Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849220 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #45 Dátum: 2010. Május 05. - 18:22:08 »
Azért javulnak ám a dolgok. Pár éve még irigykedve olvastam, hogy Ausztriában vannak termelői tej automaták. Ma már itthon is lehet így kimérve kapni, legfeljebb piacra, csarnokba kell érte menni. Illetve én például nagyon boldog vagyok, mert pár hónapja a sarki CBA-ban rendes, betétes üveges tejet lehet kapni (Csikós András Tejfeldogozója, Üllő), 2,8-asat meg 3,6-osat (189 il.. 239 Ft). Fölözött-pasztőrözött, de nem homogenizált, és isteni íze van. Azóta nem is veszünk mást, naná. És megalszik rendesen. Mondjuk a gyerekeknek még tanítgatni kell, hogy az nem baj, ha tej meg a kakaó tetején úszik valami (sőt), hanem abból lesz a vaj meg a tejföl meg a tejszínhab...
Sőt, ugyanezen „márka” üveges joghurtot (natúr, gyümölcsösök), kefírt is szállít, és tejfölt kis műanyag, visszazárható dobozban. Na, az olyan tejföl, hogy állagra, illatra szintén élmény a magamfajta, hosszú éveken át elkurvult hiperesnek.
Egyébként igaza van Szám Bá'-nak, egy kis (nagy) lépés a tudatosság felé, és a többi jön magától! Hajrá! ;)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Kávézó
« Válasz #46 Dátum: 2010. Május 05. - 18:35:32 »
Ajánlom ezt a filmet mindekinek, én lehidaltam, hova tart (illetve hol van már) a globális élelmiszeripar   :-\

food.inc.2008.720p.bluray.x264-cinefile 

biztos megvan divx/xvid-ben, vagy más verzióban, torrenteken, edonkey, newsgroups, stb

gyorsan szóljatok, ha vkit érdekel, még ma este este megsütöm dvd-n és holnap átnyújtom a bori-talin. mkv kiterjesztés, PC-n lehet nézni, de hardwerigényes, hogy ne szaggasson. Full angol nyelvű de biztos van hozzá magyar felirat is vhol
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Kávézó
« Válasz #47 Dátum: 2010. Május 05. - 18:36:25 »
Pár éve még irigykedve olvastam, hogy Ausztriában vannak termelői tej automaták.

Ha jól tudom nálunk (Kecskeméten) van tej automata a városban.
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #48 Dátum: 2010. Május 05. - 20:06:22 »
Tejautomatákhoz (is) a szociális bolthálózat üzleteit érdemes keresni. Uezen a linken termelői tej-lelőhelyek.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #49 Dátum: 2010. Május 05. - 20:26:57 »
Az otthoni asszonykám által készített kenyér

Hé Penge, ha van otthoni asszonykád, akkor még milyen van és hol?  Avagy tengerész-e vagy?   ;D

Te Ed! Ez a "többé kevésbé off" rovat, ha a hadititkokat itt elárulnánk, hogyan nem kell tengerésznek-e lenned, de mégis tudjál kifejezetten neked készített házi kenyeret itt-ott enni, hát hirtelen megugrana ennek a rovatnak a nézettsége!  ;D 

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #50 Dátum: 2010. Május 06. - 12:50:15 »
Külföldi munka, orvosok: anélkül, hogy állást foglalnék (túl összetett a téma, és szerintem mindenkinek van igaza pro és kontra is), íme egy érdekes cikk első kézből.
http://praxis.blog.hu/2010/05/06/miert_hagytam_ott_magyarorszagot

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #51 Dátum: 2010. Május 06. - 13:14:42 »
Hát igen, sajnos elgondolkodtató cikk :(
meg a hozzászólás is: "doktor ismerős délutánonként a földeken dolgozik hogy megéljen"
nem jó irány ez  :'(

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #52 Dátum: 2010. Május 06. - 13:33:25 »
Volt egyszer egy barátnőm, aneszteziológus és ideggyógyász szakorvosi képzettséggel. Lelkiismeretes, jó szakember volt ezzel az elég ritka párosítással. ...Évekig nem hallottam róla. Aztán egyszer váratlanul megkeresett, hogy egy nagyon fontos dologban szeretne beszélni velem. Nocsak megint apa lettem?!  De nem, egy kis társaságba keveredtem, ahol a doktornőm volt a főszereplő mint az Avon MLM ügynöke....  :-\

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #53 Dátum: 2010. Május 06. - 13:48:22 »
Érdekes cikk, és ezt sok más foglalkozásról is írhatnánk.

Bár, két világháborút megélt dédpapim szólása volt, hogy aszongya': "Én még hentest, doktort, susztert éhenhalni nem láttam soha"

Kérdés, hogy az ország végleges elhagyása valóban a megfelelő eljárás-e. Márpedig végleges lesz, mert odakinn egy teljesen más élet épül ki, kapcsolatrendszerrel, munkával, miegyébbel együtt, mely szálakat eltépni szinte lehetetlen. Sok olyat láttam már, hogy "megszedem magam és hazajövök" felkiáltással indultak el kifele, majd ott is ragadtak. Esetlegesen majd nyugdíjas korukban jönnének haza, vígan éldegélve.

Ha mind így cselekszünk, akkor a végén kiírhatjuk, hogy az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #54 Dátum: 2010. Május 06. - 14:02:49 »
Változik a világ, én ezt a közmondást már kocsmárossal ismerem

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #55 Dátum: 2010. Május 06. - 14:15:38 »
Én már éltem egy pár évet külföldön és az én szakmámban mondhatom, hogy nyugaton mindenki milliomos.
Azonban aki kint tud boldogulni, az bizony itthon is tud, a recept mindenhol hasonló: legyél kicsit lelkiismeretlenebb, gyarló, építsél maffiakapcsolatokat, esetleg told magad a tűz közelébe, lépj be egy pártba, gyakorold a mentális és fizikai fölényedet (már ha van, de ha van mindenképp) próbálj magad alá embereket építeni ( én úgy hívom life MLM), ha segítesz valakin, legyen írásba foglalva természetesen uzsorakamattal akár természetben is)... és még sorolhatnám a recept végéig.
A gondom ezzel csak az, hogy bár a receptet elég jól ismerem, nem szívesen élek együtt vagy barátkozom e recept szerint készült emberekkel... :-X

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #56 Dátum: 2010. Május 06. - 14:20:51 »
A gondom ezzel csak az, hogy bár a receptet elég jól ismerem, nem szívesen élek együtt vagy barátkozom e recept szerint készült emberekkel... :-X

Ez idáig OK, az azonban nem derül ki, hogy te magad ilyen vagy-e?   ;D   ;D   ;D

(Majd figyelünk, Hummerrel jössz-e ma a talira, és mennyi arany van az ötven centi kerületű nyakadon!)


:-*


Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #57 Dátum: 2010. Május 11. - 12:07:49 »
Három DE és két kés az már gyűjtés, vagy csak a "van néhány" kategória?  ;) eddig azzal nyugtatam magam, hogy ez még normális, de lehet hogy mégsem? és lehet hogy rossz helyen teszem fel a kérdést?  ;D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #58 Dátum: 2010. Május 11. - 12:15:25 »
Áh, az még tök normális! ;D ;D ;D

Igazából, amíg Te nem érzed, hogy kezd sok lenni, addig nincs gond! (Mondom ezt úgy, hogy most van kb. 50 késem, meg kb. 5 DE-m...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #59 Dátum: 2010. Május 11. - 13:09:38 »
Áh, az még tök normális! ;D ;D ;D

Igazából, amíg Te nem érzed, hogy kezd sok lenni, addig nincs gond!...

Én is megnyugodtam. Nekem ugyanis minnél több van, annál inkább azt érzem, hogy borzalmasan kevés  ;D  ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici