Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 851951 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1455 Dátum: 2011. Június 07. - 09:06:04 »
... Tényleg! Az autóknál miért nincs ilyen szigorú szabály, hogy "négy, egymástól független fék"!?  :crazy:

Ja, és mindjárt lenne 6 pedál a kocsiban... :fetreng: :fetreng: :fetreng:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #1456 Dátum: 2011. Június 07. - 09:27:56 »
...két (egymástól független) fékkör van, ami ugyanazt a célt szolgálja.
Ha pedig elromlik, ott a bowdenes kézifék, mint 3. fékkör.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

FBP

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1457 Dátum: 2011. Június 07. - 09:34:31 »
ha már itt tartunk, ugyibár manapság trendi dolog, hogy a szerv megnézi a "két független féket" a bringákon (mer' most a bringások minden romlottság forrása, nem az utak, amik nincsenek és nem a KRESZ)...járt már úgy valaki autóval, hogy a szerv egy közúti ellenőrzés során megnézte az autó fékrendszerét  ??? mer' én még nem tapasztaltam ilyet...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #1458 Dátum: 2011. Június 07. - 09:52:49 »
...meg persze azt sem nagyon nézik, hogy az a rendszám nélküli motorkerékpár tényleg csak 40 km/h-val tud-e menni...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

FBP

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1459 Dátum: 2011. Június 07. - 10:05:01 »
...meg persze azt sem nagyon nézik, hogy az a rendszám nélküli motorkerékpár tényleg csak 40 km/h-val tud-e menni...
45 km/h...ha jól emlékszem...meg van egy másik feltétel is: max. 50 ccm, de a szervnél meg nincs szerszámkészlet, tolómérő, meg számológép, hogy a kör átmérőjéből és a lökethosszból űrtartalmat számolhasson...(a hengerfej belső felületének matematiaki modelljéről nem is beszélve)  :evil:

FBP

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1460 Dátum: 2011. Június 07. - 10:09:20 »
"...Olyan két-, három- vagy négykerekű jármű, amelyet 50 cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezési végsebessége a 45 km/óránál nem nagyobb..."

A legszebb a TERVEZÉSI VÉGSEBESSÉG  ;D
úgy terveztük, hogy 45-tel megy majd...de 80-ra sikerült  ;D  :crazy: ;D

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #1461 Dátum: 2011. Június 07. - 10:11:51 »
Így igaz! (45)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1462 Dátum: 2011. Június 07. - 10:20:11 »
...meg persze azt sem nagyon nézik, hogy az a rendszám nélküli motorkerékpár tényleg csak 40 km/h-val tud-e menni...

Ha már itt tartunk, a pontos megnevezés: segédmotoros kerékpár!!! (Mert ugye a motorkerékpár az külön kategória!) ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1463 Dátum: 2011. Június 07. - 10:25:02 »
ha már itt tartunk, ugyibár manapság trendi dolog, hogy a szerv megnézi a "két független féket" a bringákon (mer' most a bringások minden romlottság forrása, nem az utak, amik nincsenek és nem a KRESZ)...járt már úgy valaki autóval, hogy a szerv egy közúti ellenőrzés során megnézte az autó fékrendszerét  ??? mer' én még nem tapasztaltam ilyet...

Ebből látszik, hogy nem találkoztál mostanában NKH-s mobil mérőállomással, ami képes akár egy parkolóban felállítva fékerő mérésre, valamit kézifék "hatékonyság" mérésre. Mert ugye a "szerv" (értsd: rendőrök) nem rendelkezik megfelelő műszaki képzettséggel/gépparkkal, hogy a gépkocsik műszaki állapotát fel tudja mérni...

Engem spec. állítottak meg NKH-sok, és azonnal az engedély nélküli átalakításokat nézték... Meg is lepődtek, mikor a gépház tetőt felnyitva ott virított a TDI felirat a motorburkolaton az Audi 200-asban... Egyből kérdezték, hogy benne van.e a forgalmiban az átalakítás? Persze, benne volt... ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #1464 Dátum: 2011. Június 07. - 10:29:14 »
Ha már itt tartunk, a pontos megnevezés: segédmotoros kerékpár!!! (Mert ugye a motorkerékpár az külön kategória!) ;)
Nem kell mindet az emberek szájába rágni... a rendszám nélküli motorkerékpár csak segédmotoros kerékpár lehet... vagy mégsem...
A lényeg, hogy az ellenőrzést nem lehet túlzásba vinni.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1465 Dátum: 2011. Június 07. - 10:37:26 »
Ha már itt tartunk, a pontos megnevezés: segédmotoros kerékpár!!! (Mert ugye a motorkerékpár az külön kategória!) ;)
Nem kell mindet az emberek szájába rágni... a rendszám nélküli motorkerékpár csak segédmotoros kerékpár lehet... vagy mégsem...
A lényeg, hogy az ellenőrzést nem lehet túlzásba vinni.

Pont ez az, hogy "elvileg" az 50 ccm fölöttiek már a motorkerékpár kategóriába kellene, hogy tartozzanak, és nem lehetne mondjuk 125-ös Apriliákkal rendszám nélkül száguldozni... De hát ugye, ez a rendszer hibája... BTW: No offense. Písz...

Ja, és illaberek, nádak-erek... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

FBP

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1466 Dátum: 2011. Június 07. - 10:40:59 »
még mindig OFF
szerintem nem azokkal van a baj, akik ilyan szabályellanasen használják a gépeket, hanem el kellene már agyalni a segédmotorok szabályozásán, elvégre eltelt már 1-2 év azóta, mióta ezeket megalkották  :evil:
ON

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1467 Dátum: 2011. Június 07. - 10:48:49 »
@FBP:

Ez itt pont nem OFF... ;)

Egyébként pedig igazad van. Csak most épp a kerékpárosok vannak terítéken, mert ők hallatják a hangjukat... (Az, hogy az általuk megfogalmazott problémák/megoldási javaslatok helyesek-e, az egy másik kérdés...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

FBP

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1468 Dátum: 2011. Június 07. - 10:54:57 »
hát igen, volt idő mikor bizonyos dolgokért/elméletekért akasztás, vagy máglyahalál járt...most meg hivatalos tananyag  :crazy: de ez valahogy a KRESZ-ben nem nagyon akar formálódni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #1469 Dátum: 2011. Június 07. - 10:56:09 »
Nem kell nekik okot adni arra hogy megállítsanak, és akkor nincs vele gond. Én sokat tekerek belvárosban, ezért inkább felszereltem kb. szabályosan a kerót, még akkor is ha totál felesleges. Macskaszem az továbbra sincs, és nem is lesz, az én kerómon az nem marad rajta ilyen kátyúknál. Van fényvisszaverős külsőm, az még jobban is látszódik. Azután hagytam fel a prizmákkal miután talán vagy az 5-6. esett le a kerékről, rámentem hátsó kerékkel, és egy buszmegállónyi ember közé lőtte be így a gumi. Senkit nem talált el szerencsére, de akkorát csattant a plexin hogy ott mindenki összesz@rta magát ijjedtében, és én is  :fetreng:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici