Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849212 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10815 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 18:03:18 »
Gregg, csak Neked bemásoltam a teljes hirdetést. Gyüjteményi darab. Legalább olyan szép mint a Batman-os borotvakése.
Hálás vagyok érte! :cimbi:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10816 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 18:13:56 »
Huh, de barkács... negyvenötért :D
Betehetnétek egy batmanest is.
Lécci!!

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #10817 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 18:44:09 »
https://youtu.be/abpRZ3t7MN4

saját összeállítása

Van benne kamisori alienfarok, de a batmanest nem találom

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #10818 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 19:02:22 »
és megtaláltam :



A teljes topik róla szól: http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=500&na_step=500&t=9220857&na_order=

A batman variációk 773-tól kezdődnek

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #10819 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 21:15:45 »
Teljes füst az egész.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10820 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 21:44:29 »
Ó, köszönöm! Igazán rettenetesek : )
És mégis van egy lelkes törzsközönsége, nem érteni...

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Kávézó
« Válasz #10821 Dátum: 2018. Augusztus 04. - 14:08:03 »
Ó, köszönöm! Igazán rettenetesek : )
És mégis van egy lelkes törzsközönsége, nem érteni...
Amíg sz@r van veréb is van!
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
vámeljárás
« Válasz #10822 Dátum: 2018. November 10. - 10:54:19 »
Ezt ki kell írnom magamból, sajnálom.

USA rendelés. Közel $60-os tétel, $18-os szállítási költséggel. Borítékban, levélként. Simán átcsúszik. Persze....
2018.09.25 - feladták a csomagot részemre
2018.10.04 - landol Ferihegyen
2018.10.25 - visszadobták a vámon a következő szöveggel: "küldemény vámkezeléséhez beküldött igazolást a Vámhivatal nem fogadta el mivel nem tartalmaz részteles termék megnevezést , valamint a szállítási költséget." Ez nem volt igaz. Minden információt megkaptak. A postás csajjal ezt közöltem, de azért még egyszer elküldtem nekik.
November elején érdeklődtem, hogy ugyan miért nincs már itt a csomagom, ami több mint egy hónapja hazánkban van. Kb. egy hétre jött a válasz, hogy a 32-es postán találom.
Ma elmentem érte. Majdnem elhajtottak. Nem hagytam magam. Végül megtalálták. Két napja náluk van, ide-oda küldik. Ezt a munkatárs mondta szó szerint.
Átvettem 9000 Ft-ért, ami tartalmazza a 3500 Ft-os ügyintézési díjukat.

Érdemes megnézni, hogy konkrétan miről van szó.


 :fejfal: :fejfal: :fejfal:

Egyetlen egy dolog vigasztal: borzasztóan vesztésre állnak.... :naughty:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #10823 Dátum: 2018. November 10. - 16:58:38 »
Az anyjukat szájba...
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kávézó
« Válasz #10824 Dátum: 2018. November 11. - 00:21:41 »
Ezt ki kell írnom magamból, sajnálom.

USA rendelés. Közel $60-os tétel, $18-os szállítási költséggel. Borítékban, levélként. Simán átcsúszik. Persze....
2018.09.25 - feladták a csomagot részemre
2018.10.04 - landol Ferihegyen
2018.10.25 - visszadobták a vámon a következő szöveggel: "küldemény vámkezeléséhez beküldött igazolást a Vámhivatal nem fogadta el mivel nem tartalmaz részteles termék megnevezést , valamint a szállítási költséget." Ez nem volt igaz. Minden információt megkaptak. A postás csajjal ezt közöltem, de azért még egyszer elküldtem nekik.
November elején érdeklődtem, hogy ugyan miért nincs már itt a csomagom, ami több mint egy hónapja hazánkban van. Kb. egy hétre jött a válasz, hogy a 32-es postán találom.
Ma elmentem érte. Majdnem elhajtottak. Nem hagytam magam. Végül megtalálták. Két napja náluk van, ide-oda küldik. Ezt a munkatárs mondta szó szerint.
Átvettem 9000 Ft-ért, ami tartalmazza a 3500 Ft-os ügyintézési díjukat.

Érdemes megnézni, hogy konkrétan miről van szó.


 :fejfal: :fejfal: :fejfal:

Egyetlen egy dolog vigasztal: borzasztóan vesztésre állnak.... :naughty:
Igazan megerthetned, hogy sok a csomag. Illetve valaki egyszer mar igazan megrthetne, mert en peldaul nem szoktam, szerintem te se fogod, de valamiert mindig ezt keri tolem a posta ugyfelszolgalat. Hatha utana jobb volna, Illetve ujabban az szokott lenni, hogy a NAV-osok nem tudnak megbirkozni a csomagok vamkezelesevel idoben. (Mert sok van beloluk. A csomagokbbol, nem a NAV-osokbol.)  A 3500-as vamkezelesi koltsegtol es a szallitasi dij utani AFA-tol mindig kiakadok.  Ennek a posta izenek nincs valami modern alternativaja? Fenyposta / teleport / barakarmi?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10825 Dátum: 2018. November 11. - 01:09:04 »
A megértésem az elsô két hétig tartott kb. Az alábbi eset a totális fejetlenséget példázza. Mi lesz akkor a karácsonyi rohamnál? Szerencsére bôven idôben rendeltem. A késés maga nem okozott számomra gondot. A jelen állapot viszont példátlan és szégyen. :(

Egyebkent egyeb belfoldi kuldemenyeim se jonnek idoben. Harom napja nem ert el hozzam egy konyv 1550 postai dij utan. Szánalmas banda. Ez mondjuk tisztan a kiralyi posta sara.



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kávézó
« Válasz #10826 Dátum: 2018. November 11. - 20:10:18 »
Kedves Éltársak, lenne egy kérdésem, amire tudom h tudjátok a választ! :)

77 eurós rendelésről van szó, aliexpressről, ami áfa köteles elvileg.
Viszont egy ismerős címére és nevére rendeltem, de én fizettem.
Ilyenkor mit néz a NAV, a címet, vagy h ki fizette?
Hogy történik az áfa behajtása?

Köszönöm előre is a válaszokat!  :sör:
(szerintem)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kávézó
« Válasz #10827 Dátum: 2018. November 11. - 20:23:24 »
Szerintem a NAV-nak tok mindegy, hogy ki fizeti ki az AFA-t, de nincs mas lehetoseguk, mint eloszor bekerdezni a cimzettnel, es tole kerni a termekrol es a szallitasi dijrol (ez meg igy is kiakaszt, hogy most te fizetsz) szolo szamlat. Aztan ti lerendezitek egymas kozt. Ha ajandek, biztos tudod ugy intezni, hogy az ajandekozottat ne terheld a szamlaval, en monnyuk az ugyintezot.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kávézó
« Válasz #10828 Dátum: 2018. November 11. - 20:32:10 »
A megértésem az elsô két hétig tartott kb. Az alábbi eset a totális fejetlenséget példázza. Mi lesz akkor a karácsonyi rohamnál? Szerencsére bôven idôben rendeltem. A késés maga nem okozott számomra gondot. A jelen állapot viszont példátlan és szégyen. :(

Egyebkent egyeb belfoldi kuldemenyeim se jonnek idoben. Harom napja nem ert el hozzam egy konyv 1550 postai dij utan. Szánalmas banda. Ez mondjuk tisztan a kiralyi posta sara.



Nyilvan ertelek. Mindketten tudjuk, hogy mi lesz karacsonykor. Ok is tudjak nyilvan, de szerintem nem csinalnak semmit, pont ugyanezt kell majd mondani, megemelkedett csomagszam, es nincs hatasuk a NAV-osok munkajara.

Nem emlekszem mar, hogy itt meseltem -e a legutobbi esetemet. Roviden annyi volt, hogy 6 hete az orszagban volt mar a rendelt borotvam, amikor nem birtam tovabb. Hiaba magyaraztattam el a tokfej ugyfelszolgalatosokkal, hogy mi a fene tortenik, es hiaba magyaraztam el nekik, hogy ez igy akkor sem OK, es most engem mar karpotolni kell, mondjuk azzal, hogy kapjak magukat es kihozzak a csomagot, de azonnal, nem pedig az ismeretlen jovoben, hogy a vegen a posta ugyfelszolgalati igazgatojanak irtam (csak levelcim volt megadva) hogy hivjon fel vagy hivasson fel valakivel, es a hivasunk arrol fog szolni, hogy hogyan kapom meg aznap a csomagot. A csavo felhivott, pentek du 6 volt, aznap nem kaptam meg, de szombaton korareggel igen. Finoman gyozkodtem, es o ertette.

A masik vicc az, hogy az ugyfelszolgalattal kzooltem, hogy most hivatalosan panaszt akarok tenni. (Ilyet sose csinaltam meg, de felkurt, hogy mennyire nem erdekelte oket az egesz.) Es a panaszkezeles lenyege szerintuk, hogy kivizsgaljak az ugyemet, es 30 nap mulva irasban valaszolnak, hogy igazam volt -e. Hiaba magyaraztam, hogy tevednek, egy panaszkezeles lenyege az, hogy a leheto leghamarabb megoldjak azt a problemat, amin az ugyfel haborog. Lett valasz 30 nap mulva. :)
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kávézó
« Válasz #10829 Dátum: 2018. November 11. - 22:00:52 »
Kedves Éltársak, lenne egy kérdésem, amire tudom h tudjátok a választ! :)

77 eurós rendelésről van szó, aliexpressről, ami áfa köteles elvileg.
Viszont egy ismerős címére és nevére rendeltem, de én fizettem.
Ilyenkor mit néz a NAV, a címet, vagy h ki fizette?
Hogy történik az áfa behajtása?

Köszönöm előre is a válaszokat!  :sör:

Nekem régebben (tán 5-6 éve) volt olyan rendelésem amit máshoz küldettem és ő intézte a vámáfázást, de mivel a számla az én nevemre szólt, meghatalmazást kellett adnom a címzettnek hogy ügyintézkedhessen.
Viszont ha te fizetted, de a számla a címzett nevére szól, akkor gyanítom, hogy sima ügy. Szóval szerintem nem az számít hogy ki fizette (ez PayPal fizetésnél amúgyis csak egy email címként jelenik meg, személyhez nem feltétlenül könnyű kötni), hanem hogy kinek a neve szerepel a számlán.
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici