Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 854555 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10905 Dátum: 2019. Március 15. - 20:52:03 »
Ezt értem, de kinyitnak egy privát címről, privát címre érkező csomagot? Benne mondjuk egy farmer, árcédula és számla nélkül. Mondjuk, ajándék. Ilyenkor mi a szitu?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10906 Dátum: 2019. Március 15. - 23:59:42 »
Szerintem tárgyfüggő. Műszaki cucc könnyebben megbukik, mint egy ruhadarab.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10907 Dátum: 2019. Március 16. - 08:46:18 »
Értem. Köszönöm szépen! :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Kávézó
« Válasz #10908 Dátum: 2019. Március 16. - 09:17:00 »
HA kiemelik és nincs a csomagban semmi, ami azonosítaná, akkor a címzett kap egy szeretetlevelet, hogy mutassa be a papírokat (érték, ajándék vagy vásárlás) ezek alapján vámolják (vagy nem) a hivatalos értékhatárok sterint.

Üdv

Á

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kávézó
« Válasz #10909 Dátum: 2019. Március 17. - 14:27:19 »
Kinyithatnak, hiszen ez a feladatuk, és elég mókás lenne, ha a magyar fináncokat olyan könnyű lenne kijátszani, hogy magánszemélyként kell feladni a vámkezelendő holmit.

Ahogy Roti is írja, magánszemély - magánszemély relációban más a vámhatár (US - EU is más).

Úgy tudom, US feladásnál kötelező nyilatkozni a pakk tartalmáról (rá kell írni a csomagra), így a legnagyobb esély akkor nyílik, ha itt használt ruha kerül megjelölésre.

Ezt értem, de kinyitnak egy privát címről, privát címre érkező csomagot? Benne mondjuk egy farmer, árcédula és számla nélkül. Mondjuk, ajándék. Ilyenkor mi a szitu?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10910 Dátum: 2019. Március 17. - 15:02:45 »
így a legnagyobb esély akkor nyílik, ha itt használt ruha kerül megjelölésre.

Esetleg a feladó elmegy benne túrázni valami sáros-mocsaras területre, és után azon melegében feladja postán. ;D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kávézó
« Válasz #10911 Dátum: 2019. Március 17. - 15:32:07 »
Tapasztalatom szerint nem szívóznak. Ha nincs rajta a gyári cédula, és a feladó azt írja, hogy használt, akkor nem vélelmezhetik, hogy új, és vámköteles.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10912 Dátum: 2019. Március 17. - 16:23:10 »
Azt én is érzem, hogy kevés lenne 50 db ájfón 100-at becsomagolni karácsonyi csomagolópapírba, és ráírni, hogy ajándék nagyitól. :fetreng:

Értem a használt ruha "álcát", köszi a válaszokat! :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10913 Dátum: 2019. Április 16. - 09:10:17 »
Kés karbantartási kérdésem van.

Kb 4-5 konyhakést használok rendszeresen, normál háztartási dolgokra (hús, zöldség), amikor érzem hogy nem ideális az élük (nem egyenletesen kopnak, van ami tovább bírja), előveszem a Haidu köveket, és kb 5 perc alatt élezek rajtuk egy kicsit. Ezzel megint jók kb 1 hónapig.

A kérdés az hogy ha erre jól be van járatva a kezem és szívesen élezek a kövekkel, érdemes lenne-e fenőacélt használnom közbenső karbantartásra.Kb abban gondolkoznék hogy hetente megfenném, és akkor még élesebb lenne.

És ha igen, milyen fenőacélt vegyek? Vagy nagyjából mindegy?

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #10914 Dátum: 2019. Április 16. - 09:54:28 »
Fenőacélt KELL használni, főleg ha rendszeresen vágsz is a késsel. Laposat, és minél szélesebbet. Mondjuk az egyik legjobb, a Dick lapos fenőacélja, nem ovális mint a németes általában. Nem olcsó de egy életre szól.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10915 Dátum: 2019. Április 16. - 10:51:17 »

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10917 Dátum: 2019. Április 16. - 12:49:15 »
Még élesebb nem lesz ám! A fenőacél csak az él karbantartására való. Mivel nem tud anyagot leválasztani az élről (nem köszörül, nem csiszol, nem smirgliz), csak kiegyengetni képes a mindennapi használatban keletkező apró hibákat.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10918 Dátum: 2019. Április 16. - 12:57:57 »
A kérdés nyilván arra vonatkozott, hogy tapasztalati szinten jobban megőrzi-e azt a használati élményt, amit az éles késhez kötünk, nem arra hogy mi történik az élszalaggal mikroszinten.

Tudom, hogy hagyományosan a fenés része a kés karbantartásának. Régebben volt is egy fenőacélom, de elveszett költözésnél, azóta nem vettem újat, de amikor használtam akkor még nem voltak köveim sem. A tapasztalatom utóbbiakkal az, hogy a jó minőségű kések igen jól tartják az élt, én meg nem bánom néha kövön élezni őket. Tudom hogy ezzel anyagot szedek le, de önmagában ez nem zavar, majd veszek újat ha elkopik 10 év múlva. Igazából azon gondolkozom, hogy ha az egyik karbantartási formát a másikkal helyettesítem (részlegesen), akkor önmagában azzal nyerek-e vmit, pl időt.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10919 Dátum: 2019. Április 16. - 13:00:46 »
Én csak a még élesebb kifejezésre válaszoltam, ne érjen csalódás. Az élt jó állapotban tartani tökéletes eszköz, így használati élményben is nyilván jelentős javulást hoz.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici