Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849387 alkalommal)

PaT

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #795 Dátum: 2010. December 17. - 11:58:09 »
Kis érdekesség: ma kaptam az egyik kollégámtól egy csomag wilkinson pengét, még 83-ban vette Líbiában, akkor annyit vett belőle, hogy még most is azzal borotválkozik :)

rá van írva, hogy Made in England...

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kávézó
« Válasz #796 Dátum: 2010. December 19. - 17:38:40 »
Kedves emberek!

Van nekem egy szép narancssárga 2 személyes Bialetti Moka Express kotyogós kávéfőzőm ( :-* ), de szüleim látogatása kapcsán kiderült, hogy a háztartásnak szüksége lenne egy nagyobb kapacitású kávéfőzőre is. Erre gondoltam:
http://www.kavebolt.net/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=82&option=com_virtuemart&Itemid=1
Van esetleg valakinek tapasztalata/véleménye amit megosztana velem? Megérheti ez a túlnyomásos mágia a dupla árat a sima 4 személyes Moka Expressz-hez képest?
... a nyúlon túl?

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Kávézó
« Válasz #797 Dátum: 2010. December 19. - 18:30:39 »
Ha már megint kávé: használ valaki french press-t (dugattyús kávéfőző)? Azt olvastam, hogy ezzel az eszpresszótól lágyabb, könnyedebb, mégis aromás kávét lehet készíteni. Én nem vagyok egy nagy kávés, de ez a kávéfőzési eljárás tetszik, és amúgy sem szeretem az erős kávét. Ha valaki tud erről mondani valami személyes élményt, azt megköszönöm. ;)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #798 Dátum: 2010. December 19. - 19:32:16 »
Akinek van, az nagyon szereti a Brikkát. Szerintem vedd meg – legalább majd nekem is főzöl egyszer, és én is kipróbálhatom.  ;D

(Ja, várjunk, most nézem csak, én is a „Kedves emberek” alá számítok?   :evil:)

Kedves emberek!

Van nekem egy szép narancssárga 2 személyes Bialetti Moka Express kotyogós kávéfőzőm ( :-* ), de szüleim látogatása kapcsán kiderült, hogy a háztartásnak szüksége lenne egy nagyobb kapacitású kávéfőzőre is. Erre gondoltam:
http://www.kavebolt.net/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=82&option=com_virtuemart&Itemid=1
Van esetleg valakinek tapasztalata/véleménye amit megosztana velem? Megérheti ez a túlnyomásos mágia a dupla árat a sima 4 személyes Moka Expressz-hez képest?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #799 Dátum: 2010. December 19. - 19:41:35 »
tox', én minden reggel frencspresszel főzött kávét iszom. Van három főzőm is (ööö... jelenleg épp...). Nagyon szeretem, mert úgy hosszú, hogy majd szétrobban az aromától, de nem ugrasztja ki a szívem. Mondjuk ha nem szereted az erőset, akkor hígabbra kell készítened, de nem baj, idővel komolyodsz majd, és rendeset is főzöl...   :evil: Arányok kérdése, de ez is úgy a jó, ha megadod neki a rendes kávémenyiséget.

A legjobb, amikor másnak készítek french presszel kávét, és kikerekedik a szeme, hogy mi ez a jó, mivel csináltam.   :crazy:

Ha már megint kávé: használ valaki french press-t (dugattyús kávéfőző)? Azt olvastam, hogy ezzel az eszpresszótól lágyabb, könnyedebb, mégis aromás kávét lehet készíteni. Én nem vagyok egy nagy kávés, de ez a kávéfőzési eljárás tetszik, és amúgy sem szeretem az erős kávét. Ha valaki tud erről mondani valami személyes élményt, azt megköszönöm. ;)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kávézó
« Válasz #800 Dátum: 2010. December 19. - 19:59:15 »
Akinek van, az nagyon szereti a Brikkát. Szerintem vedd meg – legalább majd nekem is főzöl egyszer, és én is kipróbálhatom.  ;D

(Ja, várjunk, most nézem csak, én is a „Kedves emberek” alá számítok?   :evil:)

Kedves emberek!

Van nekem egy szép narancssárga 2 személyes Bialetti Moka Express kotyogós kávéfőzőm ( :-* ), de szüleim látogatása kapcsán kiderült, hogy a háztartásnak szüksége lenne egy nagyobb kapacitású kávéfőzőre is. Erre gondoltam:
http://www.kavebolt.net/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=82&option=com_virtuemart&Itemid=1
Van esetleg valakinek tapasztalata/véleménye amit megosztana velem? Megérheti ez a túlnyomásos mágia a dupla árat a sima 4 személyes Moka Expressz-hez képest?

Kedves embernek... hááát, üsse kő :D

No majd akkor rendezünk egy "főzzünk egymásnak kávét" szeánszot valamelyik összeröffenésünk keretében  ;)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kávézó
« Válasz #801 Dátum: 2010. December 19. - 20:07:53 »
Ha már így szóba került, én tavaly egy ilyet kaptam karácsonyra a feleségemtől:

Nagyon finom kávét készít, s mivel szivattyús nem annyira erős, testes a kávé, de igen aromás.

Ha ezt tovább gondolom, akkor idén ennek az árán egy Filarmon....
Háát szép álom ;D
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kávézó
« Válasz #802 Dátum: 2010. December 19. - 21:20:27 »
Ha már így szóba került, én tavaly egy ilyet kaptam karácsonyra a feleségemtől:

Nagyon finom kávét készít, s mivel szivattyús nem annyira erős, testes a kávé, de igen aromás.

Ha ezt tovább gondolom, akkor idén ennek az árán egy Filarmon....
Háát szép álom ;D

Hm. Ez egy Saeco Odea, 15 bar nyomassal. Ennek igény esetén igazán erős kávét illene főznie.  ???

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kávézó
« Válasz #803 Dátum: 2010. December 19. - 21:24:42 »
Tud is...de közel sem olyan a kávé, mint egy kotyogósban. ;)

Legalábbis nekem, más ízt ad, amikor a vízgőz saját nyomásánál fogva "mossa" át a kávét, és más, amikor a szivattyú nyomja át. Bár mindkettőnek megvannak szerintem a hívei.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #804 Dátum: 2010. December 19. - 22:25:52 »
Tud is...de közel sem olyan a kávé, mint egy kotyogósban. ;)

Legalábbis nekem, más ízt ad, amikor a vízgőz saját nyomásánál fogva "mossa" át a kávét, és más, amikor a szivattyú nyomja át. Bár mindkettőnek megvannak szerintem a hívei.

a kotyogósnak nekem túl durva az íze... Vagy valami el van rontva út közben?

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kávézó
« Válasz #805 Dátum: 2010. December 19. - 23:45:42 »


Csak, hogy a szokásos kávé túladagolásból megjöjjünk,  :fetreng: egy másik gyakori témára terelném a figyelmet.

Volt szerencsém, nem túl régen részt venni egy pálinka kóstolón a pannonhalmi pálinkárium előadásában.

http://www.pannonhalmipalinkarium.hu/b11.html

Nagyon tettszett, hogy a kerítés szaggató pálinkákhoz képest, ezekben a szándékosan alacsonyra beállított alkohol fokú italokban, hihetetlenül jól érződtek az alkotó gyümölcsök aromái, még hosszú percek után is.

A hétvégi céges évzárónk már többek közt ezeknek az italoknak a jegyében telt.  :sör:

Ha valaki szivarozáshoz, pipázáshoz keres társat, akkor egy nagy kedvencem ajánlanám, a törköly pálinkájukat. A használt barrique-olt tölgyfa hordóban érlelt pálinka elképesztően finom füstös... 


Egy anti kávés  ;D ..... m.fario
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #806 Dátum: 2010. December 19. - 23:55:05 »
...a szándékosan alacsonyra beállított alkohol fokú italokban...

Mennyire alacsonyra? A törvény minimum 37,5% v/v alkoholfokot ír. Illetve: az igazán jó pálinka egyik ismérve, hogy akár 50 fok fölött is selymesen és bársonyosan „gurul le”, semmi kaparás-égetés.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kávézó
« Válasz #807 Dátum: 2010. December 20. - 00:09:19 »

Mennyire alacsonyra?

No nem likőr szintre kell gondolni, de az alkotó gyümölcstől függően 42-46% alkoholfok. Ez meg azért mégsem 52% mint  amit a volt szomszédom főzött otthon okosba.... 
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #808 Dátum: 2010. December 20. - 00:29:16 »
...hihetetlenül jól érződtek az alkotó gyümölcsök aromái, még hosszú percek után is...

A lényeget kifelejtettem: HISZEM, HA LÁTOM!   :crazy:

(S még az előzőben említett ismérvhez: a minap kóstoltam egy készítő kétféle barackpálinkáját, és az alkoholban erősebb volt a selymesebb, a gyengébbnek tűnő.)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #809 Dátum: 2010. December 20. - 00:51:16 »
Csak így hirtelen: a presszókávét 95 fok környékén kell kilúgozni ahhoz, hogy olyan legyen, mint az olasz kávézókban,
ehhez nyilván kell egy pumpa (emlékeztek a karos kávégépekre? ott kézzel csináltak túlnyomást), hiszen ezen a hőfokon a gőznyomás még nem tolja át a vizet a kávén.

(Take off: Ed, ugye válaszolsz nekem hamarost, plííííííííííííííííííííz)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici