Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 852496 alkalommal)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #675 Dátum: 2010. Október 02. - 12:24:15 »
toxin-
Hmmm ilyenkor bezzeg nem rikácsolnak a tv-ben,rádióban...minden esetre én nem bánom,bár pár hónapja nem veszek semmit külföldről,szal annyira nem érint.Az üzemanyag viszont lemehetne 300HUF alá nyugodtan,annak most jobban örülnék valahogy... :-[

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #676 Dátum: 2010. Október 03. - 03:27:10 »
Nem tudom más is észrevette-e, de nekem feltűnt, hogy a napokban nagyon elkezdett erősödni a forint. Már 200 alatt van az USD/HUF árfolyam!!! :)
Gyuri bácsi elintézte. ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #677 Dátum: 2010. Október 03. - 08:51:32 »
Egy fontos észrevétel: nem a Forint erősödött, hanem a dollár gyengül! Igaz megközelítés kérdése, de ez az összefüggések miatt egyáltalán nem mindegy! A nagyobbik baj az, hogy a CHF még mindig brutál erős.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Kávézó
« Válasz #678 Dátum: 2010. Október 03. - 09:01:15 »
Egy fontos észrevétel: nem a Forint erősödött, hanem a dollár gyengül! Igaz megközelítés kérdése, de ez az összefüggések miatt egyáltalán nem mindegy! A nagyobbik baj az, hogy a CHF még mindig brutál erős.
De a svájci frank is gyengült, már durván 203-on áll. http://www.tozsdehirek.net/CHF-HUF-technikai-elemzes-20100923/100222
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #679 Dátum: 2010. Október 03. - 10:15:40 »
Ahhoz viszonyítva, hogy a CHF hiteleinket 145-160 Ft-os árfolyamon vettük fel ( a legtöbben), nekem egy picit sem vigasz, hogy 220-ról valaki azt elemzi, hogy milyen k.va jó a 200 Ft-os szint. Persze az egy hónappal ezelötti árfolyamhoz képest az, de ez nekem nem jelent semmit, én tendenciákat szeretek vizsgálni. Azonban, ha megnézzük a CHF/EUR illetve a CHF/USD tendenciákat az elmúlt 1 évre, még mindig elkeserítő a helyzet és ugyebár a Forint inkább az EUR-al mozog és nem a CHF-el, vagy az USD-vel. Maga a Forint azonban jelentősen nem erősödött, csak a világtendenciát követi, ide akartam kilyukadni. Ráadásul azt hiszem, hogy most a kormányzatnak az a jó, ha gyenge a HUF árfolyama, de, hogy miért az már nagyon összetett. Azonban, ha megvizsgáljuk a pénz mögötti értékeket, akkor mindig kiderül, hogy a HUF még evvel a 200Ft-os CHF árfolyamával is túlságosan el van értéktelenítve, egyáltalán nem reális.     

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Kávézó
« Válasz #680 Dátum: 2010. Október 07. - 19:40:44 »
Valaki, aki jön majd borotvatalira, nem jár véletlenül még a tali előtt az IKEA-ban? Szeretnék venni valamit, de mivel kecskeméti vagyok, így nem nagyon van lehetőségem innen vásárolni.
Ez lenne: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/80102919
Már van egy db ilyen tégelyem borotvaszappannak, de még jól jönne a jövőben egy ilyen 3-as csomag. :)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kávézó
« Válasz #681 Dátum: 2010. Október 08. - 14:43:09 »


       Köszönöm a tatár beefsteak-et Mester !  :borz1:  :borz1:   ;)
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #682 Dátum: 2010. Október 09. - 11:58:02 »
Valaki, aki jön majd borotvatalira, nem jár véletlenül még a tali előtt az IKEA-ban? Szeretnék venni valamit, de mivel kecskeméti vagyok, így nem nagyon van lehetőségem innen vásárolni.
Ez lenne: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/80102919
Már van egy db ilyen tégelyem borotvaszappannak, de még jól jönne a jövőben egy ilyen 3-as csomag. :)

Úgy tűnik, ma el tudok neked ugrani érte, majd szólok, sikerült-e!

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #683 Dátum: 2010. Október 09. - 16:33:55 »
toxin, sikerült, megvan a cucc!

Mindenkinek, aki ilyet szeretne (elég jó darab, ajánlott): nem ám a piactéren, a konyhacuccoknál kell keresni, de nem is ám a piactéren a fürdőszobafelszereléseknél... Nem, ezt valamilyen rejtélyes okból kizárólag fönn, a bemutatótérben lehet kapni, ott, ahol az összeszerelt konyhabútorokat lehet nézegetni. Ezen értékes információ birtokában bárki megspórolhatja az a fél órát, amit én (és a végén a személyzet) a keresésével töltött...  ;D

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Kávézó
« Válasz #684 Dátum: 2010. Október 09. - 17:05:43 »
Ed, köszönöm! Hálám örökké üldözni fog ;D ;D Akkor ezt is majd a borotvatalin elintézzük... ;)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Pasternak

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Kávézó
« Válasz #685 Dátum: 2010. Október 10. - 22:29:50 »
Nem tudjátok hol lehet itthon cédrusból készült, komolyabb sámfát kapni?


Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #686 Dátum: 2010. Október 10. - 22:42:23 »
Hogy hol lehet? Miért, valahol lehet?   ;D

Komolyra fordítva a szót: hát ilyet, mint a képen, állítható lábfej-szélességgel és lábhosszal, vöröscédrusból... szerintem nem. Esetleg kérdezz rá a Vassnál.

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Kávézó
« Válasz #687 Dátum: 2010. Október 10. - 22:50:58 »
Ők szerintem elég komoly minőséget képviselnek. Azt nem tudom cédrusból dolgoznak-e. A tulajdonos egy szimpatikus ember (Berta Kálmán), szerintem tud segíteni. Ha mást nem is, ő biztosan tudja, hogy hol lehet ilyet beszerezni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #688 Dátum: 2010. Október 11. - 19:11:19 »
...Csak azt nem értem, hogy miért kell vörös cédrusból? A lakkozott bükk vagy dió esetleg fenyő nem lenne ugyanilyen jó?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #689 Dátum: 2010. Október 11. - 19:23:54 »
Mert annak illata is van és nemcsak sám   ...fa!  ;D Egy cipőnél ez lényeges szempont!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici