Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 852615 alkalommal)

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #825 Dátum: 2010. December 20. - 18:37:03 »
Nemtom, gyerekek, én vedelem a kávét rendesen, de amikor Olaszországban hegesztettem, eléggé másnaposan egy "forte" kávét kértem a pincértől.
Kihozott egy gyűszűnyi adagot egy csöpp csészében.
Nézek rá, az meg csak magyarázott: "forte! forte!"

Épp majdhogynem a Holdat ugattam tőle.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kávézó
« Válasz #826 Dátum: 2010. December 20. - 20:42:27 »
Cotag,

pedig elég egyszerű a képlet: Ha ugyanazt a kávémennyiséget veszem (pl. 10 gramm), és abból lefőzök egy espressot (amit kb. 25-35 sec. alatt készítesz el), illetve egy kotyeszes kv-t (ahol ugyanezen a mennyiségen kb 1-2 perc alatt megy át a gőz), illetve egy FP-vel készült kávét (itt meg ugye az "előírás" kb. 3-5 perc áztatásról szól), egyértelmű, hogy melyik kávé tartalmaz több kioldódott koffeint...

Persz, az ízvilág egy más kérdés! Itt is a kioldódó csersavak, egyéb íz és illatanyagok határozzák meg a kávé zamatát, csak ugye az eloszlás lesz más a mennyiség miatt...  Illetve a hozzáértők még olyasmiről is beszélnek, hogy a hosszabb idő alatt elkészített kávé más íz és illatanyagokat tartalmaz, mint a rövidebb idő alatt elkészített...

Ha valakit mélyebben érdekel a téma, ajánlom figyelmébe a http://www.kavekorzo.hu/ oldalt.

Ja, értem én ezt, de nem tudtam, hogy a koffeintartalom a végtelenségig oldódik  ;) Mert ugye mondják, hogy minél gyorsabban nyomod át a forró vizet rajta annál kevesebb olyan csersav oldódik ki, aminek nem is kell kildódnia a jó kávéhoz. De értem, a koffeintartalom és a jó íz nem biztos, hogy egyenes arányban áll egymással.

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kávézó
« Válasz #827 Dátum: 2010. December 21. - 21:17:35 »
Nem bírtam ki...  ;D ideiglenesen beszereztem egy french press készüléket (megjegyzem most az ikeában csak a 7990.- változat kapható egyedül) és el kell ismernem, ez igen! Az ízek, az aromák valóban olyan mértékűek/minőségűek, hogy a kávézás új dimenziói nyíltak meg számomra (persze ez a french press-el kapcsolatos tudatlanságomnak köszönhető). Az ember nem lát mást, csak egy üveget meg egy dugattyút...a fene gondolta volna, hogy az egyszerű milyen jó (pláne, hogy ezt már a borotválkozásból megtanultam :evil:).
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Kávézó
« Válasz #828 Dátum: 2010. December 21. - 21:30:15 »
Most már tényleg írnom kell az IKEA-nak, hogy ide az ország közepére (konkrétan Kecskemétre :D) tényleg építhetnének egy áruházat... >:(
Legutóbb is Ed közreműködésével tudtam onnan cuccot beszerezni, amiért hálás vagyok neki nagyon. ;) ;D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #829 Dátum: 2010. December 21. - 21:37:14 »
Ez sanda célzás arra, hogy szeretnél egy french presst?   :evil:

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kávézó
« Válasz #830 Dátum: 2010. December 21. - 21:46:38 »
Persze találtam is rögtön, jó kis készüléket: http://www.lapavoni.it/line_det.asp?idf=1

Már csak a gazdag nagybácsi hiányzik hozzá :evil:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető gret

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Kávézó
« Válasz #831 Dátum: 2010. December 22. - 00:31:01 »
indexes geek karácsonyi nyálcsorgatás?:) bámultam én is nagyon, gyönyörűek ezek a french pressek
"...Ha egy ifjút megtanítasz a beretválkozásra és arra, hogy beretvaszerszámát jó rendben tartsa, ezzel jobban előmozdítod élete boldogságát, mintha ezer aranyat adnál neki." Franklin

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #832 Dátum: 2010. December 22. - 07:32:34 »
... (megjegyzem most az ikeában csak a 7990.- változat kapható egyedül) ...

Hö? 7990!? Eddig a nagy az valami 2490 volt, a kicsi meg 1990 (vagy valami hasonló)...

Ami a La Pavoni Europiccolákat illeti, az olasz e-bayen ki lehet fogni belőle régebbi (60-as 70-es évek belit), ami árban nem olyan meredek, mint az újak...
(Én egyébként ezt használom, nagy megelégedéssel...)

Ha tényleg érdekel egy Europiccola, akkor nézz fel a kávéológia fórumra, és kersed SiD-et, ő szokott ilyeneket beszerezni (a régebbieket), és teljes karbantartás/felújítás után egész baráti áron továbbadni... (legutóbb valami 50 k Ft körül adott el egyet)
Egyébként ezekből a régebbiek jobbak, mert a dugattyúja nem műanyag, mint az újaké, hanem réz, és nem megy tönkre olyan könnyen...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kávézó
« Válasz #833 Dátum: 2010. December 22. - 07:49:35 »

Hö? 7990!? Eddig a nagy az valami 2490 volt, a kicsi meg 1990 (vagy valami hasonló)... ->Ez az:http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50112868

Ha tényleg érdekel egy Europiccola, akkor nézz fel a kávéológia fórumra, és kersed SiD-et, ő szokott ilyeneket beszerezni (a régebbieket), és teljes karbantartás/felújítás után egész baráti áron továbbadni... (legutóbb valami 50 k Ft körül adott el egyet)
Egyébként ezekből a régebbiek jobbak, mert a dugattyúja nem műanyag, mint az újaké, hanem réz, és nem megy tönkre olyan könnyen...
A gépet illetően, egyenlőre csak kacérkodom a gondolattal, de az biztos, hogy ezt az infot elmentem magamnak! Egyúttal köszönöm is! :sör: (az Arrarexet és a Brunit már az előző hozzászólásod után néztem ;)...hát igen nem rossz...
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #834 Dátum: 2010. December 22. - 08:08:42 »
Jah, azt nem is tudtam, hogy ilyen is van Ikeáéknál... ;D

Én egy ilyet nyúzok (csak a régebbit)

Ami a két karost illeti, a Caravel napi használatban van, a Brunellát meg fel kéne újítanom, de sajna nincs rá időm...  :(
Pedig nagyon kíváncsi vagyok rá, mert tudomásom szerint összesen kettő van belőle az országban! (A másik gazdáját is ismerem, de egyelőre az is "csak porfogó")

Ami a Pavonit illeti, nagyon komoly gép, de megvétel előtt mérlegelni kell, hogy mire szeretnéd használni, mert a konstrukcióból adódóan vannak hiányosságai...
(Van a kávéológián egy topiktárs, akinek van Caravelje is, meg Pavcsija is, a Pavonit csak úgy szokta emlegetni, hogy egy "hisztis picsa"... ;D)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Kávézó
« Válasz #835 Dátum: 2010. December 22. - 08:26:40 »
Ez sanda célzás arra, hogy szeretnél egy french presst?   :evil:
Nem célzásnak szántam, de most, hogy így mondod... ha arra jársz esetleg, és eszedbe jut a dolog, akkor megköszönném, ha megnéznéd ezeket az olcsóbb fajtákat. ;) Ahogy láttam ez a két fajta van: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/20149707 , http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/86134985.
Ha találsz ezek közül valamelyiket, akkor az érdekelne is, mert ahogy néztem más gyártóknál a french press-ek nagyságrendekkel drágábban kezdődnek (8-10e Ft).
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #836 Dátum: 2010. December 22. - 15:35:29 »
Jössz néha Pestre?
Egyébként ár-érték arányban verhetetlenek, nekem a háromból kettő IKEÁ-s. Itthon lehet kapni Bodumot is, az nagy név, már-már túl nagy választékkal, de sokkal drágább.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Kávézó
« Válasz #837 Dátum: 2010. December 22. - 19:18:23 »
Jössz néha Pestre?
Havonta egyszer átutazóban szoktak megfordulni a Népligetben kb. egy órára... nem valami sok. :-\ Postán meg gondolom nehéz (vagy nem is lehet) megoldani az ilyesmit... :(
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #838 Dátum: 2010. December 22. - 19:26:13 »
Az hagyján, de most mondta egy ismerős, hogy nincs már az Ikeában ilyen, és nem is lesz...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Kávézó
« Válasz #839 Dátum: 2010. December 22. - 19:31:45 »
Az hagyján, de most mondta egy ismerős, hogy nincs már az Ikeában ilyen, és nem is lesz...
Szuper, akkor mostanában nem lesz french press-em, mert én 8-10e Ft-ot nem fogok egyhamar kiadni érte... :-\ :(
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici