Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 852856 alkalommal)

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Kávézó
« Válasz #1095 Dátum: 2011. Február 07. - 14:41:59 »
Én vitatkozni akarok!  ;D Mondjuk nem veled Imi!  ;D Akinek 50-100e Ft-os kávéfőzője van otthon, az Tőlem akár megihatja a borkősavát és a 9-12bár nyomásával együtt pedig tudod hova dughatja fel?  ;D
Hozzá teszem, hogy sosem értettem azokat az embereket akik ennyi pénzt erre költenek... a fél rokonságomnál 100-200e Ft-os hipercsilivili kávéfőzők vannak. Nagyon büszkék rá, hogy ott darál helyben, meg van amelyik visszajelzi, hogy hány mp után fő le a 3-ik kör.... de! én még egyik helyen sem ittam jó kávét...  ;D Otthon viszont minden nap! ..a sósavval agyonmart, lekráteresedett falu, aluminium, 6e-Ft-os Szarvasival. ;D  Na ezért a vita hangulatom..  ;D

Penge,

Amire Imi célzott, az nem éppen 'ótómata' kávéfőző. Azokkal nem igazán lehet jó minőségű kávét főzni és kávés körökben is eléggé le vannak nézve ezek. Mert igazából nem lehet velük kihozni egy adott kávéból a maximális élvezeti értéket.
Azonban vannak olyan gépek, amik szintén ennyibe kerülnek, de manuálisan működnek. Az emberke külön darál hozzá kávét a megfelelő finomságúra, manuálisan tömörít, a gépet a megfelelő hőfokra előkészíti és úgy készít belőle kávét. Ez már azért nem olyan egyszerű dolog, de vitathatatlanul ezzel lehet az egyik legjobb minőségű kávét előállítani.
Ezeknél a gépeknél egyáltalán nem mindegy, hogy mivel mész nekik. Borkősav a legideálisabb megoldás, mert az teszi a legkevesebb kárt a "techinkában".

Üdv,
mad_a




üdv,

mad_a

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1096 Dátum: 2011. Február 07. - 15:14:22 »
Én vitatkozni akarok!  ;D Mondjuk nem veled Imi!  ;D Akinek 50-100e Ft-os kávéfőzője van otthon, az Tőlem akár megihatja a borkősavát és a 9-12bár nyomásával együtt pedig tudod hova dughatja fel?  ;D
Hozzá teszem, hogy sosem értettem azokat az embereket akik ennyi pénzt erre költenek... a fél rokonságomnál 100-200e Ft-os hipercsilivili kávéfőzők vannak. Nagyon büszkék rá, hogy ott darál helyben, meg van amelyik visszajelzi, hogy hány mp után fő le a 3-ik kör.... de! én még egyik helyen sem ittam jó kávét...  ;D Otthon viszont minden nap! ..a sósavval agyonmart, lekráteresedett falu, aluminium, 6e-Ft-os Szarvasival. ;D  Na ezért a vita hangulatom..  ;D

Örülök, hogy velem nem akarsz vitatkozni... :evil:

Legközelebb ígérem főzök egy eszpresszót Neked a hipercsilivili kicsit több, mint 50 éves kávéfőzőmmel... :fetreng:

Egyébként meg tökéletesen igaza van Mad_a pengetársnak (és kávéőrültnek), az ótómaták megítélése nem túl jó, mint ahogy pl. a kapszulás gépeké sem.

P.S.: mint tudjuk magunkról, az őrületnek is vannak bizonyos "fokai", és illik ezt az őrületet tisztelni... ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #1097 Dátum: 2011. Február 07. - 15:50:04 »
Nah, akkor ezt a kávécsörtét befejezendő, illetve esetleg újból megindító tapasztalataim. A mokkánkat hosszú ideje nem tisztítottuk vízkőoldóval, meg amúgyis, ráfért már. A reggeli kávé után szétszedtem, elmostam (igen, használtam hozzá mosogatószert is  :evil:), bolti citromlével a tartályát feléig megtöltöttem, a maradékot felengedtem vízzel, összecsavartam, vártam 1 órát kibugyogtattam. Hűl, elmos, megtölt, másodjára csak citromlével, kifő, hűl, elmos. Sima vízzel felenged, kifő, lazán átöblít, szárad. Lassan kávé  :crazy:

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kávézó
« Válasz #1098 Dátum: 2011. Február 07. - 15:52:04 »
Legközelebb ígérem főzök egy eszpresszót Neked a hipercsilivili kicsit több, mint 50 éves kávéfőzőmmel... :fetreng:

Azért a Brunival, vagy a La Pavonival készültet én is szívesem megkóstolnám! ;D
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kávézó
« Válasz #1099 Dátum: 2011. Február 07. - 15:58:12 »
a szentkirályi az mennyire kemény víz?  Mert egyelőre nem látom nyomát vízkőnek az apparátomban ::)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Kávézó
« Válasz #1100 Dátum: 2011. Február 07. - 16:10:04 »
a szentkirályi az mennyire kemény víz?  Mert egyelőre nem látom nyomát vízkőnek az apparátomban ::)

Van nála magasabb ásványianyag tartalommal rendelkező is és kevésbbé kemény is. Én ásványvíz helyett akkor már a forralt csapvizet ajánlanám.

üdv,
mad_a
üdv,

mad_a

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #1101 Dátum: 2011. Február 07. - 16:35:12 »
Legközelebb ígérem főzök egy eszpresszót Neked a hipercsilivili kicsit több, mint 50 éves kávéfőzőmmel... :fetreng:

Helyes!  ;D Igazából erre ment ki a játék... :fetreng: Mikor?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1102 Dátum: 2011. Február 07. - 17:49:49 »
Legközelebb ígérem főzök egy eszpresszót Neked a hipercsilivili kicsit több, mint 50 éves kávéfőzőmmel... :fetreng:

Azért a Brunival, vagy a La Pavonival készültet én is szívesem megkóstolnám! ;D

Te összekeversz valakivel...:fetreng:

(Nekem nem Pavcsim van, hanem Caravelem, de a Bruni az stimmel)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1103 Dátum: 2011. Február 07. - 17:50:39 »
Legközelebb ígérem főzök egy eszpresszót Neked a hipercsilivili kicsit több, mint 50 éves kávéfőzőmmel... :fetreng:

Helyes!  ;D Igazából erre ment ki a játék... :fetreng: Mikor?

Öööö.... Most? :P

Majd megbeszéljük, de ha esetleg erre jársz, szólj...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kávézó
« Válasz #1104 Dátum: 2011. Február 07. - 18:11:35 »
Te összekeversz valakivel...:fetreng:
(Nekem nem Pavcsim van, hanem Caravelem, de a Bruni az stimmel)

Bocs, akkor egy korábbi hozzászólásod nyomán kicsit tévúton voltam, mert a Bruni mellett, még egy ilyen készüléket is a tulajdonodban gondoltam. De sebaj a Brunival is megelégednék... :crazy:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #1105 Dátum: 2011. Február 07. - 18:18:33 »
Legközelebb ígérem főzök egy eszpresszót Neked a hipercsilivili kicsit több, mint 50 éves kávéfőzőmmel... :fetreng:

Azért a Brunival, vagy a La Pavonival készültet én is szívesem megkóstolnám! ;D

Te összekeversz valakivel...:fetreng:

(Nekem nem Pavcsim van, hanem Caravelem, de a Bruni az stimmel)

Hehe, épp gondoltam, hogy megdicsérem jrabit, hogy nem azt írta, hogy Pavcsi...   :crazy:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #1106 Dátum: 2011. Február 07. - 20:21:44 »
Kicsit veszekedős kedvében az ember ír ezt-azt... és micsoda egy rendes társaság!?  egyből jönnek a meghívások egy-egy kávéra! kösz minden jótét léleknek! De mi lenne, ha még verekedni is akarnék!?  ;D A tréfát félretéve, aki a szarvasihoz van szokva, az hülyére röhögi magát, mikor dicsekednek neki, hogy 200e-ért vették ezt meg azt, majd megkínálják egy ahhoz képest vacak kávéval, közben fürkészik a tekinteted, hogy ott fogsz-e helyben elolvadni-bepisilni-elélvezni... :crazy:  Én életem legjobb kávéját, (ne nevessetek ki) holt sötétben a sivatag kellős közepén egy csoport beduin közt ittam, nyílt tűzön, alu kávésforralóval, török módra, miután kiderült, hogy nem fognak sem meggyilkolni, sem elrabolni... valószínűleg nem a kávé volt kimagaslóan jó, hanem a hatalmas megkönnyebbüléssel járó "békepipa-sisa"... de mégis úgy emlékszem vissza rá, hogy az a kávé verhetetlen volt.  ;D Szóval nemcsak az eszközökön múlik, a szitun is.     

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #1107 Dátum: 2011. Február 07. - 20:47:39 »
Kicsit veszekedős kedvében az ember ír ezt-azt... és micsoda egy rendes társaság!?  egyből jönnek a meghívások egy-egy kávéra! kösz minden jótét léleknek! De mi lenne, ha még verekedni is akarnék!?  ;D A tréfát félretéve, aki a szarvasihoz van szokva, az hülyére röhögi magát, mikor dicsekednek neki, hogy 200e-ért vették ezt meg azt, majd megkínálják egy ahhoz képest vacak kávéval, közben fürkészik a tekinteted, hogy ott fogsz-e helyben elolvadni-bepisilni-elélvezni... :crazy:  Én életem legjobb kávéját, (ne nevessetek ki) holt sötétben a sivatag kellős közepén egy csoport beduin közt ittam, nyílt tűzön, alu kávésforralóval, török módra, miután kiderült, hogy nem fognak sem meggyilkolni, sem elrabolni... valószínűleg nem a kávé volt kimagaslóan jó, hanem a hatalmas megkönnyebbüléssel járó "békepipa-sisa"... de mégis úgy emlékszem vissza rá, hogy az a kávé verhetetlen volt.  ;D Szóval nemcsak az eszközökön múlik, a szitun is.     

A beduinoknál (az igaziaknál, nem a gengsztereknél :) ) még mind a mai napig nagyon erős a vendég tisztelete. De ezt csak mint fotelülő mondom :)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #1108 Dátum: 2011. Február 07. - 20:52:03 »
Még valami: Penge, milyen kávéfőződ is van?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1109 Dátum: 2011. Február 08. - 07:18:59 »
Kicsit veszekedős kedvében az ember ír ezt-azt... és micsoda egy rendes társaság!?  egyből jönnek a meghívások egy-egy kávéra! kösz minden jótét léleknek! De mi lenne, ha még verekedni is akarnék!?  ;D A tréfát félretéve, aki a szarvasihoz van szokva, az hülyére röhögi magát, mikor dicsekednek neki, hogy 200e-ért vették ezt meg azt, majd megkínálják egy ahhoz képest vacak kávéval, közben fürkészik a tekinteted, hogy ott fogsz-e helyben elolvadni-bepisilni-elélvezni... :crazy:  Én életem legjobb kávéját, (ne nevessetek ki) holt sötétben a sivatag kellős közepén egy csoport beduin közt ittam, nyílt tűzön, alu kávésforralóval, török módra, miután kiderült, hogy nem fognak sem meggyilkolni, sem elrabolni... valószínűleg nem a kávé volt kimagaslóan jó, hanem a hatalmas megkönnyebbüléssel járó "békepipa-sisa"... de mégis úgy emlékszem vissza rá, hogy az a kávé verhetetlen volt.  ;D Szóval nemcsak az eszközökön múlik, a szitun is.     


A beduin hangulatot ugyan nem tudom rekonstruálni, de ha gondolod, egy Dallah-ban készített igazi arab kávét (kardamommal, és sáfránnyal van ízesítve) tudok Neked készíteni... ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici