Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849236 alkalommal)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #705 Dátum: 2010. Október 12. - 16:20:08 »
Minden időben Tisza cipőben!  ;D
Én meg vagyok elégedve a felfrissült márkával, igaz az ős Tisza cipőket nem volt szerencsém látni-hordani.Eddig két Tiszám volt az első 3 és fél évet bírt és még mindig ott van a műhelyben ahol dolgoztam(csak az egyiknek ki van szakadva a kis lábujjnál lévő része)...a mostani pedig két éves volt nemrég és semmi baja...
Bőr,kényelmes ennyi...több nem kell.(azért ki is néz valahogy szvsz)
Holnapra tervezem,hogy veszek még egyet mert kéne...de még nem tudom.Borsos az ára(20ezer nekem elég sok),de ha legalább annyit kibír mint az előzőek akkor sztem megéri.
Van egy Sendra veszkóm amit ritkán hordok,de egy remekmű (persze 3-4szer annyiba került mint egy Tisza  :crazy: )...én nem sámfázok semmit sem,egyáltalán mi a haszna tulajdonképpen? (anyuék veszkó csizmái sámfázva vannak) Sztem tök jól néz ki, hogy az enyém kicsit meg van rogyva...elő is veszem nyilván bekenem méhviasszal, most van szezonja az ilyen lábbeliknek.

Nem elérhető Pasternak

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Kávézó
« Válasz #706 Dátum: 2010. Október 13. - 00:11:34 »
A kultúra hiánya - vagy elsorvadása - jelen esetben azt eredményezi, hogy egy 10-15 éves időintervallum alatt szépen apránként többet költünk az olcsó cipőkre, mintha minőséget vettünk volna. Mindezt lényegesen nagyobb környezeti terhelés mellett. Egy varrott lábbeli megfelelő gondoskodással 15 évig is kitart, nem beszélve a vizuális élményről, amit az öregedő bőrön megjelenő patina nyújt.

Sajnos az egyetlen megoldás a bécsi túra, méretvétel és megrendelni az adott modellt a pediweartől. Én már azzal is megelégednék, ha itthon legalább a lábamra tudnám próbálni őket.   

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #707 Dátum: 2010. Október 13. - 07:51:22 »
Én szinte kora kamaszkorom óta Dr. Martens bakancsot hordok. Anyámnak is van, inkább ezt hordja munkában, mint az ott adottat, sőt neki még neki ilyen papucsa is van :D Kényelmes, egészséges darab, s cipőjében akár bálba is lehet vele menni.

Megfelelően ápolva, 4-5évente szoktam cserélni őket, ami szerintem igen jónak mondható.

A fentebb említett 15év számomra elég soknak tűnik. Ez napi használat mellett értendő?


Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #708 Dátum: 2010. Október 13. - 08:25:01 »
A fentebb említett 15év számomra elég soknak tűnik. Ez napi használat mellett értendő?

Hát ugye, kezdjük ott, hogy kinek mi a használat. Mert ha valaki reggel csak lemegy a liften a teremgarázsba, beül a kocsiba, a cég épületének garázsában kiszáll és onnantól legfeljebb a folyosókon sétál el pisilni meg ebédelni, meg a szobákban padlószőnyegen, aztán este nagyjából ugyanez vissza, nos, annak egész más a cipő-életciklusa, mint egy postásnak...  ;D

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kávézó
« Válasz #709 Dátum: 2010. Október 13. - 09:45:36 »
Én szinte kora kamaszkorom óta Dr. Martens bakancsot hordok.

DM a király!
Én 1997-ben vettem a első 10 soros acélbetétest, ezt nyűttem napi használatban (télen-nyáron, még államvizsgára is ebben jártam  :evil: ) 2004-ig. Ekkor úgy döntöttem, h kinőttem (valójában a acélbetét kikezdte a belső részt és nyomta a ujjaimat  :-\ ) De igazán egy boxolás után senki nem mondta meg róla, hogy nem új cipő (oppardon: bakancs) 
2009-ben vettem a másodikat (szintén 10 soros de már betét nélküli), most ez van NAPI használaban.
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kávézó
« Válasz #710 Dátum: 2010. Október 13. - 09:50:34 »
Nekem is volt 2, de mind a kettőnek széttört a talpa vízszintesen. Ezek szerint nem bírja a strapát. Én többet biztosan nem veszek.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #711 Dátum: 2010. Október 13. - 13:07:30 »
Már bocs,de hogy lehet ilyen bakancsban járni?? Télen-nyáron?(nem akarok vitát szítani,de ki nem állhatom ha valakin acélbetétes van...pl bátyám  ;D )
Mondjuk ti csak márkát mondtatok...beírtam a googleba és ránéztem az első 10 találatra.Vagy ráhibáztam és arról a fazonról van szó amelyik az ótvar rokker meg punkoknak van?

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kávézó
« Válasz #712 Dátum: 2010. Október 13. - 13:34:57 »
Már bocs,de hogy lehet ilyen bakancsban járni?? Télen-nyáron?(nem akarok vitát szítani,de ki nem állhatom ha valakin acélbetétes van...pl bátyám  ;D )
Mondjuk ti csak márkát mondtatok...beírtam a googleba és ránéztem az első 10 találatra.Vagy ráhibáztam és arról a fazonról van szó amelyik az ótvar rokker meg punkoknak van?
télen - nyáron: simán  ;D
ilyenem: http://www.astoriashop.hu/index.php?mainpage=product&id=88 volt

és most ilyenem van:
http://www.astoriashop.hu/index.php?mainpage=product&id=99
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #713 Dátum: 2010. Október 13. - 13:58:25 »
az ótvar rokker meg punkoknak van?

morphin, morphin...    8)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kávézó
« Válasz #714 Dátum: 2010. Október 13. - 14:07:10 »
ilyenem is volt: http://www.astoriashop.hu/index.php?mainpage=product&id=176 bár ezt annyira nem szerettem: a két DM közti időszakban koptattam el belőle 1et, meg egy félcipőt... De a talpa pillanatok alatt lekopott a csavarokig  :-\
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #715 Dátum: 2010. Október 13. - 14:26:29 »
Már bocs,de hogy lehet ilyen bakancsban járni?? Télen-nyáron?

Mivel gyógycipőnek készült, az egyik legkényelmeseb és legegészségesebb viselet. Kettő: nyáron is lehet hordani, lévén járás közben szellőzik.

Ótvar népek nem kezelik, boxolják, fényesítik. Úgy egészen másképp néz ki, tudod?

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #716 Dátum: 2010. Október 13. - 15:27:05 »
Ótvar népek nem kezelik, boxolják, fényesítik. Úgy egészen másképp néz ki, tudod?
Értem mire gondolsz csak azért annyira ez nem állja meg a helyét...hisz attól hogy egy Ferrari tiszta galambszar,attól még Ferrari marad.Elnézést a hirtelen felindulásból elkövetett :D postolás miatt...tőlem nagyon távol áll ez a bakancsosdi. Szellőzik? Van teljes hosszúságú (nem boka) veszkó csiszmám...tudom milyen nyáron hordani.Ezért sem hordom...ha legközelebb rá visz a lélek,nem veszek csak bokacsizmát.
A pár linkelt Martens nem annyira gáz,kivéve az utolsót,ez az amitől herótom van.  ;D
Nem ítélem el azokat akik ilyet hordanak,mert sztem nekem sincs a nagy többségnek tetsző stílusom...csak valahogy nem tetszenek a bakancsok,kifejezetten az acélbetétes 'említett rétegből' való emberek bakancsai. :-X


Ilyenem van orrvassal...amióta megvan nem volt semmi baja, csak a Gábor Csizmához vittem el ilyen csúszó-hülyeséget beletetetni...azért, hogy a levételnél ne dörzsölődjön ki a hátsó rész belseje.Jah meg rakott rá az öreg ingyen az orrvas alá egy kis fémdarabot ami a talpgumit lefogja...az tök jól kopog. ;D ;D (ha akarom)
Érdemes elnézni az öreghez,mert mai napig kézzel készít(enek) minőségi csizmákat,cipőket...(esetleg bakancsokat) Azt hiszem a Király utcánál kell leszállni a 4-6os viliről. Árul kész darabokat illetve nem sok árkülönbséggel egyedi méretre gyártottakat is.Viszonyításképp az én spanyol veszkóm 65e volt, anyunak és apunak méretre gyártott Gábor csizmája meg 30-35 körül/darab.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 13. - 15:32:19 írta morphin »

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kávézó
« Válasz #717 Dátum: 2010. Október 13. - 18:23:58 »

A pár linkelt Martens nem annyira gáz,kivéve az utolsót,ez az amitől herótom van.  ;D
Nem ítélem el azokat akik ilyet hordanak,mert sztem nekem sincs a nagy többségnek tetsző stílusom...csak valahogy nem tetszenek a bakancsok,kifejezetten az acélbetétes 'említett rétegből' való emberek bakancsai. :-X


nem-nem a utolsóra linkelt bakancs az rosszul lett linkelve, ez akart lenni: http://www.astoriashop.hu/index.php?mainpage=product&id=171 ez egy shelly's...
És igen, amikor ezt hordtam, akkor a BW oldalzsebes gyakorlóját vágtam le térdnél és csináltam magamnak "3/4-es" oldalzsebest....
A régi idők...  8) Óhh, akkor még nem lehetett csak úgy venni ilyen 3/4-es v 1/2-es oldalzsebeseket!
 és igen ekkor volt a hajam bonanzásra felnyírva és hypóval marattam a bonanza JEL-et a feketepólómra (anyám nagy örömére)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 13. - 18:36:55 írta bimbi »
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #718 Dátum: 2010. Október 13. - 19:48:36 »
Hehe, nekem a Gábor Mester készítette a csizmám. Volt/van egy eredeti Harley motoros csizmám is, azt még Kanadában vettem, csak sajnos olyan bután megyek, hogy a bal lábamon keresztbe elrepedt a bőr... (Hiába, no senki sem tökéletes... ;D)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #719 Dátum: 2010. Október 13. - 20:18:43 »
Hehe, nekem a Gábor Mester készítette a csizmám.
Nah akkor más is ismeri Őt.Milyen fazon van neked? Lehúzód is van gondolom...az én lábamról lehetetlen levenni a csizmát ha nincs nálam a lehúzó.Ezért sem hordom csak ha olyan helyre megyek ahol nem kell levetni.Ha meg vinném magammal a lehúzót az meg hogy néz ki...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici