Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849235 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10920 Dátum: 2019. Április 16. - 14:11:35 »
Szerintem a fenőacél használata "kötelező". Megteszi egy nagyobb króm-vanádium csavarhúzó, vagy egy csomagtartó teleszkóp, ha nincs más. Én minden használatbavétel előtt fenek, néha közben is. Kőre ritkábban kerül emiatt, pedig kéznél vannak. ;) Teljesen más a vágás minősége és hatékonysága.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #10921 Dátum: 2019. Április 16. - 20:14:43 »
Coltello nal, jo arban van igen. En csak laposat hasznalok, de nekem fontos is hogy patika legyen a munkaeszkoz.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10922 Dátum: 2019. Április 16. - 21:30:52 »
A lapos miért jobb egyébként?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10923 Dátum: 2019. Április 17. - 07:26:53 »
Végül nem rendelek sehonnan, mert mikor apámnak elmeséltem, kiment a garázsba és behozott egy Stubai fenőacélt, "nagyapádé volt, én nem használom"  ;D



A gyártó tudtommal osztrák, ma is működik.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #10924 Dátum: 2019. Április 17. - 08:17:30 »
Tökéletes.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10925 Dátum: 2019. Április 17. - 10:07:48 »
Ahogy nézegettem a fenőacélokat a neten (nem hentes-szakboltban, hanem úgy random), állandóan gyémántporos acél, ill kerámiarudakat dobott ki ("honing steel"-re is). De ezek nem azok, hanem ugye inkább olyan jellegűek mint egy kő? Azaz anyagot szedek le velük, ráadásul szárazon.

Ezek tudnak valami olyat amit a kő + fenőacél nem, vagy az ötpengés patronos borotva iparági megfelelői? :nemtom:

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #10926 Dátum: 2019. Április 17. - 10:34:39 »
Kiváló termékek, amiket azért találtak ki, hogy igen precízen és hatékonyan el tudd qurni az élszalagot

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10927 Dátum: 2019. Április 17. - 11:33:18 »
Pedig mindig szerettem volna kerámiarudat, de mire vettem volna, Haidu megszüntette... ezek szerint nem is jó semmire?

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #10928 Dátum: 2019. Április 17. - 17:44:56 »
Ha jó lett volna, szerinted megszünteti?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10929 Dátum: 2019. Április 17. - 19:25:34 »
Abban hogy jó-e nem tudok állást foglalni, de kismillió oka lehet annak hogy egy cég kivezet egy terméket, nem csak az hogy rossz. Sok rossz terméket gyártanak évtizedekig, és vannak jó dolgok amik eltűnnek mert kicsi rá a kereslet, vagy nem lehet hatékonyan gyártani adott minőségben.

Közben találtam zseniális elektronmikroszkópos képeket:

https://scienceofsharp.wordpress.com/2018/08/22/what-does-steeling-do-part-1/

Itt a minőségi kerámiarúd majdnem olyan szép élt ad, mint a sima felületű fenőacél. A bordázott fenőacél durvább.

Ja és közben próbálgatom a saját fenőacélomat, tényleg ég és föld, kösz a tanácsokat.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #10930 Dátum: 2019. Április 17. - 22:19:07 »
Az acélnál finomabb szemcseszerkezetű vagy  azt csak megközelítő kerámia nincs. Az acélok közül a lapos a szerintem a jobb.
A bordázott multikut azok között is a csúcskategória:

http://www.gastrocentrum.hu/index.php?m=termekek&id=20100201153114250638&l=

Gyakorlatilag ahány borda annyi acél egymás mellett. Napi szinten használom, ezért  tudom ajánlani.



Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #10931 Dátum: 2019. Április 22. - 21:13:02 »
Nekem nem jött be a fenőacél, sem a Haidu kerámiarúd... de én nem értek hozzá. ;)
(Ki is ment mind a műhelybe alapanyagnak.)
Valami külföldi rendelésű huszonvalahány centis kerámiarudat használok és nagyon szeretem.
Haidu kínálatban van már ami átveheti a szerepét a rúdnak.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10932 Dátum: 2019. Június 23. - 14:47:30 »
Megint élezéses kérdés: fűnyíró kését élezném kővel. Haidu 280 szaporán leszedi róla a csorbákat, 600 meg ad rá egy kis pluszt (de valszeg nem szükséges). Csak az egyik oldalán dolgozom értelemszerűen. Viszont nem tudom, hogy ahol vége az élnek, ott bemenjek derékszögben, vagy szépen lekanyarítsam, mert utóbbira a kő nekem nehezen alkalmas (de lehet rosszul használom).

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10933 Dátum: 2019. Június 23. - 23:18:27 »
Jó ez a precizitás, de fölösleges. Fűnyírásnál hamar kimegy a finom él. Az jó, hogy nem melegíted túl az acélt, de fenőkővel/gyémántlappal csak a végső sorját szoktam eltávolítani. Ha nagyon gyenge a fűnyíród teljesítménye és/vagy sűrű a gyeped, esetleg még magas is, akkor lehet értelme.

A másik oldalát is megdolgozhatod kicsit nyugodtan. Mármint a pengének

kb. 4 éve csak hengerkésest használok, de a szomszédoknak én élezem a forgókéses pengéket.

Szerintem kanyarítsd, de nincs nagy jelentősége.



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10934 Dátum: 2019. Június 24. - 05:28:05 »
Kösz a tanácsokat. Ha nem fenőkő, akkor mi a megfelelő szerszám? Egy finomabb fémreszelő?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici