Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849200 alkalommal)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Kávézó
« Dátum: 2010. Április 28. - 22:16:26 »
Ezt végképp nem volt hova tenni, úgyhogy nyitottam egy új témát a "lazán kapcsolódik" dolgoknak.

Azon gondolkodtam reggel, hogy a pepecsel szó nem jelenthette-e eredetileg a pamaccsal történő habkeverést... Nincs valakinél etimológiai szótár v nálam okosabb ember? :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #1 Dátum: 2010. Április 28. - 22:20:02 »
A Tótfalusi-féle Magyar Etimológiai Nagyszótár szerint:
Pepecsel: aprólékoskodva foglalkozik valamivel, „piszmog”. Hangfestő eredetű szó.

Tehát akkor nem...
De a topik jó lesz! ;)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #2 Dátum: 2010. Április 28. - 22:24:34 »
Kár :( pedig lelkes lettem a gondolattól :)

nemo

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #3 Dátum: 2010. Május 04. - 19:11:43 »
Persze, menj csak, hisz itt hányinger, kinn viszont kolbászból van a kerítés.

Kihoztam ide az OFF-ot  :).

Tudod, nem kell hogy kolbászból legyen a kerítás. Elég ha más a mentalitás, az emberrel kedvesek az eladók, és nem érzi magát az ember kellemetlenül, mert bement vásárolni, amivel megzavarta a két eladó kellemes beszélgetését, ezért úgy néznek rá mint az osztályellenségre, amikor pár perc után megköszörüli a torkát, jelezve, hogy szeretne valamit.


Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #4 Dátum: 2010. Május 04. - 19:17:46 »
Na, én csak udvariasan jó utat kívánok a hazámat hányingerezőknek. Ez csak nem baj?  ;D A Főnök is megmondta: el lehet menni!  ;D

Jó dolog a világlátás, helyes, tapasztalja meg mindenki azt a nagyon vágyott MÁS mentalitást :) Lehetőleg valamelyik nyugati nagyvárosban. Egészségükre!

nemo

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #5 Dátum: 2010. Május 04. - 19:23:17 »
Na, én csak udvariasan jó utat kívánok a hazámat hányingerezőknek. Ez csak nem baj?  ;D A Főnök is megmondta: el lehet menni!  ;D

Jó dolog a világlátás, helyes, tapasztalja meg mindenki azt a nagyon vágyott MÁS mentalitást :) Lehetőleg valamelyik nyugati nagyvárosban. Egészségükre!

Tulajdon képpen mindegy melyik országról van szó, ez mindenütt megvan  ;D. A németek is állandóan ezzel vannak, hogy majd jól kivándorolnak. Sokan meg is teszik, aztán meg a nagy százalékuk lerongyolódva tér vissza.

Ezt mindenkinek magának kell megítélni és eldönteni, megy vagy marad. Egyik sem elítélendö, azt mondom, keresse mindenki a saját útját  ;).

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Kávézó
« Válasz #6 Dátum: 2010. Május 04. - 19:38:41 »
morphin, ha tényleg akarsz különbséget látni, akkor Moszkvát tapasztalnod kell - kötelező jelleggel  :D... itt aztán tudják az eladók illetve kiszolgálószemélyzet am blokk, hogy kell az embert "lekezelni", vagy meghánytatni  ;D . Dúl még nagyon a szovjet mentalitás (nem vevő, hanem szállító-orientált "piacszemlélet"), és mindenekfelett ezt drága pénzért teszik, mert Moszkva a világ egyik legdrágább városa London és Tokió mellett (néha mazochistának is érzem magam emiatt itt dolgozván). Komolyan, otthon (Mo.-on) szinte élvezem, mennyire segítőkészek, illetve profibb a személyzet (étterem, bolt, stb..) Moszkvából hazajövet. Minden relatív. Jut eszembe, - a feltételezést megerősítendő -amikor nyugatra jártam sűrűn, szinte heti rendszerességgel, akkor M.o. hervasztott le, annyira földszintesnek tűnt mentalitás, világnézet, fejlettség, stb területén... hát szóval ez van... :)  mindig ott jobb, ahol pont nem vagyunk  ;)

Biztos csak rossz napod volt, megesik. Elfelejtettem megírni, hogy a Wilk rúdszappant az arénai Rossmanban láttam/vettem, de tényleg azt hittem, hogy analogikus a termékskálájuk mindenhol, ezért nem taglaltam.
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #7 Dátum: 2010. Május 04. - 19:48:34 »
Gyerekek, ezt én meg szépen átrakom a Kávézóba, ami ezért van. Illetve kérek mindenkit, hogy csak óvatosan, mert ahogy konkrét politika kerül terítékre, jön a gonosz varázsradír! ;)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #8 Dátum: 2010. Május 04. - 19:51:49 »
Srácok én nem akartam ebből ilyesmit...ez az én szemléletem volt, hogy itthon aki rendesen akar élni annak nem sok kilátása van...(én így látom) bár ki tudja Viktorka lehet elindít egy hullámot ami szép lassan,de csak rendbe hozza ezt az országot.Minimum 20 évvel le vagyunk maradva minden téren a többi fejlett országtól.Nagyon szeretem a hazám...1-2 éve ki sem mondtam volna olyat, hogy itt hagyom...de egyszerűen mindenhol csak azt látom,hogy pang az egész ország,nem fejlődik sehova....főleg most voltak választások,előtte kiderültek a nagy botrányok...amúgy sincs itthon pénz,még a nagyját el is sikkasztják...máshol is sikkasztanak,és virágzik az illegalitás,de ott nem ennyire pofátlanul teszik.
Anyu durván másfél év munkanélküliség után kapott melót nemrég...így is apu ismeretségén keresztül.Össze teszem a két kezem ezért...igaz nem élünk rosszul,de azért manapság már szerintem az mondja meg ki milyen jól él,hogy mennyi hitele van.Másik,hogy a leendő szakmám eléggé kinyitja előttem a világot...szeretném megpróbálni,aztán vagy összejön vagy nem.Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy valaki elhagyja szülőföldjét...végezetül,mert hogy ebben a témában többet nem szeretnék írni...leírom apu egyik régi mondását.(nagyfater aki szinte egész életét egy helyen élte le megvetette aput amiért ott hagyta az Alföldet,és feljött Pestre tanulni)
,,ott a haza,ahol a megélhetés"
Üdv.

Közben nem engedte elküldeni,Ed átrakta máshova...olvastam...így postom elejét kérem nem félreértelmezni...(Viktorka)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #9 Dátum: 2010. Május 04. - 19:58:58 »
így postom elejét kérem nem félreértelmezni...(Viktorka)
Nem értelmezem félre, de akkor itt vége is a politikának, okke?   >:(

;)

nemo

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #10 Dátum: 2010. Május 04. - 20:11:43 »
Gyerekek, ezt én meg szépen átrakom a Kávézóba, ami ezért van...
Én belenéztem, de mivel az egy más jellegü téma volt ezért nem oda vittem. De ha szerinted beleillik, nekem aztán mindegy   hol folyik ;).

Illetve kérek mindenkit, hogy csak óvatosan, mert ahogy konkrét politika kerül terítékre, jön a gonosz varázsradír! ;)
Ez is nyilvánvaló volt, csak tudod nagyon nehéz a politikát elválasztani a mindennapoktól, mert mindennel összefügg. Ezzel együtt egyetértünk, nincs helye itt politikának. Pillanatok alatt szétverné a jó kis csapatot  :).

nemo

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #11 Dátum: 2010. Május 04. - 20:29:40 »
...Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy valaki elhagyja szülőföldjét...

Szerintem sincs   ;). Én is megtettem, nem bántam meg. Sokakat ismerek akiknek honvágyuk van itt, de a honvágy onnét jön, hogy nem érzik jól magukat. Elhagyták az országot egy jobb világ reményében, akár úgy is mondhatnánk, azt hitték, itt kolbászból van a kerítés. Aztán mire rájöttek hogy az csak messziröl nézett úgy ki, már késö volt. Szívük szerint visszamennének, de már gyökeret eresztettek.

Szóval egy dolog a szülöföld, és egy másik a haza. Van akinek ez egybeesik, van akinek nem.

...ott a haza,ahol a megélhetés...

Részben stimmel. De csak részben. Nekem még hozzájön, hogy a hazámban jól is kell éreznem magamat, különben mit sem ér az egész, ha gürizel egész nap a megélhetésért, de nem érzed jól magadat. Neked ott lenne a megélhetésed (legyünk optimisták, suli után kapsz állást) még sem érzed jól magadat. Egyesek elégedetlenségükben morgolódnak, mások az italba menekülnek, megint mások szerencsét próbálnak más országban, és lehetne sorolni.
Mindig azt mondom, nem vagyunk egyformák. És ez így van jól.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #12 Dátum: 2010. Május 04. - 20:40:32 »
Morphin: Igazad is van, meg nem is!

Sokszor érzem én is, hogy nem úgy mennek a dolgok, mint ahogy kellene...
Nem, nem akarok politizálni, pedig valóban átszövi a mindennapokat (azt szokták ugye mondani, hogy Magyarországon minden ember ért a focihoz, és a politikához...:))Én egyikhez sem...

Ami a külföldi létet illeti, én is megfordultam 1-2 helyen, jól is éreztem magam, de mégis visszahúzott a szívem, bárhova is mentem...
Ezzel együtt ha lehetőséged van/lesz mindenképp érdemes "kipróbálni" magad külföldön!

Ami a kereskedelmet illeti Édesapám több mint 20 éve él kereskedelemből, így volt/van némi rálátásom a dolgokra, és azt kell mondjam,hogy a baj az, hogy a legtöbb helyen nincs motiváció! (És innentől halott a dolog, mivel a jelenleg kereskedelemben dolgozók nagy része nem erre a melóra "termett"...)

Remélem azért bárhova sodor a szél, a borotválkozási szokásaid nem fognak megváltozni! ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Kávézó
« Válasz #13 Dátum: 2010. Május 04. - 21:53:38 »

Ezzel együtt ha lehetőséged van/lesz mindenképp érdemes "kipróbálni" magad külföldön!
+1. Egyértelműen.  ;)


Remélem azért bárhova sodor a szél, a borotválkozási szokásaid nem fognak megváltozni! ;D

Ez tetszett!  ;D
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #14 Dátum: 2010. Május 04. - 21:54:36 »
Remélem azért bárhova sodor a szél, a borotválkozási szokásaid nem fognak megváltozni! ;D

Amúgy ezen gondolkoztam is...ha összejön valami és költöznöm kéne, akkor nem is tudom,hogy vinném el ezt a sok mindent magammal.Külön a borotválkozási dolgoknak bőrönd  ??? Jó világ lenne  ;D ;D ;D
Más:
Egyik oszt.társam szülei MALÉV-nál dolgoznak.Csendes gyerek,aztán fél év után csak úgy rákérdeztem mi az Istent szokott ő csinálni,nem tudunk róla semmit sem.Mesélte,hogy utazgat...azt hittem belföldön.Kiderült,hogy 90%os kedvezménye van minden jegyre bárhová a világon. Business Class-on utazik 10-20 ezer Ft.-ért bárhová...nem tudtam,hogy ilyen létezik.Sajnos csak családon belül érvényes a kedvezmény...de azért durva lenne,több fordulóból simán kitudna költözni akárki...mert ugye jelenleg egyre szigorúbb a csomagok mérete,súlya...mindent nem vihet magával az ember  :-\ No mind1

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici