Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849271 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kávézó
« Válasz #10695 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 06:11:59 »
Szóval akkor összességében mi értelme van az ADAC eredményeknek, ha jellemzően csupán két méretben tesztelnek? Mi van a többiekkel? Akkor ha nekem pont nem a tesztméret van az autómon, akkor   :nemtom: :hat: ?
Minden évben más méretet választanak. Az európai autógyártók által leginkább alkalmazott gumiméreteket váltogatják. Pár éven belül biztos van olyan teszteredmény, ami a leggyakoribb európai modelleken gyárilag szerelt méret. Ha nem ilyen autód van, vagy váltottál egy különleges méretre, akkor nem biztos hogy lesz olyan teszt. Pl. a Honda gyári méretekre nem nagyon van. :)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #10696 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 10:35:46 »
Continentalt én soha többé sehova... ilyen előítéletes vagyok.
Akkor már inkább egy ismeretlen márka. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10697 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 10:58:27 »
Continental kerékpárgumikat ismerem. Ott pl. az van, hogy az olcsóbbak teljesen szarok, kirepednek, szétfoszlanak, nemcsak az úgynevezett B kategória, hanem az A is. Viszont létezik drága változat is, az meg teljesen jó. Az egyik neve mondjuk Sport Contact a másiké meg mondjuk Speed Contact, így soha meg nem lehet jegyezni, melyik milyen. Szóval a dolog függhet attól is, mit importálunk épp, vagy melyik gyárból jön a cucc. Ez persze nem menti a céget, eleve milyen már az, hogy van á és bé minőség.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kávézó
« Válasz #10698 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 11:34:25 »
A Continentallal kapcsolatban el tudom mondani, hogy borzasztó nagy különbségek vannak méret és mintázat tekintetében. Volt háromféle nyárigumink abból is. Az első autónkat úgy kaptuk gyárilag 205/55/R16 Sport Contact2-vel, hibátlan volt. Közben vettünk Premium Contact2-t kisebb méretben egy kisebb autóra, talán 195/50/R15 volt. Azzal sem volt gond, de azért nem volt annyira jó a tapasztalatom vele, mint a Sport Contact2-vel. Most tavasszal az elhasználódott 205/55/R16 Sport Contact2 helyett Goodyeart akartam feltenni, de nem sikerült és a készleten lévő választékból a Continental Premium Contact5-öt vettem meg. Hát nem vagyok vele igazán megelégedve...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kávézó
« Válasz #10699 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 11:48:16 »
Amúgy vannak kisebb nevű gyártók a piacon, amik néhány teszten egészen jól szerepelnek. Ezek közül jónéhány a nagyobb cégek tulajdonában van és azok régebbi mintázatú gumijait gyártják. Pl. ha jól emlékszem a Debica Frigo2-ről írtak jókat és az a Goodyear UG5-el teljesen egyforma külsőre... Megkérdeztem a gumis ismerősömet erről, aki azt mondta: Ha a Debica Goodyear minőség lenne, akkor azt írnák az oldalára hogy Goodyear és nem azt hogy Debica... Hát ezzel nem is lehet vitatkozni :)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10700 Dátum: 2017. Szeptember 24. - 19:11:35 »
Dunlop-ot ajánl a Honda a motoromhoz.
Segítettem? :D
Mégsem vártam meg a motor vásárlást. ;) Majdnem GoodYear lett, de nincs UG9 ebben a méretben.

Köszönöm mindenkinek a tapasztalatai megosztását! :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kávézó
« Válasz #10701 Dátum: 2017. Szeptember 24. - 19:59:22 »
Végülis a Dunlop is a Goodyear tulajdona :D Balesetmentes közlekedést velük! ;)

Amúgy a Goodyear cég a nevét Charles Goodyear miatt választotta. Ez az amcsi kémikus fazon találta fel a gumi vulkanizálását, ami később lehetővé tette többek között az autógumi gyártást, de ő maga csórón halt meg. Nemrég láttam róla egy érdekes dokumentumfilmet :)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10702 Dátum: 2017. Szeptember 24. - 20:11:10 »
Köszi, igyekezni fogok. :)

Tök jó! Mármint Mr. Goodyear-nek annyira nem.



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kávézó
« Válasz #10703 Dátum: 2017. Október 03. - 10:45:03 »
Ma vettem meg az új téligumi szettet :) Goodyear UG9 :) Augusztus közepén készült, szinte egyenesen a gyárból érkezett :D

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10704 Dátum: 2017. Október 18. - 19:54:27 »
Múlt héten átvettem a gumikat. Ez most csak azért érdekes, mert volt egy cég akikkel rossz tapasztalatom volt. Úgy tűnik, hogy leginkább a kommunikációjuk rossz/lassú/nulla, de mivel sokan meg elégedettek voltak velük, így nem húznám le őket nyilvánosan.

Viszont, miután több mint egy hét után kiderült, hogy nem tudják nekem a kért abroncsokat biztosítani, és végre visszaszereztem a pénzem, találtam egy másik gumis céget, akiket nagyon jó szívvel ajánlok mindenkinek. Ők a startabroncs.hu

Három napon belül az általam meghatározott átvételi ponton voltak az abroncsok, az árai korrektek (a legolcsóbbak között voltak), részletes tájékoztatást kaptam minden mozzanatról, az átvételnél pedig előzékeny kiszolgálás várt. :hat:



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kávézó
« Válasz #10705 Dátum: 2017. Október 18. - 20:14:39 »
A negatív kritika is segítség, ezért szerintem nyugodtan leírhattad volna melyik volt az :)

Én a nyarigumit/teligumit.hu-tól vettem néhány alkalommal és elégedett voltam velük. Viszonylag friss gyártású gumit hoztak és pár napon belül megérkezett, DPD futárral. Remélem nem pont velük volt a gond?  :D

Az utóbbi időben én a gumison keresztül veszem meg egyébként, akiknél lassan 10 éve a gumit cseréljük és elég baráti már a kapcsolat. Príma munkát végeznek és beléptek valami országos hálózatba is, aminek point.s a neve, ha minden igaz. A neten körülnézek, kinyomtatom ami kell és általában ugyanazon az áron tudja hozni ő is, ráadásul villámgyorsan, most pl. másnapra ott volt nála. Kátyúgarancia is van a gumikra, amit egyszer sajna már használni is kellett. Pár hetes gumit vágott szét a párom este hazafelé egy aszfaltfelmarás szélével. Kicserélték a gumit, pár ezer forintot kellett fizetni az újért...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kávézó
« Válasz #10706 Dátum: 2017. Október 23. - 21:08:54 »
Amúgy mi folyik itt Gyöngyösön?!
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Kávézó
« Válasz #10707 Dátum: 2017. Október 30. - 19:26:29 »
Rendelt már valaki Gearbestről?  Én most először Kínából, mert eddig csak EU raktárból rendeltem. Mi a kutyafüle van, mert az egyik terméket holland postával küldik, csak ez volt kiválasztható (NL végű tracking számot kaptam), de az a postai nyomkövetés szerint 10 napja célországban feldolgozva státuszban van. Viszont előtte a célországba elküldve státusznál Hollandia volt megjelölve. Nem nagyon értem ezt....
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Kávézó
« Válasz #10708 Dátum: 2017. Október 31. - 10:21:14 »
Én már rendeltem, eléggé időigényes. Egy hónapig utazott a csomagom.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #10709 Dátum: 2017. Október 31. - 10:53:56 »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici