Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849233 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kávézó
« Válasz #10965 Dátum: 2019. Július 26. - 16:04:40 »
zárt térbe nem vinném, nyitott helyen szerintem is nyugodtan ki lehet engedni a túlnyomást kb olyan biztonsági intézkedések mellett mint egy tankolásnál (dohányzás, nyílt láng, elektromos szikra elkerülése)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Kávézó
« Válasz #10966 Dátum: 2019. Július 26. - 17:04:56 »
Köszönöm a válaszokat!
Télen volt a motor tankjában, azért engedtem le tavasszal, csak a benzinkutak nem veszik be, hiába írják ezt a netes cikkek. Este felnyitom.  :2thumbup:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10968 Dátum: 2019. Augusztus 06. - 12:11:54 »
Emlékeztek a reklámjára?
https://youtu.be/ZUG9qYTJMsI

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kávézó
« Válasz #10969 Dátum: 2019. Augusztus 06. - 14:34:13 »
Még mindig jó!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10970 Dátum: 2019. Augusztus 06. - 14:39:59 »
Ja, még mindig vicces. De hogy ez a dolog tényleg beindul,sőt, ekkora siker lesz, azt nem gondoltam volna.
(A cikk pontatlan, mert 2016-ban vette meg a Unilever, és az sem valószínű, hogy egymilliárd dollárt adtak volna érte.)

(szerk.) Idén lett csak hír valamiért a 2016-os felvásárlás, talán most derült ki, hogy tényleg egymilliárd az összeg.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10971 Dátum: 2019. Augusztus 06. - 16:02:14 »
Én a "5 cent shave club" tagja vagyok  ;D

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Kávézó
« Válasz #10972 Dátum: 2019. Augusztus 12. - 19:57:34 »
Öcsém megroptetett ketto darab Lord penget 1100 km-re es csak most vette eszre a visszaut előtt, hogy benne van a táskájában. Ennyit a nagy Feri-hegyi biztonsági ellenorzesekrol. Csak én sajnalom magam, hogy borotvát nem hoztam hozza, mert azt errefele  Brüsszelben nem nagyon lehet kapni.
HP

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10973 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 11:19:37 »
Használ vki nem elektromos (tehát lábbal hajtott) rollert városi közlekedésre?

Praktikusan 5-10km távokat mennék vele, és lehet benne valamennyi emelkedő, nem tudom erre mennyire alkalmas. Elektromostól elzárkóznék, akkor marad a bringa, de sok esetben praktikusabb lenne egy roller amit kisebbre lehet összecsukni. Decathlon 9-es rollerén gondolkozom.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10974 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 11:58:13 »
Ez elég nagy táv, én nem vállalnám : ) Annyi tapasztalatom van csak rövidebb távok alapján, hogy a kerékátmérő minden millimétere számít. Az építési magasság is fontos, más izmokat mozgat, ha 2-3 centivel mélyebbre kell nyújtani a hajtó lábat.

Amit választottál, egyszer volt a kezemben, rohadt nehéz. Ezzel a súllyal már biciklit lehet építeni.... szerintem nem éri meg a súlytöbbletet az, hogy nem kell lehajolni az összecsukáshoz. Amúgy ilyen Oxelóból a 180 mm-es kerekűt használtam, annál a 200-as kerékméret jelentősen kellemesebb, pláne egy kis első rugózással. Húsz centis kerekűből ilyet próbáltam, elég kényelmes, csak kicsit magas: https://www.intersport.hu/firefly-a200-roller-szabdido-fekete-iic.firefly.289646.901.html

A te árkategóriádba viszont egy ilyen is belefér: https://www.rollers.hu/hu/felnott-roller/15453-slamm-frenzy-230mm-v2-roller-ezuest.html

Szerintem ha ilyen sokat szánsz rá, nézz meg egy szaküzletet. 5-10 kilométer rengeteg, ott már minden részlet számít.

Nagyon jók a dekatlon termékei, de csak kezdő szinten. Vagy fordítva: bézik minőségben nagyon jók az árai, ugyanakkor a komolyabb cuccok alig olcsóbbak, mintha rendes szaküzletben minőségi eszközöket vennél.


(szerk.) Még annyit ehhez, hogy a Firefly kormányon levő fékje (+5000 pénz) nem ér semmit, legfeljebb lassításnak jó lejtőn. Az Oxelo fékjét nem ismerem. Szóval ha fékért pénzt adsz, nézd meg, ér-e valamit.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kávézó
« Válasz #10975 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 12:37:34 »
Egy cimborám elektromossal jár Budakalászról Csillaghegyre, kb 5km. A bringával szemben az az előnye hogy csak ülsz és nem melózol a haladás érdekében.
Melóba járásnál szempont lehet, azért 5-10 km-en ha sietsz, már izzadsz. Szerintem lábbal hajtós leginkább ezért felejtős ilyen távon.
Ettől függetlenül nézegettem egy időben ezt:
https://shopping-all.hu/toldysport-flexpro-roller-feher-duplafekes-nagykereku-lengescsillapitos_p303329.html
De egy ilyenre is kíváncsi lennék:
https://www.rollers.hu/hu/felnott-roller/14404-street-surfing-k-bike-kb2-roller-kek-feher.html

Amúgy összecsukós bringa? Decathlonban próbálgattam régebben, nekem a legolcsóbb volt a legszimpibb, de valahogy azt meg nem elég kicsi összecsukva.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10976 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 12:46:31 »
Jó ez a nagykerekű! Nem is drága ráadásul

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #10977 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 12:49:26 »
Kösz a tippeket, Slamm Frenzy tetszik, megnézem élőben.

Összecsukható bringám van, egy Gepida, elég jó és szeretem, de szűkösebb helyre már sok (pl nemzetközi vonat fenti pogyásztartó, kisebb autók csomagtartója). Brompton lenne a megoldás, de az horror áron van.

Elektromos roller egyelőre kizárva, félek hogy ellustulok.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kávézó
« Válasz #10978 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 12:51:29 »
Jó ez a nagykerekű! Nem is drága ráadásul
Mondjuk azt csak most látom hogy ez nem összecsukós.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #10979 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 20:20:39 »
En dechatlonos nagyot hasznalok, de 5 km, tuti sok lenne rajta. Bar most nagy a seggem. ;D
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici