Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 853881 alkalommal)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Kávézó
« Válasz #525 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 08:27:13 »
Reméljük, Pietro penge- és habtársunk vagy még itthon élvezi a szabadságot és a nyarat, vagy a lehető legfüstporszmogmentesebb helyen csücsül Moszkvában!  ;)

Ezt a hszt-t Ferihegyrol irom, par perc mulva kezdodik a beszallas Moszkvaba... :(  majd tudositok, milyen a helyzet.

Legyetek jok, udv mindenkinek,
Pietro
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #526 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 08:49:05 »
Pietro, jó utat!  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #527 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 13:27:29 »
No, az ígért fotó(k) a hétvégi szerzeményekről:





A képek minőségéért bocs, telefonnal készültek...
Ha esetleg valaki tud némi infóval szolgálni akár a pipákról, akár a dohányról (AMPHORA felirat van rajta, és min. 20 éves), azt szívesen veszem.
Ja, a hajlított szárú pipa fején halványan talán a PRIMUS felirat olvasható...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető gulaxy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Kávézó
« Válasz #528 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 13:31:18 »

a dohányhoz:
lehet hogy ilyen, de nem biztos:
http://www.pipaclub.hu/dohanyok/fullaroma.htm


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #529 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 14:10:49 »
Köszi, majd este még jobban megnézem a zacskót, hátha találok hasonlóságot. :borz2:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kávézó
« Válasz #530 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 14:25:11 »
Az Amphora nem rossz, a piros jó átlagos volt, a 70-es évek középétől volt kapható. Talán a zöldet értékelik legtöbbre, de az ritkán elérhető. Régen volt még kapható a Clan...a zöld skótkockás....az majdnem cigarettadohány finomságura vágott...de nem volt rossz. Ha régi és száraz a dohány akkor esetleg egy télleg nagyon pici vizzel bepermetezni...szoktak olyat tanácsolni, hogy almakarikát bele, meg hasonló...hát nem tudom...merthogy két nap mulva penészes lesz a dohány meg az almakarika is. A pipákhoz nem tok hozzászólni...ha Primus...hát a cigarettadohány márka nem igen árult ilyet...akkor inkább cseh pipának tartanám...azok nem rosszak. Az önygujtó ismerős...volt oilyen Ronsonban is, de rengetegen másolták...még az oroszok is...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #531 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 18:11:21 »
A Clan zöld skót az szerintem nem kifejezetten pipadohány volt, hanem sódrós cigibe való (édes aroma nélküli), és a vízpermetezés szerintem is max a sivatagban, kifejezetten emlékszem öregem tanácsára, hogy a száraz dohány a jó dohány, úgyhogy ha nagyon régi és ( még nem (volt) penészes) akkor kicsit erőteljesebb tömködés után is élvezhető lesz.. Úgy emlékszem, Nálam a kb 10 éves dohány is jól tartotta magát, miután véletlenül ráleltem... persze egy viszonylag friss, egy hétig a radiátoron szárított, majd elszív, volt az igazi... Egy fül orr gégész doki rokonom anno ijesztgetett, hogy a pipa száj és gégerákot okoz nagyon gyorsan, úgyhogy én speciel áttértem a cigire, meg néha ha van egy kis időm a shisára, én anno a képen látható Amphorát nagyon kedveltem, bár ahogy longball írta átlagos volt, mert nem volt túl stabil a minősége. (néha nagyon aromás, késöbb gyengébb minőség...)     

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #532 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 19:30:17 »
Nos. Amphora: nem szívtam, de a piros a hivatalos versenydohány :)

Szárazság: az sem jó ha túl száraz (kemény, kaparós füst) és ha túl szószos (nem ég rendesen, szörcsög) sem. Mivel gondolom nagyon száraz, végy elő egy légmentesen lezárható edényt, üveget, és tegyél a dohány tetejére egy petpalack kupakját, teli vízzel. Nehogy a dohányra öntsd a vizet! 2-3-4 nap alatt jónak kell lennie a dohánynak, ha elfogy a víz, de még száraz, töltsd újra! (Természetesen légmentesen zárd le a dobozt :) )

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kávézó
« Válasz #533 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 21:37:17 »
Szokták ezt whisky-vel vagy brandy-vel is. Zsebkendore vagy rongyra par csepp es azt a dohany melle tenni. Mondjuk nekem mindig tulszivta magat es utana kicsit szaritanom kellett.  :-\

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #534 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 21:54:52 »
Én most csináltam meg az egyik dohánnyal, két nap volt, nem töltöttem viszont újra, és használat előtt kb. 5-10 percet száradt. nekem bevált.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #535 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 00:37:50 »
Elméletileg a 40-50-60%-os relatív páratartalmú lakásokban nem tud "nagyon" kiszáradni évekig sem, a whiskys brandys párologtatós átitatott vattás megoldás a dohány mellé.. hát én próbáltam anno (ezen kívül sok mindent), túl sokat nem változtatott az "ízén". Abban lehet bízni, hogy az az Amphora pont egy jó szériából származott és akkor biza élmény lesz így is...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #536 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 07:28:39 »
Köszi a tanácsokat Fiuk!

Ami a dohányt illeti, nem tudom mennyire kell nedvesnek lennie, de ez annyira nem száraz, mint pl. a cigiben lévő dohány. Tapintásra enyhén nyirkosnak érzem, és nem is nagyon morzsolódik. Az illata pedig nagyon kellemes (cigihez viszonyítva mindenképp!). Mivel a saját zacsijában, és egy plusz műanyag tasakban volt a szekrényben, szerintem nem igen tudott nagyon kiszáradni.

Közben még megnéztem a másik két pipát is, az egyiknek a szárán Bruyere felirat olvasható.
Viszont azt hiszem, hogy a harmadik (amelyiken a sárga szigetelőszalag van), egyelőre nem használható, ugyanis amikor letekertem róla a szigetelőszalagot, akkor vettem észre, hogy a szár, és a szopóka találkozásánál a pipafa szárából egy kis darab ki van törve. Valószínűleg ennek a helyén tartásáról "gondoskodott" a szig.szalag. Arra 1előre nincs ötletem, hogy azzal mit fogok tudni tenni, de  majd utánanézek a pipaklub fórumán...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #537 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 10:26:52 »
Bruyere (ejtsd: brüjer): a gyökér neve, amiből készült. Pipához igen kiváló tulajdonságokkal rendelkező faanyag, ezért aztán igen gyakori a bruyere-gyökér pipa.
Kiszáradás: mivel én szivaros vagyok, meglehetős tapasztalatokkal rendelkezem a megfelelő légnedvesség-tartalom fenntartása ügyében vívott harc terén.  ;D  Drága Penge, az, hogy „Elméletileg a 40-50-60%-os relatív páratartalmú lakásokban nem tud "nagyon" kiszáradni évekig sem”, hát az sajnos annyira nem így van, hogy ennél nemebb már nem is lehetne. 50%-on a dohány egyszerűen már csonttá száradt. Az ideális ugye a 70-75%, amin a KunEmber által említett tulajdonságot kapjuk: se nem túl gyorsan, meleg, kellemetlen füsttel (száraz), se nem inkább füstölve és alig égve (túl nedves) „dolgozik”. Ezt a nedvességtartalmat – ha nem hermetikusan lezárva tartjuk, de az se jó, akkor rendszeresen szellőztetni kell ám – hazai viszonyok közt (ha nem úszóházon laksz) elég hamar alatt elveszti még nyáron is. Télen pedig fűtött lakásban katasztrofálisan gyorsan szétszárad a dohány.
Az újjáélesztésnél egy dolog a fontos: lassú, fokozatos visszanedvesítés. Nem közvetlen sprickolás, hanem a KunEmber által említett módszer, de még jobb egy nedves papírzsebkendő mondjuk egy dunsztosüveg-tetőben: nagyobb felületről és finomabban párolog, mint a kupakos víz. Igaz, a pipadohány (a vágott dohány) mondjuk kevésbé érzékeny a gyors dagadásra, mint a szivar (mert a szivar ilyenkor egyszerűen szétreped), de a fokozatosság itt is jó. Ja, és figyelem: ha lehet, akkor desztillált víz!!!
Egyébként anno én is műanyagzacskóval meg műanyagdobozzal, volt már többféle humidorom, van analóg és digitális higrométerem, mindenféle humidifem, mostanában meg már propilén-glikollal utántöltött zselékristályokat használok.  ;D
Ja, az almaszelet akkor penészedik be (a dohánnyal együtt), ha nem nyitogatjuk-szellőztetjük, hanem bedunsztoljuk és hozzá sem nyúlunk. Illetve érdemes nem frissen vágott, felületén nedves, hanem egy-két órát már szikkadt szeletet használni. Szóval tud azért működni. ;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #538 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 10:50:30 »
Ed, köszi, az számomra is világos, hogy a Bruyer gyökérből készülnek a "rózsafa"  ;) pipák (sokszor ugye ezzel szokják összetéveszteni), kérdésem inkább arra irányul, hogy mint márka létezik-é ezzel a felirattal ellátott pipa.

A nedvesítést meg majd kipróbálom, de /pill nincs alkalmam próbálkozni (a pipázással) hely hiányában... (A lakást nem szívesen füstölném össze a gyerkőcök miatt)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #539 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 11:57:40 »
Reméljük, Pietro penge- és habtársunk vagy még itthon élvezi a szabadságot és a nyarat, vagy a lehető legfüstporszmogmentesebb helyen csücsül Moszkvában!  ;)

Ezt a hszt-t Ferihegyrol irom, par perc mulva kezdodik a beszallas Moszkvaba... :(  majd tudositok, milyen a helyzet.

Legyetek jok, udv mindenkinek,
Pietro

jó utat! gázálarc van nálad?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici