Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 852626 alkalommal)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Kávézó
« Válasz #10875 Dátum: 2019. Január 03. - 15:49:12 »
Hali,

ha az alkusz képes volt azt mondani, hogy nem biztos, hogy két biztosítás duplán fizet, akkor vele ne tárgyaljatok többet. Biztos, hogy nem fizet duplán, mert nem fizethet.

Az a helyzet, hogy A személy eladta az ingatlant B személynek és mind A, mind B nevén fut egy biztosítás ugyanarra az ingatlanra?

Ebben az esetben A biztosításánál az érdekmúlás erősen gyanús, hiszen nem az övé a biztosított ingatlan.

Üdv

Á

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10876 Dátum: 2019. Január 03. - 17:03:24 »
...

Az a helyzet, hogy A személy eladta az ingatlant B személynek és mind A, mind B nevén fut egy biztosítás ugyanarra az ingatlanra?

Ebben az esetben A biztosításánál az érdekmúlás erősen gyanús, hiszen nem az övé a biztosított ingatlan.

Üdv

Á

Igen, és akkor ez mit jelent?

Köszönöm mindenkinek a hasznos hozzászólásokat! :hat:

Azt azért érdemes még tudni, hogy 23 ezer forintról van szó, szóval azért túl messze nem mennénk, meg az idő is pénz, inkább csak az elv érdekel.

Az ügynökkel egyébként elégedettek vagyunk, már mindenünk nála van, és segítőkésznek bizonyult az évek során.



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Kávézó
« Válasz #10877 Dátum: 2019. Január 03. - 17:45:27 »
Játszuk végig fejben.
Csőtörés lesz (ne legyen). A jelenlegi tulaj biztosítója fizet, de mit csinál az előző tulajé? A mostani tulajnak szvsz. nem fizethet, és a réginek sem mert az ingatlan nem az övé. Szerintem nem tud szolgáltani, még ha akarna sem.

A gond az, hogy az érdekmúlás az eladással valósult meg, így ezt akkor kellett volna jelezni a tulajdoni lap, adasvételi bemutatasával. De én azért elbáboznám nekik, hogy az előző tulaj biztosítási szerződése nem életszerű, így legalább részarányosan engedjék el a díjat.

Üdv

Á

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kávézó
« Válasz #10878 Dátum: 2019. Január 03. - 21:36:31 »
Lehet, hogy naiv vagyok, de szerintem az uj tulaj elo biztositasara az uj tulaj karai vannak biztositva, igy a regi tulajnak a parhuzamos kotes ota nem szolgaltatnak semmit. Akkor is vissza kene fizetni az egeszet, ha nem lenne megegyertelmubb a helyzet, hogy ugyanarra a lakasra ugyanannal a biztositonal fut egy parhuzamos biztositas. A parhuzamossaga miatt szerintem fel se merulhet az idoaranyos visszafizetes, az egeszet vissza kell adniuk. Tok mindegy, hogy kinek a hibaja, ez nem errol szol.


Tudnak ilyet a biztositok is hibazni, anyam kotelezojet azutan is szamlaztak, pontosabban beszedessel beszedtek, miutan tok hivatalosan lemondta a biztositasat, mert atvitte egy  olcsobb biztositohoz. Akkor tunt fel, amikor hamarosan beszedesi limit fole emelkedett a levonas es panaszkodott az otthagyott biztosito, hogy nem jon a le. :(
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10879 Dátum: 2019. Január 03. - 23:00:47 »
Köszönöm, hogy időt szántatok a problémámra! :hat: Nekem ez már teljesen világos és logikus.

Közben írtak már a biztosítónak, kíváncsi leszek az elbírálásra.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kávézó
« Válasz #10880 Dátum: 2019. Január 04. - 20:11:29 »
Az ügynökkel egyébként elégedettek vagyunk, már mindenünk nála van, és segítőkésznek bizonyult az évek során.
A leírtak alapján kételkedem abban, hogy korrekt lenne. Egyébként melyik Biztosító? Ha esetleg Generali, akkor talán tudnék segíteni ;)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10881 Dátum: 2019. Január 05. - 00:30:24 »
Igen, ez a megmozdulása tényleg ad okot gyanakvásra. Egy személyes ügy miatt már hozzá hoztuk át, szóval egyelőre marad.

Köszi, ha negatív lesz a válasz, írok privátot. ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kávézó
« Válasz #10882 Dátum: 2019. Január 05. - 09:20:05 »
Rendben :)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10883 Dátum: 2019. Január 18. - 10:42:16 »
Postás-vámolós történet. Szeptemberben (2018) rendeltem egy Rockwell 6S-t. Megjött, vám kifizet, csomagban nem az volt (hanem egy rozsdamentes állvány). E-mail Rockwellnek, ők elnézést kérnek, logisztikai hiba, és küldik a terméket (felajánlották azt is, hogy ha nem ezt kérem, akkor megtérítik a vámot és visszaadják a pénzt is).

Mivel vám 1x már fizetve volt, kértem hogy ezt így (cseretermék) deklarálják a csomagon. Posta természetesen megakasztotta, vámárunyilatkozatot kért tőlem, én erre becsatoltam minden levelezést (cseretermék, 1x már vámolva), majd szívbaj nélkül levámolták még 1x. Ma megjött a csomag, azt látom hogy Rockwell rendesen dokumentálta nyilatkozatban mi a tényállás. Posta ezért a mókáért 3500 forintot kér el mint vámügyintézési díj, a vám felett, nyilván tudják hogy a franc fog levelezni a NAV-al össz-vissz max 10e forintért (de lehet, hogy annyi se, mert a tévesen küldött terméket megtarthattam), úgyhogy én is hagyom a fenébe.

Rockwell rendes volt, az egyik vámot megtérítette nekem, mondván ez nekik a legegyszerűbb mint szórakozni a Magyar Postával (azért húzódott ez idáig, mert 2x megpróbálták a DHL-en, amivel ők szállíttatnak, tisztázni). És megírták hogy a tévesen küldött állványt tekintsem ajándéknak.

(Annyi előnye van a vámolt csomagnak, hogy a postás nem hajítja be a kertbe ötletszerűen, ha nem vagyok otthon.)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Kávézó
« Válasz #10884 Dátum: 2019. Január 18. - 12:07:40 »
Hali,

ez így pedig szerintem stimmel. Két termék jött be az országba, kétszer fizetsz. A hibás termék vámját visszaigényelheted, ha igazolod, hogy azt visszaküldted.
Tudtommal ma is így működik.

Nekem a futárcég egy felbontott, üres dobozt hozott ki, nem vettem át, visszaküldték a feladónak, az üres dobozt. A feladó meg kerestetheti a tartalmát 30 nap után.

Üdv

Á

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10885 Dátum: 2019. Január 18. - 12:37:30 »
Ezt értem, és utána is néztem (visszaküldöm, kiviteli nyomtatvány). Csak az a gondom vele hogy ha pl jóhiszeműen átveszek egy értékes termék helyett valamit, aminek jóval kisebb az értéke, és kifizettem a nagyobb érték után a vámot, akkor előfordulhat hogy nagyon megjárom, és nem tudom mi erre a jogorvoslat, pl ha az eladó nem kooperál.

És nyilván igazad van, de tudtommal minden ilyen eljárásnak vámügynökségi díja van, ami seperc alatt akkora lesz mint maga a veszteség. Vagy tudok én is a NAV-hoz fordulni és vámolni, közvetítő nélkül? Mindenesetre pár térvivevényes levél díja, és megint ott tartok hogy kár vele foglalkozni.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Kávézó
« Válasz #10886 Dátum: 2019. Január 18. - 12:49:10 »
Persze, bárki tud vámolni, csak papír, futkorászás és idő kérdése.
A te esetedben két vámköteles termék maradt az országban, korrekt a két vámeljárás.

Annak, hogy az eladó nem együttműködő, a vámhoz semmi köze, persze, hogy megbonyolítja az ügyintézést.
Ha kisebb értékű a termék, mint a mellékelt számla, etc. akkor te bizonyítod, hogy mi az az összeg, ami után valójában vámot kell fizeted. Ez sajnos ilyen játék, a vámos nem tudhatja, hogy a konkrét termék mennyibe kerül.

Üdv

Á

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10887 Dátum: 2019. Január 19. - 23:52:29 »
Fejlemények a duplán fizetett biztosítási díj ügyemhez: reklamálásunk után a többlet összeget hiánytalanul visszautalták. :hurra: :2thumbup: :kv2:

Köszönöm szépen a bátorító, megerősítő hozzászólásokat, privát segítséget! :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kávézó
« Válasz #10888 Dátum: 2019. Január 20. - 09:47:43 »
Szuper! Csodálkoztam volna, ha nem ez az eredmény :)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10889 Dátum: 2019. Január 20. - 10:08:56 »
Én nem voltam azért túl optimista az üggyel kapcsolatban. Számítottam egy faramuci válaszra, hogy miért is van ez így rendben... :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici