Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849232 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kávézó
« Válasz #30 Dátum: 2010. Május 05. - 14:59:21 »
Mi a Lipóti pékség 3 kilós parasztkenyerének a felét szoktuk venni kb hetente kétszer... jobbat momentán nem tudok :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #31 Dátum: 2010. Május 05. - 15:01:59 »
Az jó anyag :D egyhetes utakra azt szoktam vinni, az még az utolsó napon is többnyire kenyérnek néz ki...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #32 Dátum: 2010. Május 05. - 15:06:18 »
Tegnapelőtt volt nálam egy győri barátom, és mondta, hogy a városban egyszerre egy halom pékséget nyitott a Lipóti. Ha így terjeszkednek, akkor alig hiszem, hogy sokáig tartanák a minőséget... Majd kezdődik a mélyhűtött alapanyag meg a varázsszer-adalék korszak...   :(

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kávézó
« Válasz #33 Dátum: 2010. Május 05. - 15:18:05 »
hát... reális a veszély, de akkor be is csukhatják a sok boltjukat hamar...
... a nyúlon túl?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #34 Dátum: 2010. Május 05. - 15:21:17 »
Számomra mindig is rejtély volt, hogy ha egy kiló liszt mondjuk 100 forint, egy kiló kenyérbe kell mondjuk 80 deka, akkor hogy a francba lehet egy kiló kenyeret tokkal vonóval 99 forintért árusítani?!? (Madaras teszkóban szokott lenni akciós kenyér, amit ott készítenek)

Gorila, ha esetleg Kétegyháza felé jársz, ott még lehet kapni 5 kilós családi kenyeret!

Egyébként, mostanában mi is otthon sütjük a kenyeret, sógornőmnek van egy szupi burgonyás kenyér receptje, az nagyon bejön! (Mondjuk a többi is nagyon ott van amit a Kedvesem készít, hiába mégiscsak vegyész(mérnök) no!  ;D ;D ;D)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #35 Dátum: 2010. Május 05. - 15:22:59 »
Ha valaki kedvet kapott, igaz ez nem kétegyházi, hanem lökösi...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #36 Dátum: 2010. Május 05. - 17:08:54 »
(Madaras teszkóban szokott lenni akciós kenyér, amit ott készítenek)

Erre az lehet a legegyszerűbb megoldás, hogy ezek a hipermarketek megengedhetik maguknak, hogy néhány terméket áron alul adnak (pl 5Ft-os zsemle), hogy becsalogassák a vásárlókat

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #37 Dátum: 2010. Május 05. - 17:16:23 »
Meg ugye saját pékség...lisztet is jóval olcsóbban veszik gondolom...madaras tecsó és társai úgy gondolják,hogy ha áron alul adnak el dolgokat,akkor többen mennek hozzájuk ami azzal jár, hogy nem csak kenyeret vesznek hanem ezt is azt is.Ergo már is jött haszon.

Kenyérhez hozzászólva az én bátyám pék/cukrász...tudni kell,hogy amit mi vehetünk liszt azt hiszem BL55...az ipari liszt, pedig BL80 körüli...tehát más fajta maga a liszt is amiből a kenyeret,és egyéb pékdolgokat gyártják...

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #38 Dátum: 2010. Május 05. - 17:18:24 »
(Madaras teszkóban szokott lenni akciós kenyér, amit ott készítenek)

Erre az lehet a legegyszerűbb megoldás, hogy ezek a hipermarketek megengedhetik maguknak, hogy néhány terméket áron alul adnak (pl 5Ft-os zsemle), hogy becsalogassák a vásárlókat

...és sajnos be is mennek :(

nemo

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #39 Dátum: 2010. Május 05. - 17:26:27 »
Kenyérhez hozzászólva az én bátyám pék/cukrász...tudni kell,hogy amit mi vehetünk liszt azt hiszem BL55...az ipari liszt, pedig BL80 körüli...tehát más fajta maga a liszt is amiből a kenyeret,és egyéb pékdolgokat gyártják...

Bárki vehet BL80-as lisztet is. A fehérkenyeret BL80 vagy BL55 -ösböl jó csinálni, a normál liszt azt hiszem BL51-es. Különbség azt hiszem a sikértartalmukban van.

Meg ugye saját pékség...lisztet is jóval olcsóbban veszik gondolom...madaras tecsó és társai úgy gondolják,hogy ha áron alul adnak el dolgokat,akkor többen mennek hozzájuk ami azzal jár, hogy nem csak kenyeret vesznek hanem ezt is azt is.Ergo már is jött haszon.

S mennyire jól kalkulálnak! Az embereket viszont senki nem taszigálja be oda, maguktól mennek, saját elhatározásból, mert az ö szemszögükböl megéri nekik. Én ezt is el tudom fogadni. Amíg kereslet van, lesz kínálat is. Olyan ez mint a filmsorozatok. Amíg van nézettség, van adás is.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #40 Dátum: 2010. Május 05. - 17:28:40 »
Rövidre zárom a vitát: liszt kisokos :)

http://tudatosvasarlo.hu/cikkek/1395

nemo

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #41 Dátum: 2010. Május 05. - 17:31:07 »
Rövidre zárom a vitát: liszt kisokos :)

http://tudatosvasarlo.hu/cikkek/1395

Hol látsz Te itt vitát? Ez barátságos eszmecsere  ;)

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #42 Dátum: 2010. Május 05. - 17:41:46 »
Bárki vehet BL80-as lisztet is. A fehérkenyeret BL80 vagy BL55 -ösböl jó csinálni, a normál liszt azt hiszem BL51-es. Különbség azt hiszem a sikértartalmukban van.
Meg ugye saját pékség...lisztet is jóval olcsóbban veszik gondolom...madaras tecsó és társai úgy gondolják,hogy ha áron alul adnak el dolgokat,akkor többen mennek hozzájuk ami azzal jár, hogy nem csak kenyeret vesznek hanem ezt is azt is.Ergo már is jött haszon.
S mennyire jól kalkulálnak! Az embereket viszont senki nem taszigálja be oda, maguktól mennek, saját elhatározásból, mert az ö szemszögükböl megéri nekik. Én ezt is el tudom fogadni. Amíg kereslet van, lesz kínálat is. Olyan ez mint a filmsorozatok. Amíg van nézettség, van adás is.

Épp ezért fontos a személyes példamutatás, a tippek-trükkök terjesztése saját környezetünkben, ismeretségi körünkben.

Én panelgyerek vagyok, és egy éve nekigyürkőztem, megtanultam, hogy mit, hogyan kell a piacon/szociális boltban keresni, kik a kóklerek, kik azok, akiknek már a szülei is ott árulták a terményüket, milyen zöldség/gyümölcs a jó, honnan vegyek rendes tejet (amiből aztán kefír, joghurt is lesz itthon), hol kapok rendes lisztet, milyen henteshez menjek, milyen mézet hol, stb., stb.
Nem szégyen a nagymamit felhívni piaci tippekért, akarni kell...

Aztán azon kapom magam, hogy az eddigi Intersparos/Ósanos/Tecsós bevásárlások feléből kijövök, messze jobb minőségű áruval, mint amit ott le akarnak tolni a torkunkon. Nem is láttam őket legalább fél éve. Illetve füllentek, a helyi Sparba be-betérek, mert ott egész jó a borválaszék :)

Lakókörnyezetemben meg térítgetek - lassú víz partot mos.

nemo

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #43 Dátum: 2010. Május 05. - 17:54:05 »

... honnan vegyek rendes tejet (amiből aztán kefír, joghurt is lesz itthon), ...

Ne is említsd!! Visszasírom a gyerekkoromat, amikor még kis kannákba hordtuk a faluból a "tejcsarnok"-ból a  tejet, amit állni hagytunk, s másnap reggel lefölöztük róla a tejszínt, abból lett fincsi tejszínhab ... A tejnek meg tej íze volt  :) ...

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #44 Dátum: 2010. Május 05. - 18:10:20 »
Ismerős mesélte, hogy USÁban lehet kapni "rendes" tejet meg "organic" milket. Az előbbi ihatatlan fehér víz, az utóbbi annak volt valami íze. Gondoltam csak megnézem mitől organic az a milk, eddig jutottam:
"The second is no bovine growth hormones (BGH) are allowed to increase milk production. There's no genetic mutation or irradiation permitted."
durva világ...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici