Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 854617 alkalommal)

Nem elérhető Wajitsu

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 31
Re:Kávézó
« Válasz #10665 Dátum: 2017. Július 24. - 08:19:15 »
Sziasztok

Ha valakit érdekelne:

https://www.jofogas.hu/budapest/Uj_Gaggia_New_Baby_Twin_68666192.htm

Sógornőm ill. kollégái tényleg nem használták.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #10666 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 10:54:26 »
Nem tudom jól vettem-e észre, de valószínűleg az elmúlt pár évben megnőtt a kereslet a hagyományos borotválkozás összetevői iránt, mert az e-bay-n érzésem szerint megemelkedtek a borotvaszappanok árai, és egyre több "filléres" ismeretlen "kézműves" kerül fel.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Kávézó
« Válasz #10667 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 12:10:52 »
Akkor ez már nagyon pozítiv dolog. :kv2:
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Kávézó
« Válasz #10668 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 15:18:48 »
Sziasztok!
Mivel van jópár bringás is a körünkben:
Tudtok javasolni jól bevált bringás navigációt mobiltelefonra, ami nem csak Budapesten, hanem az egész országban (esetleg külföldön is, de ez nem fontos szempont) használható?
Előre is köszönöm.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #10669 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 17:18:19 »
http://openmaps.eu/

A kifejezetten bringás része csak Garminra érhető el.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Kávézó
« Válasz #10670 Dátum: 2017. Augusztus 30. - 06:42:57 »
Légyszi, adjatok tanácsot! Milyen manikűrkészletet érdemes venni? Nem is a körömvágás az elsődleges probléma, sokkal inkább a körömágy. Magyarán egy jó bőrvágó olló az elsődleges cél. Néztem a Seki Edge készleteket, de azokban nincs bőrvágó. Meg igazából a csipesz nem annyira szimpatikus.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Téligumi
« Válasz #10671 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 08:43:54 »
Kicsit elvesztettem a fonalat a mai autóabroncsok világában. Téli gumit vennék kb. 30 ezerig. 225/45/R17. A nagy sebesség nem kérdés, autópályán ritkán megyek, télen meg még ritkábban. A stabil, gyors megállás viszont annál inkább szempont.

A nagyobb, ismert márkákat néztem, de lehet, hogy már rég letolták őket a Nankang abroncsok.

Tudnátok tanácsot adni, kinek mi vált be?

Ugyanitt lesz eladó négy darab vasfelni, csak ki kéne bányásznom a tárolóból, hogy lemérjem és lefotózzam. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Kávézó
« Válasz #10672 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 08:55:11 »
Nem tudom, mennyire mérvadó, de esetleg ADAC tesztet lehetne megnézni.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10673 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 10:15:10 »
Az elmúlt tizenkét évben én is azt néztem mindig, volt hogy meg kellett venni a tesztet pár euróért, de megbízhatónak tűnt. Legalábbis eddig mindig meg tudtam állni...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Téligumi
« Válasz #10674 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 10:25:43 »
Kicsit elvesztettem a fonalat a mai autóabroncsok világában. Téli gumit vennék kb. 30 ezerig. 225/45/R17. A nagy sebesség nem kérdés, autópályán ritkán megyek, télen meg még ritkábban. A stabil, gyors megállás viszont annál inkább szempont.

A nagyobb, ismert márkákat néztem, de lehet, hogy már rég letolták őket a Nankang abroncsok.

Tudnátok tanácsot adni, kinek mi vált be?

Ugyanitt lesz eladó négy darab vasfelni, csak ki kéne bányásznom a tárolóból, hogy lemérjem és lefotózzam. :)
Azért lesz eladva az acélfelni, mert a téligumi felkerül az alufelnire? Ha igen, akkor én azt javaslom maradjon inkább az acél. Sok szempontból praktikusabb, ha külön felnin van a téli-nyári garnitúra. Télre pedig teljesen jó az acél, szerintem a téli és még inkább a tél végi-tavasz eleji kátyús időszakban kevésbé fáj az embernek azzal megfogni egy tankcsapdát...

Nálunk nyáron alu van fent, télen egy számmal kisebb acél vastagabb gumival. Az egyiken 205/55/R16 a nyári, 195/65/R15 a téli, a másikon 185/55/R16 a nyári, 185/60/R15 a téli. Hosszú ideje Continentalt használunk nyáron, télen pedig Goodyeart. Nekünk ezek beváltak, a Goodyear jópár rázós szituban jól vizsgázott. Az egyik autón, amit ritkábban használunk most fogom én is cserélni, de csupán azért mert már 8 szezon van benne és nem akarok kockáztatni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10675 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 10:41:47 »
A márka itt sem sokat mond. Ha nem írsz pontos típust, valójában nem mondtál semmit. Ráadásul az adott típus is csak az adott, tesztelt méreten megbízható, volt már olyan, hogy más méretben nem volt azonos a minőség (gondolom más gyár más alapanyagból készítette vagy ilyesmi).

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kávézó
« Válasz #10676 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 10:56:28 »
Némileg jogos, de ez alapján csupán az válaszoljon a kérdésre, akinek az autóján a téligumi 225/45/R17 méret?  ;)

Nem akartam túlragozni, de legyen...

Nálunk a Goodyear az UG7-el kezdődött, ezt fogom most cserélni újakra. Aztán volt UG8 egy időközben lecserélt autónkon és UG9-et vettünk a legújabb verdára. A méretek különbözőek voltak 195/65/R15, 175/65/R14, 185/60/R15. Mindhárom mintázatú és méretű Goodyear téligumival elégedettek voltunk.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10677 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 10:59:16 »
Nyilván a mérettel gond van a teszt szempontjából, ezzel nincs mit tenni... de a típus mindenképp kell, mint ahogy most írtad. Gondolom ez a 7-8-9 az UG nevű téli gumi evolúciója.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #10678 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 11:23:00 »
Én csak márkát mondok, mert a többire nem emlékszem... ;)

Continental már akkor megcsúszott (de nagyon) a motorom alatt, ha valaki rálehelt az aszfaltra.
Azt teszt nélkül vettem, a gumis véleményére hagyatkoztam (gondolom az jó áron volt a nagykernél).

Tesztek alapján a télim is Nokian, a nyárim is (a kisbuszon... a motoron nem tudom, most mi van).
Csendes, strapabíró, nem csúszik... eddig tetszik.
Mikor nyáron jártam a téli Nokiannal, a beparkolások miatt kopott rendesen a mintázat széle.
Ilyet már nem teszek.
Szívesen hallanék azért ellenvéleményt is erről a márkáról.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kávézó
« Válasz #10679 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 11:32:39 »
Nyilván a mérettel gond van a teszt szempontjából, ezzel nincs mit tenni... de a típus mindenképp kell, mint ahogy most írtad. Gondolom ez a 7-8-9 az UG nevű téli gumi evolúciója.

A gumigyártók a méret függvényében változtatnak a gumik anyagának összetételén és sokszor a mintázaton is, ami a különböző elvárások miatt evidens, hiszen egy nagyobb méret nagyobb tömegű és teljesítményű autóhoz kapcsolódik, aminél más a fizika mint egy kis kerekekkel szerelt kisautónál. Ez okozza az eltérést a tesztekben, amiről te is írtál, hogy ugyanaz a típusú gumiabroncs kis méretű tesztnél világverő, nagyobb méretnél esetleg több márka megelőzi. Nekem a Goodyear UG 7-8-9-el kapcsolatban volt tapasztalatom több méretben is, ami valóban a fejlesztéseket, az evolúciót jelenti. Közben megnéztem, hogy a Goodyear 225/45/R17-ben az UG Performance-ot gyártja, amivel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni. Viszont magát a márkát tudom ajánlani! Ha három mintázat, három különböző méretben is jól vizsgázott, akkor nem lehet nagyon melléfogni vele szerintem.

Ha minden igaz, az ADAC legutóbbi 225/45/R17 téligumi tesztje alapján ez a sorrend:


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici