb 3/4 nap) ezek után a pengék után a Kapitány kicsit bajban volt és valóban nagyobb ellenállással dolgozott. Érdekes módon Feather, KAI ill az SS LORDok után akár a félnapos szőrrel sem volt gondja. Azt vettem még észre, hogy a használt borotvakrém sem mindegy a Kapitánynak. Érdekes módon pl. a TH-vel, Wars-al, Barbonnal, Gibellinivel( az eddigi befutó flakonos gél) elég gyengén teljesít, míg pl. most megint egy high-tech gélt tesztelek, aminek az összetételében PTFE ( vagyis teflon! ) található ( ugyanezzel az anyaggal van a Captain éle is bevonva) és ez a párosítás nagyon ütősre sikeredett, évezredekkel jobb teljesítményt nyújt ezzel a géllel. Ez a gél azonban azért furi, mert pl. a SC-vel, Featherrel és a LORD különböző eldobhatóival viszont már nincs ennyire köszönő viszonyban. Mindenesetre érdekes dolgok ezek, gondolnám, hogy itt jön elő a bevonat ill szintúgy az ellenállásért felelős hab anyagainak a fontossága.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Captain
« Válasz #25 Dátum: 2010. Október 26. - 19:50:09 »
Penge, melyik Lord pengén nincsen teflon? Illetve mit tudsz, mit mondasz a teflon károsító hatásairól?

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Captain
« Válasz #26 Dátum: 2010. Október 26. - 20:11:57 »
Dear to all !

Ma sikerült rá lelelnem, a Captain penge eddig számomra legtökéletesebb felhasználási lehetőségére.  ;D  ;D

A cserépkályhánk üvegajtajának takarítása az én feladatom, és miután jócskán elhanyagoltam, igencsak kormos volt az üveg. Már a szokásos hideg zsíroldó sem segített. Gondoltam megpróbálom egy pengével lekaparni. Egy ideig szemeztem egy új featherrel, de aztán - és ez utólag jó ötletnek bizonyult - a használt captain mellet döntöttem.

Nem részletezném, de volt ott minden... WTG, ATG, XTG, és az eredmény egy BBS üveg ajtó, semmi irritáció, és a captainra olyan  jellemző belebegés sem jelentkezett.  :o

Ajánlom próbáljátok ki....  :crazy:  :crazy:  :crazy:

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Captain
« Válasz #27 Dátum: 2010. Október 26. - 20:30:31 »
Ma sikerült rá lelelnem, a Captain penge eddig számomra legtökéletesebb felhasználási lehetőségére.  ;D  ;D


Bárbár!      :crazy:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Captain
« Válasz #28 Dátum: 2010. Október 26. - 20:38:32 »
Ez vétek volt! Erre jó lett volna a wilkinson is!

Mi anno a járólapról kapartuk le festés után pengével a festékpöttyöket.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Captain
« Válasz #29 Dátum: 2010. Október 26. - 20:43:55 »
Nem is olyan rossz az a Wilkinson! Mostanában újra felfedeztem, és nagyon szépen teljesít a Gillette Tech-ben és a HD-ban is!  :borotva:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici