Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 853917 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10830 Dátum: 2018. November 11. - 23:59:22 »
@szekelya,
 
ámulattal olvastam az esetedet. Én sem vagyok az a reklamálós fajta, de azt se szeretem hülyének néznek vagy semmibe vesznek. Volt már, hogy írtam a Postának reklamációt, tudván, hogy semmi nem fog változni, de magamért megtettem. Emailben, nem volt nagy ügy. Kaptam is udvarias választ..stb. Másra nem is számítottam, ok volt így, jobban aludtam utána.
Azt szoktam még ilyenkor átgondolni, hogy nekem mennyi macerámba kerül az egész. Egy online levelet még bevállalok, ha nagyon igazságtalan a szitu, vagy anyagi károm származna, de nagyon nem megyek utána. Az időm elég drága számomra.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10831 Dátum: 2018. November 12. - 00:31:43 »
Én naivan azt hittem, ha DHL vagy ilyesmi szállít, akkor nyugi van. Ehhez képest a múltkor rendeltem Németországból, 150 euró érték, 16 eurós szállítással, és végül a posta hozta ki. A trackingben az látszott, hogy az útvonal DHL – Magyar Posta – kézbesítve. A futár leadta a házunkban levő fodrászatban, ahol a tanulók nem figyelték, mit vettek át, csak két nap múlva szóltak. Le is nyúlhatták volna simán. A posta szabályzata szerint természetesen csak a velem egy címen élő hozzátartozó vehet át ajánlott, értéknyilvánított csomagot.

Azt sem tudom, merre kéne ilyenkor reklamálni, lehet, hogy a PayPal felől kezdtem volna, az mégiscsak egy cég, nem egy pártállami szarkupac. Egy fél estét töltöttem az infók összeszedésével, de gyakorlatilag az derült ki, hogy itt viccországban nincs mit tenni...

https://homar.blog.hu/2017/10/12/nem_tudjuk_hol_a_csomagod_de_neked_nem_is_kell_megmondanunk

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10832 Dátum: 2018. November 12. - 00:55:44 »
Szánalmas. Ennyit tudok jelenleg kibökni.

Belföld, jelen: 6-án 13 órakor adtak fel részemre MPL postacsomagot. Nem elsőbbségivel. Na és akkor mi baj lehet: nem jön másnap csak harmadnap... Szerintetek itt van? Úgy, hogy még a szombat is munkanap, ha jól tudom. 98%-ban itthon vagyok, az összes futár, postás menetrendjét ismerem, heti szinten járnak hozzám. Az MPL-es srác jó fej, fel is szokott hívni, ha netán nem hallanám a csengőt (kertben vagyok, zörgök, mégsem vagyok itthon)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kávézó
« Válasz #10833 Dátum: 2018. November 12. - 01:00:40 »
Én naivan azt hittem, ha DHL vagy ilyesmi szállít, akkor nyugi van. Ehhez képest a múltkor rendeltem Németországból, 150 euró érték, 16 eurós szállítással, és végül a posta hozta ki. A trackingben az látszott, hogy az útvonal DHL – Magyar Posta – kézbesítve. A futár leadta a házunkban levő fodrászatban, ahol a tanulók nem figyelték, mit vettek át, csak két nap múlva szóltak. Le is nyúlhatták volna simán. A posta szabályzata szerint természetesen csak a velem egy címen élő hozzátartozó vehet át ajánlott, értéknyilvánított csomagot.

Azt sem tudom, merre kéne ilyenkor reklamálni, lehet, hogy a PayPal felől kezdtem volna, az mégiscsak egy cég, nem egy pártállami szarkupac. Egy fél estét töltöttem az infók összeszedésével, de gyakorlatilag az derült ki, hogy itt viccországban nincs mit tenni...

https://homar.blog.hu/2017/10/12/nem_tudjuk_hol_a_csomagod_de_neked_nem_is_kell_megmondanunk

Nyugi, ezt ertekfuggetlenul megcsinálják. Nekem 400 angol fontos csomaggal jatszottak el, odaadtak a szomszednak. Es ha nem vagyok joban a szomszeddal?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10834 Dátum: 2018. November 12. - 08:22:21 »
Nyugi, ezt ertekfuggetlenul megcsinálják. Nekem 400 angol fontos csomaggal jatszottak el, odaadtak a szomszednak. Es ha nem vagyok joban a szomszeddal?

Nekem kb 5 éve volt egy alkoholbeteg szomszédom, azóta meg is halt szegény ebben. Nem voltunk rosszban, abban az értelemben hogy köszöntünk egymásnak a lépcsőházban. De egyszer a postás neki adott egy csomagomat, éppen filmszakadásos időszakban, és egyszerűen elfelejtette (nem rosszindulatból, azt se tudta gyakran hogy milyen nap van és ő kicsoda, reggel elkezdett inni). A kerestetés annyi eredményt hozott, hogy a posta kézbesítette, de nem tudják kinek (név nem volt). Eladó kiküldte újra, azt megkaptam. Két hónap múlva a szomszéd a lépcsőházban említette, hogy van egy csomagom nála.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10835 Dátum: 2018. November 20. - 08:52:51 »
Visszatérnék picit az eltűnt könyvemhez, és szívesen venném a véleményeteket az ügyben.

Részletesebben:
Rendeltem egy könyvet az eladomakonyvem.hu oldalon. Házhoz szállítást kértem, ezt előre utalással kifizettem. Az eladónak kb. 94/95 pozitív visszajelzése volt, egy negatív, amit láthatólag korrektül rendezett. Szóval nyugodt voltam.

A könyv ára 3200 Ft, a szállításért, mint MPL csomag 1550-et. Nem kértem semmi extrát, tudok két napot várni. A csomagot november 6-án adta fel részemre, ami azóta sem érkezett meg.
Közben írtam az eladó email címére, hogy adjon már egy csomagszámot vagy valamit, hogy üssem az asztalt a postán, tudtam, hogy a 32-es posta is megéri a pénzét. Nem válaszolt. Két napra rá felhívtam, mondta, hogy sajnos nem olvasta a levelemet, ápol valakit vidéken. A sztori hátteréhez érdemes tudni, hogy ez egy kézműves könyv, a hölgy pedig egy művész, ha jól gondolom. Nem a net fekete öves mestere. A hangja szimpatikus és megértő volt. Viszont mint kiderült azért nem tud nekem csomagszámot adni, mert  a postán rábeszélték, hogy adja fel normál levélként, belefér a levélszekrénybe. A bökkenő itt van. Az egy dolog, hogy nem utalta vissza a kb. 1200 Ft-os különbséget, amennyivel többet kért el a szállításért, ez nem érdekel, ha kihozzák az árut. De nem hozzák, és a normál levél után hiába érdeklődünk, gondolom.

a., Legyek jó fej, kérjem vissza a teljes összeg felét, osztozzunk a veszteségen?
b., Legyek nagyon jó fej balek, és hagyjam a francba az egészet, hátha megjön valamikor a cucc?
c., Kérjem vissza a teljes összeget, mivel ugyan szerintem a Postán tűnt el a könyv, de a normál levélként való feladás az oka, hogy nem tudunk reklamálni?

Ti mit tennétek a helyemben? Elvileg kell majd egy visszajelzést is adni, mint a többi vásárlós/eladós portálon.

A kérdés inkább elvi, mint anyagi, már egyedül se biztos, hogy megkajálnék az összegből egy gyorsétteremben.

Mindentől függetlenül a Posta kapott tőlem egy terjedelmesebb panaszlevelet, amelyben több hiányosságukra hívtam fel a figyelmet. Válaszolnak 30 napon belül.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kávézó
« Válasz #10836 Dátum: 2018. November 20. - 09:11:48 »
C
(szerintem)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kávézó
« Válasz #10837 Dátum: 2018. November 20. - 09:40:21 »
C.) , de nem fogja se erteni, se visszaadni.
Ugy fogja latni, hogy neki mar nincs konyve, cserebe megkapta a penzt, faradt a postazassal, o rendben van. :(
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kávézó
« Válasz #10838 Dátum: 2018. November 20. - 10:11:09 »
Csakis C. Ebben a sztoriban te teljesen vétlen vagy, sőt kifizetted azt a szolgáltatást, ami garantálta az ügylet problémamentes lezárását. A nyomkövetős szállítással alighanem rendben lett volna a dolog. A visszajelzésnél se legyél lágyszívű, hátha máshogy nem tanul belőle a hölgy...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10839 Dátum: 2018. November 20. - 10:41:52 »
C, mert szerződést szegett, az ebből eredő kárt ő viseli. De gyakorlatban, ha nem akarja visszaadni a pénzt, akkor így jártál, adhatsz neki rossz visszajelzést a webáruház felületén, de pereskedni ennyiért nem érdemes.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #10840 Dátum: 2018. November 20. - 11:54:33 »
C
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #10841 Dátum: 2018. November 20. - 13:46:05 »
Fura, nálam mind magyar mind külföldi mostanában gond nélkül jön. Lehet szarba léptem:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10842 Dátum: 2018. November 20. - 17:26:23 »
Az elmúlt hónapokig én is így voltam vele. Csodálkoztam is, hogy miért panaszkodnak annyian. Úgy látszik, vetésforgóban dolgoznak.... :fetreng:

Köszi a hozzászólásokat, ez elég egyöntetű vélemény. Tudom én is, hogy vétlen vagyok az ügyben, de jól jött a megerősítés. :hat:

Megírtam udvariasan a "követelésemet", majd beszámolok a fejleményekről.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10843 Dátum: 2018. November 23. - 22:40:50 »
A könyves levelem a mai napig nem érkezett meg. Tegnap elértem telefonon hölgyet, megkértem, hogy utalja vissza a teljes összeget, ami ma meg is érkezett. Így kapott pozitív visszajelzést a portálon.

Ő anyagilag vesztett az ügyön, nyilván tanul belőle. Sokkal jobban én sem jártam, mivel ezt a könyvet már nem forgalmazzák. Ennél nagyobb bajom soha ne legyen.

Aki lenyúlta, egy szánalmas alak lehet. Nyilván bünteti az élet más fronton...


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kávézó
« Válasz #10844 Dátum: 2018. November 23. - 23:11:01 »
Azért ez mondjuk egy 40ezres bluetooth-os PID-nél, megy egy 20 ezres borotvánál nem nyugtatott meg. A PID-nél szerencsére a bank jóváírta a pénzemet, a borotvát a kinti cimbi adta föl boldogan 5$-t spórolva (én már ekkor fogtam a fejem, hogy tracking nélkül adta föl). Őt nyilván nem kérhettem számon.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici