Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849227 alkalommal)

Nem elérhető Rikseven

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Kávézó
« Válasz #11010 Dátum: 2021. Május 16. - 18:59:37 »
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék. Nem tudtam, hogy hova írjak, így csak itt kérdezlek meg benneteket.
Nem tudja valaki, hogy milyen készlet ez a képeken? Bőr tokban van és Léber felirat található rajtuk, a nagy ollós csipeszen pedig Fischer. Annyit tudok róla, hogy a nagymamám keresztapjáé volt, aki 1930-70 között volt borbély és férfi fodrász. Sajnos már egyikőjüket sem tudom megkérdezni róla, hogy mi ez. Valami pedikűrös készlet lenne? Ha igen, régen a fodrászoknak minek kellett ilyen?







Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #11011 Dátum: 2021. Május 16. - 20:53:46 »
Tényleg pedikűrösnek tűnik.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #11012 Dátum: 2021. Augusztus 10. - 11:14:17 »
Arról tudtok esetleg valamit, hogy az Amazon.uk-ről rendelt terméket ha nem veszem át, hova kerül?

Az eddigi tapasztalataim alapján az Amazon mindig aznap hozta ki, amikorra ígérte. Se előbb, se később. Talán UPS-en keresztül. Eddig itthon voltunk mindig, de most nem. Értesítő, telefon nem volt.

A feladó azt írta, hogy sajnos nincs végig nyomonkövetés a csomagon, így nem tud ő sem mit mondani, visszautalja a pénzt.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Kávézó
« Válasz #11013 Dátum: 2021. Augusztus 10. - 11:43:18 »
Arról tudtok esetleg valamit, hogy az Amazon.uk-ről rendelt terméket ha nem veszem át, hova kerül?

Az eddigi tapasztalataim alapján az Amazon mindig aznap hozta ki, amikorra ígérte. Se előbb, se később. Talán UPS-en keresztül. Eddig itthon voltunk mindig, de most nem. Értesítő, telefon nem volt.

A feladó azt írta, hogy sajnos nincs végig nyomonkövetés a csomagon, így nem tud ő sem mit mondani, visszautalja a pénzt.

Jártam már így én is. Akkor éppen egy DPD csomagom jött Németországból, de csak a kiindulási szállító volt DPD, a végén Magyar Posta hozta volna. De nem hozta soha. Aztán az Amazon követőjének állapota átváltott késésre, és 2 hónapon keresztül úgy is maradt, aztán végül visszakértem a pénzt.

A "Nemzetközi Posta Kicserélő Központ" nevű helyről több eltűnési történetet olvasni, mint a Bermuda-háromszögről. A szavak indokolatlan különírását (nyugati módra) sikerült már majmolni, az ottani biztonsági és megbízhatósági normákat még nem. Az elmúlt 6 hónapban 4 csomagom is eltűnt, köztük 100 db zöld Astra.

Jó dolog, hogy a vevők általában védve vannak, de ha sokáig eltűnnek a csomagok, akkor egy idő után azt fogják mondani a webáruházak, hogy Magyarországra nem szállítanak.




Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Kávézó
« Válasz #11014 Dátum: 2021. Augusztus 10. - 11:45:44 »
Egyébként érdemes egy pár napot várni és megkérdezni a helyi postahivatalban. Ha esetleg a csomag ott van, csak az értesítőt felejtették el bedobni, akkor ott meg tudják mondani.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #11015 Dátum: 2021. Augusztus 10. - 13:07:18 »
Jártam úgy, hogy a Royal Mail oldalán tudtam meg, hogy kézbesítés alatt státuszú a küldemény, itt pedig se kép se hang. Bementem a postára, szerencsére kedves nő ült a csomagokon. A papír alapú csomagmenedzselésük egy vicc. A fekvő formátumú könyvet lapozgatta időben visszafelé (pár hétnyit lehet csak), ott szúrtam ki a nevem fejjel lefelé. Odaadta a csomagot, megdicsért, hogy ilyen ügyes voltam, és azt javasolta, hogy máskor is erőteljesen képviseljem az ügyemet, ne hagyjam, hogy lerázzanak, akkor ugyanis SOHA nem bukik ki, hogy keresték a csomagot, hanem visszaküldik a fenébe. Ilyen is volt amúgy, ott a kínai trackingből tudtam meg, hogy itt járt a cucc és szépen vissza is tért Senzenbe. Írtam az eladónak, hogy bocsesz, a magyar posta teljesen unreliable, úgyhogy visszautalta az összeget.

Ráadásul július 1. óta kötelező EU-s áfa- és vámfizetés is van, plusz a Brexit...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #11016 Dátum: 2021. Augusztus 10. - 22:23:43 »
Köszönöm szépen a megosztott tapasztalatokat! :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #11017 Dátum: 2021. Augusztus 11. - 11:10:04 »
Hasonlóak a tapasztalataim mint másoknak. Szinte soha nem kapok értesítést a Magyar Postától, ha nem vagyok otthon, csak a nyomkövető oldalon tudom meg ha próbálkoztak.

Gregg: nekem az amazon.co.uk-s küldeményeket legutóbb az Osztrák Posta szállította, de Magyarországon az Express One kézbesítette, ők küldenek értesítést és nagyon korrektek.

Warper: az EU-ban egyre versenyzőbb a postai piac, bárki beléphet, így az eladók előbb-utóbb át fognak állni alternatív szolgáltatókra. A magyar piacon már stabilan jelen vannak az osztrákok (Express One), németek (DHL), hollandok (Spring), lehet van még több csak velük nem volt még dolgom. Sok cég amit ismerek és sokat postázik már ezeket használja.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #11018 Dátum: 2021. Augusztus 11. - 22:24:05 »
Köszi a részleteket, Kezdőmókus! :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici