Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849521 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #660 Dátum: 2010. Szeptember 26. - 12:24:11 »
Áthoztam nektek a Késportálról egy kis illusztrációt a fórum működéséről, a nagy öregek tolmácsolásában, ebben a ramaty időben...  ;D



 Persze ilyen nálunk szóba sem jöhet!  ;) :crazy:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 26. - 14:00:16 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kávézó
« Válasz #661 Dátum: 2010. Szeptember 26. - 13:57:39 »
(tegnapelőtt, és tegnap is szedtünk egy-egy kosárral ;))

Zsolabá'  Merre, és mit szedsz ilyenkor, és mi a sorsa a leszedett gombának ( itt elsősorban arra gondolok hogy feleszitek frissen az összeset, vagy előkészítve, blansírozva stb. jut a mélyhűtőbe is  ;)  ;) )

Ma egy kis vörösboros vaddisznó pörköltet főztem ebédre, és reggel kacérkodtam a gondolattal, hogy dobok bele  egy kicsit a Jóapám által szedett tinóru-ból, ( Noszvaj környékén szokott gombászni az öregem, vizsgázott gomba szakértő, úgyhogy megbízok benne )de aztán úgy gondoltam nem fokozom kulináris élvezetet. Valami más lesz belőle.......  :borz1:


reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #662 Dátum: 2010. Szeptember 26. - 16:21:36 »
A jó öreg pilisben, mindent, ami ehető!
Most leginkább galambgomba, őzláb és rizike terem, de már kora tavasszal szedtünk kucsmagombát, májusi pereszkét. Van itt minden, csak ismerni kell. Sajnos vargányát még nem találtam, pedig biztos van az is, csak a jó helyeket ki kell szimatolni ;)
Ja, és kora télig laskagombát, ami a kedvencem  ;D
(pontosan Piliscsaba környéke, de ez hétpecsétes titok, nehogy elmondd bárkinek )

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #663 Dátum: 2010. Szeptember 26. - 17:40:56 »
Lemaradt:
Őzláb sörtésztában, tartárral; galambgomba pörinek, laska "kínainak" elkészítve és szinte mindegyik darálthússal fasírtnak, isteni!

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kávézó
« Válasz #664 Dátum: 2010. Szeptember 26. - 20:31:32 »
Lemaradt:
Őzláb sörtésztában, tartárral; galambgomba pörinek, laska "kínainak" elkészítve és szinte mindegyik darálthússal fasírtnak, isteni!

Ha már laska.... sikeres termesztési eredményekről tudok beszámolni, a vízóra aknába lerakott gomba zsákokról : http://www.laskagomba.hu/  A kaposvári kollégám szokott hozni onnan micéliummal oltott zsákot ( sokkal olcsóbb, mint pest környékén megvenni árusnál)

A kalapja kirántva, a tönkje hagymás zsíron dinsztelve, zsemlével tojással, petrezselyemmel, fasírtnak  AAK !!


ezt a gombázás témát is elég jól kiveséztük...   ;D  ;D  ;D
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #665 Dátum: 2010. Szeptember 26. - 21:40:38 »
Gyemekkori barátomnak van Marcaliban laskatermesztő és kecsketenyésztő majorsága. Na ott szoktuk reggelire letörni a szalmászsákról a tönköt, tojással, szalonnával, kenyérrel...Párommal meg Hernyéken (Zala) szoktunk gombászni. Teríték: vargánya, galambica (ott így hívják), tinóru, őzláb. Van más is, de azt nem szedjük le, mert nem ismerem őket. Elkészítés: No1. rántva tartárral, 2. vajas-fokhagymás-vegetás cucc tepsiben, 3. paprikásnak nokedlivel. :borz2: Vargányát levesnek meg szárítva levesbe, pöribe.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #666 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 07:27:13 »
Akkor most beszéljünk a hüve......... :crazy:
(bocs, ezt nem lehetett kihagyni)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #667 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 07:57:23 »

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kávézó
« Válasz #668 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 11:59:03 »
ráadásul a tokra külön kell licitálni  :crazy:
... a nyúlon túl?

PaT

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #669 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 14:24:14 »
Érdekes cikket találtam bicajok és borotvák vonatkozásában...

http://www.thefootdown.co.uk/2010/05/28/fixed-gear-shaving/

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Kávézó
« Válasz #670 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 15:04:37 »
Érdekes cikket találtam bicajok és borotvák vonatkozásában...

http://www.thefootdown.co.uk/2010/05/28/fixed-gear-shaving/

Nekem a DE nem a fixi, inkább a muffos acélváz. Mondjuk a borotvakés már inkább fixis, mert korban összeillenek, meg azzal már van némi esély, hogy megöld magad  ;D

Nem elérhető poe

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Kávézó
« Válasz #671 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 15:11:30 »
Áthoztam nektek a Késportálról egy kis illusztrációt a fórum működéséről, a nagy öregek tolmácsolásában, ebben a ramaty időben...  ;D
Most látom csak, más tollával ékeskedünk?  :crazy:
Quoth the raven, `Nevermore.'

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Kávézó
« Válasz #672 Dátum: 2010. Szeptember 30. - 20:56:43 »
vigyazz!
 ezek a kesek max 1800 /db
 itthon keszulnek
flasi

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Kávézó
« Válasz #673 Dátum: 2010. Október 01. - 21:28:49 »
A Duna II-őt nézte valaki tegnap este? A Comandante azt mondta azért nem borotválkozik, mert kiszámolta az évtizedek alatt hányszor 15 percet lehet megtakarítani, ha inkább növeszti a szakállát. Szerintem csak nem bírja a vért  :evil:
Egyébként érdekes film, érdemes megnézni.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Kávézó
« Válasz #674 Dátum: 2010. Október 02. - 10:59:08 »
Nem tudom más is észrevette-e, de nekem feltűnt, hogy a napokban nagyon elkezdett erősödni a forint. Már 200 alatt van az USD/HUF árfolyam!!! :)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici