Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 851880 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kávézó
« Válasz #1515 Dátum: 2011. Június 13. - 14:42:51 »
Próbáld ki a French Presst  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Kávézó
« Válasz #1516 Dátum: 2011. Június 13. - 14:47:27 »


Akkor talán meg tudsz erősíteni abban, hogy a japán íj tényleg "más".

De meg ám!
Hüvelyk újjal feszitek már néhány éve de még igy is megdolgoztatott az eredményért.
Hosszából adódóan az erősebb ijat is lágyabban lehet fesziteni mégis piszok gyors.
És aztán ott vannak az érzelmiek is: olyasmi mint egy Európai vagy Amerikai borotva után Japánnal borotválkozni, különleges mert elég ritka.
(Szerintem a sok off-ért lassan valagba leszünk billentve    :evil:)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 13. - 15:28:17 írta arszab »

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #1517 Dátum: 2011. Június 13. - 14:48:08 »
Próbáld ki a French Presst  ;)
Nem hiszem, h teljes körű megoldás lenne ;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1518 Dátum: 2011. Június 13. - 17:51:21 »
@ Cotag: Kérdezd meg a kávéológia fórumon (index.hu), hátha valaki, aki Brikkázik használja kerámialapon... (olyan tippet már hallottam, hogy valaki forró vízzel tölti fel a készüléket, így gyorsabban elkészül  kv)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #1519 Dátum: 2011. Június 13. - 19:22:05 »
Ujjnyi vaslap? Az melegen tartja ;)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kávézó
« Válasz #1520 Dátum: 2011. Június 13. - 20:11:02 »
Köszi a kávézos tippeket. Már az értekelhetőeket legalábbis  :evil:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #1521 Dátum: 2011. Június 13. - 20:22:13 »
A bimetálos hőfokszabályzós főzőlapokon, ha egyenletes hőt szeretnél, akkor csakis a vidak féle megoldás jöhet szóba, de az sem lesz tuti... Ebből a szempontból ez a ki-be kapcsolgatós megoldás semmilyen főzésre nem ideális, nemcsak kávéra.

FBP

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1522 Dátum: 2011. Június 13. - 20:54:45 »
Hüvelyk újjal feszitek már néhány éve de még igy is megdolgoztatott az eredményért.
Szerintem akkor térj vissza arra a feszítési módra, amit a világ 99%-án használn(t)ak (lehet, hogy nem véletlenül  :evil:)

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Kávézó
« Válasz #1523 Dátum: 2011. Június 13. - 21:10:45 »
Hááát én úgy tudom hogy a hüvelykújjas feszitést többfelé használták(ják) mint az úgynevezett mediterránt (egyébként a Mediterráneumban is csont,szarú vagy fémgyűrüt használtak hüvelykújjon)

FBP

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1524 Dátum: 2011. Június 13. - 21:21:36 »
Hááát én úgy tudom hogy a hüvelykújjas feszitést többfelé használták(ják) mint az úgynevezett mediterránt (egyébként a Mediterráneumban is csont,szarú vagy fémgyűrüt használtak hüvelykújjon)
Tudom-tudom..csak húzni akartam az agyadon egyet  :crazy: de az viszont nem hiába lehet, hogy a mára leginkább elterjedt módszer azért mégsem ez lett (pl. olimpiai íjászat...vagy ott vannak a koreai íjászok...bár ez a kettő majdnem ua.  :evil:)
Amúgy meg ha a pontosság a cél, akkor ennek elérésére nem a hüvelykujjas feszítés a leginkább célravezető megoldás...ez inkább az "erő feszítése", nem a pontosságé. Számomra ez azért érdekes, mert a "meditatív japán íjászat"-ban talán a pontosságnak kellene nagyobb szerepének lennie, mintsem az erőnek...de ez történelmileg így alakult...elvégre nem szamurálykarddal illő borotválozni, illetve lehet azzal is, csak nem lesz olyan pontos az eredmény  :fetreng:

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kávézó
« Válasz #1525 Dátum: 2011. Június 13. - 21:22:19 »
A bimetálos hőfokszabályzós főzőlapokon, ha egyenletes hőt szeretnél, akkor csakis a vidak féle megoldás jöhet szóba, de az sem lesz tuti... Ebből a szempontból ez a ki-be kapcsolgatós megoldás semmilyen főzésre nem ideális, nemcsak kávéra.

Remek hír  ;D

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Kávézó
« Válasz #1526 Dátum: 2011. Június 13. - 21:32:31 »
Igen a háromújjassal hamarabb lehet jobb eredményt elérni, mig a hüvejkújjasnak inkább rövidebb ijjaknál van haszna,érzésre megy és többet kell gyakorolni.  :)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #1527 Dátum: 2011. Június 13. - 21:40:32 »
A bimetálos hőfokszabályzós főzőlapokon, ha egyenletes hőt szeretnél, akkor csakis a vidak féle megoldás jöhet szóba, de az sem lesz tuti... Ebből a szempontból ez a ki-be kapcsolgatós megoldás semmilyen főzésre nem ideális, nemcsak kávéra.

Sok disznóságot láttam már, de azért nagyon remélem, hogy max. a szovjet kerámia főzőlapoknál használtak bimetálos hőkapcsolót... :fetreng:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Kávézó
« Válasz #1528 Dátum: 2011. Június 13. - 21:56:40 »
Hüvelyk újjal feszitek már néhány éve ...

Végre egy hagyományőrző íjász, aki mongol húrfogással lő.   :borz2:

(Én úgy tudom, hogy egyszerűen azért alakult ki ez a módszer, mert lovon ülve így áll kézre, ezért az íjfeszítő lovasnomád népek, így valószínűleg a magyarok is, mind így lőttek.)
No de ez már tényleg nagyon OFF. :-X

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #1529 Dátum: 2011. Június 13. - 22:12:45 »
biztos jogos... Hogy hívják azt a szabályozható hőkapcsolót ami, valamilyen előre beszabályzott hőmérsékletnél kikapcsol, majd ha elkezd lehűlni újra bekapcsol. Igazából ennek az elvnek az elnevezésére lennék kíváncsi, ha nem ez lenne a neve és nem két félmalkatrész nyitná/zárná az áramkört.  Az biztos, hogy úgy működik, hogy megszakítja az áramkört, mikor elérte a hőfokot, majd kikapcsol és újra nyitja. Ha így van, akkor pedig két fémalkatrész ér, illetve nem ér egymáshoz ( lehet műanyag is, de azt tuti nem földi gyártmány  ;D). Azt hittem, hogy ezt úgy hívják, hogy bimetál...
Imi javíts ki! ;D 

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici