Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 852337 alkalommal)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Kávézó
« Válasz #1440 Dátum: 2011. Június 05. - 17:59:33 »
Örülök,

Akkor még egy, remélem nem ismered:


Matek tanár a dolgozat kiosztásnál:

- Gyerekek ti olyan hülyék vagytok, hogy az osztály 70%-át meg fogom buktatni.

Mire az egyik diák:

- Hi hi, nem is vagyunk annyian!

 :crazy:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #1441 Dátum: 2011. Június 06. - 10:33:46 »
...én mindig is szerettem a matekot, így nem értem.  :crazy:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kávézó
« Válasz #1442 Dátum: 2011. Június 06. - 10:42:28 »
Hát igen, 10 féle ember van, aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.  :borz2:

...én mindig is szerettem a matekot, így nem értem.  :crazy:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Kávézó
« Válasz #1443 Dátum: 2011. Június 06. - 11:00:26 »
Akkor ha nem tetszik valami, nyugodtan mutasd : "100" a jobb kezeddel. :crazy:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kávézó
« Válasz #1444 Dátum: 2011. Június 06. - 11:28:45 »
Már értem, miért dobnak ki a kocsmából, ha 4  :sör:t kérek.

Akkor ha nem tetszik valami, nyugodtan mutasd : "100" a jobb kezeddel. :crazy:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Kávézó
« Válasz #1445 Dátum: 2011. Június 06. - 11:32:22 »
 :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

PaT

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1446 Dátum: 2011. Június 06. - 15:28:23 »
Olyan ez, mint a fixie  ;). Elvileg olcsobb, hisz semmi nincs a gepen joforman, aztan megis csak dragabb lesz, mert elosszor egy regi vazat papucsoltatsz meg Pajtibával, aztan meg behuzol egy Dura Ace 7600-t, csak mert az az igazi.  :fetreng:

hát már aki így csinálja... :)

nekem a fixi is low costba ment, mint a DE beszerzés, persze nem sikerült olyan olcsón, mint szerettem volna :)
használt régi monti váz csúszópapuccsal, használt ülés, kormány, fék, új kerekek, új monoblokk, új kcsapágy, régi hajtómű, új gumik, kb 60-ba volt így is...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #1447 Dátum: 2011. Június 06. - 15:40:24 »
4 éve rakom ugyanazzal a fixxel, a legolcsóbb cuccokból van, magamnak fűztem még a kerekeket is, kb 10-15 ezer km van benne, kopó alkatrészekkel együtt talán 40-50 ezret költöttem rá eddig. Ebben benne van vagy 3 garnitúra fékgumi, 4 belső, 3 külső,  meg talán 2 markolat. Szóval itt az élő példa erre is :D Azt hiszem ez idő alatt olyan 150-200 ezer forintnyi bérletet spóroltam meg, az időbe meg bele se merek gondolni. Szóval ebből a szempontból nekem sikerült nem elszállnom, a közlekedés nem lett a hobbim csak kevés ideig. Ezt sajna a borotvákról nem mondhatom már el  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1448 Dátum: 2011. Június 06. - 15:55:12 »
Olyan ez, mint a fixie  ;). Elvileg olcsobb, hisz semmi nincs a gepen joforman, aztan megis csak dragabb lesz, mert elosszor egy regi vazat papucsoltatsz meg Pajtibával, aztan meg behuzol egy Dura Ace 7600-t, csak mert az az igazi.  :fetreng:

hát már aki így csinálja... :)

nekem a fixi is low costba ment, mint a DE beszerzés, persze nem sikerült olyan olcsón, mint szerettem volna :)
használt régi monti váz csúszópapuccsal, használt ülés, kormány, fék, új kerekek, új monoblokk, új kcsapágy, régi hajtómű, új gumik, kb 60-ba volt így is...
Ja. Kb. ez az "ungarische fixie" valóság kategória a bikemag felhozatalán is. Hirdetés szövege: "jó állapotú fixie váz eladó", fénykép: ütött-kopott 40 éves kinyúlt outi váz  :fetreng: :fetreng: :fetreng: ű
Persze-persze a pénztelenség (nem ellened szólt a fenti gúny)...de ha már ez van, akkor jobb lenne nevén nevezni a gyereket

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #1449 Dátum: 2011. Június 06. - 17:26:18 »
Gyanúsak vagytok nekem fiatalok... a fixire akartok fékgumit elszámolni???
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

FBP

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1450 Dátum: 2011. Június 06. - 20:45:51 »
Gyanúsak vagytok nekem fiatalok... a fixire akartok fékgumit elszámolni???
mert ők tudják, hogy mi a szabályos: első és hátsó fék  :D

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #1451 Dátum: 2011. Június 06. - 20:52:44 »
Szeretem a csontjaim épségét is, és a büntetőcédula mentességet is :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kávézó
« Válasz #1452 Dátum: 2011. Június 06. - 21:48:44 »
Gyanúsak vagytok nekem fiatalok... a fixire akartok fékgumit elszámolni???
mert ők tudják, hogy mi a szabályos: első és hátsó fék  :D

Ha mar ennyire szetoffoljuk a topicok, akkor legyen mar ott az igazsag: "ket egymastol fuggetlen fek".  :fetreng:
(Meg egyebirant elso feher, hatso voros fenyforras, hatul voros prizma, csengo valamint legalabb az elso kereken borostyanszinu kulloprizma).


"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #1453 Dátum: 2011. Június 06. - 22:03:02 »
Pontosan:

KRESZ:

r/1. Kerékpár: olyan két- vagy háromkerekű jármű, amelyet egy vagy két személy emberi ereje, illetőleg legfeljebb 300 W teljesítményű motor hajt. A kerékpáron egy 10 éven aluli gyermek szállítására alkalmas pótülés, illetve kerékpár utánfutó vontatására alkalmas berendezés helyezhető el.

KöHÉM rendelet:


116. § (1) A kerékpárt fel kell szerelni
a) könnyen kezelhető, megbízható kormányberendezéssel,
b) két, egymástól függetlenül működtethető fékszerkezettel, melyek közül az egyik az első, a másik a hátsó kerékre hat,
c) hangjelző berendezéssel, amely csak csengő lehet,
d) egy előre fehér, vagy kadmiumsárga fényt adó lámpával,
e) egy hátra piros fényt adó, sötétben, tiszta időben legalább 150 méter távolságról látható helyzetjelző lámpával,
f) hátul egy vagy két, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú, piros színű fényvisszaverővel,
g) legalább az első keréken legalább 1 db borostyánsárga színű, mindkét oldal felé hatásos oldalsó fényvisszaverővel (küllőprizmával).
A g) pontban előírt fényvisszaverőt a kerékpárokra 1991. évi december hó 31. napjáig kell felszerelni.
(2) A kerékpárt fel szabad szerelni
- elöl fehér,
- oldalán borostyánsárga,
- mindkét oldali lábpedálon elöl és hátul borostyánsárga
fényvisszaverővel, továbbá a kerékpár bal oldalán elhelyezett szélességjelzővel, amely előre fehér, hátra piros színű fényvisszaverőt tartalmaz.

(3) A kerékpárra felszerelt fényvisszaverőknek sötétben, tiszta időben - olyan járműből, amelynek távolsági fényszórója azt megvilágítja - 150 méterről észlelhetőnek kell lenniük.

(4) A kettőnél több kerekű és 0,80 méternél szélesebb kerékpárt mindkét oldalon fel kell szerelni az (1) bekezdés d)-f) pontjában említett világító, illetőleg fényjelző berendezésekkel. Ezek a berendezések a jármű legszélső pontjától 0,15 méternél távolabb, egymáshoz pedig 0,60 méternél közelebb nem lehetnek.

(5) A kerékpárra gyermekülés oly módon szerelhető fel, hogy az ülés és a rajta ülő gyermek a vezetőt a kilátásban és a vezetésben ne akadályozza, a kerékpár világító- és jelzőberendezéseit ne takarja. Az üléshez kapaszkodót és lábtartót is fel kell szerelni. Az ülés, a kapaszkodó és a lábtartó nem lehet összefüggésben a kormányzott kerékkel, illetőleg az azzal együtt elforduló szerkezettel.

(6) A kerékpárhoz kapcsolható legfeljebb 0,70 méter széles és legfeljebb 70 kilogramm össztömegű, egytengelyű, két nyomon futó vontatmány (kerékpár utánfutó).

(7) A kerékpár utánfutót fel kell szerelni
a) hátul egy, az utánfutó középsíkjában, vagy attól balra, az úttest szintje felett legalább 0,35 méter és legfeljebb 0,60 méter magasságban elhelyezett piros színű, háromszög alakú - a pótkocsira előírt - fényvisszaverővel,
b) a kerékpárra előírt hátsó helyzetjelző lámpával. A kerékpár utánfutó hátsó helyzetjelző lámpája elektromos kapcsolásának olyannak kell lenni, hogy bekapcsolása a kerékpár hátsó helyzetjelző lámpáját kikapcsolja.

(8) A kerékpár lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lenni, hogy a lámpák együtt legyenek be- és kikapcsolhatók.
(9) A kerékpár világító és fényjelző berendezéseit a következőképpen kell elhelyezni:
a) Az (1) bekezdés
- d) pontjában említett lámpát,
- e) pontjában említett hátsó (piros színű) helyzetjelző lámpát és
- f) pontjában említett hátsó (piros színű) fényvisszaverő(ke)t,
valamint a (2) bekezdésben említett első (fehér) fényvisszaverőt a kerékpár hosszirányú függőleges felezősíkjában úgy, hogy
- az úttesthez 0,35 méternél közelebb,
- a lámpák az úttesttől 0,90 méternél távolabb,
- a fényvisszaverők az úttesttől 0,60 méternél távolabb ne legyenek.
b) Az (1) bekezdés g) pontjában említett, kerékre oldalsó (borostyánsárga színű) fényvisszaverőt (küllőprizmát) úgy, hogy annak távolsága a kerékabroncstól 0,10-0,15 méter legyen.
c) A (2) bekezdésben említett szélességjelzőt úgy, hogy az a kerékpár hosszirányú függőleges felezősíkjától balra 0,30-0,40 méterre és az úttest szintjétől 0,35-0,60 méterre legyen.

A villogó természetesen szabálytalan:

(6) Villogó fényt a világító, illetőleg fényjelző berendezés - az irányjelző, a megkülönböztető lámpa, a figyelmeztető lámpa, a taxi vészjelző lámpája, továbbá a visszajelző lámpák kivételével - nem bocsáthat ki. A villogó fényű lámpa villogásának egyenletesnek, jól érzékelhetőnek, a villogások számának percenként 90?30-nak kell lennie. Az első felvillanásnak a bekapcsolást követően legfeljebb 1 másodpercen belül kell bekövetkeznie.

FBP

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1454 Dátum: 2011. Június 07. - 08:24:44 »
Gyanúsak vagytok nekem fiatalok... a fixire akartok fékgumit elszámolni???
mert ők tudják, hogy mi a szabályos: első és hátsó fék  :D

Ha mar ennyire szetoffoljuk a topicok, akkor legyen mar ott az igazsag: "ket egymastol fuggetlen fek".  :fetreng:
(Meg egyebirant elso feher, hatso voros fenyforras, hatul voros prizma, csengo valamint legalabb az elso kereken borostyanszinu kulloprizma).



Ezen a "független fék" dolgon már elagyaltam...asszem, hogy kapható olyan fékkar, ami két bovdent tud húzogatni...de ez igazán nagy kreténség már az ötlet is. Olyannal meg kerékpáron nem találkoztam még, mint az autók fékrendszere. Tényleg! Az autóknál miért nincs ilyen szigorú szabály, hogy "négy, egymástól független fék"!?  :crazy:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici