Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849207 alkalommal)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Kávézó
« Válasz #1320 Dátum: 2011. Május 01. - 17:55:55 »
Kedves Gbotond,


Először az alsó udvaron voltunk, aztán ÉÉÉn felmentem beoltani azt az embert akinek nagy teleobjektíves fényképezőgép lógott a nyakába, és egy kicsit hasonlított is rád.  ;D

"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #1321 Dátum: 2011. Május 03. - 10:30:33 »
Urak, a lószőr pamacs és a kávédarálóról jutott esezmbe, hogy ti milyen kávédarálót ajánlotok?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #1322 Dátum: 2011. Május 03. - 11:00:09 »
Urak, a lószőr pamacs és a kávédarálóról jutott esezmbe, hogy ti milyen kávédarálót ajánlotok?

...pl. csak otthonra elég kényelmetlen:

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #1323 Dátum: 2011. Május 03. - 11:07:25 »
Mivel mry és velosolex négymillió forintos überszakértő darálókat használnak és a különböző kávékeverékekhez és -pörkölésekhez helyes nyomásokat illetően már amúgy is millibárokban gondolkodnak, ezért veszem magamnak a bátorságot, hogy elsőnek a magam, földi halandók által is érthető és elérhető példáját hozzam föl.   :evil:

Attól függ, milyen kávéfőzőt használsz, hisz nem egyforma finomságúra darált kávéra van szükség a presszóhoz, a mokkához, a dugattyúshoz stb.

Nekem van egy kézi elektromos, ami a french presshez teljesen jól darál - értsd: elég durvára. Az egyenletesség érdekében közben rázni szoktam, mint a shakert (úgy is néz ki, acél, meg akkora is), vagy néha megállítom és újraindítom. A mokkafőzőimhez pedig van egy japán Harióm, kerámia örlővel, ez nagyon finomat is egyenletesen tud - de elég lassú a dolog, persze.

A "nagyok" profi asztali örlőket használnak (és biztos ki sem mondanak ilyet, hogy daráló  :evil:), de hát azok soktízezernél kezdődnek, és persze nyilván akkor éri meg, ha nagyon, ha teljesen benne vagy a dologban, és olyan kávégépe(i)d is van(nak).

;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1324 Dátum: 2011. Május 03. - 11:43:08 »
Ed, ne ítélj elsőre! :crazy:

Nekem pl. 4 db. darálóm van, ebből 2 eszpresszó képes, és összesen a 4 nem került 10 ezerbe... Persze, mind kézi! 2 fatokos (ebből az egyik erősen tuningolt-by mry  ;D), a másik meg a mai napig tudja a dolgát.

Ha jól emlékszem Kunembernek valami kotyesza van? ???

Ahhoz pl. egy hario tökéletes, de a vaterán is érdemes nézegetni, mert vannak olyan darálók (bocs, őrlők  :fetreng:), amik kis ráfordítással (késpár csere kb. 1500 ft) akár eszpresszó képessé is tehetők. Ha nem hario, akkor lehet egy kiocera (hasonló árú, felépítésű, mint a hario, csak nehezebben beszerezhető).

DE! Az ultimate kézi őrlő:OE PHAROS (Igaz, potom 250 dollár... :P)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #1325 Dátum: 2011. Május 03. - 11:57:20 »
Imi, tudod, kell egy kis csipkelődés... De neked jó az iróniamétered.   :crazy:

Eggyel nem értek egyet: a Kyocerát könnyebb beszerezni, mert van itthon forgalmazója. A Harióról nem tudok. Vagy annak is van? Mondenesetre a Kyocera tuti jóval drágább, mint a béjről, és ha van itthon Hario, akkor csodálkoznék, ha nem ugyanez lenne vele a helyzet. Amúgy jó eséllyel a Hario is a Kyocerától veszi a kerámiabetéteket.

A Pharos robbantott képe nagyon durva, nem szeretném gyakran szétszedni... ;D

Amúgy lehet kapni Peugeot kézi darálókat is még, azok is marha drágák. (Az asztali bors- és sóőrlőik is, de nagyon jó minőségűek.) Hanem amit a Vasedény árul néha (sokáig nem volt nekik, aztán most megint viszonylag egyenletesen van), faházas kínai darálót, az nekem nem túl bizalomgerjesztő, ugyanannyiért biztos inkább a Vaterán kutakodnék.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1326 Dátum: 2011. Május 03. - 12:04:05 »
Köszi, igyekszem... ;)

Van a Harionak is forgalmazója:kávéológiás fórumtárs (printa kávézó)

A kyocerát ki forgalmazza itthon?

Pharosról érdemes megnézni a tecsős videót is...

Peugeot őrlők már nem annyira jó minőségűek, mint a régiek, a kínai meg felejtős, bár egyre be kéne ruházni, szétkapni, hátha az is tuningolható...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1327 Dátum: 2011. Május 03. - 12:04:57 »
Ed, mikor "talizunk"?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #1328 Dátum: 2011. Május 03. - 12:23:08 »
A Kyocera forgalmazója a Kyocera... :)
Van webshopjuk is, de hát az 50-55 dollár körüli daráló 19000 Ft... (Egyébként tökugyanolyan, mint az enyém, esélyes, hogy a Hario adja az üveget, a Kyocera a mechanikát, és külön-külön saját márkásan forgalmazzák.)

A kis Hario kb. 40 dollár plusz posta, tehát 12000-ért, itthon, a Rumbach Sebestyén utcába simán besétálva és nem izgulva teljesen megéri.

(Foglak hívni!)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #1329 Dátum: 2011. Május 03. - 12:34:19 »
Kotyogó és FP üzemel itthon. Egyebet iszok a kávézóban, nem célom "rendes" gépet venni ideahaza egyelőre :)

Az őrleményeket tudom, de kérdésem, itthonra, kezdésnek, egy asztali elektromos őrleménye nem tökmindegy a két főzőbe? Ott még (sajnos) amúgy sem tartok, hogy jó minőségű kávéból, rendesre őrölve csináljam. Ilyen elektromos ketyerékben, vagy olcsó kéziőrlőben gondolkodtam.

És természetesen Fontinak kívánok egy hitvesi csókot a homlokára, mikor a saját lakásába masírozik be a két lóval :D  :sör:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #1330 Dátum: 2011. Május 03. - 12:41:15 »
Szerintem vegyél egy elektromosat, aztán a FP-be rövidebb, a mokkába meg hosszabb ideig nyomod a gombot.  ;) Kézi, háztartási elektromosból 6-8000 már gyakorlatilag a csúcsminőség, inoxacél házzal.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #1331 Dátum: 2011. Május 03. - 12:45:28 »
Szerintem vegyél egy elektromosat, aztán a FP-be rövidebb, a mokkába meg hosszabb ideig nyomod a gombot.  ;) Kézi, háztartási elektromosból 6-8000 már gyakorlatilag a csúcsminőség, inoxacél házzal.
Kössz... 

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #1332 Dátum: 2011. Május 03. - 12:51:51 »
Nekem ez van:
http://kavedaralo.arukereso.hu/delonghi/kg-79-p42670565/
Tud finomat is Gyorshoz és durvát Áztatóshoz.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1333 Dátum: 2011. Május 03. - 12:52:44 »
Kunember,

kotyeszhoz kaphatók jófajta téglák (kávéológia fórum segít, én így fejből nem tudom, de pl. Lavazzából biztos van, egy kis kotyogó logó van rajta, ami az őrleményfinomságot jelöli), ahhoz nem feltétlen kell őrlő (ha úgysem akarod minőségi kv-val etetni  ;)). FP-hez, ha nagyon kell elmegy a kotyeszhoz őrölt, de annak durvább kell.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1334 Dátum: 2011. Május 03. - 12:55:16 »
Nekem ez van:
http://kavedaralo.arukereso.hu/delonghi/kg-79-p42670565/
Tud finomat is Gyorshoz és durvát Áztatóshoz.

Ez késes, vagy tárcsás/kúpos?

(Ezek általában kotyeszig használhatók, espressonak még finomabb kell...)

BTW, ha már itt tartunk, a szakik szerint egy belépő szintű espressohoz ajánlott elektromos őrlő kb. 40 ezer huf. (Iberital pl.)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici