Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849202 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10950 Dátum: 2019. Június 30. - 13:21:28 »
Én sem tudom, hogy gyep vagy pázsit, de köszönöm! :sör:

A gépem forgó részében öt kés van, az is tekeredik. Egy pedig áll. Kiszedni az egész hengert nagyon macerás, még soha nem tettem. Köszörűshöz amúgy sem vinném. ;)

A lényeg egyébként az állórész és a forgó precíz beállítása. Ha ez jól sikerült, és élesek a kések, akkor szépen nyesi a papírcsíkot. Amúgy gyémántlapokkal fenem, ügyeskedve, hogy hozzáférjek. Meg nincs semmi szemét a kertben, ami komolyabb sérülést okozna. Van akik csiszolószemcsés pasztát kennek rá, és megforgatják, de szerintem az bohóckodás. Ami azt megoldja, azt nem is kellett volna bántani. :)

Itt az okosság:

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=7JoNDnepne8" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=7JoNDnepne8</a>


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #10951 Dátum: 2019. Június 30. - 15:06:26 »
Igen, ezt elfelejtettem írni, nekem hengerkéses gépem van. :hat:

Azt is lehet fenni valahogy? Vagy köszörűshöz kell vinni, esetleg kuka az egész?

Az S alakú rész csak légterelő ami kavarja a levágott füvet a kés vége felé és az összevszecskázza

https://www.gepdepo.hu/kertigep-tartozek/funyiro-tartozek/mulcsozo-kes/makita-mulcsozo-kes-51-cm-664004381.html

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10952 Dátum: 2019. Június 30. - 15:17:32 »
Így már értem, köszönöm mindkettőtöknek!

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kávézó
« Válasz #10953 Dátum: 2019. Július 10. - 16:59:28 »
Srácok, Foxposton feladható a cucc pufi borítékban is vagy csak dobozban?
Elég csak a címzett telefonszámát ráírni, vagy kell még valami hozzá?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kávézó
« Válasz #10954 Dátum: 2019. Július 10. - 17:02:19 »
Feladható pufiborítékban, nem baj, ha ráfér, amit rá kell ragasztani.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kávézó
« Válasz #10955 Dátum: 2019. Július 10. - 21:26:50 »
 :thanks:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Kávézó
« Válasz #10956 Dátum: 2019. Július 10. - 21:50:10 »
Én sem tudom, hogy gyep vagy pázsit, de köszönöm! :sör:

A gépem forgó részében öt kés van, az is tekeredik. Egy pedig áll. Kiszedni az egész hengert nagyon macerás, még soha nem tettem. Köszörűshöz amúgy sem vinném. ;)

A lényeg egyébként az állórész és a forgó precíz beállítása. Ha ez jól sikerült, és élesek a kések, akkor szépen nyesi a papírcsíkot. Amúgy gyémántlapokkal fenem, ügyeskedve, hogy hozzáférjek. Meg nincs semmi szemét a kertben, ami komolyabb sérülést okozna. Van akik csiszolószemcsés pasztát kennek rá, és megforgatják, de szerintem az bohóckodás. Ami azt megoldja, azt nem is kellett volna bántani. :)

Itt az okosság:

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=7JoNDnepne8" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=7JoNDnepne8</a>

Azon gondolkodtam, hogy van-e olyan dolog az életedben, amit csak úgy összecsapsz, amiben béna vagy, de muszáj megcsinálni, stb.?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10957 Dátum: 2019. Július 10. - 23:47:04 »
Köszönöm a kérdés mögött megbújó kedvességedet!  :)

Ezen egyébként most tényleg elgondolkodtam. Szerintem ha van is olyan, amit összecsapok, azt biztosan megbánom később. Szeretek a dolgoknak utánajárni, kitanulni. A mértéke azért szokott változni, de ritkán elégszem meg másodrendű megoldásokkal.

Vagy jól,  vagy sehogy...

Egyébként nagy átok tud lenni a maximalizmus; szinte soha nem sikerül valamit tökéletesen elvégezni, és ilyenkor "szenvedek" tőle. Vicc nélkül, meg kell tanulni ezt is kezelni.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kávézó
« Válasz #10958 Dátum: 2019. Július 11. - 18:07:21 »
Jrabi tud segíteni  :fetreng:

Egyébként nagy átok tud lenni a maximalizmus; szinte soha nem sikerül valamit tökéletesen elvégezni, és ilyenkor "szenvedek" tőle. Vicc nélkül, meg kell tanulni ezt is kezelni.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10959 Dátum: 2019. Július 11. - 21:47:09 »
 ;D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Kávézó
« Válasz #10960 Dátum: 2019. Július 12. - 09:45:36 »
Én is szeretném jól megcsinálni a dolgokat, csak nem vagyok túl ügyes. Inkább a lelkesedés hajt sokszor, de az meg lelohad egy idő után.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10961 Dátum: 2019. Július 12. - 11:31:53 »
Hát, nem vagyunk egyformák. A kapott "talentumaink" sem egy szinten vannak, nyilván. Meg nem azonos dolgok hajtanak minket. Én például a gitár-, és zongoratanulást is abbahagytam, pedig szerettem volna. Úgy látszik, nem eléggé. :) Két dolog mindenképpen van az életemben, amiket "irigyelek" másoktól: játék egy-két választott hangszeren, biztos idegen-nyelvtudás (akár több).


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Kávézó
« Válasz #10962 Dátum: 2019. Július 26. - 12:13:11 »
Valószínűleg hülyeséget kérdezek. De legyen.
Nyitott garázsom van. Már egy ideje ott van egy műanyag benzinkanna, benne leeresztett benzinnel. Megfeledkeztem róla. Tegnap láttam, hogy a napsütés hatására felfúvódott a kanna. Nyilván a felszabaduló benzingőz. Lecsavarhatom gond nélkül a kupakot. Mit tudomén, nem robbanásveszélyes?

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Kávézó
« Válasz #10963 Dátum: 2019. Július 26. - 12:39:31 »
Én hűvösebb helyre vinném (például egy pincébe) és pár óra múlva nagyon óvatosan nyitnám csak ki. De én nem vagyok hozzáértő! Ezért érdeklődj még körbe. De ott nem hagynám ahol képes volt ezt produkálni. Ma még melegebb lesz és az elkövetkező napokban sem lesz jobb.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #10964 Dátum: 2019. Július 26. - 13:08:03 »
Nyugodtan nyisd meg, szisszenni fog kijon a túlnyomás és ha úgy hagyod megnyitva a napon nem is fog többet felfúvódni.
Az egy más kérdés, hogy a mostani üzemanyagok kb30%-a adalék, ami már féléves tárolás során is kiválik.

https://www.youtube.com/watch?v=CI7hiFdqKNw&t=617s

1.30 tól és 10.40-nél elmondja, hogy egy normál benzin "szavatossági" ideje 3 hónap

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici