Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 855242 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #8730 Dátum: 2014. November 13. - 13:18:21 »
*Más egyéb: Nem akarok politizálni de ha tényleg behozzák a szappan adót kíváncsi leszek hogy dobja meg az árakat asszem akkor aztán igazán fontos lesz a tartósság.
Nem tudom kézi szappanokat ez hogy befolyásolja meg hogy a borotva szappanok is drágulnak-e? Remélem nem..... ha valaki tud ezzel kapcsolatban konkrétumokat az megoszthatná! ;)
Tudtommal a tervezet az hogy szappanra 11 Ft/kg, szépség- és testápoló készítményekre pedig 57 Ft/kg. Ha a borotvacuccok a második kategóriába esnek is, akkor mondjuk egy átlagos szappan/krém adótartalma 10 Ft alatt lesz. Inkább az adminisztráció fog számottevően nőni, amit persze a szappangyártónak ki kell fizetni (munkabérben), szóval igen, egy kis drágulásra számítanék, főleg a kisebb gyártók esetében.

Gondolom mivel termékdíj, ezért ha külföldről postán rendeled, akkor a kérdés nem merül fel.

 :thanks: Klassz mert gondolom egy minden többlet költséget úgyis ránk nyomnak. (mindig ez van tök mindegy mivel vakítanak) + megint akkor a kicsik szívják meg ha jól értem. (a teherviselés arányosságának tejes hiánya)  mondta valaki h pont az olcsóbb cuccok lesznek drágábbak de még nincs konkrétum nem nagyon szoktam ezekre hallgatni.......
Én el tudom fogadni hogy az állam adót szed, mert ez (is) a dolga, de közgazdászként az a sejtésem hogy ez a járulékos költségeit (adminisztráció, ellenőrzés) tekintve egy borzasztó drága adó lesz ahhoz képest, ami bejön belőle bevételként az államkincstár számára.

Mindenesetre tudtommal még nem fogadták el, szóval hátha észbekap valaki és ejtik. Bár közvetlenül kevéssé érint a dolog borotvaszappan-szempontból, azt sajnálnám ha pont akkor nyírná ki a magyar kézműves gyártókat amikor azok pont beindultak nekünk is gyártani. :(

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Kávézó
« Válasz #8731 Dátum: 2014. November 13. - 13:27:04 »
@pmol322 Köszi!

@kezdőmókus abszolút el t udom fogadni én is ha utána ezeket a pénzeket arra használják fel hogy ha elmegyek pl. egy röntgenre nem az a szakadt gép fogad amit még anno oroszok hagytak itt meg ami már 4 évesen is...... nah mind1. nem off-olok.

Amúgy meg remélem én is, hogy továbbra sem veti ez vissza az egyre inkább fejlődő hazai kézműves ipart. Amúgy is nagy támogatója vagyok a nature meg házi/kézi dolgoknak és már régóta várom hogy visszaforduljanak a dolgok a filozófia a régi hagyományos meg klasszikus meg természetes dolgok felé és ne az agyon vegyszerezett mű irányba haladjunk.......amit hagy ne soroljam miért nem jó.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kávézó
« Válasz #8732 Dátum: 2014. November 15. - 01:44:48 »
A szappanokon extraprofit van! El kell venni!!!
De komolyra fordítva szerintem is inkább az adminisztráció lesz a nagyobb gond és amiatt fognak drágulni a cuccok, nem az 1 szappanra eső kb 1 Ft adótartalom miatt :(
De ha nem, akkor rendezhetünk egy fasza borotvafórumos tüntetést: hagyományőrzők vagyunk, sarcolják a flakonos habot inkább! :-)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #8733 Dátum: 2014. November 15. - 09:04:03 »
Nem értem ezt baz adminisztrációs költséget. Ha egyszer kilóban van meghatározva,  az eladott szappan mennyiségét felszorozzák az adóval és kész.Ez egy rubrika az adóbevalláson . Nem jól gondolom?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #8734 Dátum: 2014. November 15. - 09:47:46 »
Nem értem ezt baz adminisztrációs költséget. Ha egyszer kilóban van meghatározva,  az eladott szappan mennyiségét felszorozzák az adóval és kész.Ez egy rubrika az adóbevalláson . Nem jól gondolom?
Ha adó akkor nyilván valaki ellenőrizni fogja, nyilvántartást kell vezetni, el lehet rontani ezerféle dolgot, akkor jön a bírság. Csak egy rubrika... mindegyik csak egy rubrika, aztán a végén mégis észreveszi az ember hogy valahogy keletkezett egy köbméter papír a rubrikákból.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #8735 Dátum: 2014. November 15. - 10:47:45 »
Nem értem ezt baz adminisztrációs költséget. Ha egyszer kilóban van meghatározva,  az eladott szappan mennyiségét felszorozzák az adóval és kész.Ez egy rubrika az adóbevalláson . Nem jól gondolom?
Ha adó akkor nyilván valaki ellenőrizni fogja, nyilvántartást kell vezetni, el lehet rontani ezerféle dolgot, akkor jön a bírság. Csak egy rubrika... mindegyik csak egy rubrika, aztán a végén mégis észreveszi az ember hogy valahogy keletkezett egy köbméter papír a rubrikákból.
Szerintem egy könyvelőprogramot nem egy nagydolog venni, vagy egyszerübb könyvelőirodával csináltatni.Ez utóbbival megoldódik a bírság is.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #8736 Dátum: 2014. November 15. - 10:50:39 »
Mint a súlyadó, aminek a beszedése annyiba került, mint amennyit kifizettek a bürokráciára... Szóval fizettük a semmiért.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #8737 Dátum: 2014. November 15. - 13:10:30 »
Szerintem egy könyvelőprogramot nem egy nagydolog venni, vagy egyszerübb könyvelőirodával csináltatni.Ez utóbbival megoldódik a bírság is.
Egy kisvállalkozónak ezek a nemnagydolgok szépen össze tudnak adódni. A könyvelőirodának meg +1 feladat, előbb-utóbb megjelenik a költségekben, amit majd az ügyfeleken érvényesít. A különféle nyilvántartások költségei pedig mindenképpen a gyártót fogják terhelni.

Sajnos nincs olyan adó a világon, aminek ne lenne adminisztratív költsége. A kérdés csak az, hogy ez arányos-e az adóbevétellel, nehéz érvelni amellett hogy itt igen, vagy hogy ne lehetett volna ugyanezt a bevételt kisebb adminisztratív költséggel elérni.

Emellett, bocs, de nem látom azt a társadalmi célt, ami miatt a szappanfogyasztást specifikusan vissza kell szorítani egy különadóval. Alkoholnál és ciginél lehet ilyen mellett érvelni, de szappannál... nem is próbálta meg senki.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kávézó
« Válasz #8738 Dátum: 2014. November 15. - 15:10:34 »
Akkor mint autentikus - könyvelő saját könyvelőirodával: nem ilyen egyszerű a dolog! 2010 óta háromszorosára emelkedett a bürokrácia. Nem + új rublikák vannak hanem sok sok új nyomtatvány! Értelemszerűen ez sok sok +munkával jár, amit természetesen át kell hárítani az ügyfélre (amit egyre nehezebb mert bár állítólag dübörög a gazdaság a számok nem ezt mutatják)
De jelen esetben: a vállalkozónak valamilyen módon számon kell tartania, hogy mennyi szappant adott el (az ugye tiszta, h a könyvelőnek nem feladata összeadogatni a számlákról, h mennyi súlyú szappant adott el) ezt valahogy úgy kell megcsinálnia, h egy utólagos ellenőrzésnél tudja hitelesen bizonyítani, h tényleg annyi volt, mindezt a pénzkereső munkáján felül. Ezután vagy ő maga megcsinálja a bevallást, v fizet érte a könyvelőnek. A könyvelőnek +munka, de nagy sansszal csak ezért nem tud fölvenni egy alkalmazottat, tehát valamikor kapkodva beütemezi.
A büntetésről meg annyit, h tavaly a továbbképzésen megmondták, 168mrd ft-ot kell beszedniük idén büntetésként, tehát készítsük fel az ügyfeleket, h van kalapja/nincs kalapja lesz

Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #8739 Dátum: 2014. November 15. - 21:57:28 »
Ez így nem hangzik jól... ezért nem akarom elhinni.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kávézó
« Válasz #8740 Dátum: 2014. November 17. - 01:15:36 »
Hát attól még sajnos ez így van :(
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #8741 Dátum: 2014. November 18. - 13:01:49 »
Sajnos a közutakon is ugyanez... Múltkor elindultam otthonról, mentem 2 utcasarkot, majd egy lehetetlen helyen ( nem lehet gyorsan menni) egy halom rendőr, 2 traffipaxos autó és egy valag leállított autó velem együtt... Engem is leállít.. Fedélzeti komputer, mobileszköz végig mérte max 52-el mentem GPS és OBD szerint is, hideg motornál nem is nyomom... Odajön hozzám a rendőr, látom helyi ismerősöm... Szevasz - Szevasz, Van gond? Van. Kénytelen vagyok megbüntetni itt helyszínen. Nem mondod, miért? Gyorsan jöttél, nem sokkal... Persze... mennyivel? Átkurjant a traffipaxos autóhoz, az meg visszaszól hogy 60. :-) ( annyira átlátszó volt...) Mondom, gyere ott a kütyü... látod a Max értékeket, 52 és az nem itt volt ahol állítólag mértetek, kicsit előbb, a domb miatt nem is láttok rá... ott a grafikon... Szóval ez most komoly? Figyu! Nekiállhatsz itt keménykedni, de sajnos nem ezért vagyunk itt... (Veregeti a vállam sajnálkozóan...) 5e Ft-os csekket kiállítok, fizesd be légyszi!!! ( ezt hozzá tette), jobban járunk mindketten... Mondom, ugye nem mondod komolyan? De ez most komoly... ( nem haragszom rájuk, mert őket is csak kizavarták...)
de ez Malac sajnos így megy... és jelzem nehezen tolerálom, a vége az lesz, hogy ki fogom biztosítani a kézigránátot és behajítom minden egyes traffipaxos autóba, ami mellett elmegyek... és ha még kicsit folytatják, nem csak én leszek így vele... mert ez naggyon durva...     

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kávézó
« Válasz #8742 Dátum: 2014. November 18. - 13:36:36 »
57Ft/kg  :censored:
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Kávézó
« Válasz #8743 Dátum: 2014. November 18. - 13:45:10 »
Penge!

A helyszínen nem lehet visszanézni a felvételt?
Félre ne értsd, nem kötegszem, csak felvétel megtekintés, mint lehetőség adott - ha máshol nem irodán, illetve én hiszek a jogorvoslatban.

Mondjuk a jogorvoslat, mint olyan sem biztos, hogy működik...
(az mondjuk biztos, hogy előbb szabadultál és könnyebben)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Kávézó
« Válasz #8744 Dátum: 2014. November 18. - 13:56:53 »
Helyszínen elvileg nem lehet visszanézni.
Ha nem fogadod el a helyszíni bírságot, akkor indul a szabálysértési eljárás, aminek keretében iratbetekintési jogod van. A szabs eljárás eredményét sem kell elfogadni, lehet menni a bíróságra. Ott első fokon tárgyalás nélkül hoznak egy ítéletet (a rendelkezésre álló bizonyítékok, vallomások alapján), amit szintén meg lehet támadni. Másodfokon már van tárgyalás.
Egyszer végigjártam ezt az utat, napra pontosan egy évembe került.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici