Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 852401 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #780 Dátum: 2010. December 10. - 07:12:31 »
Vaszilij- ápoltság, frissesség nem egyenlő egészség!
Szóval bocs de ha valaki borostás, még nem biztos, hogy beteg, és ha valaki beteg attól még borotválkozhat.
Az biztos, hogy ha beteg az ember akkor veszít a tartásából, életkedvéből ( betegségtől függően ) esetleg képtelen a tükör elé állni. De szerintem csak ennyi az összefüggés. A nőknél nem tudom, hogy láttál-e már  szőrös női lábat pl. korházi ágyban... ők is pont annyira betegek és ugyanúgy látszik rajtuk. Szóval az elméleted folyománya valószínűleg csak annyi, hogy nincs körülötted elég!  :crazy:  :)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #781 Dátum: 2010. December 10. - 07:29:04 »
Ha már betegség:

Nekem az a tapasztalatom, hogy a macskajaj ellen is igen jó egy forró fürdő+egy borotválkozás! Már, ha az ember keze nem remeg annyira, hogy kezébe vegye a borotvát... (Mert egyébként szemmel láthatóan "megjelöli" az arcán a másnapot...  :fetreng:)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kávézó
« Válasz #782 Dátum: 2010. December 10. - 08:11:06 »
 :fetreng:

Bizony-bizony! Az én tapasztalatom is az, hogy piásan még csak-csak lehet borotválkozni késsel...de másnaposan nem!

 :sör:

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Kávézó
« Válasz #783 Dátum: 2010. December 12. - 18:56:26 »
Ma délelőtt közelebbi ismeretséget kötöttem a mosdónk lefolyórendszerével, mivel dugulás jelei mutatkoztak rajta.
A szifon aljában szépen lerakódott a szőrrel vegyített borotvaszappan kb. 1 centi vastagon, de egyenlőre nem ez okozta a dugulást, mert efelett vígan áramlott a víz. Nem elképzelhetetlen, hogy hosszabb idő után, ez is problémát okozhat.
Gondoltam szólók :)
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #784 Dátum: 2010. December 12. - 19:32:32 »
Gesa- nem kifejezetten borotvaszappan az! Illetve simán lehet az is, de valószínűbb, hogy minden egyéb mással keveredve. Ilyen a zsír amit lemosunk a bőrünkről, szappanmaradvány, borotvakrém és bőrfoszlányok. Illik fél évente egy kis lefolyótisztítót ( szóda ) illetve egy fél napos Domestos (hipó) áztatást eszközölni a lefolyóba és azzal karban lehet tartani. Nálam is mindig így nézett ki, bármikor szétszedtem. A mosogatónál még gonoszabb, ott sűrűbben kell gyógyítgatni a sok olajos cucc miatt. Üdv

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Kávézó
« Válasz #785 Dátum: 2010. December 13. - 13:49:09 »
Hozzászólás a Malackarajon:
Hepci · http://gasztrojazz.blogspot.com 2010.12.13. 08:49:32
Kedves Anna! A Késportálról tudom, kapcsolatban vagy Edrose úrral. Szóval, nem ártana onnan megkérni valakit, aki ért - is - hozzá. Már abban az esetben, ha egy komolyan vehető, ilyen típusú cikket is akarsz itt...
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kávézó
« Válasz #786 Dátum: 2010. December 13. - 15:38:50 »

Na végig futottam a kommenteket, és azt az egy-két, késportált olvasgató hozzászólót leszámítva, írnak ám böszme nagy baromságot, komoly fogalmi zavarokkal megtűzdelve........

Egyébként számomra "Malac" Anna pont ezért megosztó, mert gyakran beáldozza a szakmai pontosságot, hitelességet a blog olvasottság oltárán.

Mondjuk a P&P-n ez nincs így és pont ezért szeretjük.....  ;)


Trutta fario

« Utoljára szerkesztve: 2010. December 13. - 15:57:59 írta Salmo »
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Kávézó
« Válasz #787 Dátum: 2010. December 13. - 17:19:32 »
Vaszilij- ápoltság, frissesség nem egyenlő egészség!
Szóval bocs de ha valaki borostás, még nem biztos, hogy beteg, és ha valaki beteg attól még borotválkozhat.
Az biztos, hogy ha beteg az ember akkor veszít a tartásából, életkedvéből ( betegségtől függően ) esetleg képtelen a tükör elé állni. De szerintem csak ennyi az összefüggés. A nőknél nem tudom, hogy láttál-e már  szőrös női lábat pl. korházi ágyban... ők is pont annyira betegek és ugyanúgy látszik rajtuk. Szóval az elméleted folyománya valószínűleg csak annyi, hogy nincs körülötted elég!  :crazy:  :)

Persze, igazából én sem gondoltam komolyan  :sör:. De azért lássuk be, a reklámokban tényleg így van, de ott nyilván vizuális formában meg kell jeleníteni, hogy valaki maga alatt van, és a borosta + szenvedő arc + csíkos háziköntös jól megoldja ezt :). A betegség jelen esetben persze semmi komolyat nem jelent, és a megfázást szoktam halálos betegségnek titulálni, és elvárom, hogy akkor mindenki sajnáljon.

Egyébként valamelyik Rejtő regényben van, sajnos nem tudom, melyikben, és az idézet sem biztos, hogy pontos, hogy az úr a pokolban is úr, és ha nem tévedek, épp a borotválkozással kapcsolatban hangzik el.

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Kávézó
« Válasz #788 Dátum: 2010. December 13. - 19:27:28 »
Egyébként valamelyik Rejtő regényben van, sajnos nem tudom, melyikben, és az idézet sem biztos, hogy pontos, hogy az úr a pokolban is úr, és ha nem tévedek, épp a borotválkozással kapcsolatban hangzik el.

Szőke ciklon.
A Buddha szobor és a benne tárolt „önborotvakészlet” az egyik központi figura. Az idézet egyébként pontos.

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Kávézó
« Válasz #789 Dátum: 2010. December 13. - 21:02:09 »
"Úriember nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." :)

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Kávézó
« Válasz #790 Dátum: 2010. December 15. - 13:00:26 »
Messerfarkas, köszi!

Alkalomadtán elő kellene szedegetnem egy-egy Rejtő regényt, mert volt egy korszakom, amikor egymás után viszonylag sokat elolvastam, és már csak egy kusza masszaként élnek az emlékezetemben. Néhány apró részletre emlékszem, de hogy mi melyikben volt, arról sajnos már fogalmam sincs.
Szerencsére összbenyomásként az van meg, hogy jók voltak. :)

Nem elérhető Matifu

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Kávézó
« Válasz #791 Dátum: 2010. December 15. - 14:45:42 »
"Úriember nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." :)

Ez az idézet nagyon tetszik.  :sör:
A borotva olyan mint az élet, amíg biztos kézzel vezeted nincs miért aggódani.
Honlapom.: http://matifu.atw.hu/viewpage.php?page_id=2

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kávézó
« Válasz #792 Dátum: 2010. December 15. - 15:14:31 »
"Úriember nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." :)

Ez az idézet nagyon tetszik.  :sör:


Jómagam is feljegyeztem...  ;)  No meg a Tiedet is, a borotválkozás, és az életvezetés összefüggéséről  :sör:


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #793 Dátum: 2010. December 15. - 16:30:54 »
"Úriember nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." :)

Ez az idézet nagyon tetszik.  :sör:


Jómagam is feljegyeztem...  ;)  No meg a Tiedet is, a borotválkozás, és az életvezetés összefüggéséről  :sör:


Salmo

Az élet meg olyan, mint a motor: ha nem megy, be kell rúgni   :crazy:

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Kávézó
« Válasz #794 Dátum: 2010. December 16. - 18:20:15 »
"Úriember nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." :)

Ez az idézet nagyon tetszik.  :sör:
Rejtő Jenő: A Sárga Garnizon
 :sör:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici