Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 852355 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1110 Dátum: 2011. Február 08. - 07:19:40 »
Legközelebb ígérem főzök egy eszpresszót Neked a hipercsilivili kicsit több, mint 50 éves kávéfőzőmmel... :fetreng:

Azért a Brunival, vagy a La Pavonival készültet én is szívesem megkóstolnám! ;D

Te összekeversz valakivel...:fetreng:

(Nekem nem Pavcsim van, hanem Caravelem, de a Bruni az stimmel)

Hehe, épp gondoltam, hogy megdicsérem jrabit, hogy nem azt írta, hogy Pavcsi...   :crazy:

Nah, ezt megkaptam... :fetreng:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #1111 Dátum: 2011. Február 08. - 15:46:31 »
Imi- rohanok! Imádom a kardamomomat! ;D
Kunember-  Ilyen csak régebbi kiadás.

Egyébként pont ez az a beduinokkal... Ők is emberek és az emberek bizonyos szitukban segítőkészek! Azonban valahogy nem ezt vártuk a sok hülye film után...(ugyebár ők kb. a czigók az araboknál) Ráadásul filmbeillő komoly kaland hegyek voltak aznap egész nap, mert elméletileg a piramisokat akartuk volna megnézni, de ugyebár az okos ember a főbejáraton megy be jó sok pénzért, míg a kalandvágyó csóringer, pedig 2 órás alku után, bérel két tevét meg egy lovat és egy kb 6 éves "idegenvezetővel" nekivág késő délután a szaharának, mikor már amúgy is lassan sötétedik, ráadásul a város másik végéből. Akkoriban se gps se semmi, a kiskölyök persze nem beszél angolul (szinte arabul sem) persze, hogy eltévedtünk... ráadásul én kifogtam egy igazi telivért, aki 50km-en keresztül folyamatosan vágtázni akart, függetlenül, hogy ülök rajta vagy sem! ;D ;D  A hangulatot tetézte, hogy volt velünk egy amúgy is zilált lelkű amerikai csaj is, aki hozzánk csapódott korábban a pályaudvarnál, (a szó szoros értelmében) gyakorlatilag vagy ötvenen rohantak utána és meg akarták erőszakolni, mi meg belöktük a taxinkba és padlógáz... ez a szerencsétlen lány pedig egész nap remegve egy amerikai útiikönnyvből szavalta, hogy mit tilos csinálni a turistáknak egyiptomban. Mi mindent végigcsináltunk ami benne volt azalatt az 1 nap alatt! ;D Végül is így utólag, lehet, hogy pont a beduinoknak köszönhettük az életünket. Meg a finom kávét...

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #1112 Dátum: 2011. Február 08. - 18:09:10 »
Penge, kemény vagy  :crazy:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #1113 Dátum: 2011. Február 11. - 07:02:54 »
Urak, ritka itt az ilyen, tán nem is volt soha, de egy rövid filmajánló következik. Nézzétek meg a Király beszédét. Zseniális.  :borz1:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #1114 Dátum: 2011. Február 11. - 07:55:08 »
A párom már szólt, hogy elvisz...

Én, sekélyes lelkű, december óta ezt várom, Jeff Bridgesszel:

http://www.youtube.com/watch?v=dqzRfpzUIes

FBP

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1115 Dátum: 2011. Február 11. - 10:16:57 »
Urak, ritka itt az ilyen, tán nem is volt soha, de egy rövid filmajánló következik. Nézzétek meg a Király beszédét. Zseniális.  :borz1:

Én láttam...annyira nem nagy valami. Igazából a végét k..ták el rendesen, az valami rendkívül csöpögősre és romantikusra sikerült, ráadásul ugye itt két ffi-ról van szó (de rosszra ne gondoljatok, semmi buzulás, csak csöpögés)  ;D

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #1116 Dátum: 2011. Február 11. - 10:52:41 »
Holnap nem leszek gépközelben, ezért most írok: Flasi Mester Isten éltesse sokáig!  :buek: (Csak 1 nappal fiatalabb nálam :) )

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #1117 Dátum: 2011. Február 11. - 11:01:18 »
Boldog szülinapot Mester!  :borz2:  :sör:
 :borotva:
(Lehet, hogy én sem leszek holnap gépközelben.)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #1118 Dátum: 2011. Február 11. - 11:09:04 »
...és természetesen Isten éltesse a ma szülinapját ünneplő 3. Thalynkat!  :borz1:
 :sör:

majd meséljél a borotvás ajándékokról!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #1119 Dátum: 2011. Február 11. - 11:21:48 »
Köszönöm barátom, ma reggel már várt egy Autostrop Safety Razor Co. borotva.
http://www.straightrazorplace.com/forums/shaving-safety-razors/47246-million-dollar-razor.html
Kitti (párom, aki nagyon beteg) azt mondta, hogy ha hazaértem, elszórva még imitt-amott lesz egy s más. :borz2:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1120 Dátum: 2011. Február 11. - 12:03:08 »
Bódog szülinapokat minden érintettnek!!! :borotva:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #1122 Dátum: 2011. Február 14. - 06:43:25 »
Szomorú hírt kell közölnöm. Tegnap voltam újfent kedves barátomnál az Ikeában, és kiábrándított. Nem lesz a hagyományos, olcsó, frenchpress egy darabig. Nem egyenletes minőség miatt visszahívták, leghamarabb ősszel lehet újra a polcokon.  :'(

Addig bevezettek egy másik modellt: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50112868
Gyakorlatilag ez is frenchpress!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1123 Dátum: 2011. Február 14. - 07:48:45 »
Szomorú hírt kell közölnöm. Tegnap voltam újfent kedves barátomnál az Ikeában, és kiábrándított. Nem lesz a hagyományos, olcsó, frenchpress egy darabig. Nem egyenletes minőség miatt visszahívták, leghamarabb ősszel lehet újra a polcokon.  :'(

Addig bevezettek egy másik modellt: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50112868
Gyakorlatilag ez is frenchpress!

Igen, ez is FP, de az vele a "gond" (az ára mellett...), hogy ugye a kedves felhasználó ki akarja használni a "termoedény" előnyét, így áztatja a kávét 10-20 percig (mer' ugye az edény melegen tartja), aztán meg jön a szívdobogás a brutális mennyiségű koffeintől... (a koffein folyamatosan oldódik ki a kávéból, és mivel a FP-ben eleve sokkal tovább "ázik" az őrlemény, mint egy espresso gépben, vagy kotyeszban, eleve magasabb a koffeintartalma...)
 
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #1124 Dátum: 2011. Február 14. - 07:57:26 »
Csak én nem látom, mi bizonyítja, hogy ez belül dugattyús? Szerintem ez csupán egy kancsó, csak nem kerámia/porcelán, hanem duplafalú acél. Plusz a french pressek a dugattyú miatt hengeresek szoktak lenni.

Hát akkor marad a Bodum a Starbucksban vagy máshol. Illetve figyelem, a Vasedényekben mindig szoktak lenni egyéb márkák is! Van Vasedény pl. a Nagycsarnok mellett a sarkon.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici