Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 852331 alkalommal)

Nem elérhető Talador

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 147
Re:Kávézó
« Válasz #1230 Dátum: 2011. Március 25. - 08:33:22 »
Egy kis érdekesség, ha még nem láttátok ezeket a képeket! :)

http://szeky.blog.hu/2011/03/23/budapest_akkor_es_most
"Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, amedig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1231 Dátum: 2011. Március 27. - 21:46:13 »
Felmerült bennem a következő kérdés : az orvosi szikéket hogyan élezik, és ki csinálja??? ???

Nem elérhető Talador

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 147
Re:Kávézó
« Válasz #1232 Dátum: 2011. Március 27. - 21:49:33 »
Én úgy tudom, hogy ezekben cserélhető szikepengék(nem biztos, hogy ez a megfelelő szó :)) vannak. Legalábbis amit láttam abban az volt.
"Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, amedig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #1233 Dátum: 2011. Március 27. - 21:51:00 »
Így van, én is ilyeneket használtam régen a grafikai munkáknál schniccerként...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #1234 Dátum: 2011. Március 27. - 22:00:57 »
Igen, nekem van is pár darab - nem fogjátok kitalálni, milyen márka: Feather!   ;D

Nem elérhető Talador

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 147
Re:Kávézó
« Válasz #1235 Dátum: 2011. Március 27. - 22:05:44 »
Igen, nekem van is pár darab - nem fogjátok kitalálni, milyen márka: Feather!   ;D

Fene se gondolta volna! :crazy:
"Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, amedig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1236 Dátum: 2011. Március 27. - 23:26:54 »
Hm.Ugyan még nem feküdtem kés alatt, de az én emlékeimben régebbről valami kis 5-6(?) cm-es pengéjű "késecskék" derengenek.Ezek biztosan nem cserélhető pengések voltak... ???

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #1237 Dátum: 2011. Március 27. - 23:45:11 »
A sebészeten cserélhető pengések a szikék, rozsdamentes Feather megy bele :) Amire te gondolsz, azok a boncszikék, és totál úgy néznek ki mint amit egyesek "talpkés"-nek neveznek, és bőrkeményedéseket vágnak le vele. Ezeket az anatómián használják már csak, a pathológián speckó kések vannak, porckés, szervkés, és nagyon sok olló. Azokat géppel élezik, meg nagyon jó minőségű fenőacélokat használnak élezések között. Máshol tudtommal nem használnak ilyen vágóeszközöket, vagy ha igen akkor ugyancsak cserélhető pengéset.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1238 Dátum: 2011. Március 28. - 04:42:43 »
Köszönöm, a kiváncsiságom teljes mértékig kielégítve. ;D

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #1239 Dátum: 2011. Március 28. - 08:42:44 »
Kávézó Tudós urak!

Osztottam, szoroztam, és vettem egy két személyes szarvasit :) Már pár kávét csináltam vele, sokkal finomabb, lágyabb lesz a kávé, mint a kínai kotyogósban. Úgy érzem jó vétel volt!

Köszi ;)

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kávézó
« Válasz #1240 Dátum: 2011. Március 28. - 10:39:15 »
A sebészeten cserélhető pengések a szikék, rozsdamentes Feather megy bele :) Amire te gondolsz, azok a boncszikék, és totál úgy néznek ki mint amit egyesek "talpkés"-nek neveznek, és bőrkeményedéseket vágnak le vele. Ezeket az anatómián használják már csak, a pathológián speckó kések vannak, porckés, szervkés, és nagyon sok olló. Azokat géppel élezik, meg nagyon jó minőségű fenőacélokat használnak élezések között. Máshol tudtommal nem használnak ilyen vágóeszközöket, vagy ha igen akkor ugyancsak cserélhető pengéset.

Azért ott is hódít a villanyborotva. Engem 7 éve vakbélműtét kapcsán villanyborotvával metszettek. Műtét utáni 2 hetes kontrollon kérdeztem, hogy miért zsibbadhat a jobb combom.
Válasz:
Oda földeltük az elektromos szikét. 6 hét alatt el szokott múlni. És tényleg...  :)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kávézó
« Válasz #1241 Dátum: 2011. Március 28. - 11:35:38 »
Kávézó Tudós urak!

Osztottam, szoroztam, és vettem egy két személyes szarvasit :) Már pár kávét csináltam vele, sokkal finomabb, lágyabb lesz a kávé, mint a kínai kotyogósban. Úgy érzem jó vétel volt!

Köszi ;)

Örömmel hallom, használd egészséggel!  :sör:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Kávézó
« Válasz #1242 Dátum: 2011. Március 28. - 11:49:32 »
Kávézó Tudós urak!

Osztottam, szoroztam, és vettem egy két személyes szarvasit :) Már pár kávét csináltam vele, sokkal finomabb, lágyabb lesz a kávé, mint a kínai kotyogósban. Úgy érzem jó vétel volt!

Köszi ;)

Gratulálok, jó döntés. Nekem is szarvasim van, de 6 személyes elektromos. Tökéletesen működik és magyar.  :sör:
Novaculum habeo.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #1243 Dátum: 2011. Március 28. - 12:54:51 »
Egy apróság: Tritrek, írnál egy rövid szösszenetet arról, hogy a "túloldalon" milyen (nekünk való) borotválkozási termékeket (penge, arcszesz, szappan...) lehet kapni, amit érdemes kipróbálni, és sok helyütt megtalálhatók?

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kávézó
« Válasz #1244 Dátum: 2011. Március 28. - 13:48:35 »
Egy apróság: Tritrek, írnál egy rövid szösszenetet arról, hogy a "túloldalon" milyen (nekünk való) borotválkozási termékeket (penge, arcszesz, szappan...) lehet kapni, amit érdemes kipróbálni, és sok helyütt megtalálhatók?
KunEmber, köszönöm, hogy mint első ember nem triteknek neveztél (bár mennyivel értelmesebb szó ez? nekem az :P)

Szóval ha az endemitekre gondolsz, akkor talán:
- ugye a Barbus (lásd P&P) szappan, krém, arcszesz, bár itt azért leszögezném, hogy NEM forgalmazzák a weboldalukon föltüntetett összes terméket, legalábbis én nem láttam még sehol mást, mint az előbb említetteket.
- Alpa: 378, Pitralon, meg még sok istentelen termék, bevallom, soha nem próbáltam
- Adam AS - ezt se próbáltam
- Wilkinson meg kék és zöld Astra pengék bárhol, újabban kék Gillette pengék is
- a DM Drogerie boltokban meg a Balea vonal cuccai: a rettenetesen smafu pamacs, borotvakrém, AS, stb...

Így gyorsan ezek jutnak az eszembe... de ha konkrétan valami más is érdekelne, utánanézhetek...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici